Elutasítva - Több istenség

DeletedUser

Vendég
kentaurok már vannak Athénénak!
Én nem arra gondolnék ,hogy Hádész segitené a várost nyersivel vagy ilyesmivel!
Pl.:1.a kijelőlt városnak a fél seregét elpusztítja(500 áldás)
2.Hádész pokól szőrnyei elviszik a kijelőlt városból az akadémiából a tudósokat így lemegy 3fejlesztési pont(400 áldás)
3.Hádész megfélemliti a kijelőlt várost így 6órán át gyengébe harcolnak a városban a száraz főldi egységek(260 áldás)
4.Hádész ráijeszt a bejövő támadó seregre így a sereg vissza fórdúl és a sereg 10% szívrohamot kap(300 áldás)
Hát tudom nem lettek valami jók ,csak most nem tudtam kitalálni mást!
A lényeg az ,hogy Hádész gonoszabb lenne mint a többi isten!

Látszik, hogy a legtöbb Istent még nem nagyon használtad a játékban. Ha értenéd a működésüket ekkorát nem túloznál és nem lenne ez ötleted ennyire egyoldalú.
 

DeletedUser

Vendég
Nos olvastam igazi blődségeket itt.

Az ókor temploma nem szólt arról, hogy hány ember fér bele. A gyülekezet, mint olyan igazán csak a kereszténység terjedésével jelenik meg.

Hádésztól az ókori ember távol tartotta magát, ahogy lehetett, bár nem gonosz és az ókori túlvilág nem pokol, nincs az a féleszű paraszt, aki a terméséért a halál istenéhez fohászkodna. Hádész nem városvédő isten, és a játékban értelemszerűen csak azoknak van szerepe.

Sajnálom hogy Apollón nem kapott szerepet, pedig az ókori városok kedvelt védő istene volt (Delphi, Trója). Művész és harcos (íjász) isten.
1. A város védelméhez csatlakoznak Apollón isten papjainak fiai. ( a város kap 5 íjászt)

2. A delphi jós jövendölése. (a várost 24 óráig orákulum védi, ha fel van építve, akkor a kémet küldő város mintha ki lenne kémlelve)

3. Múzsák Ünnepe (Ha van színház, Apollón városában nem 5, hanem 3 naponta lehet előadásokat tartani)

4. Apollón zenészei ( A katonák kedvtelve menetelnek, +25% sebesség)

Mitológiai lényei lehetnének pl a szatírok, kentaurok

Az 5 íjász túlzás. Így nagyon gyorsan meglehetne szervezni a város jóformán fél védelmének újraépülését a támadóval szemben, akinek mint tudjuk nehezebb dolga van. Athéné kifogástalanul működik és igazságos, mert az egységeket véletlenszerűen és vegyen - támadó/védő - osztja le.

A kettest nem nagyon értem, de talán azt akarod leírni, hogy aki sikeresen kémkedik azt szintúgy kikémleli a képesség?

Ez azért túlzás, mert ha van 200.000 ezüst a vermemben akkor kikérem magamnak, hogy egy Isteni áldással meglássanak. Csakhogy érezd a lényeget. Poszeidon 16.000 fát ad 500 áldásért. Hol van ez a 200.000 ezüsttől, ami a játék legértékesebb nyersanyag típusa.

3. Szegény játékosok akik még nem építettek színházat... Velük mi lesz? Ha figyelsz, akkor az Istenek áldásai a játék akár bármely szakaszában is használhatóak. Ha meg szimplán az zavar, hogy 5 nap, akkor javaslom fesztiválozz.

4. Milyen sebesség? Tengerit növeli a világítótorony +15%-al, a szárazföldit pedig a Meteorológia 10%-al. Értem. Olyan gyorsan akarsz odaérni, hogy ne tudjanak felkészülni és Milíciát besorozni? :D
 

DeletedUser

Vendég
Kezdő játékosként, nem látom át a teljes játékrendszer minden elemét.

Elfogadok, minden érvet amit mondtál, minden bizonnyal teljesen igazad van. Apollón a művészetek istene, innen a színház, és kedvelt fegyvere az íj, innen az íjász ötlet.

Arra szerettem volna mindenkinek rávilágítani, hogy új isten bevezetésénél, nem az új amerikai látványfilmek jeleneteiből kellene minél hatalmasabb istent választani, hanem az ókori emberek által valóban kedvelt városvédő istenek kerüljenek csak egyáltalán szóba.

A gondolkodás iránya tévedt el szerintem, azon szerettem volna javítani. A játékegyensúlyt pedig úgyis a fejlesztők határozzák majd meg, nem a fórumba irkáló játékosok.

Vishwar
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1745

Vendég
én is sokat gondolkodtam azon, hogy nem-e lehetne új istenségekkel színesíteni a játékot
nem lenne nehéz istent találni még rengeteg közismert van
hádész szerintem is jó ötlet(de ha pusztítani akrtok akkor Árészt ajánlom,
ő a háború istene)
ha pedig mitológiai lényeket akartok akkor sincs nagyon nehéz dolgotok
a "pokol kutyáját" Kerberosznak hívták
ajánlom még:
a sztümphaloszi húsevő madarakat
a nemeai oroszlánt
az erümanthoszi vadkant
Diomédész emberevő lovait
stb.
szerintem kerberosz lenne a legjobb
 

DeletedUser1745

Vendég
a gond az áldásokkal lenne
van támadó bónusz, védekezési bónusz
kétféle képpen lehet épületet rongálni, lehet kémkedni
nyersanyagot küldeni, katonát küldeni, termelést növelni
ha van vmi ötlet mondjátok mert párat már kilőttek
 

DeletedUser

Vendég
Most így hirtelen 4 dolog jut eszembe.
1. építést gyorsítani
2. hajók mozgását gyorsítani
3. egységek mozgását gyorsítani
4. a katonák által elbírt nyersanyag mennyiségét növelni

Mondjuk ha támadó áldás is kell akkor pl. elégedetlenség :) Adott városban 50%-al csökkentené a nyersanyagtermelést.

Szerintem ha sokat gondolkodnánk rengeteg áldást lehetne kitalálni.
Mindenesetre én örülnék, ha lennének még istenek. még többet lehetne agyalni azon, hogy az ember mit válasszon, milyen taktikát kövessen a játék során.
 

DeletedUser

Vendég
Én inkább kérdezem a supportot.

Várható ilyen jellegű fejlesztés a jövőben? A Grepolis fejlesztői tervezik több istenség vagy újabb áldások bevezetését?
 

DeletedUser

Vendég
Ötletként már jelen van a fejlesztőknél, de még nem tudunk róla semmit, hogy bevezetésre kerül-e valamikor.

Dragonrk
 

Moira

Ex-CM
Egyelőre határozottan nem tervezzük új istenek bevezetését. Bár a beszélgetés érdekes, egyelőre nem fog gyümölcsöt hajtani. Hogy mondjuk egy év távlatában mi lesz, nem tudhatjuk. Ha új istenek lesznek tervben, biztosan az itt olvasható elképzeléseket is integráljuk.
 
Fent