Kitiltott játékos védettsége - nonszensz

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
A következő érdekes helyzet állt elő.
egy játékos társam, aki egyben éppen az ellenfelem kitiltást kapott (van 1-2 ötletem, hogy miért mivel a kémeim kibe járkáltak nála és "gyanúsan" gyorsan fejlődött)
erre a szabályozás megengedi neki hogy 5 napig kitiltás után a legerősebb városát tarthatja meg amit eddig illegális módszerekkel tápolt!!! ez nonszensz!!!
ÉS ez alatt az idő alatt teljes védettséget élvez!!! :S hát biztos vagyok benne hogy 1 hónap multizás több hasznot hoz mint amit 5 nap alatt elveszít, jobb helyeken (más játékokban) az is a büntetés része hogy nem tudja megvédeni magát hiszen CSALT és ezért van kitiltva!!!

Szóval javaslom hogy szüntessék meg a kitiltott játékosok védettségét, mivel ez nem igazságos azokkal szemben akik becsületesen játszanak.
gondolok itt arra, hogy ezzel a módszerrel, NEM egyenlítődik ki azaz illegális előny amire szert tett... (és nagyon remélem hogy nem teli raktárral és 500 áldással jön vissza majd 5 nap után, mert csak az lenne a szép :S)

szerk:
és azt is javaslom, hogy a legkisebb városát kapja vissza hiszen a grepolison kívül ez mindenhol máshol is így megy, és nem is véletlenül...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Jogos és remélem ezt olvassák és mérlegelik majd az illetékesek is !
Sajnos egyre több az itt vázolt multis a játékokban és ezzel párhuzamosan, sajnos egyre kevesebb az agilis GO, vagy supporter, aki igazán szeretné valóban BÜNTETNI IS a csalókat!
 

DeletedUser

Vendég

Kedves Errata!

Maximálisan egyetértek a felvetéseddel. magam is így gondolom ezt a dolgot.

Megnézzük a probléma megvalósíthatóságát, és azonnal jelezzük, ha azt sikerül megoldani.

Kérem addig is türelmeteket, még ha ez nehéz is.

További Jó játékot!


Köszönöm
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szia Szkülla!
Mi még atechnikai lehetőségeket is szeretnénk ehhez biztosítani, mert tudtommal már megkeresett az egyik klántársam ezügyben is titeket és felajánlott egy scriptet, ami proxy mögül és dinamikus router mögül is kiszűri nektek a gép IP-címét...
Innen már TI JÖTTÖK, ha másnem azért, hogy legyen is belőle valami...

Szia!

Én erről nem tudok még, de ha privátban megkeresnél és elküldenéd a scriptet, megköszönném.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Ez két külön kérdéskör.

Az egyik arra vonatkozik, milyen büntetési tételeket alkalmazzunk csalókra.

A másik, hogyan kapjuk el a csalókat. A rendszernek természetesen megvan a maga detektálási lehetősége és a csoport természetesen keresi a szabályszegőket (persze a szabályok megszegésének is különböző súlyai vannak. Más, ha valaki létrehoz 3 fiókot, hogy ugyanazt a célpontot bosszúból szétverje, és más, ha van két fiókja, ami közt nincs interakció. Mindkettőt büntetjük, csak az elsőt szigorúbban, mint a büntetési minimum tételeknél felsoroltunk. Van olyan csalás, amelyt első körben, azonnal kitiltunk a játékból.)

Mindenkit kérek, hogy ha olyan gyanúja van, hogy valaki nem tiszta eszközökkel él, jelentse ezt az Ügyfélszolgálaton keresztül, és mi azt az esetet is kifejezetten kivizsgáljuk. Ez a legjobb segítség, amit a játékosok azon kívül tehetnek a játék tisztaságáért, hogy maguk távol maradnak a szabályszegéstől.

Köszönöm
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a gyors választ, abban ugyan nem értek egyet, hogy van úgymond "kevésbé súlyos multizás" már csak azért is mert biztos vagyok benne hogy a moderátor ítéleténél, az érintett biztos hogy könnyebnek látja a saját CSALÁSÁT...
Szóval szerintem a multizás az multizás, de ez nem az én dolgom. :)
És remélem mihamarabb megoldódik a védelem probléma a kitiltás ideje alatt.

köszönettel
errata
 

DeletedUser

Vendég
sziasztok!

errata, a mai vilagban nem minden csak feher vagy csak fekete.
en is azt mondom, aki multizik, az repuljon! veglegesen!!!
ezek olyanok akik tobb fiokbol tamadjak ugyanazt az embert, akik tobb fiokot tartanak es egy fiokra kuldik a nyersanyagot, stb. ezek konnyen kiszurhetok (szerintem), mert ha ugyanarrol az ip cimrol minden nap ugyanabban az oraban, percen bejelentkezik 3-4-5 fiok, egyszerre jelentkeznek ki... :)))

de ritkan vannak kivetelek. en sokat jatszom, sokszor laptoppal nyilvanos helyeken csatlakozok a netre, kavezokban, ettermekben, koztereken ahol van ingyen wifi. oszinten, nem kerdezhetek meg mindenkit a "mekiben", hogy "ocsi, te jatszol a grepolison? veletlenul nem tamadod xy-t? :))"

kulombseget kell tenni szandekossag es veletlen kozott. a ketto kozott pedig eleg szeles hatar van...mint az eletben is: nem mindegy hogy a foldhoz verek egy poharat vagy elejtem... :):)
 

DeletedUser

Vendég
kedves ez botrany!

Igazad van DE én nem erről beszéltem, amit én írtam fentebb az az hogy ha valaki egy várost tápol feltűnően, hanem máshogyan multizik AZ IS multizás. Ennyi! és mint olyan megfelelő módon szankcionálandó, egy játékosnak egy szerverre legyen elég egy account.
És én se ma kezdet a netten játszani, és tudom hogy olyan nincs hogy valaki teljesen független városokat tartson 1 szerveren. Hiszen akkor nem is lenne értelme 1 szerveren tárolnia azokat, és grepolisbol van 2 magyar és sok angol/német szerver, szóval ha valaki független városokat akar menjen független szerverre ;) ha valaki multizik az vállalja a következményeit annak, hogy lebukik.
 

DeletedUser

Vendég
mindenben egyet ertunk, csak maskeppen kozelitjuk meg a dolgokat. :)
egy biztos, a multisok kapjanak szigoru buntetest!:D
 

DeletedUser

Vendég
Helyettesítés lehetősége?!

Egyes hasonló stratégiai játékokban(sokan tudják most mire gondolok), lehetőség van egy bizonyos helyettesítésre, azaz a profilon beírod a helyettes nevét egy mezőbe(max 2 helyettes), és az a te neveddel és a saját jelszavával képes hozzád belépni... Ennek hiányában legjobb barátommal multizunk, ahogy ti írjátok. A városok közt természetesen volt kapcsolat, pl a múltkor sürgős nyersisegélyt kértem tőle, vagy beléptem, láttam hogy az áldás kimaxolódott de nincs népessége így magamra varázsoltam a harci szekeret! Szerintem ez nem multiusing, hisz nem tápolás, katonai segítség v más céljából történik, de főleg nem CSALÁS céljából. Egyszerűen a hogy a városok ne hanyagolódjanak el...:) Ezért lenne jó egy helyettesi poszt. Ja és igen a scriptel kapcsolatosan, nem vagyok akkora netász, de tudtommal az IP lehet dinamikus, proxy lehet proxy:) de nem dinamikus routeren szűri az ipt, esetleg gépszéria vagy más alapján:)
Üdv, n00b0rKa
 

DeletedUser

Vendég
igen multizol!
a support kijelentette, hogy szigorúan tilos játékon kívülről barátot, ismerőst szerepeltetni ebben a játékban csak azért, mert te nem érsz rá!
Azt meg ,hogy játékon belül valaki más falujából magadra küldesz harci szekereket és nyersanyagokat nem tápolásnak és nem katonai segítségnek veszed az érdekes gondolkodásra utal. ha esetleg a nyersit az akadémiáján költötted volna el fejlesztésekre (tudom, tudom: nem akart semmit fejleszteni, te ezt tudtad) és ne adj isten a saját városára mondtad volna el a szekér varázslatot nem a magadéra...
 

DeletedUser

Vendég
Ja és, ha véletlenül büntetni fognak azt nekem köszönheted, mert jelentettem a support felé.
Csak, hogy tudjad ki a rendes, tiszta és normális játékod igazi ellensége.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent