HP rendszer átalakítása

DeletedUser

Vendég
A Harci Pont rendszer átalakítása igazságossá

Összefoglaló
A támogatásnál lévő csapatokat támadó egységekért igazságosan osztják ki a Harci Pontot.

Jelenlegi állapot
Például ha egy városban van 10k szárazföldi egység minden védőből a szövetségtől, biremám pedig csak nekem van, mondjuk 100. Megtámadják a várost 250 jelzővel. Akkor ugye kapok kb 60 hp-t -jó esetben-, a 100 biremám pedig elveszik. Pedig mondjuk a 100 biremám megölt 80 jelzőt, ami 800 Harci Pont.

Leírás
Vagyis rendszerezni kéne, hogy melyik egység mit öl meg, (nem tudom, van -e), és a szerint osztani a Harci Pontot. Tehát egy jelzős támadásért a szárazföldi támogatók ne kapjanak Harci Pontot, csak a vízi egységek, és azokból is csak azok, akik ténylegesen védekeztek. Tehát például a bárkákért se lehessen kapni, mint vízi egység, mert nem veszi ki a részét a harcból.

Visszaélések megelőzése
Ez egy visszaélés megelőzése, ezzel pedig már nem lehet visszaélni. Eddig az volt, hogy ha volt egy nagy foglalás, akkor a támadó szövetségből is küldtek szárazföldi védőket a városba, támadókat is, mert csak tengeren akarták kiütni a gyarmit. Ez egy elég csúnya visszaélés szerintem, ez ellen kéne tenni.

Vázlatrajzok
A design nem változik.

Érvelés
Pont a visszaélések miatt, amit kifejtettem a Visszaélések megelőzése pontnál.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem
 

Moira

Ex-CM
Csak kiegészítésként és tájékoztatásul fűzöm hozzá, hogy a rendszer nem egységenként, hanem egy-egy számmal. Vagyis minden védő egy közös csoport alá van vonva, ezért is számít az adott város bónusza, prémiumja, varázslata stb, nem pedig a küldők saját bónuszai.

Ez azt jelenti, hogy a csata során egy támadóértékkel szemben áll egy védőérték. És ez alapján kiszámolja a rendszer, hogy mennyien buknak el, és visszaszámítja, hogy kik ezek. Majd az elhunyt egységeket is a támogatók lakosságigénye szerint sorolja le.

Bár nem zárom ki a harci pontok átalakítását (hiszen pont a támogatásokért kapott harci pont esetén már volt erre példa, miszerint eredetileg nem járt a támogatónak harci pont), kevés esélyt adok annak, hogy az alapvető számítási módszer megváltozzon, tehát nem hiszem, hogy a küldő felek egységeit külön-külön kezelje a rendszer. Olyan javaslatokat tudok továbbítani, amelyek ezt figyelembe veszik. A fenti ötletet lehet úgy pontosítani, módosítani, hogy ezzel ne legyen gond.
 
Fent