egységek átalakítása

DeletedUser

Vendég
Lenne néhány észrevételem pár egységgel kapcsolatban

katapult : szinte abszolút használhatatlan egység 15 embert fogyaszt és semmire nem jó csak a fal rombolására
javítana rajta ha más épületek ellen is bevethető lenne (célzottan) illetve a sebességét célszerű lenne növelni legalább 3-ra vagy 4-re.

szállító bárka : a legnagyobb probléma szerintem az , hogy 7 embert lefoglal miközben csak 20-at képes szállítani.
1000 fő elszállításához 50 bárka kell ami 350 ! fő plusz népesség ami azért probléma mert az egy faluban gyártható népesség száma igencsak korlátozott.

gyors szállító hajó : még rosszabb a helyzet mint a szállító bárka esetében 5 embert lefoglal miközben csak 10-et képes szállítani.
1000 fő elszállításához 100 bárka kell ami 500 ! fő plusz népesség

szerintem érdemes lenne elgondolkodni ezeknek az egységeknek az átalakításán
 

DeletedUser

Vendég
Katapult :
igaz, viszont megfelelő sereggel 1 kata 1 szintnyi falat rombol, kettő 2-t és ez azért elég kompenzáció plusz hatalmas a terhelési súlya!

Szállító, gyors szállító :
Akadémiánál fejleszthető a szállítókapacitásuk 6-tal.
A gyors meg éppen azért gyors, mert áramvonalasabbra építik a "raktér" kárára. Valamit valamiért alapon.
 

DeletedUser

Vendég
Az igaz , hogy sokat rombol a városfalon de ez akkor is kevés szerintem azzal szemben , hogy 15 embert foglal és csak városfal ellen jó.
A terhelhetőség pedig semmit nem ér mert olyan harcnál ahol katapultot kell bevetni szerintem már nem a nyersanyagról van szó.
Egy szitu : Folyamatosan támadom a klántársadat . Te kitalálod hogy jól beversz egyet nekem. Megraksz egy csomó hajót katapultal meg sereggel. Hajóztatod őket vagy 3-4-6-8-x órát semmi mást nem csinálok csak összehúzok eléd 200-300 milíciát ürítem a raktárat a seregemmel kitérek előled mert éppen nincs kedvem harcolni (épp a haverodhoz küldöm őket farmolni :) ) , erre veszítesz valamennyi embert (már mínuszban vagy :) ) a milíciákon meg leversz pár szintet a falamból. Ez azért még nem akkora nagy durranás.
De ha a katapult célzottan tudna rombolni és mondjuk a kaszárnyámból vernél le pár szintet vagy mondjuk a raktáramból akkor az biztosan érzékenyebben érintene.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a katapult jól van így ahogy van. Külön öröm, hogy nem lehet épületeket rombolni csak falat. Ez is nézőpont kérdése. Van aki örül neki, van aki nem.:p
 

DeletedUser

Vendég
épület romboláshoz ugye ott van Zeusz papa...
Ez egy defenzív játék.
Ez abban is megnyilvánul , hogy a védekező csapatokat gyorsabban gyártod a támadóknál...
Milícia? a környékemen olyanok is vannak akik még arra is lusták, hogy íjászokat képezzenek hopliták ellen. milíciát meg végképp nem használnak. :p
 

DeletedUser

Vendég
Jó , hogy defenzív játék de ennyire :) , éjszakai bónusz , ingyen milicia , nem romboló katapult . Mi lesz ennek a vége ? Nem lesz egy kiadós háború meg városok rommá katapultozása mert mindenki ül a kis városában és tamagocsizik 10 kardossal ? Ez remek lesz :) Biztos bennem van a hiba de azt hittem ez egy stratégiai játék és nem a http://www.hellokittyonline.com :)
 

DeletedUser

Vendég
Told a támadósreged. 10 kardos és a milicia nem jelenthet gondot. Veszteségek pedig mindig lesznek. Itt viszont hozzá kell szoknod, hogy majd csak 2.000-3.000 pontos játékos befarmolás fogja igazán megérni. 800-1000 pontos aktív játékossal nem kell foglalkozni.

Itt is ki lehet szedni a védelmeket. Csak türelmesnek kell lenni. Ez nem egy kapkodós játék lesz ahol 1 hét alatt befarmolod az egész környéket. :D

A kiadós háborúk ideje is el fog majd jönni, de annak még nincs itt az ideje. Ez a játék és főleg az alpha szerver egy kicsit lassabb mint a megszokott hasonló jellegű játékok. Több lehetőséget biztosít annak akinek nincs állandóin ideje arra, hogy gép elött gubbaszon. Sok játékosnak pont erre van szüksége. Aki meg olyan hamari, kapkodós az nézzen másik után. A lehetőség adott.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Jó , hogy defenzív játék de ennyire :) , éjszakai bónusz , ingyen milicia , nem romboló katapult . Mi lesz ennek a vége ? Nem lesz egy kiadós háború meg városok rommá katapultozása mert mindenki ül a kis városában és tamagocsizik 10 kardossal ? Ez remek lesz :) Biztos bennem van a hiba de azt hittem ez egy stratégiai játék és nem a http://www.hellokittyonline.com :)

Kedves Csutak barátunk ,sehol nem olvastam még azt,hogy kötelező itt játszani.Aki nem képes alkalmazkodni,az büntetlenül kereshet más elfoglaltságot ,amiben kiteljesedhetnek a képességei.És azt hiszem többek nevében megigérhetem,nem fog hiányozni az akadékoskodása,és türelmetlensége erről a szerverről ,senkinek.
 

DeletedUser

Vendég
Told a támadósreged. 10 kardos és a milicia nem jelenthet gondot. Veszteségek pedig mindig lesznek. Itt viszont hozzá kell szoknod, hogy majd csak 2.000-3.000 pontos játékos befarmolás fogja igazán megérni. 800-1000 pontos aktív játékossal nem kell foglalkozni.

Itt is ki lehet szedni a védelmeket. Csak türelmesnek kell lenni. Ez nem egy kapkodós játék lesz ahol 1 hét alatt befarmolod az egész környéket. :D

A kiadós háborúk ideje is el fog majd jönni, de annak még nincs itt az ideje. Ez a játék és főleg az alpha szerver egy kicsit lassabb mint a megszokott hasonló jellegű játékok. Több lehetőséget biztosít annak akinek nincs állandóin ideje arra, hogy gép elött gubbaszon. Sok játékosnak pont erre van szüksége. Aki meg olyan hamari, kapkodós az nézzen másik után. A lehetőség adott.

Mondom , hogy velem van a hiba :) már az egész szigetet befarmoltam egy részét elfoglaltam pillanatnyilag nem látom a következő lépést :) .
Talán egy másik sziget ? Ez jó lehet ..

Az élet úgy hozta , hogy munkám is számítógéphez kötődik ezért napi 16 órát :) vagyok online talán ezért érzem kicsit lassúnak a dolgot.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Kedves Csutak barátunk ,sehol nem olvastam még azt,hogy kötelező itt játszani.Aki nem képes alkalmazkodni,az büntetlenül kereshet más elfoglaltságot ,amiben kiteljesedhetnek a képességei.És azt hiszem többek nevében megigérhetem,nem fog hiányozni az akadékoskodása,és türelmetlensége erről a szerverről ,senkinek.

Erre nem reagálnék :)
 

DeletedUser

Vendég
Hú vaze. Te aztán jól megtoltad azt a szigetet:))

És te beszélsz, hogy deffenzív a játék:))
 

DeletedUser

Vendég
Engedjétek meg, hogy én is elmondjam a véleményem.
Játszottam én is Klánháborút, Ikariamot, de úgy érzem, ezt a játékot nekem írták. Nem kell folyton a gép előtt ülnöm, mert a lassúsága miatt van másra is időm. Éjszaka pihenhetek. És úgy látom, olyan, mintha a kettőt ötvözték volna eggyé, mindent az én kedvemre.
Lehet pörögni, 120 játékkal játszani egyszerre, de úgy elvész a zamata a játéknak.

Erre is gondoljatok néha, ne csak a nap 24 órájából 20-at a gép előtt ülő "kockákra", amikor reklamáltok.
 

DeletedUser

Vendég
Főhajtás, mély meghajlás az elöttem szóló dícsőségére. Szívemből szóltál:D
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok. Szerintem is éppen megfelelő a játék sebessége és megkövetelt agresszivitása.
 

DeletedUser

Vendég
szallitas

en a barkakat ugy oldanam meg: nincs populacioigenye, nincs semmilyen ereje, sem tamado sem vedekezo, egy szallitobarka ketlem h ellen tudna allni, vagy tamadni, de populaciot sem kell foglalnia, mire kell oda 7 ember? a katonak elvezetik siman. tenyelg hulyeseg ez, igy is kicsi a populacio, es meg ezek foglaljak le??? jo jatek a Grepolis, de 1-2dolog nagyon necces..mint ez.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem az ügyben lenne javaslatom, hogy esetleg lehetne mód az egységek tuningolására, gondolok itt támadó és védő értékekre. Ezt mondjuk ugyanúgy a barakkokban lehetne kivitelezni ezüst fejében, mint az egységek kiképzését.
 

DeletedUser

Vendég
Ez egy nem rossz ötlet Némo. Úgy látszik azért van amiben egyetértünk:D
 

DeletedUser

Vendég
No végre egy húron pendülünk:D Majd meggyőzlek a másik ügyben is;)
 

DeletedUser

Vendég
Az kizárt. Kb. annyi az esélyed rá mint jégből tűzet rakni:D:D
 

DeletedUser

Vendég
Na de most komolyan!:D Ezt az egységfejlesztős dolgot hogyan tudnánk nyomatékosítani szerinted? Vagy esetleg nem volna valami ötleted ezzel kapcsolatban neked is?
 
Fent