Csata város nélkül

DeletedUser9153

Vendég
Összefoglaló
Az az ötletem támadt,hogy lehessen a csatákat(tengeri és szárazföldi) a városon kívül is lejátszani.
Leírás
Szerintem a csatákat ne csak a városokban lehessen lejátszani(az ókori görögök sem minden csatát a városba vívták meg) hanem például ha szárazföldi támadás jön kilehessen küldeni a seregeinket(az adott városból)az ellenséges sereg elejébe,hogy ott ütközenek meg,vagy ha a tengeren jön a támadás akkor az ellenséges flottához lehetne küldeni a hajóinkat(a szállítóbárkák kívül).Ha egy városhoz nem egy hanem pl. 5-10-20 támadás jön,akkor is kilehessen küldeni a seregeinket a támadás elé.Nem muszáj az egész katonát kiküldeni a sereghez lehet a városba is hadni pár csapatott(pl.ha egy 400 fős hoplita támadja a városunkat és a városomba 100 íjász és 300 kardforgató van,abból a katonákból ki lehet kiküldeni párat,pl 235 kardforgatót a sereghez és a többi maradjon a városba,vagy az egészet is kilehet küldeni).Ha 2 támadás jön a város felé és közöttik 1-2 perc eltérés van mire beérnek,ha kiküldjük az első támadáshoz az egész sereget(nem muszáj az egészet) és ők harcolnak,de ha nincs védő a városba,és ott jön a második támadás akkor az kitudja fosztani vagy tud foglalást csinálni a városba(ilyenkor kell a milícia),amíg a sereg az első támadásban harcol.A seregünk menete(ideje) addig tartson az ellenséges sereghez,ahány percre van tőlünk(pl jön egy támadás 34:54 múlva és a seregünket kiakarjuk küldeni ,hogy küzdjenek meg,akkor nekik is 34:54 időt kell menetelniük és annyi idő is kell mire visszaérnek a városba).A városon kívül történő csatákba nincs városfal se őrtorony így hát nincs ilyen védelem.Ha tengeren jön a támadás akkor a nyílt tengeren lesz a harc.Ha kiküldtük a seregünket az ellenséges sereghez,hogy ne a városba harcoljanak,de az ellenséges sereg megöli az egész katonánkat,az ellenséges sereg ne vonuljon vissza hanem folytassa az útját a városhoz és fossza ki vagy foglalja el aszt.Minden támadásba csak egyszer lehet kiküldeni a katonáinkat a sereghez.
Visszaélések megelőzése
Nem hiszem,hogy evvel visszalehetne élni
Vázlatrajzok
Még nincs vázlat rajz,vagyis még nem találtam ki.
Érvelés
Szerintem már mindenkinek unalmas,hogy a csatákat a városokba vívják meg,az Athéniak sem Athénba vívták meg a harcot,pl a Marathoni csatánál.
Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak?Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve?Igen/Nem
 

DeletedUser

Vendég
Tipikusan olyan ötlet, ami jól hangzik, meg tök jó, de nincs értelme, a játékba nem érdemes használni. Én még támogatnám is az ilyesmit, de hogy nagyon kevés esély van arra, hogy bevezessék, az biztos.
 

DeletedUser

Vendég
nem támogatom az ötletet: szerintem nagyon megbonyolítaná a dolgokat
 

DeletedUser

Vendég
Amellett, hogy megbonyolítaná a dolgot, nem is használnák az emberek. Miért küldjem ki az egységeimet, ha nem érvényesül sem a városfal, sem a torony, sem a fejlesztések nyújtotta bónusz? Nyilván sokkal kevésbé védekeznének hatékonyan, mint a városban.
 

DeletedUser9302

Vendég
Amellett, hogy megbonyolítaná a dolgot, nem is használnák az emberek. Miért küldjem ki az egységeimet, ha nem érvényesül sem a városfal, sem a torony, sem a fejlesztések nyújtotta bónusz? Nyilván sokkal kevésbé védekeznének hatékonyan, mint a városban.

Azért, ha a bonyolálást nézzük, a hősök aztán nem bonyolálják meg a játékot :D

Inkább ilyet csinálnék. Minden szigeten lenne egy hely ahol szf, harcolhatna. És nyersanyagért pont-nyersanyag arányban lehetne úgymond "fejlesztéseket" venni (bónuszok..stb akár lépcsősen). Persze ezt biztos nem vezetnék, be ezért én nem értékelem ezt az ötletet.
 

DeletedUser10398

Vendég
Támogatom az ötletet barnika97, de kis változtatással:
A tengeri csatának az lenne a lényege, hogy mindkét fél támadó egységekkel indulna harcba.
Példa: A nevű játékos egyetlen városa 8-9 órára van tőlem.
Eközben én elküldöm támadóimat B inaktív városába. Lelépek a szerverről. Este A megtámad.
Ezután (éjszaka) közeli C is megtámad, lesemmizi a védelmem.
Reggel fellépek, 30 perccel A támadása előtt. Észre veszem. Ilyenkor elindítanám A elé a támadást, mert csak támadóm van.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor ebből az lesz, hogy a védő támadószerepbe kerül? Mert így nagyon kedvez a dolog a támadottnak, mivel támadó egységekkel könnyen ki tudja ütni az eredeti támadónak a támadóit akik védő helyzetbe kerültek? Eléggé felborítaná a dolgokat, s túl bonyolult.
 

DeletedUser8693

Vendég
Szerintem csak a leírás van túlbonyolítva.

A lényege úgy kellene legyen szerintem, hogy
Észreveszed támadnak. Rákattintasz a támadás részleteire. Megjelenik egy "támadó sereg megtámadása" gomb. Kiválasztod mivel akarod megtámadni és elindítod a támadást.

A részletek:

Nyílván a ha egy támadásban levő sereged megtámadják, arról ugyanúgy értesítést kell kapj mintha városod támadnák.
Az időzítő ugyanúgy menne tovább változás nélkül.
Mindkét fél támadóként venne részt a csatában.
Értelem szerűen a városból kitámadó elveszti a városfal bónuszt, de a többi bónusz attól megmarad neki.
Ha a csatában az eredeti támadó nyer, azonnal megharcol a várossal is.
Ha a városból kitámadó sereg nyeri a csatát az egységek azonnal visszakerülnek a városba.

Visszaélésre nem ad okot az ötlet viszont, egy-két probléma felmerülhet pl:

Tegyük fel elindítasz 50 jelzőt, hogy kiüsd az ellenség 100 jelzőjét. Eltelik az első 10 perc visszahívni már nem tudod a sereged, de észreveszed megtámadtak. Kicsit szarul jön ki, hogy az 50 jelződ megharcol a 100-zal de ő is támadóként. Esetleg ilyenkor biztosítani kellene az eredeti támadónak a sereg visszahívására a lehetőséget. A városból kitámadónak ugyanúgy csak az első 10 percben lenne szabad visszahívnia.

Másik probléma, hogy támadó jellegű városok foglalását igen csak megnehezítené, hisz ha a gyarmis sereget elpusztítod egy városból kitámadó sereggel bukik az egész akció, még ha előtte ment 9999 támadás is. Ezért szerintem gyarmis sereget nem lenne szabad támadni.

Ez viszont újabb problémát okoz ami már visszaélésnek számít, megy feléd 50 támadás, nem tudod melyik a gyarmatosító, melyikkel akarnak foglalni. Eszed ágában sincs megtámadni egy sereget sem, de végig próbálgatod az összeset hogy támadható-e. Így kideríted melyik a foglaló sereg, s meg is van hogy a védelmet hová kell időzíteni. Erre viszont nem tudok megoldást mondani.

De úgy gondolom magában az ötlet jó. Nem bonyolult, de új stratégiai lehetőséget adna ami színesítené a játékot.
Csak a gond, hogy senki sem vállalja, hogy egy ötletet jól kidolgozzon és úgy adja át a fejlesztőknek, így eleve halva született ötletek az ilyenek :(
 

DeletedUser

Vendég
Egyetlen kérdésem lenne csak. Mi van ha 100 parittyással támadnak és te is 100 parittyást küldesz elé. Ki nyer? Ez egy halva született ötlet. A játék lényege pont az, hogy az egyik fél támad, a másik védekezik. Így lehet támadóerőket és véderőket számolni. Ha mindkét fél támad, akkor mi alapján derülne ki, hogy a seregnek mennyi a védőereje? És egy ilyen csatában melyik fél támadóerejét venné figyelembe a gép? Hisz az előbb említett példámban, akiét előbb, az 7-8 parittyással elpusztítja a másikat. És azért az elég kemény lenne, hogy 100 parittyással támadtál 100 parittyást és neked elpusztult mindened. Technikailag ez megoldhatatlan szerintem. Amit figyelmen kívűl hagytál szerintem. Egy csatában a támadó csapatoknak csak a támadó erejét veszi figyelembe a rendszer, a védőknek pedig a védőerejét. Itt melyik csapatnak milyét és milyen sorrendben venné figyelembe?
 

DeletedUser8693

Vendég
Ha mutatsz nekem egy részletes csata képletet a jelenlegi csatákról megmondom.
Egyébként pedig egyszerű. Most ha 1 parityással megtámadsz 1 kardforgatót 23 TámadóÉrték (továbbiakban TE), harcol 30 VédőÉrtékkel (továbbiakban VE). A 23-at egyértelmű honnan kapjuk, a parittyás támadó értéke, a védőt onnan, hogy a kardforgató távolsági védőértékét nézzük mivel a parittyás távolsági fegyverrel rendelkezik. De gondolom ez eddig is világos volt.
Ha esetünkben a városból kitámadás történik 1 parittyás vs 1 parittyásnál 23 TE fog harcolni 23 VE-vel. Teljesen mindegy hogy melyiknek a TE-jét vesszük VE-nek. A lényeg, hogy mind1 ki milyen fegyverrel rendelkezik mennyi lenne eredetileg a VE-je. Az egyiknél alapból a TE-t vesszük TE-nek, a másiknál pedig a TE-t vesszük VE-nek.
Tehát esetünkben a 100 parittyás vs 100 parittyásnál 2300 TE-t és 2300 VE-t helyettesítenénk be a már adott csata képletbe.
 

DeletedUser10343

Vendég
Először azt tegyék rendbe a készítők amit eddig összehoztak és akadozva rosszul működik a javítások is biztos beletelnek pár hónapba
a végén még a két sereg városon kívül csak egy domb körül rohangálna és sosem érnék egymást utol
 
Fent