Erődök avagy új lehetőségek

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Összefoglaló:
Az ötlet lényege, hogy kihasználjuk a Grepolis egyik jellegzetes adottságát, a sok szigetet!
Az alap szigetek mellet, vannak olyanok, melyeken nem találhatók falvak. Ezekre a szigetekre lehetne erődöket építeni.

Jelenlegi állapot:
Nem található a játékban semmilyen formában!

Leírás:

1.: Alapötlet
Nos, tehát a lényeg az, hogy a térképen megtalálható "falumentes" szigetekre a játékosok, erődöket lennének képesek építeni.
EGY SZIGETRE, CSAK EGY ERŐDÖT ÉPÍTHET EGY JÁTÉKOS!
Tehát egy szigeten több erőd is lehet!
Ezek az "erődök" fejleszthetőek lennének, maximum 3 szintből állnának!

2.: Korlátok/Követelmények
A játékos, 5 városonként építhetne egy erődöt, erre nem kéne külön kultúra pont rendszer.
Építési költéség:
-1 Gyarmatosító hajó
-Minimum 100 Egység/katona
(ezt úgy értem, hogy a hajóval együtt kell küldeni bármely 100 katonát)
Építési idő: 16 óra

3.: Lehetőségek
Az erődöket el lehet nevezni, úgy mint a városokat.
1. szinten a játékos +1.000 pontot kap, 2. szinten 2.000, hármason pedig mily meglepő 3.000 pontot kap.

4.: Foglalás
Az erődöket más játékos nem foglalhatja el.
Ha a játékos elveszíti az összes városát, az erődjei törlődnek, így ha új játékot kezd, nem kell a régit, ami távol van használnia. De, ha 11 városunk és 2 erődünk van, és abból kettőt elveszítünk, azaz 9 városunk van, az egyik erőd eltűnik, a játékos kiválaszthatja, hogy melyiket szeretné megtartani.

5.: Erőd típusok
Az erődöknek 3 típusa van:
-Kereskedelmi
-Termelő/Bányászó
-Katonai

Kereskedelmi:
-Itt a játékos tárolhatná, illetve kereskedhetne a felhalmozott nyersanyagaival!
KERESKEDELMI ERŐDBE NEM LEHET EGYSÉGEKET KÜLDENI, VAGY MEGTÁMADNI!

1. szinten:
20.000 minden nyersanyagból (tárolókapacitás)
15.000 kereskedési kapacitás
Fejlesztési költség: Nincs (Mivel ez az alap szint)
2. szinten:
30.000 minden nyersanyagból
20.000 kereskedési kapacitás
Fejlesztési költség: 15.000 egységnyi nyersanyag mindenből
(Ezeket úgy lehet elküldeni, hogy ha rákattintunk az erődünkre, akkor a körök között lesz egy "Fejlesztés" menüpont, ide a városokból lehet küldeni a nyersanyagot, szállítási idő nélkül.)
3. szinten:
40.000 minden nyersanyagból
32.000 kereskedési kapacitás
Fejlesztési költség: 32.000 egységnyi nyersanyag mindenből

Termelő/Bányászó
-Itt a játékos képes lenne termelni nyersanyagot, ha túl kevésnek érzi a bevételét!
Az erőd menüpontjai közt lenne egy olyan fül, hogy "Szállítás". Itt meglehetne szabni, hogy melyik város termeléséhez adja hozzá a nyersanyagokat, itt nem csak a saját, hanem más városát is megadhatjuk. Ha ez kész, akkor a város termeléséhez rögtön hozzáadja az egységeket. Tehát ha 350-et termel a városom, plusz az erődöm is hozzáadódik akkor ezt kapom 1-es szinten: 350+250 nyersanyag termelés/óra (a városban)
TERMELŐ ERŐDBE NEM LEHET EGYSÉGEKET KÜLDENI, VAGY MEGTÁMADNI!

1. szinten:
250/óra termelés minden nyersanyagból
Fejlesztési költség: Nincs
2. szinten:
305/óra termelés minden nyersanyagból
Fejlesztési költség: 15.000 egységnyi nyersanyag mindenből
3. szinten:
380/óra termelés minden nyersanyagból
Fejlesztési költség: 32.000 egységnyi nyersanyag mindenből

Katonai
-Itt a játékos egységeket gyárthatna, illetve egy központként vezérelhetne a harcmezőre őket.
Ezalatt azt értem, a játékos "állomásoztathatna" katonákat itt. Például:
Küldök egységeket az erődbe, majd az erődből tovább tudom őket küldeni máshova.
Ez ugyanúgy gombok segítségével elérhető lenne.
A katonák gyártása, ugyanúgy történne mint egy kaszárnyában/kikötőben, csak, hogy tudjunk itt egységeket gyártani, nyersanyagot kell küldenünk. Az itt gyártott egységek, úgy viselkednek, mintha egy városban lettek volna gyártva.
Azaz, támadás után, ide térnek vissza a zsákmánnyal. (Amit persze el lehet küldeni)

1. szinten:
Szabad népesség: 650
Tároló kapacitás: 12.000 mindenből
Fejlesztési költség: Nincs
2. szinten:
Szabad népesség: 650+120
Tároló kapacitás: 18.000 mindenből
Fejlesztési költség: 15.000 egységnyi nyersanyag mindenből
3. szinten:
Szabad népesség: 650+120+120
Tároló kapacitás: 24.000 mindenből
Fejlesztési költség: 32.000 egységnyi nyersanyag mindenből

Visszaélések megelőzése
Ilyenekről nem tudok. Mármint átgondoltam, nem találtam rá lehetőséget.

Vázlatrajzok
Nincsenek.

Érvelés
Kibővítené a játékot rengeteg taktikai lehetőséggel, mint játékosok, mint szövetségek számára.
Tehát az ötlet kiegyensúlyozott/balance-olt.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem



(Az alábbi képek nem tartoznak az ötlethez, véletlen lett csatolva)
 

Csatolmányok

  • Grepolis - Whiterun.jpg
    Grepolis - Whiterun.jpg
    171,4 KB · Megtekintések: 21
  • Grepolis - Whiterun (1).jpg
    Grepolis - Whiterun (1).jpg
    163,5 KB · Megtekintések: 19
  • Grepolis - Whiterun.png
    Grepolis - Whiterun.png
    90,8 KB · Megtekintések: 17
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8461

Vendég
Szia Krys,

Az alapötlet igen sokoldalú, és kidolgozott. Elismerésem. Az egyetlen gond ezzel csak az lenne, hogy azok a szigetek csak dekorációk, és ahhoz az egész sziget-rendszer újra kéne gondolni, és tervezni, hogy az erődök bekerülhessenek a játékba. Én inkább úgy képzelném el ezt, hogy vagy a rendes szigetekre lehessen erődöt építeni, annak a játékosnak, aki megharcol érte valamilyen módon, vagy azokon a szigeteken, ahol nem találhatóak gépi falvak, hogy alapítani is megérje ott.

De az ötlet még egyszer hangsúlyozom kiváló!
 

DeletedUser

Vendég
Szia Krys,

Az alapötlet igen sokoldalú, és kidolgozott. Elismerésem. Az egyetlen gond ezzel csak az lenne, hogy azok a szigetek csak dekorációk, és ahhoz az egész sziget-rendszer újra kéne gondolni, és tervezni, hogy az erődök bekerülhessenek a játékba. Én inkább úgy képzelném el ezt, hogy vagy a rendes szigetekre lehessen erődöt építeni, annak a játékosnak, aki megharcol érte valamilyen módon, vagy azokon a szigeteken, ahol nem találhatóak gépi falvak, hogy alapítani is megérje ott.

De az ötlet még egyszer hangsúlyozom kiváló!

Köszönöm szépen!
Az ötleten lehet még változtatni? Mert én is elismerem, csak a gépi szigetekre való építés jobb ötlet. :)
(még kezdő vagyok ilyen fórumokon)
 

DeletedUser8461

Vendég
Természetesen, lehetőséged van változtatni. Kattints a "Hozzászólás modosítása" mezőre a hozzászólásod alján.
 

DeletedUser

Vendég
Na, talán most már a végleges formájában kész van! Köszönöm azoknak akik visszaírtak!
 

DeletedUser

Vendég
Na, újabb kis "hibát" találtam de javítva, a hiba a negyedik pontban frissítve lett!
 

DeletedUser6912

Vendég
Nagyon tetszik, az ötlet sok lehetőséget nyit a játékosok előtt! Kitűnő!
 

DeletedUser

Vendég
Szia !
Szép munka !

Szerintem csodákhoz hasonlóan működjön! Túl nagy változás lenne az erőd ezen formája
Szerintem valamilyen kalkuláció segítségével határozza meg a szerver az erődök számát szigetenként, melyeket a játékosoknak kell elfoglalni, megtartani. Küzdeni kell érte. Egyszerre max 3 erőd lehet szigetenként az irányításod alatt. És szerintem adott legyen az erőd típusa is.
Szerintem az is egyszerűsítené a játékot, ha gyarmival kéne elvinni. De bízzuk csak a fejlesztőkre :)
 

DeletedUser

Vendég
Szia !
Szép munka !

Szerintem csodákhoz hasonlóan működjön! Túl nagy változás lenne az erőd ezen formája
Szerintem valamilyen kalkuláció segítségével határozza meg a szerver az erődök számát szigetenként, melyeket a játékosoknak kell elfoglalni, megtartani. Küzdeni kell érte. Egyszerre max 3 erőd lehet szigetenként az irányításod alatt. És szerintem adott legyen az erőd típusa is.
Szerintem az is egyszerűsítené a játékot, ha gyarmival kéne elvinni. De bízzuk csak a fejlesztőkre :)

Szia! Kösz, hogy elmondtad a véleményed, de már nem változtatok rajta. Úgysincs nagy esélye annak, hogy bekerül a játékba.
Azért köszi még egyszer! :)
 

DeletedUser8461

Vendég
Nem kell ezeket az erodoket tulbonyolitani. Haromfele erod legyen, ahogy eredetileg is ki van fejtve, egy aprobb valtoztatassal:

Katonai: aki elfoglalja, azon a szigeten levo varosainak az egysegei 10%kal erosebbek
Termelo: 10%kal felgyprsul a nyersanyagtermeles azon a szigeten levo varosaiban
Kereskedo: A kalmarok 10%kal tobb nyersanyagot szallithatnak a szigeten levo varosokban
 

DeletedUser

Vendég
ENNYI xD

Nem kértem, nem is akartam hogy átírd. Így is úgyis a vezetőség dolga. De szerintem húúúú de jó ötlet az erőd! Mert volt is anno a görögöknél.

Tamás, előbb utóbb mindenkinek minden városában 10% al erősebb lesznek az egységek...tehát fail.
HA 3 erődöt szerezhet, akkor 30% ?? :O Az komoly lenne. Akkor legalább 50.000 kardos kéne védő legyen amikor elfoglalja...
Ugyanúgy a termeléssel. Megközelíti a Héra áldását.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok! Köszönöm, hogy leírtátok, de így marad. Ha úgy döntenek berakják ha nem akkor nem. Ha meg szeretnének a fejlesztők valami változtatást végrehajtani akkor megteszik. :)
 

DeletedUser

Vendég
Nem, nem feltétlen neked írtam, amúgy nyugi, képes vagyok felfogni.
 

DeletedUser9415

Vendég
Nekem is nagyon tetszik az ötlet. Ez izgalmasabbá tenné a játékot.
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom... így is túl sok mindennel kell számolni a csatározás közben, meg különben is csak bonyolítaná a játékot...! :)
 
Fent