Hogy működik ez a harcrendszer?

DeletedUser

Vendég
Kicsit játszadoztam a szimulátorral és elég meghökkentő eredmények jöttek ki.

Példaképpen:

100 íjász védekezik.
Támadok 30 lovassal
100 íjász meghal, 9 lovas meghal. -> 6480 nyersanyagot vesztettem a támadással

2.próba
Ugyanúgy 100 védő íjász 30 lovas ellen, de most hozzátettem a támadókhoz még 100 kardost

meghal 7 lovas és 22 kardos -> 9000 nyersanyag veszteség

Elég durva, hogy sokkal nagyobb sereggel támadok ugyanazon védelem ellen és sokkal nagyobb veszteségem lesz.

A kardosok leírásában az szerepel, hogy védelemben jók, szóval megpróbáltam még egy dolgot.

3. próba

Most jön az a rész, ahol a pofám leszakad:

30 lovas és 30 harci szekér 100 védő íjász ellen: 4 lovas és 21 harci szekér halott -> 23140 veszteség...

Visszamentem és még egyszer átnéztem a szimulátort, hogy nem állítottam-e véletlenül 30-as szintre a falat vagy ilyesmi.

Szóval minél nagyobb sereggel támadok annál nagyobb lesz a veszteségem? Nem vagyok nagy stratéga, de szerintem ennek fordítva kéne lennie.

Valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan is működik a harc ebben a játékban, mert én nem értem.
 

DeletedUser

Vendég
Ezt igy egy az egyben nem hasonlithatod össze,.
Mindegyik harci egységnek megvannak az erős és gyenge pontjai.
Ha a gyenge pontját támadod, akkor sokkal nagyobb veszteséget okozol, mintha épp az erős oldalát támadnád.
A kaszárnyában pontosan megvan, hogy melyik egységnek mik a jellemzői.
Ezt figyelembevéve használd őket a harcban.

Ne idézd feleslegesen az előtted szólót! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser102

Vendég
Hát igen a fal sokat számít 100 kari 100 nyilas védő 20 fal ki nyír 50 lovas 50 szekért:):)
 

DeletedUser

Vendég
Attól függ mire mi áll szemben mivel.

Ha pl. az ellenséges városban van 200 íjász, semmi más, akkor még kardforgatókkal is hatékonyabban fogsz támadni mint hoplitával vagy harci szekérrel :D

Viszont az íjászon (meg esetleg a katapulton) - amiknek a zúzófegyverek ellen minimális védelme van - kívül más ellen csak az erős támadó egységekkel (parittyás, lovas, hoplita /esetleg harci szekér/) érdemes támadni
 

DeletedUser

Vendég
Nem az a problémám, hogy bizonyos egységek gyengébbek egy bizonyos felállásban.

Az oké, hogy ha mondjuk csak hoplitákkal támadnék íjászok ellen és azok gyengék ebben a felállásban akkor aránytalanul nagy veszteségem lenne.
Az én problémám az, hogy ha támadok olyan egységekkel amik erősek a védők ellen de még mellé teszek más egységeket is, akkor ahelyett, hogy azok segítenének kifejezetten csak veszteséget termelnek.
Más szóval a játék nem azt díjazza, hogy nagy és sokszínű sereggel támadok, hanem ha csak pontosan azzal ami üti azt ami az ellenfélnek van. Gyakorlatilag egy kő-papír-olló játékot játszol a harcban és ha nem pont azt csinálod amit a rendszer vár tőled akkor buksz.
 

DeletedUser

Vendég
Sajnos ez van :(

Figyelni kell, hogy mije van a védőnek. Vagy rámész parittyással és lovasokkal (ez a klasszikus megoldás) :) legfeljebb többet buksz.

De ha megnézed a védőt, 25-ös falnál ígyis-úgyis sokkal többet bukik a támadó. Főleg ha jól bevéded a várost.
 
Fent