Grepolis jövője

lipi123

New Member
Amikor a rengeteg prémium oda juttatta a szervereket, hogy 10 játékos kisajátítja a szervereket.
Amikor lehetősége sincs a többi játékosnak, hogy szervert nyerjen, mert az a 10 mindig, minden körülmények között ezt megteszi.
Amikor a szerver elnéptelenedik, egyre kevesebb a játékos, mert az a 10 elveszi a kedvüket.

Szóval ez így nem jó út, nem járható hosszútávon.

Vagy ez a jövő? Ez az érdeke egy játékot üzemeltető csapatnak?
A 10 játékos pénze többet számít, mint százak játék élménye?
 
Utoljára szerkesztve:

Ivar

Member
Amikor a rengeteg prémium oda juttatta a szervereket, hogy 10 játékos kisajátítja a szervereket.
Amikor lehetősége sincs a többi játékosnak, hogy szervert nyerjen, mert az a 10 mindig, minden körülmények között ezt megteszi.
Amikor a szerver elnéptelenedik, egyre kevesebb a játékos, mert az a 10 elveszi a kedvüket.

Szóval ez így nem jó út, nem járható hosszútávon.

Vagy ez a jövő? Ez az érdeke egy játékot üzemeltető csapatnak?
A 10 játékos pénze többet számít, mint százak játék élménye?
Ti miből húztátok instant 25-re a falat kasmin?
Mondjuk ha eljutna az agyatokig, hogy legózással és védő gyártással a büdös életben nem lehet szervert nyerni az már haladás lenne :D
 

Bathory-x

New Member
Védőkkel nem lehet nyerni az tény és valakinek aranyat is kell venni, hogy a többiek is tudjanak játszani. Ez nem az irgalmas rend hanem kőkemény üzlet.
Viszont az sem normális amikor valaki egy este ugyanazon városából full katás seregekkel valamint gyarmival 7-8 alkalommal megy neki ugyanannak a városnak...és nem sikerül elfoglalnia. Erre biztosan kellene észszerű megoldás mert ha más nem is ez biztosan tönkreteszi a játékot.

Nem látok a jövőbe de szerintem a magyar szervereket hamarosan össze fogják vonni a szomszédos országokkal.
 

Uldie

New Member
Védőkkel nem lehet nyerni az tény és valakinek aranyat is kell venni, hogy a többiek is tudjanak játszani. Ez nem az irgalmas rend hanem kőkemény üzlet.
Viszont az sem normális amikor valaki egy este ugyanazon városából full katás seregekkel valamint gyarmival 7-8 alkalommal megy neki ugyanannak a városnak...és nem sikerül elfoglalnia. Erre biztosan kellene észszerű megoldás mert ha más nem is ez biztosan tönkreteszi a játékot.

Nem látok a jövőbe de szerintem a magyar szervereket hamarosan össze fogják vonni a szomszédos országokkal.
És abból még nagyobb sírás lesz. Sajnálom,hogy nem lehet nézni statisztikákat, de lipi figyelmébe ajánlanám az angol,francia,német szerverek aranyhasználati szokásait.
 

Taniko

New Member
még volt egy nap mareggel a hp duplázóban, és mostanra eltünt. 1.5 óra telt el miért????????
 

Taniko

New Member
Ti miből húztátok instant 25-re a falat kasmin?
Mondjuk ha eljutna az agyatokig, hogy legózással és védő gyártással a büdös életben nem lehet szervert nyerni az már haladás lenne :D
de havi 4-500-k-t nem mindenki tud játékra kőlteni, ez meg a te agyadig jusson el.
 

Taniko

New Member
Te valoszinuleg meg eletedben nem lattal 2000 ft-nal tobbet egyben ha ilyen szamokkal dobalozol 500k grt
Te valoszinuleg meg eletedben nem lattal 2000 ft-nal tobbet egyben ha ilyen szamokkal dobalozol 500k grt
Ne madadból indulj ki. Én Szelümbrián Mzsuzsi0304- ként 250k-t tettem bele, de ez is kevés volt. Szerinted a menők akkor mennyit tettek bele???
Amúgy a válaszodból itélve elég nagy bunkó vagy kisfiam.
 
Utoljára szerkesztve:

Losztrisz

New Member
Aki nem tud játszani az bármennyi k-t beletolhat, akkor se fog tudni.
Sose aranyaztam, sose lettem top játékos, igy jártam
 

Uldie

New Member
Ne madadból indulj ki. Én Szelümbrián Mzsuzsi0304- ként 250k-t tettem bele, de ez is kevés volt. Szerinted a menők akkor mennyit tettek bele???
Amúgy a válaszodból itélve elég nagy bunkó vagy kisfiam.
Miért hiszi minden degen azt, hogy a top játékosok milliókat költenek erre a játékra?
 

leslie.r

New Member
A grepolis jövőjét leginkább a HP-ztatás árnyékolja be. Alapvetően a játékot arra találták ki, hogy csapatok, csapatok ellen küzdjenek. Ezzel szemben a HP-ztatás arról szól, hogy csapattársak egymás városaiban gyilkoltatják le az egységeket. Nem tudom ezzel mit lehet kezdeni, de teljesen eltorzítja a játékot. Ha mindenki elkezdene HP-ztatni, nagyon furcsa játék alakulna ki, aminek már kevés köze lenne a Grepolishoz. Jó lenne, ha a játék fejlesztői, üzemeltetői, foglalkoznának ezzel a torzítással.
 

zola08

Member
A grepolis jövőjét leginkább a HP-ztatás árnyékolja be. Alapvetően a játékot arra találták ki, hogy csapatok, csapatok ellen küzdjenek. Ezzel szemben a HP-ztatás arról szól, hogy csapattársak egymás városaiban gyilkoltatják le az egységeket. Nem tudom ezzel mit lehet kezdeni, de teljesen eltorzítja a játékot. Ha mindenki elkezdene HP-ztatni, nagyon furcsa játék alakulna ki, aminek már kevés köze lenne a Grepolishoz. Jó lenne, ha a játék fejlesztői, üzemeltetői, foglalkoznának ezzel a torzítással.
Foglalkoztak már. Ad1 a duplázókat szarrá nerfelték. Ad2 saját egységed leöléséért nem kapsz hp-t. Ad3 Ha klántársat/szövetségest ütsz akkor a járó hp-nak csak a 20%-át kapod meg.

Asszem ennyi lett csinálva az évek során. Nyilván lehetne sokkalta jobban bűntetni az embereket klántársak esetében de mivel így sincs játékos így inkább nem teszik meg, pedig volna pár jó ötletem nekem is..:))
Hp nerf alatt mit is értek? Ha esetleg újabb játékos vagy, akkor nem ismerted még a 2 és 4X-ző dupikat amikben az volt a legjobb hogy semmi korlát nem volt bennük szállítóra, gyarmira, szf-re, tengerire mindenre megkaptad a duplázó fajtájától függően a hp-t. a 2X-ző az 12 órás volt, az volt a kék és a sárga volt az 1 napos 4X-ző. A maiaknál a kék 50% +hp-t ad amivel szép szóval élve kitörölhetjük a nemesebbik felünket :)) és a sárga lett a 2x-ző. Ezen felül is külön lett bontva szf és tengerire (hogy több helyet foglalhassanak i mean) és lekorlátozták a maximum duplázási képességet is számbelire hogy max 20k fér a dupiba bele utána meg nem dupláz (pl) cserébe felvitték az időkorlátot 3 napra... További korlátozás vonatkozik a dupikra hogy a gyarmikat és a szállító hajókat semmilyen esetben egyik se duplázza, pl 300 gysz-t leölsz dupi mellett akkor kapsz érte kemény tiszta 1500 hp-t régi duplázó esetén kapnál 3k vagy 6k hp-t.
Szóval kérdezem én nem elég a nerfelés amit eddig adtak? :D amellett hogy régen is használták az emberek a hp-ztatást de nyilván másabb módokon meg ha olyanod volt tényleg leölted a saját csapataid hp-ért... milyen jó is volt a fölös egységektől megszabadulni percek alatt :)))
 

Egytucat

New Member
Vegyük akkor sorba.
A prémiumok közül kettővel van baj, az azonnal kész épület és az azonnal kész sereg. Ezzel nem lehet kezdeni semmit. Ha egy ilyennel szembekerülsz a bubik leeste után, akkor viszik a kezdővárosod, mindegy mennyire vagy aktív vagy mennyire vagy jó játékos. Gyakorlatilag nem elfoglalják a városod, hanem megveszik. És közben is frusztráló, hogy hiába csinálsz mindent jól, használod a hősöket, kifejleszted amiket ki kell stb - mert a másik aranyozza a falat vagy aranyozza a sereget.
Gyakorlatilag legalizált csalás. ennyi erővel lehetne olyan is, hogy 500 aranyért pajzsot raksz a városodra, vagy 500 aranyért beteleportálod a gyarmit az ellen városába.

A másik nagy gond ami most engem kiakasztott az a botozások meg az egyébb csalások. Elképesztő mennyire engdeve van, és milyen nevetséges büntetésekkel megússzák akiket esetleg elkapnak. Aki botozik az tudatosan döntött úgy hogy csalni fog, az nem olyan, hogy jajj megcsúszott a kezem és elindítottam. Akit elkapnak ezzel, 1 hetes támadható tiltás, második alkalom kitiltás az adott világból harmadik alkalomnál pedig fióktörlés. Megnézném hány játékos maradna:
Amit uldie írt, hogy a top játékosok nem költenek vagyonokat, az igaz - azért nem mert botoznak.

Harmadik gond, amit Ivar is említett, a játéktudás. A legtöbb szövinél azzal megy az idő, hogy valahogy az alapok menjenek. Pl a fórum legyen áttekinthető és karbantartott, a kevésbé aktívak ne a fronton szerencsétlenkedjenek, lázításos szerón katákat használni lázításnál és lehetne sorolni - amíg ezek sem mennek, addig a szervergyőzelemről max álmodozni lehet. Most aninószán is leírtam, hogy ne alapítsunk sziklákra, mert hiányozni fog az a nyersi, meg hp-zuk egymást -az volt tá a válasz, hogy az unalmas - ha ilyen a hozzáálás akkor marad a második hely.
 

zola08

Member
Vegyük akkor sorba.
A prémiumok közül kettővel van baj, az azonnal kész épület és az azonnal kész sereg. Ezzel nem lehet kezdeni semmit. Ha egy ilyennel szembekerülsz a bubik leeste után, akkor viszik a kezdővárosod, mindegy mennyire vagy aktív vagy mennyire vagy jó játékos. Gyakorlatilag nem elfoglalják a városod, hanem megveszik. És közben is frusztráló, hogy hiába csinálsz mindent jól, használod a hősöket, kifejleszted amiket ki kell stb - mert a másik aranyozza a falat vagy aranyozza a sereget.
Gyakorlatilag legalizált csalás. ennyi erővel lehetne olyan is, hogy 500 aranyért pajzsot raksz a városodra, vagy 500 aranyért beteleportálod a gyarmit az ellen városába.

A másik nagy gond ami most engem kiakasztott az a botozások meg az egyébb csalások. Elképesztő mennyire engdeve van, és milyen nevetséges büntetésekkel megússzák akiket esetleg elkapnak. Aki botozik az tudatosan döntött úgy hogy csalni fog, az nem olyan, hogy jajj megcsúszott a kezem és elindítottam. Akit elkapnak ezzel, 1 hetes támadható tiltás, második alkalom kitiltás az adott világból harmadik alkalomnál pedig fióktörlés. Megnézném hány játékos maradna:
Amit uldie írt, hogy a top játékosok nem költenek vagyonokat, az igaz - azért nem mert botoznak.

Harmadik gond, amit Ivar is említett, a játéktudás. A legtöbb szövinél azzal megy az idő, hogy valahogy az alapok menjenek. Pl a fórum legyen áttekinthető és karbantartott, a kevésbé aktívak ne a fronton szerencsétlenkedjenek, lázításos szerón katákat használni lázításnál és lehetne sorolni - amíg ezek sem mennek, addig a szervergyőzelemről max álmodozni lehet. Most aninószán is leírtam, hogy ne alapítsunk sziklákra, mert hiányozni fog az a nyersi, meg hp-zuk egymást -az volt tá a válasz, hogy az unalmas - ha ilyen a hozzáálás akkor marad a második hely.
Az első ponthoz annyit fűzök hozzá, ha kellően jártas vagy ebben és kellően tapasztalt vagy a játékban akkor 2 opciód van Ad1 felkészülsz rá és aktívan ez ellen készülsz hogy védekezni tudj. Ad2 teljes erőbedobással arra készülsz hogy te legyél a gyorsabb az ügyesebb és erősebb.. amúgy pedig az azonnali sereg építést ki lehet játszani ha nagyon akarja az ember ugyanis van egy bizonyos időköz amikor nem turbózhatod fel a gyártást.. építésre tény ez nem vonatkozik,de talán annyira nem is baj. Viszont az épületek goldozása akinek megéri háááát az egyéni szocproblem... (más dolog csak falat goldozni vagy az egész várost goldozgatni)

3.-hoz annyit fűzök, hogy sajnos ez azért is nehéz, mert ad1 gyorsak a szerverek és mire megtanulnák az emberek véget ér a szerver ad2 nincs játékos és ez a legfőbb probléma.. Senki nem akar egy olyan játékkal játszani ami tele van csalókkal ezáltal az 1 csapat dominálja az egész játékot természetessé válik.. nincs aki kiképezzen felkészítsen egy másik csapatot harcolni, mert idő kell amíg az emberek rájönnek hogy mi mire is való és hogy s miként kell használni őket.. pl: 20-as falra nem toljuk ki a város madarat. vagy magasabb falra nem megyünk katapult nélkül.. szf támadó csapatot MINIMUM 1 tengeri támadó/védő isten tudja milyen hajóval kísérjük hogy esetleges probléma esetén ne süllyedjen.. és még lehetne sorolni napestig az ilyen dolgokat.. De ehhez több dolognak kell megvalósulnia; kell rendelkezésre álló idő a csapatokban, abba kell hagyni a féreg stílusú kémkedéses játékot, hajlandóságot kell mutatni az emberek tanítására és nem pedig a leígázásra kell 150%-osan koncentrálni.. Mert szép és jó dolog ha nyerni akar egy csapat de néha kell változtatni is ha esetleg akarnak ellenfeleket vagy több esetleg játékost mikor társaik pihennek stb.. stb... akkor ahhoz hagyni kell újakat érvényesülni és kitanítani.. De ehhez megint csak azt tudom mondani idő kell és akarat is + új játékosok sem elengedhetetlenek :))))


(természetesen most meg lehet kövezni meg minden de amikor egy szerver 3 hónapig tart kb lehetetlen az embereknek megtanítani mit és hogyan kell csinálni.. mire megérthetnék a dolgokat rendesen véget ér a szerver és kezdhetik elölről.. NEM nem azt mondom hogy legyenek a szerverek újra 1,5-2-3 évesek (néha illő volna indítani, megint részlet kérdés...old school verzióként.. régi eventek stb...) De ettől függetlenül egy szervernek se kellene 6-8 hónapnál rövidebbnek lennie, már ha van olyan cél hogy az embereket szeretnék hogy megkedveljék a játékot és értsék is hogy miről is szól az ókori kattintós..)
 

Mákh

New Member
Én nem költök a játékra de általában szerver végére fel tornázom magam a top 30-35-be.
Persze ez csak akkor igaz ha be kerülök egy normális csapatba, s úgy látom van értelme végig vinni.
Normális alatt azt értem h aktív játékosok akikre lehet számítani.
Voltam olyan csapatban ahol ha 3x besárgultál belsőre kerültél, ezzel ,, rákényszerítve " a játékosokat az aktivitásra (ott volt oktató szál is.)
Feljebb olvastam hogy túl gyors a szerver ezért nincs idő kioktatni a kezdőket...
Egyszerű!
Fórumon oktató szál ahol le van írva mit hogyan s miért, mik az elvárások s miért...
Abban eggyet értek Zola08-al h 3 hónap még így is kevés, s minim 6-8 hónapnak kéne lennie egy szervernek.
Tény! Akivel játszottam egy csapatban tudja én jóval aktívabb vagyok az átlagnál ( az én előnyöm a rengeteg szabadidő )
Ezért is nem szeretem ha túl lassú egy szerver, az azoknak kedvez akik elköltenek rá nem kis összeget.
Az egyetlen ami bosszant az h 24 órán belűl 2x-3x tud valaki támadni full sereggel ugyan onnan agyan arra a várra, erre kéne kitalálni valamit.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent