Internetmegosztásbéli csalás elkerülése

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Nekem egy olyan javaslatom lenne,akinek megosztása van...az ne játszhasson egy világban.
Hiába nem segíthetik egymást tettlegesen,ez az opció egy aktívsági csalásnak ad lehetőséget. Én magam tudok olyan játékosokról akik ezzel a csalással élnek,de tovább megyek,engem is vádoltak már meg ezzel. Nekem erre nincs szükségem,és enyhén szólva bánt más rám próbálja strófolni a saját csalását. Tudom ezt is meg lehet kerülni...szóval ha van egy pár,ugyanúgy 24 órás felügyeletet tud biztosítani 2 profilnak...de kényszerítsük már bele őket ha lehet hogy ne tortákra költsék a pénzük amivel behódolnak az ellenségnek,hanem fektessenek be egy másik gép és internet vásárlásába ha már minden áron csalással szeretnének bármilyen előnyhöz jutni.
Nem mellesleg meg jegyezném a játékos egyik tagja volt már büntetve,ami azt bizonyítja számomra látható nem feltétlen követik a korrekt játék menetét.
Ezzel egyébként ki tudnánk azt is kerülni tényleg ne segíthessék egymást...mert jelen helyzetben elég megkérni egy harmadik játékost,én támogatlak téged,te meg támogasd a társam...és máris támogathatják egymást az inkorrekt játékosok....egységekkel,áldásokkal,farmolással,kereskedelemmel,akármivel.
Ha ez esetleg semmiképp nem elfogadható(bár okot nem látok rá miért ne lehetne),akkor valami belépési limitet kéne adni a két profil között...mert ezen játékosok ki be ugrálnak a profiljaik között,ugyanis tudják mi ezt tudjuk(barátnőm olyan célzást kapott annó míg mi védtük akkor még értékesnek hitt hátsó felük/hátuk/,hogy "ugyanabban a cipőben utazunk"). Nos,én nem veszem fel más cipőjét,engem elrettent ásóka körömfelnyitása.

A javaslat átgondolását előre is köszönöm.

Tisztelettel: Pega
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Nem értem egy párt, vagy két egyéb családtagot miért kellene megfosztani annak a lehetőségétől, hogy egy világban, adott esetben egy szövetségben játszanak? A szabályok világosak, jól értelmezhetőek és átgondoltak. Nem tudják egymást támogatni, nem tudják egyidőben ugyanazt a játékost sem támadni, sem védeni. Az hogy téged megvádoltak egy dolog csak. Ha ez az opció nem létezne akkor is megvádolhatnának multizással. Valóban annyi előnyük lehet, hogy rá tudnak nézni esetleg egymás fiókjára, de ezt is óvatosan kell, hogy csinálják, mert könnyen tilthatják őket. Én tudok olyanról, hogy anya és lánya játszottak egy szerveren bejelentett megosztással. Nem szegtek szabályt, de egy gépet használtak, felváltva léptek be. Mégis tiltották az egyiküket, mondván ugyanaz a játékos lépett be mindkét fiókba. Tehát szerintem ez az egyik olyan terület amit legszigorubban figyel és szankcionál a support, és ez jól is van igy. Amennyiben ezt tiltanák egyébként, akkor sem lenne kiszürhető minden ilyen jellegű csalás, mert ott a lehetőség egy IP cim blokkoló beszerzésére, és már be sem kell jelenteniük a megosztást, ez esetben még nehezebben lenne kiszürhető a csalás.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nem értem egy párt, vagy két egyéb családtagot miért kellene megfosztani annak a lehetőségétől, hogy egy világban, adott esetben egy szövetségben játszanak? A szabályok világosak, jól értelmezhetőek és átgondoltak. Nem tudják egymást támogatni, nem tudják egyidőben ugyanazt a játékost sem támadni, sem védeni. Az hogy téged megvádoltak egy dolog csak. Ha ez az opció nem létezne akkor is megvádolhatnának multizással. Valóban annyi előnyük lehet, hogy rá tudnak nézni esetleg egymás fiókjára, de ezt is óvatosan kell, hogy csinálják, mert könnyen tilthatják őket. Én tudok olyanról, hogy anya és lánya játszottak egy szerveren bejelentett megosztással. Nem szegtek szabályt, de egy gépet használtak, felváltva léptek be. Mégis tiltották az egyiküket, mondván ugyanaz a játékos lépett be mindkét fiókba. Tehát szerintem ez az egyik olyan terület amit legszigorubban figyel és szankcionál a support, és ez jól is van igy. Amennyiben ezt tiltanák egyébként, akkor sem lenne kiszürhető minden ilyen jellegű csalás, mert ott a lehetőség egy IP cim blokkoló beszerzésére, és már be sem kell jelenteniük a megosztást, ez esetben még nehezebben lenne kiszürhető a csalás.

Azt ügye te sem hiszed ott állnak egymás mellett és 5 percenként adogatják át a helyet? Nem értem miért ne lehetne? Több világot ismernek meg,több játékost....mindkettő egy háztartáson belül,egy gépről művelheti továbbra is a hobbyját... Nem arról van szó engem megvádolnak...hanem arról,együtt voltunk,tudom mikor dolgozik az EGYIK és mégis aktív. Én TUDOM csalnak,mióta elárultak minket és támadjuk őket. Szankcionálni kéne,de bizonyítani nem tudom. Tehát meg próbálok olyan megoldást találni amivel kizárhatom a csalást.
Egyébként mi értelme egy világon,egy szövetségben lenni,ha az alap dolgokat nem teheti meg mikor a másik bajban van?Nem hiszem a családtag szereti végig nézni hogy bánnak el a családtagjával. A segítségek korlátozása miatt semmi értelme egy világban,egy szövetségben lenniük úgy gondolom...hacsak nem ez mindkét fél tisztában legyen a szerveren folyó dolgokkal és belépéssel aktívságot adjon a háztartásban tartózkodó a dolgozónak. Mi értelme melletted egy olyan szövetségi tagnak aki nem segíthet????
Egyébként a hozzászólásodon mélyebben elgondolkozva,te szerintem egy lázításos rendben játszol(utána tudnék nézni de nem ez a lényeg) ahol nem olyan fontos az aktívsági kérdés. Én régi foglalási rendben játszok az Achillesen,ahol nagyon fontos mennyit vagy fent...és bántó míg az én játékostársaim akik dolgoznak semmilyen tájékoztatást nem tudnak adni mikor milyen támadás megy rá,ők ezt meg tudják kerülni. Mi várost veszítünk az információk hiánya miatt,ők nem,mert ily módon be tudnak szaladni a gyarmi elé,az egész szövetség,mert az otthon lévő tud szólni. És különben is...ne csak nekem kelljen már biztos helyet kialakítani a dolgozóknak,eldugni őket a frontvonaltól,másnak is legyen ez dolga és kötelessége,ne lehessen ennyivel kikerülni ezt. Nekem figyelnem kell a manővereket hol próbálnak mögénk kerülni elkapják a dolgozóim,nekik elég belépni és kiírni a fórumukra mi a szitu,nekünk nincs hova manőverezni.
Akkor mondj te egy jó megoldást a problémámra,nekem az is meg felel. A 10 legaktívabb játékosom jelentsen megosztást 10 dolgozóval ne kerüljünk emiatt hátrányba? És bár bejelentettet védeni nem tudja,de tud szólni a másiknak aki mást jelentett be....tehát keresztbe már segítséget is nyújthatnak. Nem annak akit bejelentett,hanem a másiknak aki be van jelentve.
Ez így nem fair,próbáltam más megoldást találni is mielőtt ide fordultam. Sajnos az okstelefon sem megoldás,nem mindenki munkája engedi meg nyomkodja a készülékét...arról nem beszélve állítólag a frissítések óta megint galiba van velük. Nekem mindegy milyen úton,módon,de valamit találjunk ki közösen arra korrekt versenyben vehessük fel a harcot mindenkivel. Mert hátrány hátrány hátán...kevesebb a prémiumos,több a dolgozó,de még abban is nekik megosztásuk van...és ha nem is egy pár? Csak kitalálta magának ezt valaki,mert így több város van irányítás alatt? Egymást nem de mást tud segíteni.2X annyi egységet tud termelni egy világban.Jelentsek én is egyet? 24 órában itt vagyok...magamat nem tudom támogatni vele,de másnak nem magamtól kell elküldenem az egységet. Nem jó ez így,és szerintem csak korrekt voltam azzal ide fordultam,nem pedig szóltam a kockáinknak mindenki csináljon egy megosztást. Ez egy probléma,amit ki kéne küszöbölni,igazságos és fair játékot szeretnék játszani.

Abban viszont igazad van megvádolnak mindennel. :) Az utolsó most az volt nem én írom a leveleim. Hát persze,titkárnőm van aki gépeli amit mondok. :) :D Egyébként jahh az ellen szerint multizok,más helyett szaladok be a gyarmi elé,a barátnőm a fiókom(nem tárgy,de igen,a fiókot is szoktam huzogatni)...és sorolhatnám még. A valóság teljesen más....édesanyám féllábú nem nagyon megyek el itthonról,a munkám mellett ezt tudom csinálni,szeretem ezt a játékot és majdnem minden időm rá áldozom...de mondhatom azt minden szabad időm. Leginkább grepósokkal járok össze akiket nem zavar ha a találkozásaink során is felügyelve van a játék. És tudod mi a legszebb az egészben? Én itt vagyok folyamatosan,de nem támadtam még olyat aki ne támadott volna engem vagy valamelyik tagom...hogy nem én keresem a dolgozókat könnyebb legyen a foglalás...hogy nem én jelentek megosztást,sem barátnőm,pedig az 4 acc,4X annyi egység....hogy nem én nem törődök semmivel és készítem ki a tizenéves játékosokat...hogy nem nekem célom az senki más ne legyen rajtam kívűl a szerveren....hogy nem én küldözgetek napi 100X8 kőszórós katapultot a saját közegemben mert nem tudtam foglalni többször sem a másikat,a 14.000-res városát 4000-esig rombolva(persze ezen változtatok,ha valakinek ez a játék,ezt is tudom nyújtani)...hogy nekem több a harci pontom 85 várossal,míg a 140 várossal rendelkezőnek kevesebb,mert gátlástalanul játszik és 15 várososra megy rá. Én nem befejezni,vagy bárkivel befejeztetni szeretném a szervert,csak jó hangulatban játszani...korrekten...közösen...egy időzítős játékban.Egy olyan játékban,ahol az ellenféllel is elmehetek meginni egy sört....mert történetesen közel lakik.

Egyébként köszönöm a véleményed. Remélem most már érted miért kéne külön világban játszaniuk az egy családon belülieknek...mert így mindenkinek lehet egy világban több accja,nem lehet bizonyítani tényleg családtag játszik-e a másik bejelentéssel,de ha igenis....minek. Viszont mindenkinek jó lenne ha nem a saját,hanem egy pót fiókot kéne kockáztatnia azzal kiküldi belőle a védelmet másnak.Nekem is jó lenne,és ha ez így jó,pár klikk és megoldom...az nem érdekel magam nem támogathatom vele,az bőven elég nem magamtól kell kiküldenem a védelmet a kisebb vagy hasonszőrű játékosoknak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Továbbra is fenntertom a véleményemet, hogy kár lenne ezt tiltani, mondom ezt annak ellenére, hogy én egyedül játszom, nincs megosztásom senkivel. Amennyiben valahol csalást sejtesz, vagy tudsz akkor jelentsd azt a supportank és ki fogják vizsgálni. Engem nem érdekel kik és mivel vádolnak meg esetlegesen engem, mert ha tudom, hogy nem szegtem szabályt, akkor nincs mitől félnem. Az hogy valamelyik szövetség tagjai között sokan munka mellett játszanak nem csak nálatok gond. Erre megoldás az őrszem. Valóban új foglalási rendben játszom, de itt is ugyanúgy probléma ez, mert mig nincs gépnél lázitják, leverik nála a falat, és mire hazaér már szinte ott is a gyarmi. Viszont azért megfosztani embereket attól a lehetőségtől, hogy egy serveren játszanak, mert van aki visszaél ezzel, nem megoldás, és nem is korrekt. Jelenteni kell a szabályszegőket, ez a megoldás. A support ki tudja vizsgálni, hogy valakinek a fiókjába más is belépett-e. Egyébként pedig az IP cim blokkolása még abban az esteben is ott lenne, mint lehetséges csalási lehetőség. Sok embert büntetnének azzal, ha ezt a lehetőséget tiltanák. Én is ismerek olyanokat akik korrekt módon játszanak igy, és csakis egyazon világba akarnak játszani. Egyébként pedig az a véleményem, hogy játssz a szabályokat betartva, legjobb tudásod szerint, ha valaki legyőz, annak gratulálj és ennyi.
 

DeletedUser

Vendég
Nem tesznek semmit,az a baj. Én is sajnálom azokat akik nem élnek vissza ezzel a lehetőséggel,és csupán a közös élményért vannak egy szerveren(ami korlátozva van,egyszerre nem is tudnak fent lenni). Viszont a többség nem törődik semmivel...csak ők nyerjenek bármi úton módon...és mint a rendes emberek kevesebben,ezek vannak többen. A véleményed tiszteletben tartom...de a csalókat elítélem....őket kéne szankcionálni,de nem lehet kiszűrni tényleg családtagja játszik-e....tehát a szupport nem is tud mit tenni amíg ez a kiskapu nekik meg van hagyva. Merem neked állítani vissza esnének a gátlástalan és igazságtalan előnyöket használó vezető szövik,akikkel örülök nem találkoztál még,ha ez korlátozva lenne. Én elég sok játékost ismerek egyébként,de nem tudok ilyen párról,vagy családról akik így játszanának,megosztással...akiknek ez tényleg hobbyjuk és játszák azoknak 2 gépük van,mert fontos a folyamatos fentlét,kényelmetlen ki-be ugrálni a profilok között,még veszekedésekre is adhat okot. Ilyeneket viszont többet is ismerek. Nem lenne végső megoldás a csalás elkerülésére ha ez bejönne,mert annyira gátlástalanok vennének másik gépet...de viszont kis elégtétel lenne egy év hazugságát elölről kéne kezdeniük....és a város számok lecsökkenésével egy kis egyensúly állna be a szövetségek ereje között.
Nekünk még 12 óránk sincs,tudom hogy milyen az a rend,gammáról jöttem a hősökbe ahol szintén az új rend volt,itt kellett megtanulnom mindent erről a rendről. Vesztettem vagy 3 városd eddig de nekem az semmit nem jelent,mert egyet bukok másnapra 2-lesz belőle,úgy gondolom eléggé átlátom a játékot,és szerintem ha ügyesen csinálod még a veszteség is csak előre visz,nekem támadnom sem nagyon kell(azaz kéne,mert egyébként egyből revansot adok,kivéve mikor azt akarom azt higyjék nem vagyok,akkor könnyebb gyarmit fogni mint mikor rám készülnek 100 támadással),az ellen húz a folyamatos támadásaival mert bököm a csőrük. Viszont az sem megoldás én csendben végig nézem ahogy mások csalnak,mert van egy szabály ami nem jó,sőt,csalásra invitálja az embereket. Ez meg az én véleményem,itt teszem közzé átrághassa mindenki. Nekem sincs megosztásom egyébként,becsületesen játszok,sőt még az idegenek,ellenfelek játékát is figyelem. Engem többféle módon próbáltak kikészíteni,míg mikor viszonoztam,és rám írt az ember vigyem a városát,abba hagyja...mind1. Nem ez a lényeg. Az biztos nem fogom végig nézni elveszítsem a játékosaim,mert egy csalás által több várossal rendelkeznek a szövetségek...akkor inkább mindenki családos lesz hirtelen. Nem mindenki bírja úgy a kiképzést mint én. Mikor én kezdtem a játékot az akadémiának az volta célja kicsi emberek kis morállal frontba,szokják a villogó kardok sokaságát,és gyorsan fejlődjenek...legyenek nagy játékosok,és kit is érdekel a prémium,a jó morál 2 prémiumot is megérhet...nagyon sok játékos ezen nem ment át és teljesen máshogy élik át a támadások sokaságát mint a fejlődésed haladását....ezért is van ennyi áruló,és persze oda mennek ahol az erőt,a több várost vélik...pedig csak több inkorrekt net megosztás van ott,nem pedig nagycsaládok akik játszanak felváltva.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Szerintem amit meg lehet tenni,és amit meg tudnak tenni, azt meg is teszik. A csalásokat, a csalókat ugyanúgy elitélem én is, megvetendő tett, nem is éretm az igy elért sikernek hogyan lehet örülni. Viszont kiskapuk mindig mindenhol vannak, és a csalók mindig előrébb járnak (lásd.: dopping). Amennyiben elfogadnák a te javaslatodat ( amivel sok ártatlant hoznának hátráynos helyzetbe ), mondom a következő megoldásokat: IP cim blokkoló letöltése- már a megosztást sem kell bejelenti, mindössze pár e-mail fiók kell hozzá, és bármennyi fiókod lehet. Mobilnet- szintén annyi fiókod lehet, ahány mobilnettel rendelkezel, igaz ez picit költséges. Találkoztam én is csalókkal,sokukat tiltották is végleg, mégis a következőt javaslom neked. Amikor ilyet észlelsz, azt jelentsd, azon kivűl pedig a városaiddal, a szövetségeddel törődj, koncentrálj oda, tégy még egy pici pluszt bele, és meglesz a siker is. Mi tisztán megnyertük a mű servert, tehát nyugodtan mondhatom megoldható a dolog :))
 

DeletedUser

Vendég
Gyere Achillesre és nézd magad,szívesen látlak. Szívesen veszem ott az ötleteid,ki is próbálhatod mind,kivéve az ilyen blokkolókat. Minek mikor lehet több accom? Ismétlem,ha ezt így törvényesen lehet,akkor 2X annyira növelem a szövetségünk városainak számát úgy egy darab játékossal sem lesz több. Az élmezőny 80 város körül van,nem tartana sok időbe felhúzni egy új accot,legalábbis nem vészesen sok időbe,annyi támadás ér csak engem csak védőként maguktól fejlődnének.És hát ügye nem kell magam támogatnom,kis pista bejelnett megosztott accja is támogathat. Azt mondom a puding próbája az evés...nem hiszem keveset adok bele.3-4 órákat szundítok darabokban,mert az aktívságom miatt sok frontvonalat én képviselek. És akárhogy töröm a búrám,nincs olyan ezt a játékot komolyan művelő játékos az ismeretségi körömben,aki net megosztással csinálná ezt a családtagjával.Ezt minden szövi játékosaira értem akiket ismerek(kivéve az ellent),konföderációnk vagy akármi,akárki.És mehetnénk tovább,mert sokan több szerveren is játszanak...nem....nincs ilyen játékos. :) Nem is lehet megosztva komolyan csinálni ezt,főleg nem itt mikor 18 perc alatt beér hozzád egy gyarmi,itt nem kell lázítani,ha beült a gyarmi szinte 100% buktad a várost,ha az elkövetkező egy másodpercben nem ütöd ki(vagy beállsz elé egy másodperccel). Mert itt így megy: vagy 20 támadás 1 másodperccel a gyarmi előtt csapódik...mi a gyarmival egy időben tudunk menni védelemmel,egy másodpercben,de mégis előbb...és 1 másodperccel a gyarmi után már érkeznek a védelmek,nehogy kiüssük a gyarmirt. A rendszer arányokat vesz,tehát 2000 biri felett együtt egy full jelzős város levisz 200 valamennyi birit,a szerencsétől függően. Na most ezt nem fogom elmagyarázni,ez itt egy időzítős foglalási rend ahol a másodperceken múlik minden.Nem órákon,a ti esetetekben fél napokon.
Merem állítani neked ez minden szerver gyűjtő helye és nem lenne olyan sima az ügy mint ahogy azt te képzeled.
Mi is meg nyertük a gammát(ha lehet azt mondani olyan elvárásokra amit több szövetség is elérhet,az időrendi sorrend nem igazán mérvadó mert a csodák bevezetése egy új,nem előre feltálalt dolog volt,tehát egyes szövetségek alapból jobb helyzetből indulhattak) de közel nincs ehhez a szerverhez bármelyik megpróbáltatása.
Talán ezért nem egyezik a véleményünk egyébként. Így mondom: ezen a szerveren a net megosztást másra nem lehet használni szerintem mint igazságtalan előny szerzéséhez,mert itt nagyon aktívnak kell lenni....egy pót acc jó védelem küldésre hátulról,aki szereti ezt a játékot nem tudja megosztva csinálni,mikor másodpercre kell időzíteni a védelmet is meg a támadást is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Kicsit parttalannak érzem az eszmecserénket. Hogy növeled 2-szer akkorára a szövit? Minden tagotok regisztrál még egyszer? Fel is kell épiteni azokat a városokat! Arról nem is beszélve, hogy hiába rendelekznétek mondjuk 2szer akkora jelzős vagy biris flottával, a felét nem tudnád használni, mert a rendszer nem engedi, hogy 48 órán belül ugyanazt a célpontot támadd vagy védd. Ezért nem értem miről beszélsz. Megosztással szinte semmiféle előnnyel nem rendelkezik veletek szemben az ellenfél, még egyszer elmondom, maximum annyi, hogy 2 accot lát, és előbb értesül a támadásokról, de semmi egyéb amiket fentebb emlitettél. Szerinted itt nem kell időziteni, itt nem szurnak a játékosok a gyarmi elé? Láttál már olyan várost ahol 45K birema volt? Na azokat kihivás beütni, és a csodák idején volt nem is egy ilyan csata. Itt nem is arról van szó, hogy megosztással lehet-e komolyan játszani vagy nem, nem is az a lényeg, hogy te ismersz-e ilyet. ( Egyébként miért ne lehetne? 2 gép kell hozzá, és egyidőben is fenn tudnak lenni. ) Itt a lényegi kérdés az, hogy néhány csaló miatt, lehet-e kollektivan büntetni mindenki mást? Azt hiszem te is sejted a választ.... Jogállamban is csak azokat itélik el akikről bebizonyosodik, hogy vétenek a törvények ellen. Akikről itt bebizonyosodik, hogy vétenek a szabályok ellen, azokat itt is megbüntetik. Egyébként arra is kiváncsi lennék, hogy te honnan tudod hogy valaki csal? Maximum sejtheted, vagy úgy gondolhatod. Kiváncsi vagyok hány ilyen esetet jelentettél a supportnak és hány esetben bizonyosodott be a gyanud, sejtésed. Egyébként, hogy egy példán át esetleg megértsd mire is gondolok: a szeptember 11-i terrortámadás után sem vettek egy kalap alá minden arabot azokkal, akik ezt a szörnyűséget elkövették. Hogy mondhatod te azt minden megosztást használóra, hogy csal??? Nem is tud, nézz utána!!! Nem tud nyersanyagot küldeni a másiknak, nem tudja támogatni baj esetén, nem tudják ugyanazt a célpontot támadni, és nem tudják ugyanazt a célpontot védeni sem ezt a rendszer nem engedi. Te pedig mert esetleg van néhány negativ tapasztalatod, sejtésed, azonnal kollektivan büntetnél mindenkit. Kicsit vicces.... vagy inkább szomorú.... Azt pedig, hogy ezt a játékot hogyan kell játszani, hidd el azt hiszem tudom, azért a koronáért meg kellett küzdeni azt nem ingyen adták, és 130 várost igazgatok most is, talán annyira passziv én sem vagyok.
 

DeletedUser

Vendég
Kérdésediből azt feltételezem nem olvastad át normálisan amit írtam. Onnan tudom,hogy volt nálunk egy szövetség,ha akarod meg is nevezem,akiket a játék eleje óta mi védtünk egy másik szövetségtől(ha akarod azt is). Ezért tisztában vagyok az időbeosztásukkal, Nos ők megtörtek az idő folyamán és átálatak...ezzel szigeteket bontva meg a közelünkben. Tehát kénytelenek vagyunk őket támadni,ha több egységet szeretnénk a frontvonalra juttatni,ugyanis kevesebb várost hagyhatunk üresen ellen mellett. Mióta támadjuk őket élesen szembe tűnik,hogy amióta az ember ebben a szöviben van,fent van mukaidőben. Valószínűleg ez mellettünk is így volt,de nem árulta el magát semmivel,azaz fórumra nem írt munka idejében,csapatmozgásokat nem indított....védtük,mert dolgozik,általában a barátnője szólt ha támadták őrszemjelentésre hivatkozva. Az ellen nem látja el úgy védelemmel mint mi,ezért sűrűn bemegyünk hozzájuk szárazra,ahol milícia van kapcsolva munka időben mindkettejüknél folyamatosan,miközben a férfi tag csak délután tud géphez jönni(nincs okos telefonja,felesleges is a bevallása szerint mert nem olyan a munkája ezt a játékot nézegesse).Ergo más kapcsol neki milíciát. Levelet is tudnék mutatni amiben a párja nevét írja alá szignóként(nem fordultam vele a szupporthoz,mert az is csak egy név,nem bizonyíték más ül a gép előtt,én is alá írhatom női névvel a levelem).
Természetesen amúgy több mindenből lehet ilyet,ilyesmit le vonni leginkább támadások során,én ezt az egyértelmű esetet emeltem ki,mert ez látványos. Bejelentéseim 50%-a bizonyosodott be,ha azt nézzük más játékos miatt 2X jelentettem,ebből egy esetben tapasztaltam büntetést...a másiknál vagy tévedtem,vagy nem volt bizonyítható szabályszegés,de igaziból az teljesen más téma is volt,egy nagy játékos újrastartolása,más égtájra regisztrálása,szellemvárosai csak a szövetsége elérhetőségében maradtak,ő meg újra kezdte tevékenységét más égtájon,kicsiként,viszont szövetsége által bevédve,tehát a mellette lévő kicsik hiába is voltak aktívak vagy csak támadókat gyártottak,semmiképp nem jutottak be hozzá,hát akkor csatlakozok én is a szövihez. Nekem ebből az jön le kockaként ha agresszív játékos vagyok végig járhatom az égtájakat restartal,a folyamatos támadások hatására minél több tagot és városukat hajtva a szövetségem zászlaja alá. A betalált jelentés meg sértegetés volt levélben és város névben...az is más tészta,és egyértelmű.
De...igazad van,parttalan a beszélgetés...a magadét fújod te is,én is...ez engem érint,nem téged,persze annyira nem foglalkozol ezzel,nem gondolsz bele. Én nem leszólni akartam a játékod,de sértetten viccesnek találod hogy merek valamit ez ellen írni is, én tudom valaki csal,de bizonyítani nem tudom,ezért kéne valami meg oldás. Nem tudom miért bánt téged ez a dolog mikor nem érint,de mint mondtam: én tiszteletben tartom a véleményed,annak ellenére is te az enyém nem.Még mindig nem értem mi értelme az egy világon játéknak,meg egy szöviben,hiszen egy időpontban van baj...segítek a társamnak,a másik nem is segíthet...közös játék nem lehet...olyan mintha nem is csapattagok lennénk. Felesleges,de vissza lehet élni vele,hiszen felvételt kér 3 városos Gipsz Jakab,én meg mondom jó,de csináljon egy netmegosztást,amibe én juttatok annyi védőt a szomszéd kicsik ne tudják beütni....a megosztott fióknak,vagy neki nincs más dolga mint nekem védőket gyártani,figyelje meg felhúzom hamar. Hiába kevés védelmet küld,egész jó hp-t kap(a maga nagyságához képest) mert nálam sok a védelem.
Az amit semmi egyébnek tituálsz olyan,mintha azt mondanád mindegy egy fent lévőt,vagy nem fent lévőt kell védeni...azaz vakon védekezel vagy pontos infókkal. De sorolhatnám még,csak nincs kedvem,mer elbeszélünk egymás mellett.
Jó játékot kívánok neked,meg mindenképpen azt ha találkozol ilyennel több megértésben legyen részed,és ne kerülj olyan helyzetbe konkrétan tudsz csalásokról,de ne tudj ellene tenni.


Üdv: Pega
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Nem akartalak megbántani Pega! Én is találkoztam csalókkal hidd el. Volt olyan játékos, akinek harmad annyi hp-ja volt mint nekem, napi 10-12 órát voltam akkoriba fenn és sarcoltam 20 perceseket, nyomattam a fesztivált is, mégis több városa volt vagy 15-20%-al. Hogyan? Volt még neki két másik fiókja ( nem megosztott) és küldte magának a nyersit, többet tudodtt fesztiválozni. Találkoztam olyannal, hogy napokon keresztül kaptam két különböző fiókból rendszeresen rengéseket éjjel 2 után 1-2 perc eltéréssel 2 különböző városmra. Jelentettem ezeket, és volt, hogy tévedtem de volt több alkalommal is, hogy tiltották a tagot. Tanácsolni tudom, hogy irj a supportnak ilyen esetekben, mindet ki fogják vizsgálni, de csak ahol bizonyitható a csalás ott fognak tiltani. Abban nem értünk egyet, hogy a fiókmegosztás milyen előnyökkel jár. A te általad leirt példában, sincs több védőtök, mert te véded őt,ő meg az egyik fiókjából téged. Akik csalnak azok be sem jelentik a megosztást általában, ők multiznak és nem köti őket semmilyen tiltó rendelkezés, támadni védeni is tudnak mindkét fiókból, mert nem jelentették be. Azt érzem még problémának, hogy a te rossz tapasztalatod alapján általánosságban kijelented, hogy aki megosztva használja az csal. Ez hidd el nem igy van mindenki esetében! Az pedig, hogy az emlitett tag, mig nálatok volt mikor dolgozott nem bizonyiték. Azóta kirughatták, változhatott a munkaköre stb. Ennek ellenére azt javaslom, hogy ird le a supportnak! Azzal nem veszithetsz, kivizsgálják és ha bizonyitható a csalás szankcionálni is fogják ebben biztos lehetsz.
 

DeletedUser

Vendég
Nem bántottál meg,nincs semmi baj...lehet én nem írom érthetően a dolgokat,vagy félre érthetően,sok minden kavarog a fejemben és sok minden az eszembe jut egyszerre. Igen,ki akartam ezzel is egészíteni lehet azóta kirúgták,azért írja alá a barátnője a levelét. Minden esetre én úgy érzem hátrányom van...mert költöztetnem kell,várost átadnom és magamnak még egy veszélyben lévőt szerezni ami már megint csak nem úgy mozgatható mint kéne.
Nem,biztos nem csal mindenki...nekem is volt megosztásom öcsémmel míg nem volt nete hogy ne bukjon várost,persze mi össze is vesztünk ezen mert egy idő múlva teher volt,sokat vagyok támadva. Hát igaziból mindegy is...eddig is álltuk a sarat,máskor is fogjuk...majd kinézem 2 városuk kb. ugyanolyan gyarmi idővel úgy időzítgessenek(vagy időzítgessen) vissza. Köszönöm a beszélgetést.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5930

Vendég
Kedves Pega!
Mivel a csapat tagja vagyok,megengedem,hogy neveket írj.
De ha már így a frankót kezdjük nyomni,milyen szerverről szoktatok belépni /a családdal/ amit nem lehet lenyomozni?
Mert mi is tudunk információkat rólatok. Mi is tudjuk,mikor nem lehetnétek aktívak. És mégis azok vagytok.
Hogyan vehettél át várost a párodtól,amikor egy háztartásban éltek?
 

DeletedUser

Vendég
Szia!

Nem kértem az engedélyed semmihez,egyébként nem rólatok van szó mint te is tudod(hacsak nem te vagy az említett emberke párja). A részint beismerő vallomást köszönöm,miszerint a frankóról van szó...de nem értem a kérdésed. Mi az hogy van lenyomozhatatlan szerver??? Én már ilyet is tudok? Azt is fogtátok már rám szupportos vagyok,és illegálisan játszok a világban. Én nem tudom ilyeneket honnan vesztek.

Ti nem tudtok semmit rólam,ezért vádoltok meg minden csacsisággal,ezért kértem magamra ellenőrzést régen(tényleg,helyesbítenem kell,3 emberre kértem,az arányom 33%-ra ugrott,már ha az is számít nem véletlen kértem magamra,tehát tudtam itt nincs csalás). Mondd,mikor nem lehetnék aktív? A fél életem leírtam. :) Várost át lehet venni ha jól tudom,agresszív(aktív) játékos előre hozása,munkás játékos hátra vitele. :) :D Elnézésed kérem az ő nevében nem neked adta át a várost ne legyen frontvonalban. Nyersanyagot küldtem neki érte fel tudja húzni alapított városát. Mi a gondod ezzel? Nem értelek,de érzem valamit nagyon magadra vettél(az okát te tudod)...és szerintem a magánéletemhez nem sok közöd van,de jelzem,egy ideje nincs párom,ergo nem élünk egy háztartásban,és nem véletlen költöztettem el frontból,még a profiljába sem léptem be. Ennek köszönhető én egész nap fent voltam,ő meg fél napokat nem. Van egy kislánya én meg itt vagyok veletek állandóan...ami tudom nagyon bántó egyeseknek,hogy is mer más játszani rajtatok kívűl,bár úgy vettem észre azokkal nincs bajotok akiknek 48 órát adtok foglaljátok,vagy teljesít bizonyos dolgokat....én nem teljesítek semmilyen követelést. :) Ezért is elnézésed kérem.

Őszintén meg mondom a szupport felé álltam elő egy javaslattal miszerint ezt meg lehetne szűntetni,de nem baj más fórum olvasó is elmondja a véleményét,személyes tapasztalatait.

Érzékeltem a drótot körbe adtad,minden ártó varázst meg kaptam LACINAK profilnevű társatoktól.

102jx.png

Szívesen várom még a hozzászólásaitok,bár jó lenne ha a témával kapcsolatban...miszerint mi értelme az internetmegosztásnak egy világra.

Én annyit szeretnék egy csalási lehetőséget szűntessünk meg....minimum a régi foglalási rendű világban,ott teljesen nem látom értelmét mikor non-stop fent kell lennie az embernek ha nem akarja könnyen foglalható legyen.Nem azt kértem ne lehessen egy gépről játszani,azt ne lehessen egy világban játszani egy gépről. Amúgy is szerintem anyus a lassabb,építgetősebb szervert szeretné,míg apus a pörgősebb haddelhadot.

Továbbá ezúton azt is szeretném kérni(mint privát levelekben,amiben ti elmondhatjátok a véleményetek én nem) szűnjön meg a rágalmazásom,mert én sehol nem írtam olyat Lúdas Matyi nem 3-szor csak 2 szer verte vissza Döbrögin,csak az ember szeret nagyot mondani és mindig hozzá tesz egyet.


Köszönöm a megnyílvánulásod,üdvözlettel: Pega
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Tehát neki ugrok még egyszer a sablon szerint is,mert nem mindenkinek volt egyértelmű miért született-e javaslat(remélem nem áldanak meg mert be merek írni a közösségi fórumra :) )

Tehát az ötletem,javaslatom még mindig ugyanaz,meg kéne szűntetni az internet megosztás lehetőségét egy világra. Ez az opció szükséges lehetett a még kísérleti stádiumban,de most,hogy annyi változatos és szemet gyönyörködtető világ van....teljesen felesleges,sőt,ellenőrizhetetlen kockáztatás csalás lehetőségére.

1. Az ötlet felvetésével még nem találkoztam sehol,tehát nekem úgy tűnik nem került felvetésre.

2.A változtatás előnye: a csalás elkerülése,miszerint egy játékos több profilt is üzemeltethet,saját magát családtagnak hirdetve be,ezzel igazságtalan előnyhöz jutva azokkal szemben akik becsületesen játszanák végig az általuk kiválasztott világot. Az előny egy embernél dupla annyi egység mint járna,egy egész szövetségnél akik imígyen érvényesülnének...sok-sok plussz város.

A változtatás hátránya: családtagok nem játszhatnának ugyanazon a szerveren...egymást amúgy sem tudnák segíteni,a közös játék eleve kizárt(eleve nem is tudnak egyszerre fent lenni),viszont az általuk kedvelt szövetséget sajnos nem tudnák egységeikkel erősíteni. Szerintem a negatívum elhanyagolható ahhoz képest amekkora inkorrekt helyzetet eredményezhet a megosztás inkorrekt használata.

Én előre is elnézést kérek a becsületes felhasználóktól,de remélem megértik,sajnos ebben a játékban is felütötte a fejét az emberi gyarlóság,és sokan,túl sokan kezdtek egy nem becsületes közös játékba ellenünk,becsületes játékosok ellen. Remélem ezt az áldozatot meg tudják hozni közösségünkért,kompenzációként feléjük azt szeretném kérni(ha elfogadásra kerülne az ötlet),hogy eddigi munkásságuk ne vesszen el,és ugyanannyi várossal kezdhessék el a játékot egy általuk kiválasztott világban.

Nem kiszúrni szeretnék senkivel...épp ellenkezőleg...javítani szeretnék egy tarthatatlan állapoton...a csalás megannyi fajtájával találkozni sajnos. Én szeretném a legjobban ha nem lenne ilyenekre szükség,de valljuk be,a szupportra sem véletlen van. Sok ember fair küzdelemben egyszerűen győzelemre képtelen.

Köszönöm a figyelmet,mindenkinek nagyon jó,izgalmas játékot kívánok! Figyeljetek egymásra,és ne hagyjátok a villogó kardok utálatot,gyűlöletet ébresszenek bennetek egy ismeretlen ember iránt...erről szól a játék,ők csak ellenfelek,nem ellenségek.

Üdvözlettel: Pega
 

DeletedUser8281

Vendég
Bár mi már Pegával már hosszasan megvitattuk ezt pro és kontra, biztos unalmas is, de én is leirom összefoglalva a véleményemet a javaslatról.

1. A megosztás tiltása rengeteg játékost érintene hátrányosan
2. Akik bejelentik a megosztást azok törekednek többségében a szabályok betartására, hisz a megosztás bejelentése is egy fontos szabály
3. Elenyésző az előny amellyel igy élni tudnak, hisz 48 órán belül ugyanazt a játékost sem támadni, sem védeni nem tudják, és egymást sem tudják támogatni, sem egységekkel, sem nyersanyaggal.
4. A megosztás tiltásával nem lehetne kiszürni az ilyen jellegű csalókat, mert egy egyszerű IP cim blokkolóval bármennyi fiókja lehet valakinek, amelyet be sem jelent, és minden korlátozás nélkül tudja azokat használni.
5. Nem gondolom, hogy valakinek a rossz tapasztalatai alapján kollektivan kellene büntetni játékosokat, korlátozni a lehetőségeiket. Én is támogatom a csalók büntetését, de csakis azokban az esetekben ahol bebizonyizható a csalás. Úgy gondolom,hogy ez a javaslat egy személyes kereszteshadjárat néhány ember ellen, melyet a javaslattevő megpróbál kiterjeszteni mindenkire.
 

DeletedUser

Vendég
Szia!

Én csak azt unom mindenki mindent sokkal jobban tud rólam,mint én saját magam. Személyes hadjárataim másmilyen úton-módon vívom,és nem a szupporton,fórumon keresztül mint mások. A véleményed a tied,azokkal a továbbiakban nem vitáznék,örülök olvashattam.
Egyszerűen úgy érzem én is,mások is csalásra vagyunk ösztönözve ezzel az opcióval ha nem akarunk elmaradni a tudottan így működő fiókoktól. Bizonyítani? Azt nem tudnám bizonyítani így neten keresztül én hímként írok a gép elől...nemhogy azt Kis Pistának ki a barátnője,mi a neve,és hogy ő írta alá az ura profilját. Lehetetlen ezt bizonyítani,és nem értem minek egy ellenőrizhetetlen opció. Sajnos ebben az esetben alapjaiban van megszegve a fair play,hiszen nem lehet egyenlő az a küzdelem ahol valaki becsületesen(mert ő ilyen),más gátlástalanul(mert ő meg ilyen) játszhat,valljuk be ez igaziból a megosztással...meg van engedve.
Sajnos túl sok féle és fajta becstelen dologgal találkozok,amiket nem tárnék itt fel,mert még a sértett magára ismer vagy csapattársára és kitárulkozik itt nekünk....de nem kérnék ilyet ha nem lenne sok a visszaélés.
Ismétlem,nem a becsületes játékosok ellen megy ez...hiszen ha csak egy ember is csinál ilyet,pont az ő becsületes játékuk is védem.

Üdv!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Tényleg utoljára irok ebben a témában, mert már én is unom. A megosztás tiltásával nem lehetne az ilyen jellegű csalókat kiszoritani a játékból! ( IP cim blokkoló) Ugyanakkor rengeteg ártatlant érintene hátrányosan. Nem tudnak a megosztás révén jelentős előnyre szert tenni. Mindaddig mig valakiről be nem tudod bizonyitani ( a support segitségével), hogy csal, addig egyrészt megilleti az ártatlanság vélelme, másrészt addig csak vádaskodsz. Jelentsd a supportnál a csalókat! A következő javaslatod mi lesz? Tiltsuk meg a támadást 08:00-tól 17:00-ig mert akkor sokan dolgoznak és ez azt a szövetséget amelyben te harcolsz hátrányosan és fokozottan érinti. Tiltsuk be a skype használatát, mert amely szövetségek használják, gyorsabban tudnak kommunikálni egymással. Oszlassuk fel az összes szövetséget, mert a nagyobb szövetségek létszámuk okán előnyösebb helyzetben vannak a kisebbekhez képest! Vicces lenne nem?.... Még egyszer mondom a csalást elitélem én is, de csak az csaló akiről be tudod bizonyitani, nem az akiről te azt gondolod!
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm utoljára szóltál hozzá,én már 4 hozzászólással ezelőtt is tisztában voltam vele neked mi a hozzáállásod és véleményed. Azt mit és hogy csinálok,meg mit teszek pontosan tudom,és nem bocsátkozok túlzott feltételezésekbe mások tetteivel kapcsolatban csupán csak azért mert nekem más a véleményem. Javasolni,beszélgetni,változtatni,nem pedig értelmetlen szócsatákba bocsátkozni,vagy ugyanazt hajtogatni jövök ide. Továbbá míg az sincs be bizonyítva,vagy kizárva nincs ilyen,vagy nem lehet ilyen vissza élés,addig nem biztos az én megítélésem a helytelen az említett esetben. Pont azt szeretném kizárni lehessen ilyen visszaélés,nem egy ember játékán látni nem hagyatkozhatunk az emberek lelkiismeretére,és ez nem miattam van én érdemelnék gúnyos feltételezéseket. Ha én is ilyen lennék nem változtatni akarnék,hanem vissza élnék a lehetőséggel.

Üdvözlettel: Pega
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent