Hódítás

DeletedUser

Vendég
Hát aztán. Újrakezdi. Újra próbálkozhat... Továbbra is azt mondom, akinek nem tetszik, hogy befoglalják, játsszon Barbie World-öt. Annak az való...
Nem tudom hány városod van de ha pl 1 városodlenne amit nagy nehezen felhúztál és aztán jön 1 tag akinek százszor több pontjavan mit tudsz tenni ellene?
Még ha segít is a szövetséged hiába mert mindíg tud utánpótlást küldeniés hiába minden erőfeszítés.
 

DeletedUser1598

Vendég
3 városom van

Tudom, milyen az, amikor egy városomat elfoglalnak, amit már szép nagyra felhúztam, de rájöttem, hogy kell kivédeni...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hát aztán. Újrakezdi. Újra próbálkozhat... Továbbra is azt mondom, akinek nem tetszik, hogy befoglalják, játsszon Barbie World-öt. Annak az való...
Nos nekem nem a foglalással van bajom csak ha valakinek 1 sziigetevan és azt veszik el akkor az eléggé kellemetlen pláne ha az ellenfél 100* erősebb az ellen nem tehet semmit.Tegyük fel van 1 szigeted már egéssz jól álsz annak ellenére hogy naponta 400 harciszekér látogatmeg és mikor már úgy érzed hogy talán 2-3 nap alatt mehetsz hódítani erre jön 1 emberke 100* több pontal mint ami neked van és befoglal kérsz segítséget a szövetségtől de nevetve darálja a katonákat.
 

DeletedUser1598

Vendég
Rossz helyre kerültél. 400 szekeret is ki lehet védeni (pl. 400 szekérrel és fallal:))
Ennyit egy erős szövetség könnyen összedob... Ha ez se működne, akkor továbbra is az újrakezdés gomb áll rendelkezésre...
 

DeletedUser

Vendég
eh 400 harciszekér az nem nagy dolog...

Az eros-gyenge megnemtámadási dolgot én nem tartom túl jónak. Képzeld el, pl.: A rómaiakmegtorpanna egy pici gall falu elott, mert túl kevesen vannak és nem érzik jól magukat hogy megtámadják? Nem, fogják magukat, bevonulnak, kifosztják, felégetik.
Ez a játék szerintem eddig a legjobb kidolgozású. Nem kell ilyen noob védelmi szabályokkal elrontani. Mindenkiknek egyforma esélye van a gyozelemre.
 

DeletedUser1598

Vendég
Tény, hogy védekezni valamivel könnyebb, de eddig szerintem is ez a legjobb kidolgozású játék. Akinek nem tetszik, annak még mindig ugyanazt mondom, már nem írom le még egyszer.
 

DeletedUser

Vendég
hódítás ellen talán még azt lehetne alkalmazni, hogy csak úgy lehet elfoglalni egy játékos városát, hogy a foglalás után még maradjon min. 1 db városa

én ezt nem támogatom, mert akor a térkép szélén lévők hogy terjeszkedjenek?
Épitsenek fel egy újabb várost, azt kockáztatva hogy a 2. város miatt a környéken potenciális célpont legyen 1 km-es körzetbe?
ha nem tetszik valakinek a foglalás lehet átmenni az Ikariamra, ott csak gyarmatositva lehet több várost szerezni, hódítani nem
 

DeletedUser

Vendég
A játékban a kilométernek nincs értelme! Mit gondoltál kilométernek? 0;0 és 0;1 pontok közti távolságot?
 

DeletedUser

Vendég
ez csak képletesen mondtam, de ha számot akarsz 1 órán belüli távolság
 

DeletedUser

Vendég
eh 400 harciszekér az nem nagy dolog...

Az eros-gyenge megnemtámadási dolgot én nem tartom túl jónak. Képzeld el, pl.: A rómaiakmegtorpanna egy pici gall falu elott, mert túl kevesen vannak és nem érzik jól magukat hogy megtámadják? Nem, fogják magukat, bevonulnak, kifosztják, felégetik.
Ez a játék szerintem eddig a legjobb kidolgozású. Nem kell ilyen noob védelmi szabályokkal elrontani. Mindenkiknek egyforma esélye van a gyozelemre.

Nem hinném, hogy akármennyi esélyed is lenne győzni, bármilyen tapasztalt profi vagy, ha 1 városod lenne, a támadódnak meg 6, esetleg hívná a barátait is. Az első pár támadást esetleg visszavernéd, de ha bezúzná a sereged, küld egy hasonló méretű vagy még nagyobb támadást a gyarmatosítóval és kész...

A római falus példádra meg: ez nem a valóság! Ez egy játék.
Abban semmi kifogásom, hogy ez egy szuper játék, de nem teljesen valósághű (mint a legtöbb másik játék).
Ha már itt tartunk, akkor nem lehetnének benne mitológiai egységek, istenek, (hiszen ezek csak a mondákban léteznek) a csata kimenetele némileg véletlenszerű lenne - egy jó íjász simán lelőne egy felé rohanó lovast, pedig a lovasnak sokkal jobb a támadása, mint az íjász védelme (stb.)
 

DeletedUser

Vendég
Nem hinném, hogy akármennyi esélyed is lenne győzni, bármilyen tapasztalt profi vagy, ha 1 városod lenne, a támadódnak meg 6, esetleg hívná a barátait is. Az első pár támadást esetleg visszavernéd, de ha bezúzná a sereged, küld egy hasonló méretű vagy még nagyobb támadást a gyarmatosítóval és kész...

A római falus példádra meg: ez nem a valóság! Ez egy játék.
Abban semmi kifogásom, hogy ez egy szuper játék, de nem teljesen valósághű (mint a legtöbb másik játék).
Ha már itt tartunk, akkor nem lehetnének benne mitológiai egységek, istenek, (hiszen ezek csak a mondákban léteznek) a csata kimenetele némileg véletlenszerű lenne - egy jó íjász simán lelőne egy felé rohanó lovast, pedig a lovasnak sokkal jobb a támadása, mint az íjász védelme (stb.)

ha véletlenszerű lenne a csata, nem lenne már stratégiai játék szerintem,és az még bosszantóbb lenne a játékosoknak,hogyha kikapna egy gyengébb seregtől.van morál és szerencse is a grepon...
én pl.semmilyen játékban nem szeretem a túlzott véletlenszerű dolgokat.
 

DeletedUser

Vendég
Én nem azt mondtam, hogy teljesen véletlenszerű legyen a csata kimenetele. :mad:

Én AZT mondtam, hogyha teljesen (100%-ban) valósághű lenne, akkor lehetne az előbbi hozzászólásomban lévő szituáció.
Szerintem a csata kimenetele így jó ahogy van.
 
Fent