Piac...

DeletedUser

Vendég
Valamit szerintem tenni kéne a piaccal, mert tök nonszensz, hogy a 18-20 oldalból 16-ot rendszerint két-három ember tölt ki azzal, hogy százasával teszik fel a cuccaikat. Kifejezetten etikátlan magatartás, különösen ha hozzávesszük, hogy a csomag "bontható" (tegyük hozzá, azért az nem egészen egyértelmű, hogy a vásárolni vagy fizetni kívánt mennyiséget állítja be olyankor az ember). Vagy a városonként feltehető csomagok számát, vagy az egymás utáni feladások közti időt kéne limitálni, esetleg az ajánlatok élettartamát. Vagy ha legalább lehetne névre is szűrni, nevezzük akár feketelistának, hogy kiknek az ajánlatait nem akarom látni...
 

DeletedUser8558

Vendég
Fekete lista?nem az adosságrendezőnél vagyunk.Vedd meg mindet egyből el tűnik 3 oldal. de egy határt tényleg nem ártana szabni. mondjuk csar 3500vtól csere .és csak 7 órán belüli körzetben.mert én nem vásárolnék már messzebről mert meg őszülök mire meg történne a csere.
 

DeletedUser

Vendég
Hát, asszem te alaposan félreértettél, javaslom az alaposabb, értelmező újraolvasást. A "fekete lista" egyfajta szűrőre tett javaslat. Azt szeretném beállítani, hogy _én_ kiket nem szeretnék látni, nem azt, hogy te vagy más kit láthass. Az általad javasolt limiteket egyébként pont be lehet állítani, van ott felül az a kis lenyíló vacak, mondjuk elég kényelmetlen, de az egy szűrő... A felvásárlás meg ugye azért nem jó megoldás, mert pont az a vélhető cél, hogy mások ajánlatait "elfedjék", nehezítsék a válogatást. És pont ezt a magatartást nem szeretném azzal díjazni, elismerni, támogatni, hogy onnan vásárolok. Így kicsit érthetőbb?
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Valamit tényleg nem ártana tenni,csak nem tudom mit...mert nincs egyszerűbb piacozási lehetőség mint az hogy felteszek egy ajánlatot ami minden piacommal osztható,és városlépkedéssel teszem az ajánlatokat...mondjuk 2500-3000-resével,de így is 7-8 oldalon szoktam szerepelni. Igazából ötletem nincs mivel lehetne ezt orvosolni...talán azzal hunnyatok szemet...sok város sok piacozás,főleg ha nem is azt teszem fel amiből kiszámítható éppen mit is gyártok az adott városban...legalábbis addig amíg nem születik valami elfogadható megoldás....mert a javaslat helytálló.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Panel Piac-Eladás.jpg

Én valahogy így képzelném el a piac paneljét. Remélem, könnyen értelmezhető, azért pár szóval indokolnám.
Foglaltsági indikátor: A saját ajánlatok törlésével szükség esetén gyorsan lehet szabad helyet teremteni -- viszont ha oda-vissza kell lapozgatni, számolgatni, fejben tartani, ilyesmik..
Kis nyilacskák (szűrők, rendezés): a jelenlegi lenyíló szűrőbeállítás kényelmetlen, ráadásul nem látható az állapota. Így rögtön látható, ha a bekapcsolt szűrő nyilacskája elszíneződik. Névre, városra szűrni akkor lehet jó, ha van negát, vagyis hogy melyik név/város ne szerepeljen a listán. Az utolsó nyilacska a pipák fölött pedig lehetne az, hogy melyik rovat alapján legyen sorbarendezve, esetleg más ikonnal. Mert rendezési opció egy listában alapkövetelmény.
Új rovat - Város: Jelenleg csak a felhasználó látszik a piacon, aztán meg kereshetjük, mert a listán meg városnév szerepel. És akkor jól meglepődünk, mert el is kerülte a figyelmünket, hogy ugyanannak a második ajánlata 6 órával messzebb van...
Mennyiségek: A jelenlegi "csomagbontó" kényelmetlen, láthatatlan (nem lehet elfogadás előtt ellenőrizni) és nem egyértelmű, hogy a kimenő vagy bejövő mennyiséget állítom be vele. Nem meglepő, hogy szinte senki nem használja. Így viszont egyértelmű, nem kell számolgatni, és több ajánlatot is "bontva" az elfogadás előtt könnyíti a kalkulációt. Innentől már ki lehetne zárni a tízoldalnyi 100-as csomagokat...

Ugyanezt a fejrészt (foglaltság, szűrés, rendezés) a saját ajánlatoknál is meg kéne lépni, mert borzasztó nehéz egy rendezetlen, több oldalas listát használni -- főleg, ha közben még városok közt is kell váltogatni. Nagyon hasznos lenne, ha az aktuális város gomb helyett mondjuk lehulló listából lehetne választani várost...
Ja, és mégegy. Az oldalak emlékezhetnének. Roppant zavaró, hogy újra meg újra be kell állítgatni mindent, ha csak átugrottam ellenőrizni valamit a másik oldalon...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent