Kereskedelem

DeletedUser

Vendég
Szerintem nem lenne rossz dolog, ha a három nyersanyag mellett lehetne még kereskedni áldással és népességgel (esetleg még katonákkal és hajókkal is). Persze nem lehetne bármit bármire cserélni, a következő ötleteim vannak:

nyersanyag - nyersanyag
nyersanyag - áldás
áldás - áldás (különböző istenek)
nép - katona
nép - hajó
katona - katona (különböző típus)
katona - hajó
hajó - hajó (különböző típus)

az átváltási arányt a katonával, illetve hajóval való kereskedésnél a különböző egységek kiképzésénél felhasznált lakosok száma mondaná meg.


Már az is bőven jó lenne, ha csak mondjuk az áldást bevezetik!
 

DeletedUser

Vendég
Az áldás kereskedelemmel az lenne a baj, hogy tovább növelné az erősebb játékosok előnyét.
Pld. -mivel gondolom az áldásnak nem kell idő, hogy odaérjen-, a felém közeledő 6 támadásra is varázsolhatnék(több városnál ugyanis ideális esetben 2000 áldáspontal gazdálkodhatnál), míg egy egy vagy két várossal rendelkező játékosnak nem lenne meg ez a lehetősége, lévén 500-1000 ponttal gazdálkodhat.
1/1 arányon kívül pedig nem nagyon kereskedne senki.
Az hogy nyersanyagért áldást lehessen venni, ennek a négyzete.
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Szerintem lehetne egy lapfül a piacon..
"Nyersanyagok küldése saját városba".. vagy ilyesmi.

Legördülhetne egy lista hogy melyikbe, és szépen küldhetnénk, nem kéne az ilyenek miatt a térképen kotorászni egyfolytában, rengeteg időt elvesz és már-már bosszantó.

Ha vki rájött már gyorsabb megoldásra és csak én vagyok láma, h nem vettem észre, akkor kérem írjon. De ne azt, h vásároljak "helytartót".

Köszönöm.
C.
 

DeletedUser

Vendég
nem kéne az ilyenek miatt a térképen kotorászni egyfolytában, rengeteg időt elvesz és már-már bosszantó.

:rolleyes: Én nem kotorászok... Bemegyek a Jelentések fülre, rákattintok a városom nevére, kiválasztom a "Városadatok kijelzése" opciót, aztán...
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Szerintem lehetne egy lapfül a piacon..
"Nyersanyagok küldése saját városba".. vagy ilyesmi.

Legördülhetne egy lista hogy melyikbe, és szépen küldhetnénk, nem kéne az ilyenek miatt a térképen kotorászni egyfolytában, rengeteg időt elvesz és már-már bosszantó.

Ha vki rájött már gyorsabb megoldásra és csak én vagyok láma, h nem vettem észre, akkor kérem írjon. De ne azt, h vásároljak "helytartót".

Köszönöm.
C.

Nem kell feltétlenül a térképen keresgetni, egyszerűen beütöd a ranglistába a játékos nevét és ott felkínálja a játékos összes városát, ahonnan már egyszerűen tudsz nyersanyagot küldeni.
 

DeletedUser

Vendég
Értem-értem! Mind2 párfokkal gyorsabb! Elismerem!
De én fenntartom a véleményem, h jó lenne a piachoz egy direkt lapfül:)

Remélem fejlesztők, vagy fejlesztőkkel kapcsolatbanálló emberek is olvassák és elgondolkoznak ezen. Addig átszokok a Ti módszereitekre!

Köszönöm!
C.
 
Fent