Oktoberfest - kérdések

DeletedUser

Vendég
Egyelőre kettő kérdésem lenne.
Az amfórák "újratermelődnek" éjfélkor, vagy a kezdeti mennyiséggel kell beérni?
Mi történik, ha eléri valaki a 4000 korsót? Vége a bulinak, vgy lehet újra kezdeni gyüjteni.
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékos!

Az első kérdésre a válasz az, hogy igen, újrakeletkeznek idővel az amforák (a mikor és hol kérdésre pontos választ sajnos nem adhatok).

Amint megtudom a választ a második kérdésre (ami nem csak feltételezés, hanem megerősített válasz), akkor módosítom jelen hozzászólásomat a válasszal. Addig is türelmedet kérem.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Üdv! A tenger tele van amfórákkal,csak keresgélni kell a térképen.
Valahol van 3-4 egymás mellet,a begyüjtött amfórák helyett,más amfórák jelennek meg,más helyeken.
Most is tele van az amfóraraktáram és még ott áll 3 db,begyüjtetlen.
Valószinüleg,ha valaki összegyüjt egy meghatározatlan mennyiséget pl (4000 korsót) biztos beváltsa egyébre,nem fogja ott tartogatni,és mindenki összegyüjthet 4000 korsót ahányszor csak tud.Nekem ez volt a vélemyényem/tapasztalaton.
Tisztelettel
WiNNNeR19
 

Moira

Ex-CM
Elnézést kell kérnem, helytelen információt szolgáltattam, így javítom magam:

Nem, nem bukkannak fel új amforák. Összesen van 5000 egy hétre és ennyi. Ennyi azonban elegendő azzal a telítettséggel, ahogy a világok futnak.

Nem tudsz 4000 pont fölé menni, erre csak akkor van lehetőséged, ha mielőtt elindítod az utolsó sörtermelést 3999 sörnél voltál, de érdemileg nem tudsz annál többet termelni.

Elnézést az eredeti válaszom pontatlanságáért.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
(...) Összesen van 5000 egy hétre és ennyi. Ennyi azonban elegendő azzal a telítettséggel, ahogy a világok futnak.
(...)
Moira

Köszönöm a választ.
A fent idézett mondatodat nem értem igazán, hogyan tartozik a világok telítettsége ide? Csak nem összesen van 5000 amfóra valamennyi játékos számára? Remélem nem, nem is gondolom hogy így lenne(mintha vettünk volna fel többen ugyanarról a kordinátáról), viszont ezért nem értem a mondatod második felét.
Egyébként 280-400 darab kell a 4000 korsóhoz.
------------------

Kedves WiNNNeR19!
Nagyon örülök a lelkesedésednek, azonban jó lenne ha olyan dolgokat írnál le, amit tudsz. Találgatni és elképzelni mi is tudunk dolgokat :)
Kivételesen dicsekednék is egy kicsit, kimondottan neked:

Snap246_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mint látható, jómagam már begyüjtöttem 140+ amfórát, <24 óra alatt, normális alvással.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8286

Vendég
Bár Moira válasza alapján nem termelődnek új amfórák, nekem mégis az az érzésem, hogy vannak helyek amelyekről már szedtem be amfórát és valamivel később megint volt azon a környéken, igaz eddig még nem figyeltem ezt komolyan.

Vannak világok ahol több ezer játékos játszik még aktívan (mű, nű), akkor itt egy játékos átlagban egy db. amfórát lelene (mert össz 5000 van), Vagy 5000 amfóra van játékosonként?
 

DeletedUser

Vendég
Mondhat bárki bármit,az amfórák újra termelődnek,én is gyüjtöttem be ugyanarról a helyről amfórákat,mint az előző posztomban emlitettem,valahol van három darab is egymás mellett.Felirtam a koordinátákát és ugyanarról a helyről gyüjtöttem be azt a hármat.
Minden játekos számára külön van az 5000 amfóra,másképp,ha mindenki begyüjtné őket és nem termelődnének újjabak elfogynának,ez logikus.
 

DeletedUser

Vendég
Bár Moira válasza alapján nem termelődnek új amfórák, nekem mégis az az érzésem, hogy vannak helyek amelyekről már szedtem be amfórát és valamivel később megint volt azon a környéken, igaz eddig még nem figyeltem ezt komolyan.
(...)

Ezzel kapcsolatban elképzelhető, hogy mindenkinek igaza van!
5000 darab van.
Azonban ez átlag ötvenet jelentene tengerenként, véleményem szerint nincs annyi egyszerre. Így elképzelhető, hogy nem termelődik ugyan újra, de mégis "megjelenik".

WiNNNeR19, gratulálok neked! :D
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm szépen! :D
Ez igy van,5000 amfóra van játekosonként,az is körülbelül ugy van,hogy egy tengeren ötven körüli mennyiség van.
És más vagy ugyanazon a helyeken jelennek meg.Elhangzott,hogy egy hétre 5000 amfóra van,tehát nem fogyik el olyan hamar,és más tengereken is kell keresgélni.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !

Lehet,hogy hülyeséget kérdezek,de felvetődött a szövinkben egy kérdés,
amire engem is érdekelne a válasz,lehetőleg hiteles és pontos !

Ha valaki két vagy akár több világon is játszik ugyanazzal az acc.-al,
mindenhol eléri a 4000 liter sört,tehát a 200 aranyat,
akkor azt szerverenként meg kapja ?
Vagy esetleg egy acc.-al csak összesen 200 aranyat szerezhet ?

Azért kérdezzük ezt,mert ugye vásárlás esetén az arany nem egy adott világhoz,
hanem az acc-hoz tartozik,és több világon való jelenlét esetén bármelyik világban felhasználható.
 

DeletedUser

Vendég
Szia! Az arany a fiókhoz kötődik,tehát minden világba láthatod.
A sört minden világ külön-külön kell összegyüjts,ha tegyük fel,összegyüjtessz 4000 sört a Mű világba,az nem lessz meg a Nű be is.
Minden világba 0 ról kezded a sürük gyűjtését :)
 

DeletedUser

Vendég
Szia! Az arany a fiókhoz kötődik,tehát minden világba láthatod.
A sört minden világ külön-külön kell összegyüjts,ha tegyük fel,összegyüjtessz 4000 sört a Mű világba,az nem lessz meg a Nű be is.
Minden világba 0 ról kezded a sürük gyűjtését :)


Azért annyit magamtól is tudok,hogy minden világon külön főzőm a sört !
Ha figyelmesebben elolvasod,amit írtam az benne is van !!!!!!

Én azt kérdeztem,hogy minden világban meg is kapom külön-külön érte a 200 aranyat,
vagyis kaphatok az event során 400,vagy 600 vagy akár több aranyat is ?
Vagy egy acc csak egyszer kaphatja meg a 200 aranyat,függetlenül attól,hány világon játszom ?

Esetleg próbáljam meg még szájbarágósabban leírni ?
Egyébként meg nem bánnám ,ha olyantól kapnák választ,
mondjuk valamelyik supportostól,aki a tutit tudja !
 

DeletedUser

Vendég
A levelet nem cimezted meg,ha a fórumra irsz,azt mindenkitől kérdezed,bárki válaszolhat rá.Én választ adtam a kérdésedre csak te nem értelmezted jól.És nem árt,értelmesen leirni,megfogalmazni a dolgokat.Tehát,az arany a fiókhoz kötődik,a megszerzett aranyat minden világba láthatod,viszont nem kapod meg külön-külön minden világba. Ezt ugy kell értelmezni,hogy ha az egyik világba elköltöd,a másikba nem marad meg,ilyen egyszerü,de bármelyik világba feltudod használni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A levelet nem cimezted meg,ha a fórumra irsz,azt mindenkitől kérdezed,bárki válaszolhat rá.Én választ adtam a kérdésedre csak te nem értelmezted jól.És nem árt,értelmesen leirni,megfogalmazni a dolgokat.Tehát,az arany a fiókhoz kötődik,a megszerzett aranyat minden világba láthatod,viszont nem kapod meg külön-külön minden világba. Ezt ugy kell értelmezni,hogy ha az egyik világba elköltöd,a másikba nem marad meg,ilyen egyszerü,de bármelyik világba feltudod használni.


Nem én értettem félre a választ,hanem te az eredeti kérdésemet !!!!
Sőt a másodikat is !

Most sem arra válaszoltál,amit kérdeztem !
Pont ezért kértem a második írásomban,hogy olyan válaszoljon,
aki megérti a kérdést,és tudja a választ is !

Nem az aranyért való prémiumfunkció vásárlásáról van szó !
A sörfőzésért jutalomként kapható aranyról !!!
Ennél szökébbül már nem lehet ezt megfogalmazni !
 

DeletedUser

Vendég
Winner, azt hiszem továbbra sem a kérdésre válaszoltál, pedig elsőre is tökéletesen érthető volt... IronKnight tisztában van az arany felhasználási szabályaival, módjaival, mindössze arra kíváncsi, hogy ha minden világban összegyűjti a 4000 liter sört, akkor minden egyes világért, ahol megvan, megkapja-e a 200-200 aranyat, vagy csak egyszer, függetlenül attól, hogy hány világban érte el?
Winner kedvéért még egyszer: Tegyük fel játszol Lambdán, Műn és Nűn. Mindhárom világban külön-külön gyűjtögeted a sört, valószínűleg lambdán és műn előbb meglesz a 4000 liter, ha meglesz, mint nűn, már csak az eltérő lehetséges városszámok miatt is. Összegyűjtötted lambdán, felveszed érte a 200 aranyat. Eddig minden tiszta, ezt a 200 aranyat láthatod és felhasználhatod a többi világban is. Ez is tiszta. De másnap eléred mű és nű szervereken is a 4000-et. Kérdés, hogy ezért a két szerverért felveheted-e a 200-200 aranyat, tehát összesen a 600 aranyat, vagy világok számától függetlenül csak és kizárólag egyszer lehet felvenni?


A válasz engem is érdekelne, mert akkor nem küszködnék csak az egyik világban komolyabban vele :) Egyébként azt gyanítom, hogy minden világért megkapjuk a 200 aranyat, mert mindegyiknek a begyűjtése úgy működik, hogy rákattintasz a kívánt és elért ajándékra. Ha mondjuk Műn megvan a 4000 liter, megkapod érte a 200 aranyat, de Xin pl. még csak 3000 van, külön számolja. Ha eléred Xin is a 4000 litert, akkor ismét megkaphatod a 200 aranyat. Véleményem szerint így logikus, de elképzelhetőnek tartom, hogy a többi világon kiírja, hogy már felvetted ezt a jutalmat. De ez csak az én véleményem, biztosat én sem tudok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Azért tartom nagyon valószínűnek, hogy minden világon megkapod az aranyat, mert egyrészt a többi jutalmat is világonként fel tudod venni, másrészt az egyenlő munka-egyenlő jutalom elve alapján a kétszer annyi munkáért kétszer annyi jutalom járna. Márpedig két szerveren összegyüjteni a 4000 korsót az pont dupla munka mint egy helyen.
Harmadrészt valószinűleg az Innogames nem szeretne nagylétszámú tüntetéseket.. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Elnézést a duplapostért, de más téma.

Kérdésem, hogy a 4000-es kitüntetéshez kell valami még a megfelelő számú korsón kívül?
A többit azonnal adja a rendszer, ezt pedig nem.

Természetesen szupporttól várnám a választ, illetve olyantól aki megkapta már.
 

DeletedUser1142

Vendég
A kérdésem az lenne, hogy a nyereményeket meddig lehet beváltani? Konkrétan a dupla harci pontokra gondolok! Később szeretném aktiválni. Van erre lehetőség?
 
Fent