Jelenlét, avagy utólsó jelenlét ideje.

Mijen az ötlet.


  • Összes szavazó
    9

DeletedUser

Vendég
Lene egy ötletem.

Összefoglaló: A szövetségi tagok jelenlétét vagy utolsó felépésének idejének jelölése.

Jelenlegi álapot: Csak az aktivitás van mutatva az hogy pontosan mikor az nem.

Leírás: Alról lenne szó, hogy a szövetségben a tagok lásák, hogy a szövetségben ki van fent most, illetve ki mikor volt fent utóljára. Ugyanis a szövetségnek tudomásommal nincs chet szobája, vagy ha van nem használja senki.

Előnyök: A szövetség vezetője látná ki mikor van fent, illetve a tagok is látnák. Igy gyorsabban lehetnek komunikálni, segítséget kérni.
Hátrány: Valősziluleg lasabb lenne a szerver, illetve lehet bonyolult a megoldása.
Névtelen-1.jpg
A csatolt képen látható módon lehetne jelölni.
Köszönöm.
 

DeletedUser9156

Vendég
Nem támogatom.
Elég csúnya visszaéléseket is szülhet a dolog. Elég arra gondolni, hogy sajnos a vezetők között is lehetnek kémek, akik elárulják a tagokat. Innentől kezdve a fantáziátokra bízom a dolgot.
Emellett mint ahogy te is írtad, akár le is lassulhat a szerver, ami ront a játékélményen.
Azért vannak szövetségben a tagok, hogy bárki bármikor kérhessen segítséget, úgy is lesz fent valaki, aki tud segíteni. Emellett, ha van konf, és az jól működik, akkor tőlük is érkezhet időben segítség.
Egy szó, mint száz: nem támogatom egyáltalán, és nem is tetszik az ötlet.
 

DeletedUser

Vendég
Sajnálom ha így gondolod. Én nem tudom elképzelni, hogy evvel hogyan lehetne visza élni. Ugyanis, ha már a vezetőknél (amugy ezt mindenkineki látná, nem csak a vezetők) is vannak kémek, akkor teljesen mindegy, hogy van belső fórum vagy sem, tehát akkor az is felesleges. Másrészt attól, hogy valaki tudja hogy fentvan vagy nincs fent egy tag, attól még nem jut tul nagy előnyhöz.
A lényeg az lett volna, hogy a komunikációt felgyorsítsuk, ezt egy szövetségi chet szobával is meglehetne oldani, de nem biztos, hogy használnák.
 

DeletedUser

Vendég
Ha valakiről tudják hogy nincs fenn xy ideje, az elég ahhoz hogy pár városát gond nélkül kitakarítsák , lázítsák , vagy éppen el is foglalják , esély nem lesz arra hogy éppen valakit belsőzzenek a tagok, ha ez a kémesdi nem lenne jelen a játékban akkor az ötletet jónak tartanám de mivel kémek mindenütt vannak ezért az ötletet nem támogatom.
 

DeletedUser9156

Vendég
Chat van a játékban (amit tényleg kevesen használnak, de annak is megvan a miértje), és emellett nagyon sok szövetség használ Skype-szobákat. Ez viszont egy bejáratott módszer.
Az ötletben vezetőket írtál először, most meg azt mondod bárki láthatná. Így ez még rosszabb, és ismét csak a kém kérdés jön fel.
 

DeletedUser

Vendég
Először is én nem írtam azt, hogy csak a vezetők láthatják, olvasd át újra.
Másodszor, ha valahol kém van (föleg, ha az a vezető) akkor a szövetség eláshatja magát, ígyis ugyis, hiszen az jelölve van most is, hogy ki nincs fent már 2 napja, vagy még több.
Harmadszor, mijen Skype-szobákról van itt szó? A játékon belül, vagy kivül?
Nenyedszer, ha csak anyi a probléma, hogy ne láthassák, hogy ki pontosan mikor van fent, akkor azt is meg lehet oldani a csatolt képen láthatóan. Igy csak azt látná MINDENKI aki a szövetségbe tartozik, hogy fent van-e vagy sem, pont ebben a másodpercben az illető.
Névtelen-2.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Az én meglátásom az,hogy nem rosz ötlet.
Igaz nem kellene mp-t írni.
Elég lenne,ha csak annyit mutatna,hogy online vagy offline a játékos.
Azt meg nem hinném,hogy ez miatt tudnák meg,hogy nincs fent valaki x napja.
Azt amúgy is ki lehet szűrni.
Pl.:grepo stat,város kikémlelése és sorolhatnám.
Szerintem nem lassítaná a szervert.
támogaatom
 

DeletedUser

Vendég
Az én meglátásom az,hogy nem rosz ötlet.
Igaz nem kellene mp-t írni.
Elég lenne,ha csak annyit mutatna,hogy online vagy offline a játékos.
Azt meg nem hinném,hogy ez miatt tudnák meg,hogy nincs fent valaki x napja.
Azt amúgy is ki lehet szűrni.
Pl.:grepo stat,város kikémlelése és sorolhatnám.
Szerintem nem lassítaná a szervert.
támogatom
 

DeletedUser9156

Vendég
Leírás: Alról lenne szó, hogy a szövetségben a tagok lásák, hogy a szövetségben ki van fent most, illetve ki mikor volt fent utóljára. Ugyanis a szövetségnek tudomásommal nincs chet szobája, vagy ha van nem használja senki.

Előnyök: A szövetség vezetője látná ki mikor van fent, illetve a tagok is látnák. Igy gyorsabban lehetnek komunikálni, segítséget kérni.

Egyszer azt írod, hogy a szövetségi tagok, egyszer meg, hogy a szövetség vezetője. Ellentmondás a leírásban.

Harmadszor, mijen Skype-szobákról van itt szó? A játékon belül, vagy kivül?
Olyan Skype-szobákról, amit esetleg létrehoznak a szövetség vezetői, vagy a tagok. Játékon belül van chat, de mint mondtam már nem a leghasználhatóbb. Ezért használnak sokan Skype-ot, és ott hoznak létre szövetségi szobákat.

Kémek pedig majdnem mindenhol előfordulnak, szinte lehetetlen kiszűrni őket. És még ha csak annyit látnak, hogy fent van, vagy nincs fent, akkor is elég belegondolni, hogy milyen könnyedén továbbjuthat ez az infó, és milyen könnyedén lázíthatnak/rakhatnak be gyarmit annak a valakinek a városába.
 

DeletedUser

Vendég
Igen tagokat, vagyis mindenki aki a szövetségbe tartozik. És igen vezetők mivel elsősorban az ők munkáját könyíti meg, vagyis elsősorban az ő előnyük ezért említettem őket.
És Spygott le is írta, hogy máshonnan is rá lehet jönni. És ha csak anyi van hogy Fent van vagy nincs fen (Online vagy Offline), akkor kevesebbet tudnának mint most, mivel most ha valaki 2 napja nem aktív az sárga, aki 1 hete az pedig piros jelzést kap. Amondó vagyok, hogy ha ebbe bele gondolunk akkor már most is megvalósult az amit leírtam, csak annak a butított változata. És amit az előző komentemhez csatolt képen láthattok, illetve amit Spygott javasolt (ugyan az, Online/Offline, Fen tvan/nincs fent), ezt kijavítaná.
És ezt a Skype-szobát még mindíg nem értem, hogy és hol kel azt csinálni, de nem is baj, mivel rájöttem, hogy a szövetség chet hüjeség.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Norlwinderrel értek egyet. Igenis visszaélésekre ad lehetőséget. Van egy játékos és aktívan részt vesz a szövetség életében. Van egy kém ebben a szövetségben - mindegy, hogy ez milyen képet fest a szövetségről - és ő tájékoztatja az ellenfeleket, hogy mikor nincs fenn ez a játékos. Támadják, foglalják. Olyan dolog miatt kerül hátrányba, amelyről ő nem tehet. Abban sem vagyok biztos, hogy az adatvédelmi szabályokon átmenne a javaslatod, ugyanis szerintem ahogy a játékosokat megilleti az anonimitás, úgy megilleti annak a joga is, hogy ne tudja az ő akaratán kívűl senki, hogy mikor és mennyi időt tölt gép előtt. Ha egy szövetségben ilyen igény van, akkor kell egy jelenléti ív és azt tanulmányozhatják a vezetők. Azonabn az, hogy ide ki ír, az már a játékos saját döntése.
 

DeletedUser9156

Vendég
Látom, nem érted, hogy ez úgy ahogy van visszaélésekhez vezethet.

Igen, arra rá lehet jönni, hogy X napja nem csináltál semmit, mert a stat-ból inkább azt látod, hogy van-e pont emelkedés/csökkenés, hp-emelkedés. DE! ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy te X napja nem léptél be a játékba.
De nekem egy szövetségi tag, sőt még vezető se lássa, hogy én bent vagyok éppen a játékban vagy nem. Van körlevél, van fórum, ahol a segítséget lehet kérni, és mint mondtam már, valaki úgy is lesz gépnél. Ezért szövetség a szövetség.
 

DeletedUser

Vendég
Látom, nem érted, hogy ez úgy ahogy van visszaélésekhez vezethet.

Igen, arra rá lehet jönni, hogy X napja nem csináltál semmit, mert a stat-ból inkább azt látod, hogy van-e pont emelkedés/csökkenés, hp-emelkedés. DE! ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy te X napja nem léptél be a játékba.
De nekem egy szövetségi tag, sőt még vezető se lássa, hogy én bent vagyok éppen a játékban vagy nem. Van körlevél, van fórum, ahol a segítséget lehet kérni, és mint mondtam már, valaki úgy is lesz gépnél. Ezért szövetség a szövetség.

Én viszont azt nem értem,hogy milyen visszaélésre gondolsz.
Amit ecsetelsz azt másmódon is ki lehet deríteni nem kell hozzá kém.
A másik akinek van telefonos riasztása annak meg teljesen mindegy mert úgy is riaszt a telefonja,ha támadják.
Akinek meg nincs az meg hátrányba van amíg nem vesz egy olyan telefont amire le lehet tölteni az alkalmazást.
Ha kém van a szövetségben teljesen mindegy mit csinélsz amit lát vagy tud az kiszívárog ha fennt vagy,ha nem vagy fennt.
 

DeletedUser

Vendég
A következő hátrány érheti azt aki nem lép fel. Tudtán és akaratán kívül más játékosok tudják azt, hogy ő éppen gépnél van, vagy nincs. Ezzel pedig vissza lehet élni, fent felsoroltuk, hogy hogyan. Én a saját nevemben nyilatkozhatok csak, de nem akarom, hogy bárki is tudja mikor vagyok gépnél. Ahogy mondtad a játék jelenlegi keretei között is ki lehet deríteni, hogy ki inaktív, vagy ki kevésbé aktív. Azt azonban, hogy az adott játékos éppen gépnél van vagy nincs, azt nem.
 

DeletedUser10339

Vendég
Jónak jó de, nem átgondolt.Szerintem azért nem kell másodperc pontosságra lemérni(de még percre se nagyon).Másrészt megvannak a hátrányai.De 12 órás vagy, 1 napos pontossággal nem is nagyon lassítana és, a kémek se tudnák annyira kihasználni.Viszont még így is meglennének a hátrányai.
 

DeletedUser

Vendég
A következő hátrány érheti azt aki nem lép fel. Tudtán és akaratán kívül más játékosok tudják azt, hogy ő éppen gépnél van, vagy nincs. Ezzel pedig vissza lehet élni, fent felsoroltuk, hogy hogyan. Én a saját nevemben nyilatkozhatok csak, de nem akarom, hogy bárki is tudja mikor vagyok gépnél. Ahogy mondtad a játék jelenlegi keretei között is ki lehet deríteni, hogy ki inaktív, vagy ki kevésbé aktív. Azt azonban, hogy az adott játékos éppen gépnél van vagy nincs, azt nem.

Azt is ki lehet deríteni.
És azt is,hogy mikor van gépnél.
Nem kell hozzá kém,csak oda kell figyelni pár dologra.
 

DeletedUser

Vendég
Ebben tévedsz! Azt teljes bizonyossággal nem tudod kideríteni. Ismerem azokat az apró trükköket, de ha valaki ügyes, akkor támadás esetén nem bont levelet a támadótól. Még ha ki is kémlelték a várost, akkor is lehet mókázni a támadóval, és akkor a kém beérkezésének pillanatában még mindig nem tudja, hogy fenn vagyok vagy nem. Tippelni tud csak, de nem tudja teljes bizonyossággal.
 

DeletedUser

Vendég
Ebben tévedsz! Azt teljes bizonyossággal nem tudod kideríteni. Ismerem azokat az apró trükköket, de ha valaki ügyes, akkor támadás esetén nem bont levelet a támadótól. Még ha ki is kémlelték a várost, akkor is lehet mókázni a támadóval, és akkor a kém beérkezésének pillanatában még mindig nem tudja, hogy fenn vagyok vagy nem. Tippelni tud csak, de nem tudja teljes bizonyossággal.

akkor nem ismersz minden trükköt
 

DeletedUser

Vendég
Részemről ez az utolsó hozzászólás ez ügyben. Lehetséges, hogy nem ismerek minden trükköt. Egy dolog azonban biztos. Ha a támadott fél nem akarja, akkor semmiféle trükkel nem tudod megállapítani, hogy fenn van, vagy nincs, ez tény. Nem reagál a rengésre, nem változtatja a nyersi mennyiségét, nem mozgat egységeket, nem hív milicíát stb. Elég csak a végén reagálni a támadásra. Lehet ezt ragozni, csűrni-csavarni, trükköket emlegetni stb. Használd a trükkjeidet, használja bárki, amit a játék szabályai megengednek, az nem tilos. Azonban ne olyan információ alapján indulhassanak egy "védtelen" játékosra, amelynek a megadásához ő nem járult hozzá. Ez a javaslat egy rossz javaslat, amely csak a lusta és kényelmes vezetők dolgát tenné könnyebbé, egyéb gyakorlati haszna nincs, ellenben a játékosok érdeke sérülne, hátrányt szenvedhetnének emiatt.
 
Fent