Lázítás, foglalás

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Könnyen lehet, hogy ez a kérdés már megszületett egyszer, de én nem találtam, így fárasztalak benneteket vele.

Ha az egyik városomból belázítottam a foglalni kívánt várost, akkor olyan másik városomból küldhetek gyarmihajót, ahol a lázítás még nincs kifejlesztve az akadémián, csak a gyarmatosító hajó. (És persze a kikötő 20-as, a hajó megépült...)
Azt tudom, szellemet lehet foglalni lázítás nélkül, de ebben a foglalási rendszerben nem vagyok túl otthon.

Köszi előre is a választ!
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia,

Csak abbol a varosodbol indithatod a gyarmatosito hajot, amelyikben a lazitas ki van fejlesztve. Vagyis el tudod kuldeni, de elfoglalni a varost mar nem tudod, ha nincs kifejlesztve :)
 

DeletedUser

Vendég
Ebben te teljesen biztos vagy? Én nagyon úgy emlékszem, hogy régebben nem így volt. Persze lehet nem emlékszem jól, sosem szerettem lázítós szervereken játszani.
 

DeletedUser

Vendég
Köszi.
Keserves dolog hogy így van, még kisebb mozgásteret ad a támadónak. Nem véletlen, hogy nem szeretem.
 

DeletedUser

Vendég
Én az új foglalási rendet egy kicsit jobban szeretem :) Bár tény, hogy kevés régi foglalási rendes világon játszottam.
 

DeletedUser

Vendég
Az új a védekező félnek sokkal könnyebb, ha nem hagyja magára a városait napokra, nem nagyon érheti meglepetés.
Szerintem a támadónak kisebb a mozgástere és a magányos farkasoknak csak a lémer játékosok városai jutnak. Sokkal jobban ki van mindenki szolgáltatva a szövetségének.
12+ óránál hamarabb nem lehet lezavarni egy foglalást akármilyen gyors a szerver. A réginél ez lehetett akár 6+ óra is.
Régi szép idők :D

De persze izlések és pofonok...
 

DeletedUser

Vendég
Helló!

Megtámadták pár városomat, néhányat időben megvédtem, néhányban lázadás indult, és hiába fejlesztek bennük katonákat, hiába küldtem támogató csapatokat más városaimból, továbbra is tart (most már) a felkelés. Hogyan lehetséges ez? Mert ha nem támogatva, hanem támadással küldöm a csapataimat a saját városomba, akkor visszajönnek azzal, hogy jót látogattak.

Segítenétek? Már csak 4-5 óra van hátra...
 

DeletedUser

Vendég
Legközelebb nyiss új topikot.

Ha belázítanak akkor tudják elfoglalni a városod.
Az tart ameddig tart (12 h "előkészület" és újjabb 12 órán át tudják elfoglalni a városod)
 

DeletedUser

Vendég
Legközelebb nyiss új topikot.

Ha belázítanak akkor tudják elfoglalni a városod.
Az tart ameddig tart (12 h "előkészület" és újjabb 12 órán át tudják elfoglalni a városod)


Köszönöm! Tehát, ha csak lázítást, aztán felkelést látok, de újabb érkező ellenséget nem, akkor megvédtem? Mondom, ott állnak bent a csapataim, de nem mutatja a rendszer, hogy összecsapnának a lázítókkal.
 

DeletedUser9415

Vendég
Szia!
Elmagyarázom: Ha megtámadnak lázítással, és nyernek akkor elkezdődik, ahogy Lebado is mondta, az "előkészület". Ebben a 12 órában NEM tudnak elfoglalni. Ha ez a 12 óra letelt újabb 12 óra következik. Ebben a 12 órában el lehet foglalni a várost. Nincs semmilyen lázító csapat, ha a lázító támadással nyer az illtető akkor megkezdődik a lázadás, amelyet nem lehet megállítani. Ahogy mondtam az utolsó 12 órában el lehet foglalni a várost úgy, hogy bármikor küldhetik a gyarmatosító hajót a lázító ebben a 12 órában. Ha a gyarmatosító hajós támadás nem üti ki a városban levő egységeket akkor a várost NEM foglalja el. Ellenben ha kiüti akkor a város elveszett.

Ha most sem világos olvasd el ezt:
http://wiki.hu.grepolis.com/wiki/%C3%9Aj_foglal%C3%A1si_rend
 

DeletedUser9302

Vendég
Kicsit bővebben a foglalásról:

1. A támadó részéről:

-Megfelelő fejlesztések: Akadémia 22, Kikötő 20, emelett megfelelő szintű raktár
-Gyarmatosító hajó építése

Ez még nem elég ezzel csak alapítani tudsz.

Kell még Akadémia 30. Foglalás fejlesztés

2. A támadó első lépései

-a kiszemelt városra megfelelő ikonra kattintva indíthatod a lázító támadást
-ha ez a támadás kiüti a bent lévő katonákat a város fellázad (a védő ellen)
-a lázadás 24 óra, az első 12 az előkészület
-a 2. 12 órában jöhet a gyarmatosítóhajós támadás, ha győz akkor a város immár sz övé


A védő részéről:


-Városfal szintjével és toronnyal valamint védőbónuszokkal nehezítheted a támadó helyzetét
-a támadásra (1. lázító) zeusz dühét és más áldást küldhetsz
-ha fellázadtál mégis kérj segítséget a szövetségedtől(ez nem mindig lehetséges)
-gyárts védő hajókat (gyarmhajó kiütése) és védő katonákat (véleményem szerint: íjász)
-húzd fel a városfalad


Ez volt az újfajta rend.




Régi rendbe fejlesztheted a Demokráciát ami nehezíti a foglalást.
Régi rendbe tudtommal hasonló az egész, de a lázadás rendszere más.
Egyből kell küldeni a ygarmhajót.
Ha megvan mindkét fél nem csinálhat semmit a városban.
A foglalt személynek 12 óra ideje van, hogy szövetsége visszafoglalja a várost.


A régi renddel nem vagyok tisztába taljesen, tehát nem biztos hogy pontos a kiírásom.
 
Fent