Megszállás

DeletedUser8585

Vendég
EZ AZ ÉN ÖTLETEM:)

összefoglalás

a lényege az,hogy megszállsz egy várost de nem foglalod el csak a hatalom egy része,és a város fele fog téged illetni,és közben az előző
tulajdonosával A VÁROSOSON BELÜL harcoltok a hatalomért,a városban lévő katonákkal.

Előnyök:
A város nyersanyagának
katonáinak
pontjainak
népességének
a FELE a téid lesz
és bármikor nyersanyagokat,katonákat,áldást kövtelhetsz tőle.
Így a városnak 2 uralkodója lesz akik harcolnak egymással
A megszálláshoz nem szükséges gyarmatosítóhajó


Megszállás kifejlesztése:
A megszállást az akadémián lehet kifejleszteni
A megszálláshoz legalább 7 kultúrapont szükséges

ISTENEK
Abban az esetben ha a városnak olyan Istene van amilyet a megszálló fél nem szeretne bármikor leválthatja
az isten váltása kizárólag a megszállófél joga és az összes áldás őt illeti!

SZÖVETSÉG
ha a megszállt város egy másik szövetségben van akkor a megszállt város KÉT SZÖVETSÉGBE FOG TARTOZNI

FONTOS!:
a megszállott város nem támadhat és nem foglalhat el más várost!
a város eredeti tulajdonosa KIZÁRÓLAG VÁROSON BELÜL TARTÓ HÁBORÚ SORÁN szabadulhat meg a megszállótól.Egy város megszállásához nem szükséges gyarmatosító hajó
Egy várost egyszerre csak egy játékos szállhat meg
Szövetségen belül

KÜLSŐ SEGÍTSÉG
más játékosok is támogathatják a két harcoló felet és eldöntheti hogy a támogató egységeit,áldásait melyik félhez küldi
FEJLESZTÉSEK, PARANCSOK
Parancsokat kiadni mindkét félnek joga van de csak a saját nyersanyagából!
Városon belüli harc a felek közt
A két fél állandóan harcol a városon belül. a város eredeti tulaja úgy szabadulhat meg a megszállótól ha legalább 10 városon belüli harcot megnyert és megöli az ellenség városban tartózkodó katonáit VAGY GYARMATOSÍTÓ HAJÓT KÜLD A SAJÁT VÁROSA MEGSZÁLLOTT FELÉBE.Természetesen a megszálló fél is küldhet gyarmit a védekezőfél városrészébe
Belső harc idejénviszont:
100 százalékkal
lecsökken a nyersanyag termelés és minden munka leáll

Játék abbahagyása/megszállás felhagyása

ha az egyik fél befejezi a játékot és felhagy a megszállással akkor minden katona nyersanyag egység áldás hatalom és maga a város is a másik tagra marad.

Megszállott város elfoglalása
ha egy város meg van szállva akkor az a városra kattintva ki van írva: MEGSZÁLLÁS ALATT ÉS HOGY KI SZÁLLJA MEG
HA EGY TELJES MEGSZÁLLOTT VÁROST AKARSZ ELFOGLALNI AKKOR A VÁROST KÉTSZER KELL MEGTÁMADNOD,KÉTSZER KELL FELKELÉST KIROBBANTANI KÉT GYARMATOSÍTÓ HAJÓ KELL ÉS KÉTSZER ANNYI KATONA
de természetesen ebben az esetben egy fél vérost is el lehet foglalni de akkpr nem kell kettő gyarmi és felkelés kirobbantása sem
Szövetségen belüli megszállás
azt hogy egy szövetségen belül meg lehet-e szállni egymás városait azt az Alapító döntheti el
De a szövetségen belüli belüli megszállás egy taktika.az egyik oka ennek az hogyha valakinek nincs olyan sok ideje törődni a városával akkor a társad ,,megszállása" remek segítség lehet mert valaki segít benne.(bár csak a terület fele a tied attól még bármelyik épületet fejlesztheted.)A másik az hogy így könnyeb lehet uralkodni a város felett és megoszthatjátok a munkát és erősebben is védekezhedtek.

Ez lenne az én ötletem:) bocsi ha nem tetszik

Érvelés: nos valakinek ez a dolog megéri és izgalmasabb is lenne a játék

VÁZLATRAJZ:
nics de szeretnék

Megfelel-e a kritériumoknak? IGEN/nem

véleményeket légyszi írjatok!:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Még mindig hiányos: Visszaélések. (Szövetségen belüli megszállások, stb.) Gondold újra az egészet kérlek. Jól hangzik, de egyértelműen és egyszerűbben írd le kérlek.
 

DeletedUser10126

Vendég
Sziasztok,ez az első hozzászólásom,nem rég léptem fel.a játékban csekme andris vagyok,talán ismertek.Sajnos nem támogatom az ötletet,mert bár nagyon tetszik,nagyon megbonyolitaná a játékot,és gondoldd el,egy nagy játékos nem is foglal,csak megszáll sok kicsi várost,mert neki az is elég,úgy se tudják kifüstölni.Dolgozd ki jobban.
 
Fent