Népesség

DeletedUser

Vendég
Sziasztok, nézegettem pár adatot, azt írja, hogy a tanya max 3000 ig adja, én ezt kevésnek tartom, mert kb az építkezések megeszik az összes helyet:)

Talán ha jol láttam van 1 fejlesztés ami ad hozzá 1 keveset.. de az se tul sok...

Tippeket, válaszok jöhetnek!:)

:confused:
 

DeletedUser

Vendég
a tanya ad 3.000-et, tanya fejlesztésből jön még 200, végül a termálfürdő felépítésével még 10%-nyi népesség jöhet.

Az épületek emberigénye meg 1144, ha jól számoltam (ebben benne van a 2 választható is) vagyis nagyjából a harmada, tehát annyira nem rossz a helyzet.

Egyébként a játék fontos része a játékosnak megtalálni az egyensúlyt épületek és pontok között! mindenki saját stílusa szerint építkezik, képez sereget! Rengeteg plusz kateszt lehet nyerni, ha nem építed föl maximumra a kevésbé fontos épületeket.
 

DeletedUser

Vendég
Itt legalább igenis kell taktikázni, ez nekem tetszik, lassan de lehet haladni.
 

Moira

Ex-CM
Úgy válaszd ki a taktikádat, hogy az megfeleljen a saját stílusodnak és a szomszédaid stílusához adandó reakciónak is. A környezet mindig döntő tényező. Ezért nincs a játékban egy nyerő stratégia.
 

DeletedUser

Vendég
Heló mindenki az rendben van hogy 3000 a populáció és kell kb 1200 a házakhoz , de mi van azokkal a katonákkal amiket elvesztettem háborúban végleg elvesztek és akkor egyszer minden emberem elfogy? Lehet pótolni őket? vagy 3000 egységet kell beosztanom 2 3 évre?:D
 

DeletedUser

Vendég
Ahogy elveszted az egységeidet egy-egy csatában, a veszteségeidnek megfelelő népesség jelenik meg a tanyán.
Tehát pl. 100 kardos után újra 100 lakossal, vagy 10 lovasod után 30-cal nő a tanya lakossága, amit újra felhasználhatsz seregképzésre.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Szóval azonnal pótlódik a népesség,vagy várni kell egy darabig?
 

DeletedUser

Vendég
Parasztasszonyaink lelkesek, promptban szülnek néhány besorozható fiút :)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
A problémám a következő: éjjel valamikor befejeződött az építkezésem, nem fejlesztek semmit, nem gyártok katonákat, sem hajókat, még sincs szabad emberem, csak 2 azaz kettő égen földön! Egy ideje már figyelem ezt a jelenséget, de magyarázatot nem találtam. Hová lettek a többiek? Netán elmentek piknikezni vagy sztrájkolnak? Egyébként elvileg 1500 valahány emberkének kellene itt sürgölődnie.
Elég bosszantó...Ha valaki tud, kérem világosítson már fel, köszi!
 

DeletedUser

Vendég
Kérlek írj szervernevet is, akkor megtudom nézni mi a jelenség oka.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Alpha világon tapasztalom. Köszönöm előre is, ha utána nézel.
 

DeletedUser

Vendég
Épületekhez és az egységekhez szabad népesség kell, ha ezekből gyártasz/építesz, akkor fogy a szabad népességed. A fenti jelzés a szabad népességre vonatkozik, tehát, ha meghal katonád, akkor ismét többet fog mutatni.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Igen, bocsi, az előbb rosszul írtam, a népességkorlátom van 1500 körül. Azzal tisztában vagyok, hogy a szabad népesség kell az építkezésekhez és egységekhez, épp ez a gondom, ezt nem értem, hogy hol vannak, mikor nem építek semmit?
 

DeletedUser

Vendég
Építás során a kellő népesség beleolvad az épületbe. Ők onnantól ott dolgoznak, tehát nem lehet őket másra használni.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Fürdő lebontása

Sziasztok.
Jelenleg a népességkorlátom 3500 fő.A fürdő megépítésével 10%-ot nyertem.
A kérdésem az lenne,h hogyha mondjuk felhasználtam az összes embert és nincs szabad népességem,és ha lebontom a fürdőt akkor azzal a +10% (kb.300-350 fő)-al mi lesz?:confused:
Gondoltam megkérdem mielőtt hülyeséget csinálok.:D
(vagy már hülyét csináltam magamból ezzel a kérdéssel):D
 

DeletedUser

Vendég
Ha ez tényleg így van,akkor mondjuk a 100-120 lovas amit csináltam belőlük eltűnik vagy mi?:eek:Hát ezt azért nem gondolom.Vagyis remélem.
Valami magyarázat biztos van.
 

DeletedUser

Vendég
szerintem ilyen esetben addig nem tudod lebontani, amíg nem lesz megfelelő mennyiségű szabad népességed

(szabad népességet épületek lebontásával, vagy a saját katonáid legyilkolásával/legyilkoltatásával nyerhetsz)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
-240 lesz a szabad népesség. 0-nál vagy kevesebbnél pedig nem lehet egységeket képezni - illetve bármilyen más módon szerezni - és tanyahelyet foglaló épületeket építeni.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok. A játék azt írja h nincs elég szabad népem
Hogy tudnék szerezni?
Itt keressetek: Világ: Omega Név: NoName17
 
Fent