kereskedés a falvakkal

DeletedUser9235

Vendég
Összefoglaló:
a nyersanyag termelésre nem kéne várni, hanem a falvakkal bármelyiket elcserélhetnéd bármelyikre...

Jelenlegi állapot:
nem minden szigeten van...

Érvelés:
jelenéleg az a nagy helyzet hogy ugyan rudsz kereskedni a falvakkal amik el vannak foglalva, de nem minden szigeten van az a lehetőség, hogy minden nyersanyag félét tudsz csere berélni.pl a szigeten van olyan hogy fát ezüstre cserélhetsz de nincs olyan h ezüstöt fára stb...stb...jelenleg én is fejleszteném a városomat de nem tudom mert nincs elég kövem de viszont sok fám van csak épp nem tudom elcserélni kőre...
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 

DeletedUser

Vendég
Mindig azt mondják a vezetők a szövetségekben, hogy amilyen a sziget, olyan legyen a város.
Ha sok a fád, legyen jelzős város.HA lesz több városod, összehangolhatod őket.
(jelző és sz.f. támadó város tökéletesen hangolható)
 

DeletedUser9235

Vendég
jó hogy van piac de mire sokszor ide ér az áru addigra megtermelődik...
 

DeletedUser

Vendég
Nehéz erre jól érthetően megfogalmazott választ adni sztem, hogy miért nem jó az őtlet. -ugyanis ez sztem kissé absztrakt dolog-
De ha a falvakkal való kereskedésnél gyakorlatilag nem lenne kötött mit mire, az sztem erősen rontana a játék stratégiai részén, azzal hogy kevesebb "ügyeskedéssel" is megoldhatóak az ilyen logisztikai problémák. Két "azonos" paraméterü játékos (értem ez alatt a vásárolt arany és az aktivitás azonosságát) pontosan az ilyen apróságok tudják kihozni közöttük a különbséget. Nyilván nem lenne szerencsés eltéső paraméterüeket ősszevetni, hiszen ott már eleve az egyik előnyt élvez.

ráadásul eltünne a játék egyik "változatossága" ugyan is A+B- nyersi specifikációból összesen 6 féle van... mind a 6 féléhez csatolható 6 féle kereskedelmi falu, amiből 8 van. Ha ezt a 6 a 8-dikon variáció eltüne akkor marad 6 féle sziget, és a játék "szürkébb" lenne sztem, és gondolom nem véletlen nem találkoztam még olyan szigettel, ahol mind a 8 falu ugyan abban a verzióban kereskedik. tehát gondolom azért van némi szürés még ezen, hoyg a felvetést generáló probléma ne legyen extrém -de persze lehet csak én nem találkoztam a véglettel-
 

DeletedUser

Vendég
Amennyire én látom, a falvak kereskedése (meg a szigetek típusa) valami random generált dolog. A játéknak, legalábbis kezdetben nem elhanyagolható része, hogy mely falvakat és milyen sorrendben hódoltatjuk. A javasolt változtatás pont ezt szüntetné meg. Bár én is gyakran morgolódok magamban a lehetőségeim miatt, szerintem jó ez így, ahogy van: valami motiváció a nyersikkel való tervezésre, piacozásra. Max. annyit változtatnék a dolgon, hogy lehessen valamiképp kereskedni a nem hódoltatott falvakkal is (leggalábbis a kereskedés természete olyan, hogy azt idegenekkel, sőt, akár elllenségekkel is folytatja az ember). Lehetne pl. olyan, hogy gyengébb rátával megy az ügylet, esetleg random elvesznek tételek (a rablók elviszik :)).
 
Fent