Seregek

DeletedUser

Vendég
Tisztelt játékosok!
Én ezt még nem láttam felvetve a fórumokon, de ha mégis jelen van, akkor elnézést a figyelmetlenségért.

Összefoglaló:
Jelenleg a seregek városhoz vannak kötve. Ez azt jelenti, hogy csak az a város rendelkezhet velük, amelyikben gyártották. Jó lenne, azonban, ha a seregek játékoshoz, és nem városhoz tartoznának.

Jelenlegi állapot:
Jelenleg csak az a város küldheti támadásba a sereget, amelyik azt gyártotta. Így, ha mindent minimumra fejlesztünk, s csak 1 népességet használó szárazföldi seregben gondolkodunk, ez maximum kb. 3000.

Érvelés:
Ilyenkor jöhetnek elő azok az érvek, hogy "ez az erőseknek kedvez, mert összegyűjtik egy városba, majd egyszerre támadnak". Ez valóban így van, de ha ilyen szemszögből nézzük a dolgokat, jelenleg is ez van, csak a védő szempontjából. Hiszen a kisebbek elküldhetik támogatásba a seregüket, így megmentve azt, vagy összegyűjtheti az összes városa, vagy egyéb városok seregét támogatásként, így egy, szinte áthatolhatatlan védőfalat képezve a támadó számára. Igen, ilyenkor lehet azt mondani, hogy de lehet támadni egymás után is egy-két másodperces eltéréssel. Ez is igaz, de van néhány fontos dolog:
1) A Szerver képes hozzáadni, vagy kivonni bizonyos időt (azt hiszem ez 5 másodperc) a tényleges érkezési időhöz viszonyítva, így a támadás, ami 2 másodperccel az első után kellene célba érjen, lehet, hogy 7 másodperccel fog beérkezni.
2) A védő - főleg, ha már gyakorlott játékos - képes úgy kérni védelmet, hogy pont a két támadás között érjen be.
Így, ha a támadó kifullad, s kénytelen újra képezni a seregét, ismét hátrányba kerül. Ugyanis - még ha nem is támadják vissza - a támadott játékos még több védőt gyűjthet, hiszen ennek nincs limitje. Ha pedig kémkedéssel akarunk megbizonyosodni a jelenlegi flottájáról, az semmit nem ér. A támadás elindítása és beérkezése között annyi sereget tud szerezni, ami - ha nem is pusztítja el teljesen a sereget - de nagy károkat okoz.

Visszaélések megelőzése:
Szerintem nincs olyan ötlet (vagy ha van, akkor nagyon kevés), amelyik 100%-ban "visszaélés-biztos" lenne. Én úgy érzem, hogy a fenti érvelésben a két leggyakoribb kritikát megpróbáltam megcáfolni, ha pedig akad még, arra is szívesen reagálok. De legvégső esetben, akár a következő, NŰ világban lehetne bevezetni, hiszen az elején nem lenne több várossal rendelkező, erős játékos.

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötletet felvetették korábban? Nem (legalábbis én nem találtam meg)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem ez alapjaba veve jo otlet,de akkor nagyon fura lenne,hogy itt gyartod a sereget,es ott lesznek keszen....

Ez nem lenne jo,mert akkor nemtudna hol tarolni az egysegeket,es azert fair sem lenne nagyon!
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom az ötletet.
Párszor már fel lett vetve.

Így összerak a támadó egy csapatba 3000 jelzőt, 15000 katonát és a gyarmatot és simán befoglal még egy jól bevédett várost is, ami egyébként 10 támadást is igényelne. Erre még egy kedvező szél... (és mi lesz a falanx-szal, döfőorral?)

A támadónak alapból van egy nagy előnye, ami majdnem átbillenti a mérleget. Ő választja meg a támadás idejét, így lehet simán bejut a védő városába és bevédi, mire a védő belép.


Crazy Warrior a sereget persze oda kéne küldeni.


Viszont ez nem Ikariam, ahol legrosszabb esetben blokkolják a kikötődet, hiszen itt el lehet foglalni a másik városát, emiatt nem támogatom az ötletet.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintemis ez nem nagyon fair a vedovel sze,ben!

Meg ez igy jo ahogy van!
 

DeletedUser

Vendég
Esetleg belehetne vezetni egy limitet, hogy pl. csak azonos szigeten levő városaidból irányíthatod a küldött sereget, a többiből csak visszaküldeni tudod.
Szerintem úgy már elfogadhatóbb az ötlet, de őszintén szólva nekem megfelel a mostani rendszer is.
 

DeletedUser

Vendég
mondom lehetne egy olyqn kis fulecske,amire ramesz es ott beirod a ket vaos nevet,es kivalasztod az egysegeket es kiadjq,hogy mennyi ido alatter oda el!
 

DeletedUser

Vendég
Nem jó az ötlet! Így a támadónak sokkal nagyobb előnye lenne, mivel például indítunk 5 támadást, a védők ellen. A védőseregnek a védekező ereje, tegyük fel 10 000.
Jön az első támadás, 2 000res támadóerővel... simán nyer a védő, mert mint a rendes életben is, a többség győz... Szóval, lejön az öt támadás, a védő kivédi. Viszont, ha ez az öt támadás egybejönne, akkor rögtön a 10 000 védőerő ellen jönne egy 10 000 támadóerő, és akkor már mindjárt más. A többvárosos játékosokat nem lehetne legyőzni... Képzeljétek el, ki bírna megállítani egy 20 városból összerakott támadósereget?

Meg, amúgy is... megváltoztatná alapban a játékot, a feje tetejére fordítana mindent. Ezt nagyon ki kéne dolgozni, hogy használható, és jó legyen... ehhez egy egész új verzió kéne, viszont nagyon ellenzem ezt az ötletet... Meg amúgysem hiszem, hogy az InnoGames ekkora változtatásokat szeretne hozni a játék menetén!
 

DeletedUser

Vendég
Egyértelműen rossz ötlet, a fenti okok miatt is amit szabobalazs nagyon szépen összefoglalt, de vannak egyéb okok is, a támadási idő.

Például van egy játékos aki remekül védekezik néhányszoros túlerővel szemben, az ellenfél nem bír vele mert ügyesen tologatja az egységeit.
Na most ha bevezetnék ezt a rendszert, annyi lenne az ellenfél dolga hogy a legközelebbi városba összegyüjti a seregeit, majd betámadja a játékost. A támadás 10-30 perc alatt beér, a védőnek esélye sincs ennyi idő alatt bevédeni magát, hacsak nem valami jövőbelátó és előre megálmodta hogy hova fog jönni a támadás.
 
Fent