Szövetségi tag megtámadása

DeletedUser

Vendég
Helló
Nemrég alapítottam egy szövetséget és olyan kérdésem lenne, hogy ha az egyik tagot megtámadják én kapok e róla értesítést vagy csak akkor tudom meg hogyha ő belép és szól hogy bajban van?
 

DeletedUser

Vendég
2 fele keppen kapsz ertesitest. az elso eset hogy szol neked az akit megtamadtak.
a masik lehetoseg az, hogy kuldesz hozza par katonat, mondjuk 10 ijaszt, ebben az esetben ertesitest apsz hogy megtamadtak a te egysegeidet, de ebbol meg nem fogod tudni ki es mivel tamadott.
 

DeletedUser

Vendég
Köszi!

És még lenne egy olyan kérdésem hogy hogyan tudok megszállni passzív játékos városát és ha megszálltam akkor azt a várost tudom még fejleszteni vagy van valami ilyen lehetőség vagy csak szellemváros lesz belőle?
 

DeletedUser

Vendég
ha megszallas alatt elfoglalast ertsz, akkor azt megteheted, tehat ugyanugy mint amikor aktiv jatekostol elhoditod a varost, ugyanigy meghodithatsz barmilyen varost. ugyanugy kell gyarmatosito hajo, meg kell vedened 24 oran keresztul, ezek utan mar a tied, fejlesztheted, iranyithatod.
 

DeletedUser

Vendég
és ha egy szigeten vagyunk és nincs még gyarmatosítóhajóm?
 

DeletedUser

Vendég
Akkor nem fogod tudni megszállni. Ahhoz, hogy egy várost elfoglalj mindenképpen kell gyarmatosító hajó, függetlenül attól, hogy egy szigeten vagy vele vagy sem.
 

DeletedUser

Vendég
Helló
Lenne két kérdésem:
-Ha van szállítóhajó tudok katonát küldeni olyannak akinek még nincs kikötője
-Ha küld nekem más játékos katonát azt tovább tudom küldeni hajóval egy harmadiknak vagy csak a védelmemet segítik
 

DeletedUser1922

Vendég
támogatott szövitag megtámadása esetére

Kérdés: Tegyük fel valaki küld valakinek támogatásként íjászokat és a támogatott városban szintén vannak saját íjászok. Egy támadás esetén ha nem tud elmenni a védekező a saját seregével akkor honnan lehet tudni mennyire gyilkolódik a saját illetve a támogató serege? Van erre valami szabály? Hogy pl először mindenképp a saját csapatok buknak el és csak aztán a támogató seregek. Vagy teljesen véletlenszerű?
 

DeletedUser

Vendég
Nem, ez nem így működik. A játék arányokat vesz és a szerint halnak az egységek. Akitől a legtöbb támogatás van, vagy a város alap védelme a legnagyobb, abból vész a legtöbb, arányosan oszlik el a veszteség.
Hogy egy kb. példával is éljek, mert a pontos számítás nem tudom:

Város alap védelme 800 íjász + 200 támogatásból, tehát összesen 1000.
Támadás során ebből 500at vernek le. 400at fog veszteni a tulajdonos, 100at a támogató. Itt még vannak befolyásoló tényezők, de ez az alap mechanizmus.

Dragonrk

 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Böngésztem a játékszabályokat, és a fórumot is, de nem találtam választ, így gondoltam megkérdezem itt.
A kérdés az lenne, hogy van olyan szabály, hogy szövetségen belül tilos egymástól foglalni?
Esetleg olyan, hogy tilos önként átengedni a városodat másnak?

Nem az én esetemben érdekes, csak felfigyeltem valamire :)
Köszönettel
Creasy
 

DeletedUser

Vendég
Olyan nincs, hogy tilos lenne szövetségen belül foglalni.

Egymásnak átengedni: hát ez értékelhető fair play szabályszegésként is, de értékelhető szabályokba nem ütközőként is, függően attól, hogy hogyan történt az átengedés.

Ha kifejezetten egy bizonyos játékos részére történt átengedés, aki elől kivonta a seregeit a város tulaja, az fair play szabályszegés egyértelműen. Ha viszont az "átengedés" úgy történt, hogy X játékos abbahagyta a játékot, a seregeit a városaiban hagyta, majd közölte a szövetséggel, hogy mától nem lép be, foglalhatók a városai, akkor az lényegében bárkinek nyitott téma, így az nem fair play szabályszegés, tehát szabályos.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor itt meg is vagyok fogva, mivel nem tudom megnézni, bizonyítani, hogy mi történt :) Kivonta, nem vonta.....
Ha bejelentek ilyen dolgot, akkor foglalkoztok vele? Vagy hagyjuk kategória? :)
Üdv
Creasy
 

DeletedUser

Vendég
Én, a fórummoderátor biztos nem :D

A support igen. Az Ügyfélszolgálaton kell jelenteni, ha gyanúsat észlelsz.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
A Hadvezér sem látja ha szövetségi tagot támadnak???


2 fele keppen kapsz ertesitest. az elso eset hogy szol neked az akit megtamadtak.
a masik lehetoseg az, hogy kuldesz hozza par katonat, mondjuk 10 ijaszt, ebben az esetben ertesitest apsz hogy megtamadtak a te egysegeidet, de ebbol meg nem fogod tudni ki es mivel tamadott.
 

DeletedUser

Vendég
Miért látná? A játékos támadásáról az "ez botrány" által leírtak szerint kaphat más játékos kizárólag értesítést, függetlenül a szövetségben betöltött pozíciótól.
 
Fent