Katapultok nem elég hatékonyak

DeletedUser10420

Vendég
Sziasztok!

Összefoglaló
A Fi világban a katapultokkal lehet rombolni a várost. Szerintem nem elég hatékony.

Jelenlegi állapot
Most két játékos is támadja a városom, eldöntötték, hogy lerombolják. A falat teljesen lerombolják katapultokkal, de másfél hét alatt alig 1500 pontnyit tudtak rajta rombolni, viszont szinte csak a milicia behívásával 4000 HP feletti sereget vesztettek. Valamikor 29 katapult is jön és alig rombol valamit a városon. Mondjuk 1 szintet valamelyik épületen.

Leírás
Úgy vélem ez nem jó így. Nagyon drága a katapult és csak a miliciák behívásával is sokat veszít a támadó. Ahhoz, hogy leromboljon egy várost túl nagy áldozatot kell hozni akkor is, ha egyébként katonailag már megtörte az ellenfelet. Így nem éri meg használni ezt, hiszen úgyis csak 1000 pontig tudja lerombolni, de annak "szinten tartása" is hatalmas költség.


Érvelés
Szerintem eredetileg azért vezették be ezt a támadási formát, mert amíg a várost nem lehetett rombolni, addig szépen kitértek a támadások elől és semmi veszteni való nem volt. Például odaköltözött mellém egy várossal, és semmit nem tudtam tenni az ellen, hogy felhúzza hatékony foglaló várossá (csak ha elfoglalom). Igazából csak az faragott rá, aki támadást indított. Viszont szerintem még mindig nem elég hatékony a rombolás, hogy valóban megérje belekezdeni.
Leginkább a Zeusz villámhoz tudom hasonlítani, miszerint bosszantó lehet az ellenfélnek, de jobban megéri másra áldozni azt az áldáspontot, amibe kerül.

Nyilatkozat
 

DeletedUser10568

Vendég
Fölösleges csak katapulttal támadni.a hadseregnek vegyesnk kell lennie ahhoz hogy hatékony legyen.
 

DeletedUser10430

Vendég
Nem látom, hogy ez bárhol is szerepelne, hogy csak katapulttal támadott bárki is.
Nekem Fín van olyan városom, ahol 20 Erünnisz, 60 katapult van.
Itt az ötlet óta szintén történt változás, a katapult a régi árának kevesebb, mint a fele.
A katapultok épületrombolása ellen a szárazföldi egységek szinte semmit nem védenek.
És szerintem így sem fair, hogy egy 100 katapult+1500 szf sereg, 10 szintet leszed.
Amíg én támadok jó...
És, ha engem támadnak...?
Már nem annyira.
Emellett, egy 15-20 városos prémiumos játékos könnyen ellehetetlenítheti a szomszédját, akit mondjuk nemrég hívtak meg a szigetre.
Eleget rombol.
 
Fent