Piac - Ajánlat láthatóság lehetőségek bővítése

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló

Amikor a piacon ajánlatot adsz, lehetne egy gomb, amely a bejegyzett ellenségek számára láthatatlanná tenné az ajánlatot/ajánlatokat.

Jelenlegi állapot

Piactér panel:

Akiknek látható:
-Mind
-Csak a saját szövetséged
-A saját szövetséged + a konföderációs partnerek


Leírás

Ez csupán egy negyedik opció lehetne a piaci ajánlatok láthatóságához, ami a játékos szövetségén belül bejegyzett ellenségek (piros zászló illeti) elől elrejti a játékos által feltett piac ajánlatot. Célja, hogyha valaki nem feltétlen szeretné, hogy a saját ajánlataival az ellenséget is támogassa magán kívül, akkor ez a szűkítési kör biztosítja, hogy a feltett piaci ajánlat szövetséges, konföderációs vagy egyéb játékossal köttetik meg. Személyes ellenségekre az újítás nincs kapcsolatban, mert benne van, ez személyes dolog.

Visszaélések megelőzése

Nem látok kibúvót, amivel visszatudnának élni.

Vázlatrajzok

Piactér panel:

Akiknek látható:
-Mind
-Csak a saját szövetséged
-A saját szövetséged + a konföderációs partnerek
-Ellenségek elől rejtett


Érvelés

Az ellenségek elől már a kereskedelmi utat is lelehet zárni, a játékosok már az esetleges nyersanyag támogatást is megtagadhatják a riválisoktól, ezzel tovább akadályozva őket kisebb-nagyobb mértékben.

Nyilatkozat

Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen, mindent beleadtam...
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem, mindent átlapoztam...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha ilyen létre jönne akkor ahhoz kéne egy olyan ópció ami az ellenségeket jelölöd ki, de szerintem mindenki az ellenséged aki nem szövi társad, vagy konfő társad.Így én nem támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Akkor biztos nem voltam elég pontos: az opció a bejegyzett ellenségekre vonatkoznának, nem a személyes ellenségekre irányulna az újítás, mert az mindenki maga ügye (részemről)...

Gondoltam ha megoldható az ajánlat láthatósági körének szűkítése, mint például csak hogy a szövetségeseid számára látható, akkor lehetséges lenne az ellenségek kizárása...

Kösz a véleményt, a nép ítél...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az ötlet nem rossz.

Attól függ mondjuk, hogy milyen az ajánlat.
Ha 3 ezüstöt kérsz 1 más nyersanyagért, és elfogadja az ellenféltől valaki, akkor magára vessen :)

Egyébként taktikai elem lehet, ha nem figyelsz a távolság beállítására, hogy az ellenfél ajánlatát valaki olyan fogadja el (direkt ilyen célból), aki a lehető legmesszebb van (40+ órára), ezzel ugyanis részben, vagy egészben lebénítod az adott városból a nyersanyag kiküldésének lehetőségét jó hosszú időre.

Persze ennek megelőzésére kisebb távolság-korlátot kell megadni :)


Támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
Az ötletet azért vettetem fel, mert aktív játékos vagyok sok várossal, és ugye bár kell némi nyersi egy birodalom építéséhez és a katonák képzéséhez, így gyakran bocsátkozok kereskedelembe.

Háborúban állunk, és láttam, hogy a piacra tett ajánlataim nagyját a riválisok nyúlják le, amiből akár az ellenünk bevethető katonákat gyárthatják, vagy ha nem akkor is az ő érdekeik elérését segíti a befolyt nyersanyag...

Az ötletem konkrétan erre épült: egy piaci ajánlatra kitalált olyan opció, ami lehetővé teszi, hogy az ajánlatokat a ellenségek ne lássák. Az opció független lenne az eddigi 3 szűkítési körtől (mind, szövetséged számára, szövetséged + konfősök), lehetséges lenne a kombinálás (pl.: A szövetséged számára látható és az ellenségek elől elrejtve).

És igen, ha valaki elfogadja az ellenfél ajánlatát az nem aktuális, az ő felelőssége ha ezzel az ellenséget támogatja, és csak azért választható opció az ellenség szűrő, mert ha tényleg túl messze vannak mások, akkor nincs más választása kereskedelmet tekintően...

Várom bárki véleményét, még ha igen kis dologról van szó...​
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egyrészt felesleges a lehetőségek kombinálása. Gondolom elnézted :)
Minek kellene bejelölni, hogy ellenségnek ne, ha már benyomtad a "szövetségesnek" opciót?

Ez persze csak formai kritika.

A dolog feleslegessége ott kerül középpontba, mikor azt írod:
"ajánlataim nagyját a riválisok nyúlják le, amiből akár az ellenünk bevethető katonákat gyárthatják, vagy ha nem akkor is az ő érdekeik elérését segíti a befolyt nyersanyag..."

Egyrészt miért ő járna jól, mikor te akarsz kereskedni? Te(vagy te is) jársz jól.
Az ajánlat milyenségével pedig lehet befolyásolni az elfogadást.

Ettől függetlenül, bár nem támogatom mert felesleges, nem is ellenzem.
 

DeletedUser

Vendég
Végül is, a szövetségesekben azok nincsenek benne, akik úgymond "semlegesek".

Nem ellenségek, de nem is szövetségesek... szerintem ez az ötlet célja, hogy legyen olyan lehetőség, ami őket nem zárja ki, csak a "pirossal jelölt" szövetség(ek) tagjait.
 

DeletedUser

Vendég
Ezt értem, azonban arról az esetről volt szó, amikor bejelöli hogy "szövetségesnek", az után nincs szükség a másikra.
Ellent mondana egymásnak. Tehát negyedik lehetőségként képzelhető el.
 

DeletedUser

Vendég
Kösz a pontosítást, erre gondoltam amit összeraktatok.
 

DeletedUser

Vendég
Arra kérlek, hogy ezeket a pontosításokat a nyitó postban vezesd át légy szíves Joker, mert a szavazás során azt a postot fogom bemásolni a szavazás nyitó hozzászólásába. Köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
:eek: Szerintem nagyon jó ötlet :)
Így nem tudjuk az ellenségeinket támogatni :)
 

DeletedUser

Vendég
Ha a 3:1 arány jó neki, (főleg ha 3 ezüstöt ad nekem 1 másik nyersiért), akkor ezer örömmel támogatom :D

Mindenesetre 1:1 arányú vagy egyéb kedvező ajánlat esetén hasznos lehet az ellenfelek kizárása a kereskedésből.
 
Fent