Lakosság

DeletedUser

Vendég
Üdv azt szeretném kérdezni a nálam tapasztaltabbaktól, hogyha a városom összes egysége elesik és a szabad népesség nulla tanya a max szinten, akkor már nem tudok lakosságot szerezni , vagyis a város elnéptelenedik?
 

DeletedUser

Vendég
Ha egy egységed meghal a képzéséhez szükséges lakosság azonnal felszabadul. Vagy lesz szabad hely a tanyán.
 

DeletedUser

Vendég
Tehát ha jól értem, pl.:500 egység elvesztése után a szabad népesség száma 500 ra ugrik, akiket újra ki lehet képezni vagy építésre használni? Bocs ha értetlennek tűnök, de biztos ami biztos.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Persze így.

De (bár szerintem jóra gondoltál, csak félreérthetően írtad, de biztos ami biztos :)) annyi lakost kapsz, amennyi egységed elesett.

Tehát ha 400 szabad lakos van a városodban, kinyírnak pl. 500 hoplitát, akkor 900 lesz.
Az épületbontásokért is kapsz vissza lakosságot (én például pár helyen, ahol már megvannak az alsó soros épületeim, elkezdtem lebontani a szenátust)
Az is már ha mondjuk 20-ig visszabontod, akkor 36 lakos, amiből már azért egy jelentősebb erőtöbbletet ki tudsz állítani ;)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

Én is a szabad népességgel kapcsolatban szeretnék kérdést feltenni. Sokat keresgéltem, de nem találtam választ a problémámra.
Szóval, amennyiben én egy adott istennek hódolok, akitől több mitológiai lényt teremtek magamnak, azonban a helyzet esetleg úgy kívánja meg, hogy istent váltsak (tisztában vagyok vele, hogy a mitológiai lények elvesznek) a kérdés viszont az lenne, hogy a lakosság, amit a megteremtésükben használtam, vissza száll-e rám? Ugyanúgy, akár ha pl ahogy az előttem is írták 500 hoplitát elvesztve az 500 szabad lakosság visszatérül.

Ui: Remélem jó helyen tettem fel a kérdést, én ide illőnek érzem. Viszont fontos lenne tudnom a választ, előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni. :)

Tisztelettel: Kanamee
 

DeletedUser

Vendég
Miután az egységek váltás után megsemmisülnek, ezért helyre áll a ráfordított lakosság száma is.
 

DeletedUser4772

Vendég
mínusz

Hello.
Nekem vannak városok melyek max szinten vannak, így a szabad népességem is 0. Ez eddig világos, de ma este azt vettem észre hogy 2 max városomban is a szabad lakosságnál -4, a másiknál meg -41 et jelez. De nem csináltam neki semmit. Vajon mi lehet a baj? Hogyan nullázhatom le?
 

DeletedUser

Vendég
A rendszer időnként ellenőrzi minden városban a szabad lakosságot. Ilyenkor újraszámolja a képzett egységeidet, illetve az épületekhez felhasznált lakosságot, és ha nem megfelelő érték van megjelenítve, akkor korrigálja. Jelen esetben is ez történt. Több egységet gyártottál le, mint amennyit engedni kellett volna a rendszernek. Ahogy a plusz katonák meghalnak, vagy épületeket bontasz le, akkor normalizálódni fog a helyzet. A jelenleg kiírt a valós érték.
 

DeletedUser4772

Vendég
Köszönöm a gyors választ. :)
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok.
 

DeletedUser

Vendég
én meg olyat hallottam, hogy egy társamnak az akadémián volt -12 pontja, valahogy úgy oldotta meg, hogy a könyvtár bontásával buggolt
 

DeletedUser

Vendég
Ebben az esetben szabálysértést követett el, melynek komoly szankciói vannak.
 

DeletedUser6088

Vendég
Tanya -ha eléri a maximális szintet

Sziasztok !egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok ,mi van akkor ha a Tanya eléri a max szintet és nincs több ember akit besorozhatnék,építhetné a városomat.Ebben a helyzetben mit kell csinálni?
Üdv!
CvÁdám

A hozzászólást áthelyeztem, mert itt a helye! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A Grepolis világában a szabad népességet három dolog tudja csökkenteni:
- építkezés
- seregek kiképzése
- seregek toborzása.

És néhány dolog növelni tudja:
- tanya építése
- az Akadémián az Eke kifejlesztése 200 fővel
- termálfürdő építése
- csaták, ahol a seregeid elhullanak
- épületek bontása.
 
Fent