Grepolis 2.0 publikus béta - hibák jelentése

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Azon játékosaink, amelyek kipróbálják a publikus bétát és esetleg 2.0 hibával szembesülnek, kérlek, hogy itt jelezzék.
Mivel a publikus béta szerver angol nyelven fut, annak saját fóruma szintén angol nyelven zajlik, de mivel fontos nekünk, hogy minden hibát még a magyar frissítés előtt kiküszöböljünk, így köszönjük szépen, mindenkinek, aki segít ebben.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Első sorban, ott kezdődik, hogy kipróbálni sem tom sajna, mivel egyáltalán fel sem ajánlja a világra való belépést a server.
Ez az első elég nagy bug, főleg, hogy egy árva információt nem kapni sehonnan, hogy msot akkor mi történik, vagy mi nem :)
 

DeletedUser

Vendég
Igen-igen.:D
Előbb a világ kellene, mielőtt bugokat kereshetnénk.:)
 

DeletedUser

Vendég
- fenti építés ikon mindig 0, akkor is ha éppen építek és frissítem a főoldalt.
- nincs tutorial (elvileg csütörtökön jön)
- Támadás szervező rossz. Nem lehet megosztani. (meglehet, de nem lehet)
- Nem frissít az oldal.
- Nem lehet támadni NPC falvakat. Nincs elég egység a városban.(de van)
- Nincs régió térkép, nem jelenik meg bal felül a kis térkép.
- Nem számolja a nyersanyagokat felül, illetve rosszul számolja.
- 00:00:00-nál áll minden képzés, építés, csapatmozgás, amikor lejár az idő.
- Támogatást támadásnak vesz, és követeli a milícia behívását.
- Amikor fejleszteni szeretném az NPC falut, és küldök bele nyersanyagot, akkor azonnal ugrik egy szintet, mindegy, hogy mennyit. Utána már jó lesz, akkor rendesen számol, de először ugrik.
- Frissítés hiánya, frissítés hiánya, frissítés hiánya.
- Folyamatosan üzenetet jelez, a szövetségi fórum.
- Ha egy játékos nevére, vagy városára kattintok, és a levél jelre nyomok, akkor nem címzi meg automatikusan.
- Nem lehet rendezni a kitüntetéseket, nem is lehet látni őket.
- Ranglista összement a mosásban.
- Chat hibás, folyamatosan valami kód jelenik meg a játékos név helyett, ahányszor kilép valaki a szobából.
- Szövetségi fórum fejléce hibás, nem jól jelenik meg.
- Kaszárnya animált gifje hibásan van beillesztve. Amikor seregképzés tart, akkor látható, hogy a jobb szélen elő-elő bukkan a háttér.
- Városra kattintva, annak zászlószínét nem lehet megváltoztatni, mert nem jelenik meg a színező menü.
- a szövetség (konföderáció) elfogadását jelző jelentés (egyelőre még csak ilyenem van) ikonkája szépen lepottyant a sarokba, de onnan aztán semmit nem lehet vele kezdeni. A jelentést magát sem lehet megnyitni, illetve eltüntetni sem lehet az ikont.
-Chat másik hibája: egy string hibásan lett meghatározva, chatelő játékosnak veszi :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3853

Vendég
Alapítottam szövetséget, 2-en vagyunk velem együtt és egyáltalán nem találtam magyart. (Fenti ok miatt)
Továbbá néha elcsúszik a térkép, vagy más szigetet jelez bal felső sarokba.
 

DeletedUser

Vendég
Azzal semmi gond nincsen, hogy tele van még hibával. Mint minden ez sem fog menni hibák nélkül. Most elvannak a programozóg mint állat, hogy a rengeteg hibát kijavítgassák.
Az én gondom, az, hogy egy árva szót nem közölnek a játékosokkal. Szépen elhúzták a mézesmadzagot, beharangozták, hogy 11.-én indul a tesztvilág. Én személy szerint 00:00 perctől kezdve próbálok fellépni rá, de még fel sem ajánlja, meg sem jelenik a menüben.
Minimum legalább annyit jó lett volna közölni, hogy ti szerencsétlenek, akik tesztelni szeretnétek, ne is próbálkozzatok vele, mert ez és ez van.
 

DeletedUser3853

Vendég
Már elindult a tesztelés de valamitől nem látszik a World 3.
 

DeletedUser

Vendég
Egy összeomlás szélén ingadozó szervert nem tudnak úgy megnyitni, hogy mindenki beférjen. Ahogy ezt megtudják oldani, akkor újra megfog nyílni a regisztráció, a tervek szerint 1500 hely lesz. Jelenleg olyanok vannak bent, akik a nap 24 órájában próbálják elérni, hogy üzemképes legyen a szerver, remélem megérted azt, hogy így nem lehet teljes szinten nyitott bétát indítani. Aki startkor ott volt, az betudott regisztrálni, Grego777 is bent van, pedig ő nem Support, Messalina pedig azért van bent, mert máshogy nem tudjuk megírni a legelső 2.0-ás súgót, amit úgyszintén nektek csinálunk.
Türelmet kérünk, és ezt a fejlesztők nevében is teszem. Nem szeretnénk, hogy ez legyen éles startkor, mert akkor az összes magyar világ megfog bénulni, és nem csak bétán, hanem az egész világon nem lehetne a Grepolissal játszani.
 

DeletedUser

Vendég
No véééééégggreeeee !
Hát erre vártam már két napja lassan :)
Talán ezt a körüzit kéne küldeni mindenkinek, és akkor nem lennének annyi kérdések és érthetetlenkedések.
Semmi másra nem voltam kíváncsi, csak arra, hogy miért nem nyílt meg a server a beharangozottakkal egyetemben.
Egyébként meg, én éjszakás voltam 11.-én, egészen pontosan 00:00-tól próbáltam fellépni, és azóta sem lehet, szóval az csak egy humbuk, hogy akik ott voltak nyitáskor, ezt nem eszem meg :)

Köszi az infót :)
 

DeletedUser3853

Vendég
Már pedig ez igaz. Mondjuk én úgy regisztráltam, hogy már a World 1-en fent voltam és a "más világ" kattintására mentem és ott volt a World 3. Viszont tényleg bent vagyok, ezt a Support is bizonyíthatja.
 

DeletedUser

Vendég
Én is regeltem, de csak az 1-es és a 2-es világot volt hajlandó feladni, mint ahogy azóta is folyamatosan :)

Köszi a linket, megpróbálunk akkor kívülről bugokat keresni :D
 

DeletedUser

Vendég
Tegnap valahol 16:00 és 17:00 között nyílt meg a nem-support felhasználók részére. Amint a limit betelt, azonnal le is zárták. Piszok hamar.
 

DeletedUser3853

Vendég
Állandóan kiírja, hogy megtámadtak, pedig nem is jött támadás. Azt írja sorozzam be a milíciát.
 

DeletedUser

Vendég
prémium toborzás

Szia!

Csütörtökön meghívtam egy barátomat a játékba.
Játszik is,de nálam nem jelent meg a toborzott játékosok közt.
 

DeletedUser

Vendég
nyitva!!! most regiztem a world 3ra
hiba: ha nincs aktiválva az email a jelzőszöveg takarja a nyersanyagot
gépi falvak lecsúsztak a vízre
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
súlyos térkép és játékhiba:
eljártam az ez esetben leírt esetekben (nem hiba rész) de nem segített semmit (csak a tűzfal kikapcsolását nem csináltam):
xdnugji8qnk0wkhszstt.jpg

ez a béta világról készült kép (ha valaki nem látná) és a hiba a régi szervereken nem jelentkezik és mivel nem tudok semmit csinálni (mint a nem hiba részben leírva) csak itt tudtam jelenteni ezt :(

már tudom a hiba okát: foglalnak, ezt nem ártana kijavítani! (legalább ezt is megtudtuk az én káromon) :(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hát sajnálom, minket sem kímélnek, de Messával ketten vettük fel a kesztyűt egy szövetséggel, és egyelőre elég jól tartjuk magunkat. Sajnos nem egészen értik meg a kedves támadóink, hogy nem poénból, meg szórakozásból mentünk oda, de most lehet látni, hogy két ember is elég egy szövetség feltartoztatásához.

Felírtam a hibák közé.
 
Fent