Elutasítva - Több istenség

DeletedUser

Vendég
Szerintem több istenséget is beiktathatnátok.... Pl Hádész vagy Hephaisztos... ök is fontos istenségek....
am meg csinálhatnátok missiókat is ....
De kül grt ez az egyetlen internetes játék amely le tudott kötni...
 

DeletedUser

Vendég
tobb istenseg

nekem egy olyan otletem lenne, hogy minden istennek legyen egy 3. lenye is, most nezni fogtok egyet, de ne keruljon aldasba, sem populacioigenye ne legyen...viszont ellensulyozva ezt valami nagyon draga legyen. ez azert jutott eszembe, mivel multnap elertem a maximalis populaciom, pedig csak 1 honapot jatszottam.szoval mar 1 honap utan korlatokba utkoztem. viszont ha lenne egy ilyen leny, akkor folyamatosan tudnam boviteni magam. ezt ugy lehetne elkepzelni hogy pl. Herat kiegeszithetnenk a griffmadarakkal igy harmadik lenynek elmenne vagy barmi ez csak egy otlet.. draga lenne, vagy mindenbol 10.000 igy nem fordulhatna elo hogy egy valakinel tul nagy sereg gyult ossze es mondjuk az erejerol: osszvedelem 150, ossztamadoero szinten ezen ertek korul. na de ezekkel lehet jatszani, persze egyik isten harcosa tamado, mig masike inkabb vedekezo egyseg.
egyszoval valami otlet kene erre a korlatra, szerintem ez nem rossz, amit leirtam, max lehet rajta csiszolni de kerleg gondoljatok at.ez nagyon emelne a sznvonalat, es az elvezhetoseget.sokkal strategikusabb lenne.
 

DeletedUser

Vendég
meg egy otlet

eszembe jutott meg valami, egy masik jatekot jatszva ugrott be. ennek is 2 valtozata lenne, egy viszonylag egyszeru es egy boyolult megoldas viszont oriasit dobna a jatekon. az otlet a kovetkezo lenne: az egyszerubb megoldas lehetne ha az akademiaban lennenek olyan fejlesztesek amik kizarnak egy masikat, pl tegyuk fel van egy fejlesztes ami megnovelne a szarazfoldi egysegek tamadasat 10%kar es van egy ami a vedelmet ugyanennyivel, s csak az egyiket lehetne megcsinalni. de ki tudunk talalni sokkal erdekesebb dolgokat mint plusz 10%tamadas vagy vedelem..a bonyolultabb otletem lenne a blacksmith, magyarul nem tudom pontosan megfogalmazni, valami kovacs fele.s itt a blacksmithben csakis olyan fejlesztesek lennenek, amik egymast kizarjak. egyiket lehet masikat nem.igy elerheto lenne hogy ugyan azon istennel teljesen mas jatekstilust vezessunk. a jatek elvezhetosege megugrana lenyegesen, ismet strategikusabba teve azt. es az istenek is lehetnek valtozatosabbak, egyik harciasabb masik gazdasagra megy ra..en bevezetnek isteni alapkepessegeket, pl heranak magasabb lehet a populacioja, zeusz katonai kapnak nemi tamadoerot vagy ilyesmi. rengeteg otlettel fel lehet dobni a jatekot hogy elkeruljuk a monotonitast
 

DeletedUser1198

Vendég
Istenek

Ha már istenek a varászpontok függhetnének például a lakosok számától is,
meglehetne határozni hogy egy ember menyi varázspontot ér és azt is hogy max hány ember fér be a templomba. Szerintem a több varázslattal jobban járnánk mer az hogy zeus ad egy szekeret hát istenem mire addig eljutunk jobb esetben már katapultot is tudunk csinálni.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem több istenséget is beiktathatnátok.... Pl Hádész vagy Hephaisztos... ök is fontos istenségek....
am meg csinálhatnátok missiókat is ....
De kül grt ez az egyetlen internetes játék amely le tudott kötni...
Hádészt én is hiányolom. Pl. lénynek lehetne Pokolkutya és pusztító varázslatai lennének.
 

DeletedUser

Vendég
Ha már istenek a varászpontok függhetnének például a lakosok számától is,
meglehetne határozni hogy egy ember menyi varázspontot ér és azt is hogy max hány ember fér be a templomba. Szerintem a több varázslattal jobban járnánk mer az hogy zeus ad egy szekeret hát istenem mire addig eljutunk jobb esetben már katapultot is tudunk csinálni.

Nos ha belegondolsz minél nagyobb a templomod annál több varázserőt ad. Úgy is mondhatnám több ember fér be. Amit akarsz tehát már létezik. Fejleszd a templomot és jó lesz vagy pedig irány a Béta szerver. ;)

A jelenlegi osztás éppen jó. Az Isteneket lehet váltogatni és éppen az aktuális stratégiádnak megfelelő mellett letenni a voksot. Az istenek remekül működnek. Nem arra találták ki őket, hogy csatákat nyerjenek meg a sereg helyett. Ha így állsz hozzá nem fog csalódás érni...
 

DeletedUser

Vendég
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Én alaposan megfontoltam az istenválasztást anno és rájöttem hogy ezek az istenségek, illetve az általuk nyújtott előnyök, egyaránt képviselik a békés kereskedők, valamint az ádáz fosztogatók elvárásait, csak tudni kell kiválasztani a megfelelőt;)!
 

DeletedUser

Vendég
szerintem is jobb lenne a játék több istennel!
pl.:Hádész
 

DeletedUser

Vendég
Meg azért mi a lényege poszeidonak semmi csak a tengerel kapcsolatos ha megnézitek jobb lene neki is valami ujjab áldás mint ez fát kapsz meg minden de azért ö is tartozon az isteni családokhot mint athéné ö zeusz leánya. Inkáb lene igy vagy kilehetne poszeidonak a dolgait cserélni
 

DeletedUser

Vendég
Poszeidon úgy jó, ahogy van, nem kötelező őt választani!
Én például örülök, ha berakok 10-15 hajót az építőbe és azok 2x olyan gyorsan épülnek, mint normálisan.
Vagy a falrombolás 1-3 szintet, azt sem kell lebecsülni, főleg ha 20. szint feletti falra küldöd, az már tetemes nyersanyag és időveszteséget okoz (az újjáépítésnél)
És végül a 10-30% hadiflotta pusztítás, amikor támadnak, szerintem az se lebecsülendő
Minden isten hasznos, csak meg kell találni mindenkinek a megfelelőt :D
 

DeletedUser

Vendég
Ezek az istenek jók ahogy vannak szerintem csak kéne belőlük több is és miondegyikhez könnyű lenne lényeket és varázslatokat is kitalálni pl:
Hádész:Cerberus+Halál lovag
varázslatok: megöl 5 ellenséges random lényt egy kiválasztott embertől
néhány munkás feljön segíteni az alvilágból ezért gyorsabban termelsz
visszajöhet az utolsó csatádban meghalt egységeidnek egy része
azokból az egységekből akiket meggöltél az utolsó csatában választhatsz ötöt és azok hozzádálnak.
 

DeletedUser

Vendég
Ezek az istenek jók ahogy vannak szerintem csak kéne belőlük több is és miondegyikhez könnyű lenne lényeket és varázslatokat is kitalálni pl:
Hádész:Cerberus+Halál lovag
varázslatok: megöl 5 ellenséges random lényt egy kiválasztott embertől
néhány munkás feljön segíteni az alvilágból ezért gyorsabban termelsz
visszajöhet az utolsó csatádban meghalt egységeidnek egy része
azokból az egységekből akiket meggöltél az utolsó csatában választhatsz ötöt és azok hozzádálnak.

Ezzel egy kicsit felborulna az egyensúly...

Mert ha figyelsz akkor Zeusz és Poszeidon is csak a TÁMADÓ sereg X%-át öli meg. Csak úgy nem ölhetsz meg valakinél egységeket, mert páran így nulláznának Téged egy pillanat alatt...
A termelés már létezik Héránál. Annak nincs értelme, hogy csak más nevet adjunk neki.
Athéné adja a kisebb egységeket, Zeusz a harci szekeret. Lovast nem ad senki, de valahol érthető mert a játék legjobb egysége...

Jó lenne erről beszélgetni, de a fejlesztők nem a HUN szerver játékosainak ötlete alapján fognak új Isteneket kreálni.

Másrészről már az felborítaná az egyensúlyt ha még több isten kerülne bevezetésre, mert akinek 10 városa van az = 10 isten, mindegyik 500 áldással külön-külön.
 

DeletedUser

Vendég
Nos olvastam igazi blődségeket itt.

Az ókor temploma nem szólt arról, hogy hány ember fér bele. A gyülekezet, mint olyan igazán csak a kereszténység terjedésével jelenik meg.

Hádésztól az ókori ember távol tartotta magát, ahogy lehetett, bár nem gonosz és az ókori túlvilág nem pokol, nincs az a féleszű paraszt, aki a terméséért a halál istenéhez fohászkodna. Hádész nem városvédő isten, és a játékban értelemszerűen csak azoknak van szerepe.

Sajnálom hogy Apollón nem kapott szerepet, pedig az ókori városok kedvelt védő istene volt (Delphi, Trója). Művész és harcos (íjász) isten.
1. A város védelméhez csatlakoznak Apollón isten papjainak fiai. ( a város kap 5 íjászt)

2. A delphi jós jövendölése. (a várost 24 óráig orákulum védi, ha fel van építve, akkor a kémet küldő város mintha ki lenne kémlelve)

3. Múzsák Ünnepe (Ha van színház, Apollón városában nem 5, hanem 3 naponta lehet előadásokat tartani)

4. Apollón zenészei ( A katonák kedvtelve menetelnek, +25% sebesség)

Mitológiai lényei lehetnének pl a szatírok, kentaurok
 

DeletedUser

Vendég
kentaurok már vannak Athénénak!
Én nem arra gondolnék ,hogy Hádész segitené a várost nyersivel vagy ilyesmivel!
Pl.:1.a kijelőlt városnak a fél seregét elpusztítja(500 áldás)
2.Hádész pokól szőrnyei elviszik a kijelőlt városból az akadémiából a tudósokat így lemegy 3fejlesztési pont(400 áldás)
3.Hádész megfélemliti a kijelőlt várost így 6órán át gyengébe harcolnak a városban a száraz főldi egységek(260 áldás)
4.Hádész ráijeszt a bejövő támadó seregre így a sereg vissza fórdúl és a sereg 10% szívrohamot kap(300 áldás)
Hát tudom nem lettek valami jók ,csak most nem tudtam kitalálni mást!
A lényeg az ,hogy Hádész gonoszabb lenne mint a többi isten!
 

DeletedUser

Vendég
Pl.:1.a kijelőlt városnak a fél seregét elpusztítja(500 áldás)

azert ez elegge durva lenne, tulsagosan is befolyasolna a jatekot...ne rugaszkodjunk el ennyire, az istenek maradjanak meg segitonek, tamogatonak, de ne vegezzek mar el helyettunk a piszkos munkat. :)
 

DeletedUser

Vendég
kentaurok már vannak Athénénak!
Én nem arra gondolnék ,hogy Hádész segitené a várost nyersivel vagy ilyesmivel!
Pl.:1.a kijelőlt városnak a fél seregét elpusztítja(500 áldás)
2.Hádész pokól szőrnyei elviszik a kijelőlt városból az akadémiából a tudósokat így lemegy 3fejlesztési pont(400 áldás)
3.Hádész megfélemliti a kijelőlt várost így 6órán át gyengébe harcolnak a városban a száraz főldi egységek(260 áldás)
4.Hádész ráijeszt a bejövő támadó seregre így a sereg vissza fórdúl és a sereg 10% szívrohamot kap(300 áldás)
Hát tudom nem lettek valami jók ,csak most nem tudtam kitalálni mást!
A lényeg az ,hogy Hádész gonoszabb lenne mint a többi isten!

Szeretném mégegyszer a figyelmedet felhívni, ez egy városalapú, ókori görög keretű játék. Az ókori görögök rendszeresen ajánlották városaikat egy egy istennek, legtipikusabb példája ennek maga Athén.
Szerintem itt is pont erről van szó, s ezért lehet minden városnak külön patrónus istene. Hádészt soha senki nem választotta, hülye is lett volna. Nem a harcban nyújtott hatékonyság a lényeg egy város patrónusánál, hanem a törvények betartatása, az élet valamilyen a város szempontjából könnyebbé tétele, s csak harmadsorban a város védelmében való közvetlen beavatkozás.
 

DeletedUser

Vendég
ókori görög?!
én nem hiszem ,hogy csak görög lenne!
mit keres a görögöknél szenátus?!
ennyí erővel már Hádész is lehetne!
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon szépen megkérlek, ne kezdj el szavakon lovagolni. A szenátus valóban latin szó, vének tanácsát jelent szó szerint. Gondolod, hogy akkor nem volt ilyen? Sőt a jelöltségek elsősorban vagyon és kor alapján dőltek el, nem rátermettség alapján. A szenátus szó latin eredetű ugyan, de magyar szónak számít nyelvtanilag is, ha nem így lenne akkor senatusnak írnánk, ennek megfelelően tehát egy magyar fordításban inkább megfelelő, mint az annyira nem ismert görög verziója (gerúszia). Sőt ahova írogatsz az a fórum, nem tűnt fel?

Mindezek mellet szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a rómaiak, magukat beleszámították a hellén kultúrkörbe ( Aenas féle eredetmítosz, ráadásul a görög gyarmatosítás nyugat felé ie. VII-VI század, elevenítsd csak föl mikor alapult Róma a saját bevallásuk szerint).
Isteneiket és hőseiket is szinte teljes mértékben átvették. Sőt mondok neked meglepőt, a hellén városállamok is maguk közül valónak tartották Rómát, az olimpiai játékokon is részt vehetett, majd később birodalmi idejében sem hallasz a hellén területek romanizálása ellen olyan háborús tevékenységet, mint például a punoknál. Tehát ha valaki a királysági, vagy a köztársasági Rómát szimulálja ebben a játékban, nem is téved nagyot.

De minden vitát rövidre zárva, ha már ilyen eszméletlen tájékozottsággal szólsz be egy ismeretlen embernek, szeretném ha elemeznéd egy picit azt a feliratot, ami előtt ki tudja mennyi idődet vered el egy nap láthatólag tök feleslegesen:

GREPOLIS

Remélem nem sértésnek veszed, hanem jótanácsnak!

Köszönöm
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent