Support kesedelme egy tobb embert erinto sulyos hiba ugyeben

DeletedUser6399

Vendég
Sziasztok!

Tisztelettel erdeklodnek mit tehetek ha a jatekban bekovetkezett es jatekos karakteremet sulyosan visszaveto nem csekely szerverhiba kapcsan irt levelemre 2 napja nem kapok valaszt?!
A dolog targyat egy hetvegi akcio szerverhiba miatti sikertelensege kepezi. Fel delutant es estet betolto, 8 jatekost erinto masodpercekre precizen megtervezett kb 40-45 tamadasos akcionk tett tonkre a szerver, hogy a gondosan es a rendszer minden ingatagsaga mellett is masodpercre pontos tamogatasainkat a kiirt idok ellenere sajat csapataink ele dobta. Jomagam 22 varosom csapatait nullaztam le ezzel, effektive cselekveskeptelenne tett a szerverhiba. Raadasul a jatekelmenyt is jelentosen erintette, azota is varok a valaszra es nem teszek semmit, bizom az ugy korrekt orvoslasaban ami mostmar joideje elmarad. S mint fentebb irtam nem voltam egyedul, mitobb masok jatekat is tonkreteheti a szerver ha ez ujbol elofordul. Az ido nem all meg es minden perc, ora es nap egyre jobban elcsuggeszt, plane hogy valaszra sem meltatnak.
Mindez az Achillesz szerveren tortent.
Varom tehat a T. Support kepviselojenek megkereseset vagy barki otletet, esetlegesen a megfelelo forumot ahol ugymond jogorvoslatert esedezhetek es idoben tesznek is valamit az ugyemben.

Udvozlettel, Lord Steven
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
(support által moderált)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
(support által moderált)


ok: értelmetlenné vált, amire utalok benne az már törölve van, így félreérthető.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Kedves Bandybaa!
Engem hozzászólásod utolsó mondatai érdekelnek (a magyar billentyűzetről amit írtál). Ebben teljesen egyet értek veled, s magyar fórumon rendes magyar billentyűzetet kellene használni. Azonban - javíts ki, ha tévedek - , de "elkeseredett játékostársunk" sem használ egyetlen ékezetet sem. Ez nem volna baj, mert biztos valódi angol billentyűzetet használ (s én megértem így is, mit akar mondani). Azonban, te azt írod, hogy a magyar helyesírás "vonatkozik minden ál-, vagy valódi angol billentyűzettel rendelkező társunkra is."
A másik: egy ekkora hibát, amit Lord Steven leírt, nem olyan egyszerű orvosolni. Én is voltam anno support egy másik játékban, s tudom: ennél "egyszerűbb" dolgokat sem könnyű kezelni. Az itteni support pedig kiváló, a munkájukat elsőosztályúan végzik. S egy ekkora méretű problémát nyilván nem lehet összecsapni. 22 város serege azért nem kicsi. S gndolom te sem szeretnéd (Lord Stevenről már nem is beszélve), hogy a probléma csak félig legyen megoldva.
Maradok tiszteletteljes játékostársad:
Thor Fuvadorus
 

DeletedUser

Vendég
Lord Steven, sajnos kevés szupportos van sok szerverre, szerintem ezért van az, hogy késik a válasz, remélhetőleg nemsokára választ kapsz.

Angol billentyűzeten ugyanúgy lehet magyarul írni (ha magyar nyelvűre is lehet állítani a Windowst), csak nehezebb, és kell pár "trükköt" használni :)
A jeleket emlékezetből kell hozzácsatolnod a gombokhoz, mert az angolon mindegyik teljesen máshol van.
A 0 gomb az az 'ö' és a zárójelek eggyel jobbrább vannak mint a magyaron, de ha magyarra van állítva a nyelv, akkor a magyar billentyűzet jelölései érvényesek.

A normál betűknél a Z és az Y van felcserélve (fogalmam sincs miért)
Egyedüli hiányzó a 'í'

Ezt így lehet beírni:
AltGr+J ~~~ í
AltGr+I ~~~ Í

Van valami billentyűkombináció is, amivel lehet állítani a billentyűzet nyelvét, onnan tudom, hogy egy ősrégi gépen már sikerült :p
Ha megtalálom, azt is leírom (bár gyanítom, csak akkor működik, ha több beállítható nyelv is van)
Na megvan, (bár puskáztam a Microsoft oldaláról) :D
Ctrl+Shift vagy Alt+Shift (bal oldali Alt)



No meg ott van a Ctrl+C és Ctrl+V is, csak az elég macerás.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
(support által moderált)
Tovabbi szep napot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Thor Fuvadorus: Igen, ő sem használ. Én Trys Asgon-ra írtam az "ál"-t. Ki is elmeltem a hozzászólásából egy részt, ahol azt írja: élő.
Ez pedig magyar.
XP-n a Területi és nyelvi beállítások(magyarul) ablak speciális füle alatt néhány kattintás és egy restart után meg is van.
Váltani a nyelvek között Alt+Shift kombinációval lehet.
Win 7 esetén nem is kérdés, még újraindítani sem kell csak kijelentkezni és vissza, hogy a teljes operációs rendszer magyar legyen. Automatikus frissítés (Windows Update)-funkcióval elérhető 30+ nyelv.
Billentyűkiosztással együtt. Mindemellett megmarad az angol, vagy egyéb nyelv is, igaz a váltáshoz ki kell jelentkezni.
Alapelvárás 2012-ben, hogy tudjanak magyarul a fontosabb programok, tudnak is. Nem kell már ragaszkodni az angolhoz mint régen, amikor ciki volt a "magyar windows".
Én is AltGr-j-vel írom a hosszú í-t.

A Support leterheltsége tény, ettől még érthető ha legalább egy választ vár a játékos, hogy "vettük, foglalkozunk vele" vagy hasonló. Ez két nap után elvárható.

Balázsnak pedig köszi a részletes tájékoztatót, eszembe sem jutott, hogy esetleg le is kell írni nem csak utalgatni rá :)
 

DeletedUser

Vendég
(support által moderált)

Két nap alatt elméletileg és gyakorlatilag is olvasniuk kellett a kérésedet.
Feltéve, hogy eljutott hozzájuk. Ellenőrizd le szerintem, nem csúszhatott e valami hiba bele?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8143

Vendég
Akármennyire angol a gép, vagy a billentyűzet, ha magyar nyelvű op.rendszert telepítesz (mert pl. még itthon vetted), akkor automatikusan beállítja magyarra a billentyű-kiosztást. Nekem is angol a gépem, de tud magyarul a win7, sőt, a linuxom is, ezért magyar a billentyűzetkiosztás. Nekem jól megy, mert lassan kivűlről fújom az egyes betűk helyét, viszont ezt nem várhatod el mindenkitől, amíg érthetően letudja írni a gondolatát az angollal is.

Amit Trys írt, az jogos. Talán elvárható lenne egy "köszönjük, hogy szóltál", vagy egyéb rövid célzás arra, hogy oké, foglalkoznak vele, viszont nem tudhatod, ők mikor kerülnek gép elé, és mennyi problémával tudnak foglalkozni. Ha esetleg munka után jutnak géphez, agyilag leterhelve, akkor jobb is, ha nem erőltetik az itteni supportot, mert abból csak baj lesz/lehet.
Annyiban igazad van, hogy talán kicsit tényleg túl hivatalosra sikeredett a hozzászólása, de amíg a címzettek nem szólnak miatta, addig szerintem neked sem fontos, mivel nem neked írta. Hidd el, ők is tudnak érte szólni, talán privát üzenetbe már le is rendezték.
És szerintem ezt itt fejezzük be, mielőtt mindannyiunkat kivágnak innen.
 

DeletedUser

Vendég
Samsung galaxy tabrol jatszok, de ez mit sem szamit ezen. Mist frissitodik a rendszer, es sajnos nincs rajta magyar billentyuzet, de hamarosan lesz.
(support által moderált)

Remelem ezt a temat lezartuk, (support által moderált). Remelem ettol fuggetlenul nem leszunk rosszban.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

A support 24 órás válaszadási határidővel dolgozik, és ez sajnos nem azt jelenti, hogy 24 órán át ülünk a gép előtt, hanem, hogy ennyi idő alatt válaszolunk. Amennyiben én kellek a kérdéshez, akkor sajnos nem mindig tudok beleférni ebbe az időbe (ha nagyon olyan kérdés van, amit csak én tudok kezelni), de törekszem rá. A fenti esetben a részletek rendezése a kérelem rendszeren belül zajlik jelenleg is. Köszönöm a megértést.

Mindenkit felkérek arra, hogy a személyeskedéseket hagyjuk. Senkinek nem segít. A fenti beszélgetés minden olyan elemét, amelyet ÉN személyeskedésnek ítélek meg (bocs, de most totál szubjektív szempontok alapján döntök), kiveszem, moderálom. Annyit hozzáteszek, hogy a játékosok segítségét nagyra értékeljük, hiszen sokszor könnyítik meg a munkánkat. Ugyanakkor autoritással csak a magyar support tagok és az InnoGames központi alkalmazottai rendelkeznek itt. Egy másik játék support tagjai nem, még akkor sem, ha adott esetben ott vezetők. Ismételten köszönöm mindenki megértését.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Köszönjük szépen a válaszodat, és ezekhez a feltételekhez tartjuk magunkat.

A történtekért elnézéseteket kérem.

Maradok Tisztelettel
Trys Asgon
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Játékosok!

A support 24 órás válaszadási határidővel dolgozik, és ez sajnos nem azt jelenti, hogy 24 órán át ülünk a gép előtt, hanem, hogy ennyi idő alatt válaszolunk. Amennyiben én kellek a kérdéshez, akkor sajnos nem mindig tudok beleférni ebbe az időbe (ha nagyon olyan kérdés van, amit csak én tudok kezelni), de törekszem rá. A fenti esetben a részletek rendezése a kérelem rendszeren belül zajlik jelenleg is. Köszönöm a megértést.

Mindenkit felkérek arra, hogy a személyeskedéseket hagyjuk. Senkinek nem segít. A fenti beszélgetés minden olyan elemét, amelyet ÉN személyeskedésnek ítélek meg (bocs, de most totál szubjektív szempontok alapján döntök), kiveszem, moderálom. Annyit hozzáteszek, hogy a játékosok segítségét nagyra értékeljük, hiszen sokszor könnyítik meg a munkánkat. Ugyanakkor autoritással csak a magyar support tagok és az InnoGames központi alkalmazottai rendelkeznek itt. Egy másik játék support tagjai nem, még akkor sem, ha adott esetben ott vezetők. Ismételten köszönöm mindenki megértését.

Tisztelettel
Moira


Kedves Moira!

Reszt vettem 2012.07.22.-en abban a tamadasban az Achillesen amirol Lord Steven irt a vitainditoban egy jo hettel ezelott.
16 teljes tamado varosom semmisult meg akkor. A jelentes szerint ugy, hogy a pontosan idozitett tamadasok osszeakadtak a szinten pontosan 60 masodprccel kesobbre erkeztetett tamogatasokkal -
Nagy veszteseg ert, a sereget nem tudtam meg teljesen ujra felepiteni, mert a jelzok es a mantikorok kepzese sokaig tart...

Erdeklodnek, hogy az eltelt időben ezzel a problemaval kapcsolatban van-e valamilyen fejlemény?

Tisztelettel
papillon
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser6399

Vendég
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, még akkor is ha kicsit mellékvágányra lett terelve a felvetett, azaz inkább elpanaszkodott téma.

Igen, magam sem tegnapelőtt kezdtem a számítógépezést, s bár profi nem vagyok, attól függetlenül van tudomásom klaviatúra beállításokról és ha tehetem akkor ékezetekkel írok. Ám kérdem én, mint egy külföldön élő magyar egy eredeti angol nyelven telepített op-rendszerrel ellátott gépről és angol billentyűzettel mi a csudáért vacakolnék egy sürgős fórumbejegyzésért kétszer-háromszor annyi időt eltöltve, mint amennyibe az alap lehetőségeimhez mérten telne az egész? Ne haragudjon senki, de könnyebb olvasni itt-ott pár ékezettel és anélkül is értelmes szónál elakadva, mint én bogarászom, mit és hol lelek az angol klaviatúrán. Hála az égnek sűrűn nem kell idejárnom kommentelni, csak olvasgatni szoktam.
Most vettem a fáradságot és átkábeleztem a laptopomra, hogy eleget tegyek a felmerült igényeknek.

Vissza a tárgyhoz, bizony én is sok mindent megértek, roppant mód tudok tolerálni emberi vagy gépi hibákat és hiányosságokat. Nem is várok el semmi extra figyelmességet. Ám ha valaki egy megbízatást elvállal, annak tegyen eleget. Másnem kis csúszással, de intézkedjen...
Köszönöm Moira-nak hogy reagált és kezébe vette az ügyet! Ám hogy elakadtunk az ügyben, s orvoslást nem nyert az egész, mitöbb arra az egyre sor került, hogy többen a befejezés mellett döntöttünk nos erre ki kellett térjek.

Bosszantó, hogy a szerver hibája okozta károk - többünk esetében a már beérkezendő csapatainknál a pár másodpercre időzített védőinket saját támadóinkkal lekaszaboltuk - egy támadott, ellenfél játékosnál rendesen megjelentek hp és kitüntetés formájában. Azontúl hogy egy kivédhetetlen támadásnál esélye nem lett volna a várost megtartani, annyira precízen időzítettünk. Nem érzem korrektnek. Mitöbb nem vagyok hajlandó ismételten legyártani a csapataimat, órákat és napokat pepecselve, majd újból beleesni ugyanebbe a csapdába. A T. Készítőknek - és szándékosan nem a support-ot írtam - ezzel is kellett volna számolnia hogy megtörténhet, illetve azzal hogy ebben az esetben a szerverhibát elszenvedő feleket mivel, miként engesztelik ki. Sok fáradozás nem történt ezügyben. Az viszont a T.Support mulasztása, hogy ebből az ügyből kifolyólag további két játékostársam még a mai napig nem kapott egy 'együttérző' választ sem a kérelmére.
Sajnos egyik csapattársam megunta a várakozást és valószínűleg befejezi, szintúgy top50-es játékos akárcsak én voltam az eset megtörténtekor. Talán veszít az Achillesz a nívójából a távozásunkkal.

Hab a tortán, hogy mire eljutottunk az érdemi levelezéshez és a bizonyítékokat kellett volna bemutatnom, mellékelnem a jelentéseim egy része - cirka 5-6 oldalnyi - szőrén-szálán eltűnt. Ugyanakkor a szinte érintetlenül hagyott főmenüs oldalon ugyanúgy megjelenítve maradt minden szám szerint és mutatva miről szól, csak már 'nem megjeleníthetőként' szerepel ha éppen ráklikkelek. Egyébiránt maradt még jócskán bizonyíték, saját és a rendszer által megsemmisíthetetlen mentett képek. Inkább hagynám az összeesküvés-elméleteket, de mindenképp furcsa hogy ez is éppen azon a napon és akkor amikor szükségesek lennének, előtte sosem történt még hasonló sem.

Végezetül egy utolsó gondolat 'en-bloc' az egészről. Valami elveszett többünknél, talán a játék tisztasága, a bizalom a játékot készítők és felügyelők irányába, motiváció és játékélmény.
Az nem jelent élvezetet ha jóval kisebb és szerényebb szinten lévő ellenfeleket inaktív perceikben lepünk meg. Ha aktív és gépnél lévő játékossal kerülünk szembe - márpedig egy Hősök világaként nevesített szerveren előfordul - akkor magánakcióknak sok esélye nincs, hiszen a +/- 10 másodperc pont elég arra hogy a dologra időt fordító támadó fél a rendszer kénye-kedve szerint csusszan el az időben, a védő fél pedig jót kacag hogy egy snassz de jól időzített klikkeléssel megoldja a problémát.
Szervezett akciónak pedig a fentiekben leírt okok miatt megkérdőjelezhető a sikere. Kudarcot vallani pedig pláne az nem szeret aki kedvvel és kellő hozzáértéssel, szervezéssel és precizitással szeretne sikert elérni, de a rendszer elveszi tőle mindazt amiért megküzdött.

Nem kevés pénzt tettem a játékba, mint kedvenc hobbimba. Valahol a játékot fenntartó cég is veszít ha prémiumos játékosok sokallnak be és távoznak, s valahol egy szolgáltatás is silánynak nevezhető ha a kuncsaft nem azt kapja mint amire befizetett.
Egy levélre lesz még időm, több időt nem szánok az egészre.

Köszönöm figyelmeteket!

Üdvözlettel, Lord Steven
 

DeletedUser

Vendég
de jó, hogy itt a legnagyobb probléma a billentyűzet
én a kappán vagyok és velem is megtörtént ez a hiba
válasz lassan, kompenzálás nincs, jó tanács van. ne támadj szervezetten és éjjel, akkor nincs baj.
én úgy döntöttem nem folytatom a játékot
 

DeletedUser507

Vendég
Itt csak a lé a tét sajnos.
Ha olyan hiba van a rendszerben amiről tudnak akkor miért nem kompenzálják azt?
Teljesen logikus lépés volna
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sajnálom, hogy ezen okok teljesen lesújtottak és a sok pénz amit bele öltél elveszett azt is sajnálom, hogy nem sikerült megoldást találnod a problémára ami kétségtelenül veszteséget okozott, azt viszont meg kell érteni, hogy ez a játék igen sok szerverrel és játékossal működik és hozzáértésem nem csal akkor bekövetkeznek olyan szerver csúszások ami teljesen internet vagy külső tényező függő ezekről a csúszásokról sem a játékot üzemeltető sem pedig a játékos nem tehet apró hibák amik még mindig h hozzáértésem nem csal elvesznek a szerver "térképen" mivel a szerver azt korrigálja és a rengeteg adatot azonnal eltünteti ,így nem lehet kinyomozni csak igen hosszas kutatás során!!

Bár én nem vagyok support, de szeretnék az lenni mélységes elnézésedet kérem tőled és barátaidtól!!!

És kérlek ezeket a hibákat meg kell érteni és el kell fogadni mert benne vannak a pakliba!!
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Mindenkinek, aki hozzánk fordult ebben a témában leírtam, hogy igen, ez a hiba van. Természetesen azt, aki benne van, nem fogja érdekelni (engem sem érdekelne abban a pozícióban), hogy az összehangolt támadások számához képest ritkán fordul elő. Ugyanakkor hiba javítás szempontjából ez egy nagyon fontos dolog. Ha egy nem reprodukálható hibajelenség van, akkor csak úgy érdemes belenyúlni egy egyébként működő rendszerbe, ha egészen egyértelmű a hiba oka. Ilyen kiterjedésű programoknál sajnos el kell fogadni, hogy egy folt itt vagy ott okozhat máshol problémákat. A hibáról tudnak a fejlesztők. Minden bejelentett esetet lejelentettem annak minden adataival és körülményeivel. Gondolom sokaknak feltűnt, hogy a korábbi változásokhoz képest viszonylag kevés módosítás történt a mostani verzió frissítésben, ami egyértelműen mutatja, hogy a kapacitásokat a hibák javítására fordítják.

A hiba globális, és nem tudok eseti kompenzációt adni. Ha lesz kompenzáció, akkor arra központi, kódolt válasz lesz. Eseti kompenzáció kizárt ilyen esetekben. Ez nem csak a magyar piacot érinti, hanem minden ország minden világát. Más országok vezetői is ugyanazt teszik, amit én, összegyűjtik az összes adatot és azt továbbítják a fejlesztők felé.

Hogy mi várható? Az, hogy egyszer egy frissítési listában ott fog szerepelni, hogy a támadási sorrend hibáját elhárítottuk.

Ha tudnánk, hogy az éjféli érkezés a hiba, akkor azt tudnánk javítani. Ezért azt írtam, hogy több esetben érintett éjféli támadásokat. Érdemes lehet nem pont éjfélre időzíteni, és érdemes lehet nem pont azonos másodpercre időzíteni a támadásokat. Garantálni nem tudom, hogy segít, de lehet. Ha tudnánk, hogy ez a hiba oka, akkor javítanánk a hibát és nem kéne erre odafigyelni. Ezek olyan körülmények, amelyek számíthatnak. Pontosabbat nem tudok.

Ennek semmi köze nincs a prémiumhoz. Nem csak prémium játékosokat érint, és nem kerüli el a prémium játékosokat sem.

Megértem, hogy sokaknak pont az adja a játék élvezeti értékét, amit ez a hiba jelenleg elvehet. Ezért is dolgozunk gőzerővel a hiba orvoslásán. Nem hiszem, hogy jobb lenne, ha vaktában érzésekre alapozva, de gyorsan foltozgatnánk a kódot, hogy aztán egy sokkal nagyobb hiba keletkezzen.

Ráadásul a hibajavítás folyamatát is elmondtam már sokaknak:
- hiba reprodukálása
- javító script megírása
- belső tesztelés
- publikus béta tesztelés
- egyes német/angol/francia világok tesztelése
- minden német/angol/francia világ tesztelése
- bevezetés minden egyéb világon.

Előnye a rendszernek, hogy ide már a többszörösen kipróbált és stabil verzió érkezik. A hátránya, hogy a folyamatnak sok eleme van, amit ki kell értékelni, és ezért időbe telik.

Ez egy böngészős játék, ahol a forráskód folyamatos változásban van. Javítunk hibákat, újak jelennek meg, azokat is javítjuk, módosítunk egy újítás miatt, hibák jelennek meg és javítjuk azokat.

Elnézést kérünk a kellemetlenségekért, amelyeket a jelen hiba okozott a játékosoknak. Remélhetőleg hamar megtalálják a megoldást és sor kerül a magyar világokon való hibajavításra is.

Tisztelettel
Moira
 

Moira

Ex-CM
Itt csak a lé a tét sajnos.
Ha olyan hiba van a rendszerben amiről tudnak akkor miért nem kompenzálják azt?
Teljesen logikus lépés volna

Logikus lépés akkor, ha valamennyi károsultat pontosan a kár mértékének arányában tudnánk kompenzálni. Ehhez pontosan tudni kéne, hogy kik érintettek, milyen mértékben, mi lett volna az egyébkénti eredmény stb. Erre globális szinten nincs mód. Pont ezért kizárt az eseti kompenzáció.
 

Moira

Ex-CM
Hab a tortán, hogy mire eljutottunk az érdemi levelezéshez és a bizonyítékokat kellett volna bemutatnom, mellékelnem a jelentéseim egy része - cirka 5-6 oldalnyi - szőrén-szálán eltűnt.

Ahogy jeleztem, valamennyi adatot közvetítettem a hibajelentésben, tehát lehet, hogy nálad eltűnt, de a jelentésben benne van. A dokumentálásban segítséget szoktunk kérni a játékosoktól, és minden segítséget köszönünk, ami bizonyítja a hiba jelenségeket. Pont azért fontosak ezek a segítségek, mert ki tudjuk az adatokat menteni egy olyan részbe, amely nem törlődik.
 
Fent