Kolonizálás

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Üdvözöllek Moira!
Ha a negatív hibánál lázadtam,akkor úgy illik hogy a pozitívat is jelezzem.
Már szereztem egy falut kolonizálással,de most a megfelelő kultúra pontok nélkül elindult egy másik kolonizáló hajóm a másik mellé és nem lehet visszahívni!
Mi lesz ha megérkezik 50 perc múlva?
Csinál egy falut szabálytalanul,esetleg visszajön mert nem volt elég a kultúra pontom,vagy bebukom a hajót és az embereket nyersanyaggal együtt?
Válaszod előre is köszönöm.


Ok,nem hiba,már jönnek vissza,nem alapítható új város a megfelelő kultúra pontok nélkül.
Elnézést a vaklármáért.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Semmi gond, a megfelelő kultúra pont meglétét mindig az érkezéskor ellenőrzi, vagyis amikor alapítani kéne a falut akkor nézi meg, hogy a) nem alapított ott más már falut (ha üres helyre mész) és b) addott-e a gyarmatosítás feltétele.

Ha nem, akkor gond nélkül visszajönnek a hajók.

Természetesen ha várost foglalni mész és valaki már elfoglalta, akkor az új foglaló seregeit is le kell győznöd.
 

DeletedUser

Vendég
Mivel szerintem ez is a kolonizáláshoz tartozik, itt teszem fel a kérdést:
Hiba-e az, hogy Bétán is 24 óra a kolonizálás?
Erre nem vonatkozik a 2-es sebesség?
Válaszodat előre is köszönöm.
 

Moira

Ex-CM
Az egyésgek sebessége nem emelt, ezt a világ leírásánál kiemeltem, így maga a támadások sebessége, és az ezzel kapcsolatos események nem fognak változni. Így ez nem hiba.
 

DeletedUser

Vendég
nem kaptam kultúrapontot

városi fesztivált tartottam a városoman, ötven aranyért, letelt az öt nap ennek ellenére a kulturapontom nem növekedett, a kolonizáló hajóm visszajött. Azt a jelentést kaptam hogy kevés a kulturapontom, pedig ez lett volna a harmadik falum, úgy tudom a második falura eleve járt a kulturapont a harmadikért pedig fizettem, kivártam az öt napot, mégsem kaptam meg, már elindítottam a következő városi fesztivált, remélem nem a semmiért fizetek....
 

DeletedUser

Vendég
A fesztivál nyersanyagért rendezhető,az olimpia 50 aranyért.
Mindegyikért 1-1 kultúrapontot kapsz.
Viszont a 3. város elfoglalásához vagy alapításához 3 kultúrapontra van szükség.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm válaszod,bár nem lettem boldog tőle...:)
Azt még had kérdezem meg ezen a gondolatmeneten továbbmenve,hogy a 4.faluhoz akkor 4 kultúra pont kell,az 5-hez 5...stb?
 

DeletedUser

Vendég
hát... mintha azt olvastam volna régebben, hogy nem lineárisan növekszenek következőről következőre, de ezt Szasa tudja megmondani biztosra ő már túl van a 4. városán :) ha írsz neki egy levelet tuti válaszol rá.
 

DeletedUser

Vendég
hali igen kicsit progresszív:)

3. város 3 pont
4. város 9 pont
5. város 18 pont
6. város 30 pont
7. város 45 pont
8. város 63 pont
9. város 84 pont
10. város 108 pont
 

DeletedUser

Vendég
Igen, de ezekbe a pontokba beleszámít az is, ami már az előző falunál megvolt.

3. város 3 pont
4. város 9 pont vagyis csak +6 pont
5. város 18 pont vagyis csak +9 pont
6. város 30 pont vagyis csak +12 pont
7. város 45 pont vagyis csak +15 pont
8. város 63 pont vagyis csak +18 pont
9. város 84 pont vagyis csak +21 pont
10. város 108 pont vagyis csak +24 pont

Nem mondom, ez is elég húzós, de azért nem annyira gáz. Minden faluért egyre többet kell ölni, de a dolog nem olyan borzasztó, mint elsőre látszik.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Elküldtem a hajót alapítani, és ezzel a jelentéssel tér vissza:

---

Nem alapítható új város.

A városalapítás meghiúsult. Valószínűleg jelenlegi kulturális szinted nem elég magas még egy város irányításához.
2010.05.10. 10:52

---

Eddig összesen 1 városom van, és a második még megengedett plusz kultúra nélkül nem? Csata a helyszínen nem volt, küldtem mellé egységeket is.
Valaki tud nekem segíteni mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm!
Eflamor
 

DeletedUser

Vendég
Hmmm.

Érdekes. Most engedi. Ugyanaz a hajó, ugyanaz a kíséret, ugyanaz a helyszín...

Ki érti ezt...
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok

Nekem lenne egy problémám elértem a 900 pontot és rendeztem 3-om Diadalmenetet és nem értem el a 3/3-mat. Mi lehet a baj nem bontottam nem is vettem vissza fejlesztést.

Kinek lehet írni ez ügyben?
Előre is köszi.
 

DeletedUser

Vendég
3 Diadalmenet után:
Kulturális szint: 2
Városok: 2/2
Kék Csik: 2/3


Nem ennek kéne lennie?

Kulturális szint: 3
Városok: 2/3
Kék csík: 2/9


Vagy tévedek?
 

DeletedUser

Vendég
lent a kek csik jeloli hogy hany kultura pontod van.
ha jol emlekszem 0-rol indul, ha nem akkor igy jartam. :)
tehat amikor lent mondjuk 3/9 van azt jelenti hogy van 3 kultura pontod, es osszesen 9 kell a kovetkezo kulturszintig.
vagy 16/18 azt jelenti hogy van 16 kultura pontod, a kovetkezo kultur szintig osszesen 18 pont.

egy diadal menet egy kultura pont, figyelem!!! a kultura pont nem ugyanaz mint a kulturalis szint!

az meg hogy neked mennyi van..ezt csak te tudhatod. magatol nem tunnek el, valoszinuleg megvannak. valahol. :)
 

DeletedUser

Vendég
Városalapítás

Üdv! Az én problémám az lenne hogy elküldtem egy gyarmatosító hajót várost alapítani és vele küldtem a teljes hadseregemet is, hogy az esetleges támadásoktól védve legyen a város. Azonban amikormegalakult azt vettem észre hogy a sereget ugyan kijelzi a városban, azonban nem tudom őket elküldeni, mert a támadásnál nem jelzi ki a küldhető egységek közt. Ez ellen lehet tenni valamit? vagy keresztet vethetek a teljese seregemre?
 

DeletedUser

Vendég
Az első városodban az Agora->Kívül fülön hívd őket haza.
Az új városban pedig gyárts sereget..
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent