Ha tele van a raktárad ne tömd tovább!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Jelenlegi termelés:

Kő: 24
Fa: 43
Ezüst: 18

Hogy mi a probléma? Rendszeresen fosztogatok mivel az 1185 férőhelyes raktáramban fából és ezüstből kevesebb, mint 100 míg kőből 1185 van.

Hogy miért? Egy mezőgazdasági (gép által vezérelt) falu fosztogatásakor a következőt zsákmányoltam:

34 fa
83 kő
75 ezüst

Megint a legtöbb zsákmány a kőből jött de mikor ezt fosztottam már akkor is tele volt a raktáram.

Nem lehetne beiktatni a játékba ha tele van a raktáram az adott nyersanyagból akkor ne abból hozzon hanem mondjuk:

83:2=41

41-1=40

40:2=20

75+20=95

34+20=54

Tehát 75 ezüst helyett 95 ezüstöt és 34 fa helyett 54-et zsákmányolok.

A veszteség összesen 2 egységnyi nyersanyag hiszen az osztáskor 1 egység és a rendes felezésnél szintén oda veszett 1.

Inkább vesztek 2 egységnyi nyersanyagot, mint 83 egységnyit.

Ha meglehetne ezt oldani (csak a teli raktár esetén) akkor annak nagyon örülnék.

GenesisX
 

DeletedUser

Vendég
Hát ez csak álom marad szerintem.:D

Nem szabad elérni azt az állapotot, hogy ennyi köved legyen. Told a fatelepet és lesz fád. Nekem annakidején a 12-es fatelepem mellett mindössze 4-es kőbányám volt és még úgy is majdnem sok volt. Most viszont a kő kezd kevés lenni, de mindent meg lehet oldani odafigygeléssel és egy kics taktikázással.
Építsél olyan épületeket amik követ zabálnak. Huzzál mégegy szintet a raktáros. Stb. Meg lehet oldani.;)
 

DeletedUser

Vendég
hmmm..

nem mindegy hogy mit támadsz vagyis milyen falut

nézd az arányokat is...

pl ha kereskedsz vele fát kőért(arány miatt) akkor láthatod hogy kőből van neki több és fából hiánya azért add jobb arányban.

és ha meg támadod akkor neked nem fog sok fát adni mert hiánya van inkább azokat a készleteket adja amiből úgyis fölöslege van:)
 

DeletedUser

Vendég
ha kőből van fölösleged akkor építs falat akadémiát

a kapacitást meg növeljed! (raktár építés)
 

DeletedUser

Vendég
-

Ezek mondjuk jogos érvek de alsóbb szinten jó ideig nincs szükség kőre és városfalra meg konkrétan az erős sereg miatt nincs szükségem. A raktárat sem akarom a végtelenségig bővíteni és amúgy meg ha óránként 1000-et is termel a favágó üzem nekem az is kevés.

Ez azért lenne jó megoldás mert:

1 - A kezdők dolgát radikálisan megkönnyíti mert a sok fölös nyersanyagot kidobhatja és helyette kaphat fontos/szükséges nyersanyagot.

2 - Könnyű beleiktatni a játékba (vagyis én így látom)

3 - Sok fosztásnál pedig már 100-500 egységnyi nyersanyagot spórolhatunk!

GenesisX
 

DeletedUser

Vendég
Fejleszd a raktárad. Vagy fejlessz olyan épületet, amihez több kő kell. Ilyen pl a fatelep vagy a városfal. Képezhetsz hoplitát is ahhoz is kell kő dögivel.
 

DeletedUser

Vendég
Az én nézőpontom szerint pedig nem azért van a játék, hogy megkönnyítse a kezdők életét.

Azért vannak a kezdők, hogy megoldják a kezdeti problémákat. :D:D
 

DeletedUser

Vendég
-

Az én nézőpontom szerint pedig nem azért van a játék, hogy megkönnyítse a kezdők életét.

Azért vannak a kezdők, hogy megoldják a kezdeti problémákat. :D:D

Végülis...

De majd ha felsőbb szinteken 1000 meg 1000 egységnyi nyersanyagot fosztunk és az egyik nyersanyag raktár betelik akkor több 1000 egységnyi nyersanyagtól szabadítjuk meg magunkat.

GenesisX
 

DeletedUser

Vendég
Nem. Mert addigra akkora raktárunk lesz, hogy az 1.000 meg 1.000 nyersi fosztásból simán elfér benne. Meg csak úgy megyek fosztani, hogy a várható zsákány elférjen a raktárban. Jelenleg is ahhoz van igazítva a raktár méretem amennyi nyersi várható.

Ezeket a dolgokat nagyon szépen össze lehet hangolni. Szóval csak rajta.;)
 

DeletedUser

Vendég
Bár megoldható persze - ez egy stratégiai játék, ha nem lenne mit megoldani, miért játszanánk -, azért nem feltétlen elvetendő ötlet. Pl. egy találmánynak ideális lehetne. Nem sok tudománypontért. És még az össze tudós pontot sem kellene emelni miatta. Bár akkor is levonásokkal csak - pl. amennyi nem kívánatos nyersit lopna, annak a felét kapja csak meg másban.

Persze ez alap ötlet ott hibádzik, hogy mire hazaérnek a katonák a zsákmánnyal, addigra lehet beállított a játékos két építkezést, egy adag képzést, és még valaminek a fejlesztését is elkezdte, így akár az összeset elkölthette, az előbb még teli dologból, így pont arra lenne szükség, amiből nem hoztak semmit.
 

DeletedUser

Vendég
Én továbbra sem értek vele egyet. Számos irányba lehet fejleszteni. Ennél fából kell több, annál kőből, stb. Tessék úgy összehangolni a fejlsztéseket, egységképzéseket, hogy ilyen probléma ne adódjon elő.

Ne legyen már minden olyan a játékban, hogy csettintésre az történik amit én akarok. Legyen kihívás. Úgy az igazi.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent