Spárta

Tetszeni ha lenne ilyen világ és látogatnám


  • Összes szavazó
    5

DeletedUser

Vendég
Az lenne az ötletem hogy lenne egy világ aminek a neve: Spárta
Világ sebessége:5
Egységek sebessége:1
Lenne benne időjárás amitől gyorsabbak vagy lassúbbak lennének a hajók és a katonák pl híoviharban nehezebben közlekednének és szélben a hajók gyorsabbak lennének
Hodítási rend:Régi
Éjszakai bónusz nincs
Összesen 2ő helyett 3 olyan épületet lehetne építeni mint pl a világítótorony
viharos tenger: a támadó hajók 1-5%-al gyengébbek
hegyi terep: a szárazföldi védő csapatok 1-5%-al erősebbek
sík vidék: nincs hatás
nyugodt tenger: a tengeri támadások 1%-al gyorsabbak (ez ritka lenne)
a tengeri bónusz is változhatna, ami mindig 100% (mint a szerencse, 85-100%-ig terjedhetne)
ugyanez a szárazföldi bónusszal
Lehetne erdő amitől a támadók 2%-al erősebbek és egyebek a szigeten pl patakba botlanak amin átkell kelni ezért mondju 3percel tovább kell várni
Ez a világ a 2.0 verzió után indulhatna így csodák is lehetnének meg minden

Várok további ötleteket és vélemyént
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
az ötlet nekem úgy ahogy tetszik, de akkor ha már Spárta akkor ne legyen éjszakai bónusz (mellékesen: Hóvihar Görögországban nincsen, de vihar van, ez mondjuk lassítaná és lehetnének a csatát befolyásoló dolgok is a szigeten (pl. erdő amitől a támadók 2%-al erősebbek)
 

DeletedUser

Vendég
Végülis, ahogy gondoljátok :)

Egyébként Görögország magasabb területein (pl. rögtön a Tajgetosz Spárta hegye) télen lehetséges a havazás.
 

DeletedUser

Vendég
az ötlet nekem úgy ahogy tetszik, de akkor ha már Spárta akkor ne legyen éjszakai bónusz (mellékesen: Hóvihar Görögországban nincsen, de vihar van, ez mondjuk lassítaná és lehetnének a csatát befolyásoló dolgok is a szigeten (pl. erdő amitől a támadók 2%-al erősebbek)

Ez is egy jó ötlet hozzáírom
 

DeletedUser

Vendég
Nekem sem :)
edem te itt igennel szavaznál? :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha lenne szavazás akkor támogatnám, ez nem is egy rossz ötlet, a csatákat is több tényező szerint kéne kalkulálni, és sok lenne végre a változó mint a valóságban, hisz a csatákban nem szimplán a szerencse és a morál a döntő a valóságban is, hanem még a környezet is és az időjárás (Róma is nem 1X vesztet vagy nyert az időjárás miatt vagy a környezet miatt)
 

DeletedUser

Vendég
az azért durva, hogy belecsap a katonába, án ezt nem támogatom...:(
 

DeletedUser

Vendég
de Zeusz dühe egy tornádó, egyébként érdemben ugyanazt jelenti
 

DeletedUser

Vendég
szél

Lehetne szél a játékban, egy kis nyíl mutatná hogy merre fúj éppen(észak, kelet, dél, nyugat vagy esetlég még északnyugat stb.)
Minden nap változna az iránya véletlenszerűen.
Ha abba az irányba lévő várost támadnál, amerre a szél fúj, akkor a hajóid gyorsabban érnének célba, és a támadásod erősebb lenne pár százalékkal
Ellenszélben fordítva.
 

DeletedUser

Vendég
És ha 90°-ban fúj a szél?
A támadásom a szomszéd szigetre érkezik be, mint ahova menne? :D
 

DeletedUser

Vendég
Miért lenne idegesítő?
Bizonyos irányba gyorsabban lehetne támadni, vagy támogatást küldeni. Kicsit bonyolultabb lenne a játék mivel a szélirányra is kellene figyelni és élethűbb is lenne.
Ahogy elnézem a hajók ikonjait, mindegyik vitorláshajó.
Ha jól tudom egy vitorlás hajó bármilyen szél esetén mehet előre, maximum nem nyílegyenesen.(ellenszélben lavírozik)

hátszél 1.2x sebesség
ellenszél 0,8x sebesség
90°-nál meg 1x

(mondjuk ha nekem kéne ezt leprogramozni, megfojtanám aki kitalálta:))
 

DeletedUser

Vendég
Bocsi, de megint jön a szokásos dumám, szerintem elég gépigényes lenne.

Egyébként elvileg birema, trirema azok két- és háromevezősor hajók a nevük alapján (ha jól tudom), de a képükon nyoma sincs evezőnek :D

Mindenesetre tény, hogy valósághűbbé tenné a játékot ;)

Csak még nehezítő tény lenne, hogy, hogy nem csak X és Y tengelyen egyenesen lehet haladni, egy csomó kalkuláció lenne, hogy pl. 45° akkor 0,9x
60° akkor 0,8666x (bár közben nem biztos hogy olyan gépigényes, ezt nem tudom, mivel nem vagyok fejlesztő) :)

De ha már evezős hajóknak számítjuk birema, trirema, akkor náluk kevésbbé kéne hatnia a szélnek.
Például a szél szöge a csak vitorlás hajókat +-30% sebességváltozást okozhatna. 90° = 100% -> minden 3° = 1% sebességváltozás

De kétlem bevezetnék...
 
Fent