Szövetségi pályázatok

DeletedUser8585

Vendég
ÖSSZEFOGLALÓ
szövetségen belül be lehetne vezetni pályázatokat

JELENLEGI ÁLLAPOT
nincs ilyen a játékban

LEÍRÁS
Minden szövetségi tagnak hetente be kell fizetnie egy bizonyos mennyiségű nyersanyagot a szövetség közös kasszájába (hogy mennyit azt a szövetség vezetői döntik el) amihez csak az alapítók és a vezetők férnek hozzá ezt a bevételt pedig a szövetségre,annak tagjaira és hadügyekre fordítatánk.De ahhoz hogy a tagok ezt megkapják ezt a nyersanyagot előbb pályázatot kell írniuk! Ez pályázat lényegében egy körlevél amit a pályázatíró tagnak ki kell tölteni!
Pályázat kinézete:
Pályázó játékosneve:

Pontosan miért szükséges a nyersanyag?:

Nagyjából mennyi nyersanyagra van szükség?:

A pályázat teljesítése a vezteő/alapító feladata ennek ellenére a pályázó levelét minden tag megkapja a félreértések elkerülése érdekében! Amennyiben az alapító/vezető nem találja fontosnak ezt a pályázatot mert a pénzt másra kell költeni vagy kevésbé sürgős az ügy,abban az esteben joga van visszautasítani vagy a kért nyersanyagnál kevesebbet küldeni!Továbbá az is fontos hogy pályázat nem éri meg mindig mindenkinek! Az alapító/vezető feladata eldönteni hogy melyik tagnak mennyi szükséges a helyzet súlyától függően.Pl.:Az alapító/vezető az olyan tagokatrészesíti nagyobb előnyben akiket meg fognak támadni vagy el fognak foglalni és nincs elég katonájuk és gyenge a faluk mint azokat akik nincsenek támadás alatt de legózni szeretnének! épp ezért valamelyik tag sokszor a többszörösét kapja vissza mint amit befizetett és ezek a szerepek természetesen felcserélődnek tehát egy idő után mindenki jól jár vele!
A befizetett nyersanyagból a szövetség vezetősége is ugyanúgy kérhet de ha ezt megtette kötelessége tudatni a tagokkal
továbbá minden tag kap értesítést arról ha a vezetőség valamelyik tagja kivett a szövetség kasszájából.
A szövetség vezetöségének természetesen nem kötelező ezt bevezetni! A a szövetség veztőségére így nagy döntések jutnak ezért jobb ha többen vannak.A szövetség vezetője csak akkor köteles odaadni a kért nyersanyagot amennyiben a tag betartja a szövetség szabályait,valamint meghatározhatja hogy hány pont felett írhatnak pályázatot a tagok(ezt a szövetség menü tulajdonságok fülben lehetne megtenni.

ELŐNYÖK
-gyorsabb fejlődés
-hirtelen foglalás esetén védelmet hozhatsz létre magadnak
-gyengébb tagok felfejlesztése és megvédése
-izgalmasabb játék

HÁTRÁNYOK
-A szövetség vezetői visszaélhetnek hatalmukkal és lenyúlhatják a szövetség nyersanyagát
-a gyengébb kevés tagú szövetségeknek nehezen gyűlik össze a nyersanyag
-esetleges veszekedések a szövetségen belül (bár én azt gondolom hogy egy rendes szövetségben amelyben normális tagok vannak akik szretnek játszani és bíznak egymásban és egymás döntéseiben abban nincsenek ilyen gondok)

NYILATKOZAT
az ötlet megfelel a kritériumoknak
az ötlet nem lett korában beküldve
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Bocsánat:), de a szövetségi adóról szóló részt én már felvetettem a Szövetségi épületek témában.
Én úgy oldottam meg a vezetői visszaélés lehetőségét,hogy a vezetők csak felvetik az adó lehetőségét,de azt a szövetség tagjainak kellene megszavazni (ha 0 a szavazott összeg, akkor nem lessz adó),ezt esetleg a szövetség profilján(csak a szövetség számára láthatóan) lehetne megtenni, hasonló féleképpen, mint ahogy itt a forumon mennek a szavazások.
De amúgy támogatom az ötletet.;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8585

Vendég
tudom és bocsi :( csak az adós részt leírtam mivel korábban nekem is eszembe jutott ahogy neked és muszály volt leirnom hogy értelme legyen a pályázatoknak:) azon kívül itt most nem az adó volt a lényeg hanem a pályázat része :D tényleg bocsi :D
 

DeletedUser9302

Vendég
Nem Támogatom!

Az okok nagy részét te magad írtad meg a hátrányok részben.
Ezen felül sokkal egyszerűbb és megbízhatóbb a fórumon egy topic ahol lehet kérni nyersanyagot.
Biztosabb forrás, mint ha a vezetőség aktivitásán múlna, hogy mikor kapsz ha egyáltalán kapsz, a saját befizetett nyersanyagodból.
 
Fent