Grepolis 3.0?

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Még az elején szeretném leszögezni a tényt, hogy bár sok böngészős játék világában megfordultam már, egyikkel sem tudtam addig játszani, mint a grepolissal. Hogy miért? A válasz nagyon egyszerű, a megoldás mégis oly bonyolult. Az efféle játékok fő problémája, hogy egy bizonyos szint elérése után monotonná, unalmassá válik. Ezt legfőképpen az váltja ki, hogy a játékok elvesztik a kezdeti lendületüket, azt a pluszt, amiért egyediek. Sajnos ez a grepolisban sincs másként. Mikor beregisztráltam a grepolis 2.0-s verziójába, bámultam a képernyő méreteit kihasználó grafikát és a rengeteg újnak tűnő lehetőséget, mint például a falvak sarcolását. Azonban hamar rá kellett jönnöm, hogy az újítások nagy része ezzel ki is merült. Mára már több várost tudhatok magaménak és sajnos egyáltalán nem használom a falvak adta lehetőségeket. Ennek legnagyobb oka az, hogy egyszerűen nincs időm minden egyes falura külön rákattintani olyan kis mértékű nyersanyagért, amit fél órán belül amúgy is megtermel a városom. Így elveszett az a maradék előny is, amiért szeretem a grepolist. Felmerül a kérdés, hogy mit keresek még mindig itt? A szövetségem miatt. Egyszerűen túl jó a társaság ahhoz, hogy szó nélkül elhagyjam őket.
Ugyanakkor tisztában vagyok azzal is, hogy a játéknak üzleti szempontból is meg kell felelnie. Véleményem szerint az emberek akkor fognak pénzt fordítani egy játékra, ha abban hosszú távú szórakozást látnak. Habár a pontos adatokat csak ti (vagy csak a német kollégák?) látjátok, 1000 emberből talán egy az, aki beruház pár érmére. Legalábbis itt, Magyarországon. Ezzel csak azt szeretném hangoztatni, hogy a játékosoknak és a fejlesztőknek is megérné egy forradalmian új grepolis.

Azt hiszem, sokak nevében beszélek amikor azt mondom, hogy a grepolis 2 nagy csalódás volt számomra. A játékmenetben gyakorlatilag semmiféle változás nem történt. Épp ezért szeretnék a fejlesztők segítségére lenni pár ötlettel, amiket természetesen nem hasra csapva találtam ki.

-Azt hiszem nem haragudna meg a konkurencia, ha a regisztrációval egy időben népek közül kéne választani, melyekkel sokkalta változatosabb lehet a játék: Athén, a demokratikus állam; Spárta, az erős de drága katonák otthona; valamint a perzsák, akik a létszámfölényükkel jeleskednek. Ez a megoldás arra is jó, hogy a játékos kiválassza a saját stílusához megfelelő népet és aszerint élvezze a játékot.
-Ha már vannak népek, legyenek saját isteneik, fejlesztéseik, katonai egységeik is.
-Az akadémián lévő fejlesztéseket is jó lenne átalakítani ág-szerűre, így egy-egy fejlesztés hatékonysága tovább fokozható (például a katonákat további páncélokkal és fegyverekkel erősíteni). Külön ágazaton lehetnének a Gazdasági és Katonai fejlesztések.
-A tenger nyújtotta lehetőségek sajnos nagyon kiaknázatlanok, a városokat blokád alá lehetne vonni, aminek hatására nem lehet a játékosnak támogatást küldeni egészen addig, amíg a blokád fenn áll.
-Ha már a tengernél tartok, a térképen lehetne jelölni az utánpótlási vonalakat, amelyek csak a szövetség számára láthatóak. Ezeket természetesen ki lehetne kémlelni és hajókat küldve a célhoz, még tengeren megállítani az ellenséget. Ehhez azonban arra van szükség, hogy a tengeri egységeket céltalanul lehessen utaztatni a tengeren.
-Az előző pontra épül az az ötletem, miszerint a térképen legyenek láthatóak a játékosok hajói, természetesen csak akkor, ha látótávolságába érnek a saját hajóinknak, vagy esetleg a városunknak. A hajók látótávolságát akadémiával, a városét világítótoronnyal lehet növelni.
-Ebben az esetben viszont ne tudja a játékos, ha megtámadják. Őszintén szólva irreálisnak tartom, hogy a célpontom egyből látja, ha támadom. Az emberek azt a taktikát fogják választani, hogy kiküldenek a tengerre szétszórva 1-1 hajót, amik aztán jelzik az ellenség mozgását. Kémkedéssel ki lehetne deríteni a hajók pontos pozcióját, így elkerülve a lebukást. Az információ szerzés így ténylegesen a játék egyik alappillére lesz, és a tudás tényleg hatalom.
-Minden városnak lehetne egy hős kapitánya, aki erősebb az átlagnál és bónuszt ad a saját fegyvernemével megegyező katonáknak. A hőst úgy lenne célszerű megalkotni, hogy egy bizonyos tapasztalat után (pl sok csatában vett részt) az agórán ki lehessen képezni.
-Minden játékos kapna egy varázstárgyat a játék kezdetekor, ami valamilyen pluszt nyújt neki. Természetesen a tárgyakat meg lehet szerezni egymástól, minden templomban egyet lehetne tárolni. Mivel a játékosok száma limitált, így a tárgyaké is.

Számtalan egyéb ötletem van még a játékkal kapcsolatban, de a főbb pontokat azt hiszem mind sikerült felsorolnom. Remélem elnyerte pár ötletem a tetszésetek és viszont láthatom majd őket egy esetleges 3.0-s verzióban. Kérlek, írjátok le pozitív, illetve negatív véleményeiteket!

Köszönettel, Randall!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én mindegyik ötletedet pozitívnak tartom, bár nekem a játék így is tetszik. Szerintem viszont, ha ennyi minden lenne beletéve, az nagyon leterhelné a szervert.
 

DeletedUser

Vendég
Félreértés ne essék, nekem is tetszik a játék, de a 20. város után már nagyon unalmas. Egyszerűen nincs hova fejleszteni a városaim, és nincsenek egyéni célok, amikért érdemes lenne folytatni. Az állításomat alátámasztja a tény, hogy a magas pontszámú játékosok is ugyanúgy abbahagyják a játékot, mint az újoncok.

A hajós ötletem tényleg terhelné egy picit a szervert, de kis időráfordítással ezt is meg lehetne oldani. Kérdés, hogy mennyire gondolja ezt komolyan az innogames.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem nagyon tetszik az ötlet, kettőt leszámítva:
Szerintem nem perzsákkal kéne még lenni, mert akkor lehetne Greece VS Persia is a neve. Inkább több görög törzs közül, de ez alapjában egy jó ötlet.
A másik, hogy a varázstárgyak szerintem már túlságosan elvinnék egy mitikus irányba a játékot...
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem ez jó ahogy van mondjuk tényleg lehetne több törzs, pl. Trójaiak Több szinte vihető városfal, erősebb védő egységek
A Varázstárgyaknak pedig mi lenne az előnye ? Mit adnának ?
 

DeletedUser

Vendég
Az alábbi görög törzsek léteztek a történelemben:
- dórok (pl. Spárta, Ródosz)
- iónok (pl. Athén, Milétosz)
- aiolok
- akhájok (pl. Trója)

Illetve még ezen időszak előtt volt a mükénéi és a krétai kultúra.

Ha már ott tartanánk, hogy törzsek, akkor szerintem a dór- ión, aiol/akháj (a kettőt egybe is vehetnénk, a történelmi atlaszok is általában ezt teszik) éppen elég sok lenne.

Dór - támadó beállítottságú
Ión - hajós nép
Akháj - védő beállítottságú (bár az akhájokat a dórok mikor Görögországba vándoroltak eléggé kiszorították, illetve Spárta esetében le is igázták...)

Mindenesetre már csak egy alap az egységekhez, stb. elég hosszadalmas, részletes kidolgozást igényelne.
 

DeletedUser

Vendég
A törzsekhez még annyit fűznék hozzá: voltak az árkádok is, de őket sok atlasz nem is említi, amelyik meg igen, az is egyben az akhájokkal és az aiolokkal. Bár szerintem nem lehettek túl lényegesek (mármint az árkádok), ha szinte sehol sem lehet olvasni róluk.
 

DeletedUser

Vendég
Igazából a dórok (ezen belül Spárta), illetve a iónok (Athén) voltak a leglényegesebbek.

A dórok mikor bevándoroltak görögbe, kiszorították az akhájokat, utána ők nem voltak túl jelentősek.
 

DeletedUser

Vendég
Kérlek ne itt vitassátok meg a történelmet, bár követendő a tudásotok :)
A perzsákat hirtelen írtam, természetesen nem azon van a hangsúly, hogy minek hívjuk a népeket, hanem a velük járó előnyök.

Felvetődött az is, hogy a varázstárgyak túl mitikusak lennének a játékba. Szerintem pedig pont elférnének a küklopszok és mantikórok mellett. Ezek nem feltétlen jelentenének hatalmas előnyt egy városnak, de egy-egy kiegyensúlyozott támadás során döntő tényezők lehetnek. (erősebb falak, gyorsabb egységek, nagyobb teherbírás, stb.)
Nem tagadom, számos ötletet az Age of Mytholigy játékból merítettem, de szerintem ez nem akadálya annak, hogy viszont láthassuk őket grepolisban is.
Ha másért nem is, de a tárgyakért már érdemesebb aktív városokat foglalni, ráadásul sosem tudni, mit kap a foglaló. Ilyen apróságokkal sok színt lehet a játékba vinni.
 

DeletedUser

Vendég
Igazából már annyi mindent merítenek más játékból, hogy mind1.


Ha sikerül szuperül kidolgoznod egy ilyen mindenre kiterjedő ötletet, minden elismerésem ;)
 

DeletedUser

Vendég
Nekem az a bajom hogy mindenki olyan (én is :D) hogy fenn akad a részleteknél.
Majdnem tele írtunk 1 oldalt azzal hogy megvitassuk hogy a milyenek lehetnek a törzsek meg hogy miért nem jók a perzsák...stb.
Amikor ezt kb. 1 perc átírni.
De nem hiszem hogy volt sok komment az alap ötlethez pl. A hajóútvolnalak, Hajók szabad mozgatása a tengeren...stb. Ezek nagyon jó ötletek és mindenki elfelejtett hozzászólni ( még én is :D ) pedig ezek tök jó ötletek.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez igaz. :D

Például nekem a hajók tengeren való mutatása tetszett (más játékban van ilyen, amiben játszok). De szerintem úgy jobb lenne, ha x távolságon/időn belül lévő támadó hadműveleteket jelezne.
 

DeletedUser

Vendég
A hajóútvonal egyszer már pár hónapja ki lett tárgyalva... akkor abban maradt a "nép" :) hogy túl leterhelné a rendszert.

Nekem a hajó dologgal az az egyetlen bajom, hogy minden esetben légvonalban számít a távolság, ami... nos... elég abszurd, hogy egy 220-as hajóflotta keresztülhajókázik egy sziget kellős közepén, mintha a nyílt tengeren mennének :D

A jelenlegi rendszer szerint, ha lenne egy kör alakú lávamező, aminek a két ellentétes szélénél van egy-egy város, akkor keresztülúsznának a láva közepén is :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nekem teteszettek kivéve egy , hogy látható legyen a ellenség hajója ... Hát szerintem ez idiótaság ,mivel akkor kémkedés nélkül is tudjuk mivel támadjunk a többi ötlet pl a lovag-os meg varázs eszközöst az akadémiás stb.. teccetek :D
 
Fent