Időjárás évszakok váltakozása

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:
Szerintem nagyon jó lenne ha a Grepolisban lenne időjárás , amely pl lelassítaná vagy esetleg felgyorsítaná a hajókat , egységeket .

Borús
Nincs hatása
Esős :A hajók és a katonák 5%-ot lassulnak
Vihar:A hajók és a katonák 30%ot lassulnak a hajók rosszabb esetben elsülyednek
Hőség:A hőségben a katonák 5%al lassúbbak
Napos:Nincs hatása
A naplemente este látszódna ennek semilyen előnye se hátránya nem lenne.
Jelenlegi állapot:
Nincs időjárás a játékban.

Leírás:
Az ötletben az lenne benne , hogy az évszakok váltakoznának és az éjszaka és a nappal is.Ez lelassítaná vagy épp felgyorsítaná a katonákat

Visszaélések megelőzése:
Nem lehetne velük visszaélni mivel a szerver véletlenszerűen gyártaná az időjárást.Havazás stb . Maximum lelassítané a katonák vagy a hajók sebességét de ezt senki sem tudná pontosan kiszámítani.
Vázlatrajzok


Érvelés:
Szerintem érdekesebbé tenné a játékot , és élethűbbé is.


Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem csak az archívumban van Spárta néven
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egy nappal éjszaka változásost támogatnék (éjszakai bónusz alatt lehetne az éjjeli). Ehhez csak egy új városkép kéne az éjjelihez, ami talán nem sok vacakolás.

A szél túlbonyolítaná a játékot.
Az időjárás megléte pedig legalább olyan valóságszerűtlenné tenné a játékot, mint annak hiánya --- ugye ez nem egységes, és fura lenne, ha egy másodperc alatt az egész szerveren derűs idő átváltana viharra (ehhez közelítőleg fénysebességű szél kellene, ami lehetetlen :D és utána rögtön el is menne a vihar, majd megint jön megint megy megint jön.........)
És jó idő nincs is, vagyis hiányos :D

Borús: szerintem ez semmi változással nem lenne
Esős: oké, talán
Vihar: ez így nagyjából jó lenne... bár egy tengeri vihar szerintem jobban lelassítani a hajókat.
Hóvihar: hátizé, nem
Görögországban nem túl gyakori dolog a hó, csak a hegyekben van. Ahhoz nagyon zord tél kell, hogy a tengerparton Görögországban hó essen.

Ja és még egy: a legtöbb helyen van egy uralkodó szélirány, ez Európában elsősorban a nyugati, a déli részen nyáron lehet esetleg az északkeleti passzát... vannak ugyan a ciklonok/anticiklonok, de ezek csak még jobban bonyolítanák :)
 

DeletedUser

Vendég
Ezeket kiszedtem és a viharnál kijavítottam a százalékot
 

DeletedUser

Vendég
Elsüllyed az 'ly' (bocs ezt nem hagyhattam ki) :D

A borús mellé meg akkor a napos időt is oda lehetne írni, mert én olyan helyen tuti nem élnék, ahol nem süt a Nap.
Bár végülis ez akár lassíthatná 5%-kal a seregeket, mert jobban kifáradnak a hőségben, és a hajók lassabban tudnak szélcsendben menni.
 

DeletedUser1598

Vendég
Igen, az ötletet kismillió formában már rengetegszer beküldték, és mindig leszavaták...
 

DeletedUser

Vendég
Lordpb:Én nem találtam sehol.

Csak néhányat soroltam fel a lehetséges fajtákból a többit a szerkeztőkre bízom:) Remélem lesz olyan aki Igennel szavaz a szavazáson.
 

DeletedUser

Vendég
Ez azért lenne szerintem rossz, mert 5 perc alatt szétverhetne egy időzítést :(
Gondolj bele, ha mondjuk 4-5 másodperc van egy egy támadás között, és ha mondjuk közelről megy a támadás, akkor is csúszhat az egész, nem ha még órákról megy. Ez egyértelműen rontaná a játék minőségét szerintem.
 

DeletedUser

Vendég
én eszt teljes mértékel támogatom ez szeribntem csak izgalmasá tené a játékot
 

DeletedUser

Vendég
Ebben az ötletben amit te beküldtél,semmilyen időjárás nem gyorsitja fel a játekot,csak lassitja,mi ebben a haszon?
Ez csak az ellenfél dolgát könnyiti meg.Nem támogatom az ötleted,főleg a hajó elsüllyedést nem.
 
Fent