Gyújtóhajók feljavítása

Az A, vagy a B, verzió lenne jobb?


  • Összes szavazó
    2

DeletedUser12122

Vendég
Összefoglalás:
A gyújtóhajók nem elég hatékonyak, és ezért sajnos szinte senki sem használja őket, de egy kis átdolgozással/fejlesztéssel hasznosak lehetnének. Két ötletet fogok kidolgozni, mindkettő a gyújtóhajóhóz kapcsolódik.

Jelenlegi állapot:
A gyújtóhajók csak a hadihajók ellen védenek, illetve csak akkor vesznek részt a csatában, ha nincs mellettük másik fajta védekező hadihajó.

Leírás:
Az egész ötlet, hogy meg kéne reformálni a gyújóhajót, onnan jött, hogy szerintem a gyújtóhajó rajza nagyon hasonlít egy gyors szállítóhajóra. Ehhez kapcsolódik az A ötlet.
A,
A gyújtóhajó ugye egy egszerű hajó, amit felgyújtanak. Az egyik opcióm, hogy ne önmagában legyártható egység legyen, hanem a kikötőben az előre legyártott szállító hajókat gyújtanák fel, amik bizonyos idő múlva (mondjuk egy óra alatt) szétégnének. A szabad népességet akkor kapná vissza az ember, ha a hajók teljesen elégtek, illetve a hajók felgyújtása nem lenne időigényes. Mivel a hajókat a kikötőben, helyben gyújtják föl, ezentúl gyújtóhajót nem lehetne támogatásba küldeni, vagy csak olyan messzire tudna elmenni, amennyi ideig szét nem ég. Ha az utólag felgyújtós redszer túlságosan idegen lenne a grepolistól, azt el lehet hagyni. Ebben az esetben egy gyújtóhajó nyersanyagigénye és toborzási ideje megegyezne egy gyors szállítóhajóéval, és a gyújtóhajó megmaradna önmagában legyártható egységként.
A gyújtóhajó harcértékét a következőképpen növelném meg. A gyújtóhajók ezentúl válogatás nélkül vennék célba a támadó hajókat, de mivel nagyon lassúak, a támadók ki tudnák őket kerülni. A gyújtóhajók az ellenség hajóinak 35-40 százalékát pusztítanák el a saját számuk arányában (tehát ha 100 gyújtó véd egy várost 100 jelző ellen, akkor 30-40 jelző, és az összes gyújtó elpusztulna). A gyújtóhajók akkor is részt vesznek a csatában, ha például biremák is védik a várost. Áttöréses támadásnál a gyújtóhajók a támadó hadihajókat 50-60 százalékban, a szállítókat csupán 10-15 százalékban pusztítanák.
A gyújtóhajók áttöréses támadás alkalmával is MINDIG elpusztítanák a védő hadihajókon átjutott szállítóbárkák (gyarmatosító beleértve) 10-15 százalékát.

B,
Ha már úgysem tudnánk a gyújtókat egyik városból a másikba küldeni, el tudnék képzelni egy "tengeri milícia" szerű rendszert. Itt az a különbség, hogy nem a már meglévő hajókat gyújtanák föl. A milíciához hasonlóan ezek a hajók is három óra múlva tűnnének el. A tengeri milíca az A, pontban felvázolt harci képességekkel rendelkezne, és száma a kikötő szintjétől függene. A tengeri milícia alkalmazása lassítaná a kereskedelmet és a hajók mozgását.
Ebben az esetben a gyújtóhajó, mint kiképezhető egység eltűnne a játékból, és tengeri milíciaként folytatná pályafutását.

Visszaélések megelőzése:
Nincs visszaélésre lehetőség.

Vázlatrajzok:
Az A, és B, opcióknál is megmaradhatna a gyújtóhajó jelenlegi rajza.

Érvelés:
Azért lenne jó megvalósítani az ötletemet, mert jelenleg van a játékban egy hajótípus (gyújtóhajó) ami nincs használatban, pedig van benne lehetőség. Az ötletem megvalósításával a tengeri ütközetek valamivel színesebbek, taktikusabbak lennének, és ebben szerepet kapna az új gyújtóhajó.

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett már korábban küldve? Igen/Nem


Várom mindenki véleményét, kritikáját arról, hogyan lehetne még javítani az ötlet(ek)en, esetleg kicsit balanszolni őket. Kíváncsi vagyok, az A, vagy a B, verziót támogatjátok jobban? Csinálok ezzel kapcsolatban egy szavazást. Szerintetek tudjon városról városra mozogni a gyújtóhajó? Én személy szerint nem támogatom, hogy tudjom mozogni, nehogy túlságosan erős legyen gyarmik ellen.
 

gerrardk

New Member
Szia, szerintem nem teljesen használhatatlan, ha azt vesszük régi rendben 1 gyújtó 1 jelző, 1 biri nem fog meg 1 jelzőt és hadihajó nélkül a gyarmi fordul ugye, a szállító hajókat így hiába engedi át ugye, de új rendben is szintén fordul a gyarmi, bár időzíteni nehéz vele más városból és valóban kevesen használják az inkább abból ered szerintem hogy nem tudják mire használják pedig olcsó és gyors a gyártása. A régi rendet azért is írtam előre mert ott sokszor fal nélkül véd az ember inkább ha nincs állandó védelem a városban igy tengeren érdemes amúgy is védeni és a szállítókat hiába is engedi át ha nincs bent szf védő. De persze ettől lehet változtatni csak szerintem lehet használni őket.
 
Fent