Chat javítása.

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:
Jelenleg csak üzenetben lehet beszélgetni más játékosokkal.

Jelenlegi állapot:

Nincs.

Leírás:
Szerintem ha lenne külön egy "Általános" chat ablak amelyet mindenki lát könnyebb lenne beszélgetni más játékosokkal és így nagyobb haszna lenne a chatnek. + még lenne külön chat ablak a szövetségnek amelynek a neve a szövetség neve lenne.

Vázlatrajzok:
untitled.jpg-Chat elhelyezkedési helye.
chat.PNG-Kép a chat-ről
(a nagyításhoz kattintsatok a képre.)
A vázlatok egyszerű paint rajzok,szóval legyetek kedvesek a véleménymondással.

Érvelés:
Egyszerű: Ha van egy olyan chat ablak amelyet mindenki lát akkor könnyebb beszélgetni más játékosokkal.

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 

DeletedUser

Vendég
A véleményem csak annyi,MIVEL ILYEN,VAGY ILYESMI NINCS,mindenki a skypol. Valahogy egyeztetni kell,kellhet az akciókat a konföderációkkal,barátokkal is.
 

DeletedUser

Vendég
Bár az igény elvileg jogos -és van egy eléggé béna chat része a játéknak, ami ezt sugalja hogy kell-

DE sztem nincs rá szükség, meg valósítható, de bug-okat futási sebességel kapcsolatos hibákat /akadozást/ rejt magában.
vhol (talán a súgóban) még emlitik is, hogy "hivatalosan" hogy más grepón kívűli kommunikációs csatornát használjunk inkább. /ezt akkor nem értettem, hiszen ahogy a pega mondja, ott a levelezés és ami még fontosabb: a SZÖVETSÉGI FÓRUM/. Azaz sztem ez a 2 objektum mindenféle kommunikáció lebonyolítására alkalmas.

Ami a konfős megbeszéléseket illeti: valszeg ilyenkor azzal a 10-20 esetleg még tőbb ember véleményére reagálására igényünk van (pl. egy ellenfél tagjának a szervezett támadásának egyeztetése), ilyenkor egy chat interaktív előnye nem lesz megoldás, mert sokszor nem megoldható hoyg az ősszes érintett tag jellen legyen. a fórumot meg elvileg illik mindenkinek használnia. Így ott ugyan úgy tud értesülni a beszélgetésről és tud véleményezni.

A kémek kizárása se indok, hiszen a chat-et ugyan úgy láthatja a kém. Összességében nem tudom mi az a plusz amit a chat adhat a kommunikáció terén, amit most nem lehet megvalósítani. Azaz sztem a hatékonyabb megvalósitása csak felesleges kockázati tényezőt jelentene, a fejlesztésével járó hibákkal.
/ez az igazi ellenérvem: nem ad annyit, mint amennyit ronthat a megvalósitása/
 

DeletedUser

Vendég
Egyetértek hamiltonnal, hozzátéve, hogy a chat aktív használata még jobban kirekeszti a nem napi 24 órában aktív játékosokat. Akik állandóan a játékban vannak rászoknak, hogy a gyorsabb kommunikáció miatt ott beszéljenek meg mindent, amit az aznap később csatlakozó már nem tud elolvasni, így lemarad a közösségi életről, az új információkról.
Arról nem beszélve, ha valaki több világon játszik, az aktuális chatbeszélgetésből kilépve tud csak máshova "nézni". Ezt kiküszöböli a külsős chat, mert annak ablaka független. Sőt, át lehet tenni másikodik monitorra. :)
 

DeletedUser

Vendég
Az nem érv, hogy béna a fejlesztés. Ne legyen béna, tudnak programozni, ha odafigyelnek. Ha jó a játék, több a prémiumos is, lenne miből kigazdálkodni. Láttam én már olyat is, ahol az egyébként angol nyelvű játékhoz vagy hét-nyolc nyelvi csatorna is be volt építve + a help globálba, + a csoprtok csatornái. Remekül működött, tehát meg lehet csinálni.

Nagyságrendekkel tudja emelni a játékélményt pl. az, hogy nem kell várni órákig/napokig (épp milyen szövibe kerültél), hogy valaki a fórumon majdcsak észreveszi a kérdésedet, amire nem találtál választ a wikiben, meg rögtön visszakérdezhetsz, ha a magyarázat nem világos. Netán kis kereskedés, Hali, tudna valaki gyors küldeni öccá fát, este visszadobom; vagy szövicsatornába támadás előtt fél órával bedobhatod, hogy valaki varázsoljon neked. Abban a félórában megismételheted, senki nem fog elátkozni floodolásért, vagy szólhatsz, hogy megérkezett, nem kell több -- na most ugyanezt fórumon...

Persze ezt meg lehet valósítani a játékon kívül is, de nem valószínű, hogy ott ugyanazt a nicket használod, miegymás, na meg ott csinálj szövicsatornát...

Szóval igenis lenne helye egy szofisztikáltabb chatnek. Én nem annyira a fejlesztési nehézségeket, mint inkább a moderálást gondolom akadálynak a fejlesztők részéről -- oké, érthető, csakhát izé, fejtsük már meg, mit jelent a beléptető sarkába biggyesztve az a két aranyszínű M...
 

DeletedUser

Vendég
Ha a fórumon nem találsz záros határidőn belül orvoslást az éppen aktuális problémádra, akkor sürgősen hagyd ott azt a szövetséget, mert szar. Ha a fórumon nem reagálnak, azt jelenti nincsenek jelen, tehát a chaten sem fognak.
De mint mondtam a chat legnagyobb baja, hogy elvesznek az információk róla. Értem ezalatt: te kérdezel valamit, Mindenttudó válaszol, mert éppen fönn lóg. Közben belép Nagyotmondó és elkezdi ecsetelni, hogy hajnalban milyen véres csatákat vívott, közben szórja a képmegosztós linkeket, ahol meg tudod nézni a jelentéseket. Miközben kitaglaljátok a csatát, föllép Ejdeédes. Helyes csaj, kicsit udvaroltat magának, mejd megjelenik Háziasszony, aki elmeséli, éppen isteni piskótát süt, ennek mindenki örül, Ejdeédes elkéri a receptet, majd elkezdik megvitatni a műkörmös tapasztalataikat. A kérdésedhez képest egy óra múlva lép föl Zöldfülü, akire nagyon ráfér minden okítás, okulna ő, csak azt sem tudja mit kell kérdezni.
Ha a játék saját chat ablaka, nem is látja az előzményeket. Ha skype és ez egy csoport, akkor látja, beleolvas, de az ötödik mondat után abbahagyja, mert nem érdekli a körömlakk, de a sütirecept sem, pedig odáig el sem jutott. Tehát hülye marad.
Ezzel szemben a fórumon látod, ha új bejegyzés jött, a csajok lehetőleg privátban intézik a műkörmöst, a kérdésedet a megfelelő tudástás, kérdezz-felelek rovatban teszed föl, a válasz is ott születik, így Zöldfülü bármikor lép is be, olvashatja és kihagyhatja azt ami nem érdekli, jelesül a Beszélgetősarokban megtárgyalt isteni sütit. A jelentéseket simán berakhatod, a szöveg közt ott vannak a képek, nem kell más oldalakat kinyitnod.

A chat beszélgetésre való, mikor a partnerek egyszerre vannak fönn és lehetőleg egy témáról beszélgetnek. Igazán akkor jó használni, mikor éppen közös akció van, hiszen akkor egy a téma, egyszerre fönn van mindenki. De a játékban lévő chat nem túl alkalmas erre sem.

Mint mondtam, aki nem akkor van fönn a játékban mikor az aktív tagok, a chat használatával teljesen kiesik a közösségből. A fórumon meg részt tud venni a beszélgetésekben.

Az egy rosszúl vezetett szövetség, ahol nem képesek a fórumot rendesen használni.
 

DeletedUser

Vendég
Ha rosszul használnak egy eszközt, az nem az eszköz hibája.
 

DeletedUser8281

Vendég
Hamiltonnal és Sandysos-al értek egyet teljes mértékben. Semmi haszna, semmi pluszt nem tesz hozzá a játékhoz, semmi előnye nincs. Ott a fórum, ahol nyoma marad minden hozzászólásnak. Egyébként mi e mellet skypot használunk még, ami akcióknál nagyon jó, de a chat-el ellentétben azt is vissza lehet olvasni. De mondom a fórumon mindent meg lehet oldani, még a szervezett támadást ( több szövetséggel együtt ) is, hisz megosztod azt a szálat azokkal akik azt szeretnéd, hogy lássák.
 

DeletedUser

Vendég
Az, hogy most gyatra chat van, nem azt jelenti, hogy eleve haszontalan az eszköz. Más játékban nagyon jól működik, azért bátorkodom ajánlani, hogy legyen megcsinálva rendesen. Másfelől, 1. nem biztos, hogy szeretnék bármilyen játéktól független azonosítómat megadni itt bárkinek; 2. a szöviből kilépések/kizárások nehezebben adminisztrálhatók; 3. ha azért használtok Skype-ot, mert visszaolvasható, akkor ti tényleg kavartok valamit: arra van ott a fórum.
Továbbá a fórumot is rendbe kéne tenni kicsit, de az külön poszt. A fórum megosztásával pl. többszövis szervezés akkor jó, ha a másik szövi minden tagjában megbízol. Szóval szép ez leírva, de nem is tudom, vannak kétségeim...
 

DeletedUser8281

Vendég
1. Semmilyen azonosítódat nem kell megadnod senkinek amit a privát szférádban használsz, csinálsz erre egy külön skypot.
2. kilépések/kizárások adminisztrálása? nem értem ennek a chat-hez mi köze.
3. Nem kavarunk a, mindössze a skype és a chat közötti különbségre hívtam fel a figyelmet.
Amennyiben másik szövetséggel szerveztek közös akciót, akkor ugyanúgy meg kell bíznod azokban is akik a chatet látják. A fórumot pedig ebben a formában nagyon jól meg lehet csinálni, áttekinthetővé lehet tenni, de ez már az adott szövetség jogosultsággal rendelkező tagjának a feladata. Az, hogy ez nálatok nem ilyen esetleg, az a szövetséget és annak vezetőit minősíti. Az én véleményem egyébként az, hogy a fórumon minden tökéletesen nyomon követhető, minden fontos információ fenn van, visszaolvasható, elérhető annak számára is, aki ritkábban vagy extrém időpontokban (éjjel) lép csak fel. A chattel viszont azok, akik akkor éppen nincsenek gépnél ebből kirekesztődnek. Egy megfelelően müködtetett és aktualizált fórum egy 400 fős szövetség esetén is tökéletesen működik és minden feladatot meg lehet oldani vele. A skype egy alternatív plusz lehetőség csupán, de skype nélkül is minden további hátrány elszenvedése nélkül lehet játszani. Én azt nem látom, hogy a chat milyen pluszt tud hozzátenni egy szövetség életéhez?
 

DeletedUser

Vendég
1. Esetleg játék közben akarnék a családommal is Skype-olni. Hogyan oldom meg a kettős bejelentkezést? Egyébként sem korrekt megoldás, nagyjából olyan, mint a multizás. Meg az örökös alt+tab-ot sem bírom.
2. Ha jól tudom, a játékbeli chathez alapból a szövitagok férnek hozzá (csak rossz helyen van az ikonja). Vagyis aki most kilép a szöviből, a következő pillanatban már nem fér hozzá, aki belép, rögtön ott lehet. A Skype-on nem látod, szövitag-e a listádon lévő vagy a "konferenciába" behívott személy...
3. A visszalapozhatóság nem egy komoly érv a chattel szemben (általában nem is elvárt dolog, bár szokták szeretni), erre kívántam felhívni a figyelmed. Mindegy.

Nem arról van szó, hogy nálunk hogy működnek a dolgok, hanem arról, hogy nem lehet különböző bizalmi szinteket megjeleníteni a fórummegosztásban: • nem lehet témát megosztani, csak rovatot; • nincs lehetőség csak-olvasási / írási-olvasási / témaindítási / moderálási jogot adni; • nem lehet csak személlyel, vagy csak a másik szövi vezetőségével, esetleg differenciáltabban meghatározott csoporttal megosztani az egyes elemeket. Három jelentős hiányosság (az olyan apróságokat most hagyjuk, hogy pl. pont a kommentszerkesztőnél nincs előnézet), negyedikként csak azt tenném hozzá, hogy nagyon szép lehetőség lenne a világnyilvános rovat/téma (profiloldalon vagy akár helyette). Tehát így a fórum (az általad leírtakból arra következtetek, nálatok is) afféle felhasználói wiki-pótlék, házirend, közlöny, faliújság, ilyesmi, csak nem az, ami a neve: fórum. A jelentős viták, a diskurzus, a nyilvánosság tere, a közösségi aktivitás dokumentált fele.
Ezzel szemben a chat a nem dokumentált részhez tartozik, épp ezért lazább elvárások fogalmazódnak meg az ottani jelenléttel szemben, röviden: személyesebb, szabadabb. Ebből fakadóan (mint a neve is mutatja) rövidebb üzenetek vannak (recept bele sem fér), és a nagy előnye: az azonnaliság. A fórumon akkor értesülsz az újdonságokról, ha frissíted, az átszerkesztésről az újraolvasáskor. Stb.
De szeritnem te is tisztában vagy ezekkel.
Az esélyegyenlőségre való hivatkozással (ki mikor van fenn) korlátozni a kommunikációt különösen fals. Az esélyek egyenlősége nem a "mindenki csinálja ugyanazt" metódus -- azt majd mindenki eldönti magának, hogy szenved-e hátrányt, ha nincs itt vagy ott, és ha igen, megvan a lehetősége változtatni is. Szerinted minden megoldható fórumon, de hogy mi az a minden, homály fedi. Maradjunk abban, hogy te nem szereted a chatet, és megoldod máshogy. Ettől még egy jól működő chatnek lennének mondhatatlan előnyei mások számára: • azonnali értesítés lehetősége örökös újratöltés nélkül; • szabadabb, személyesebb hangú kommunikáció; • egyszerűbb használat; • az érzékelhető egyidejűség; stb. Ha szabad egy pontatlan hasonlattal élni, a chat kocsma, a fórum múzeum. Nem hiszem, hogy bármelyiket is mellőznünk kéne a másik miatt.

Na, jó messze elkanyarodtunk az eredeti felvetéstől, de talán nem baj. A topiknyitó egy nagyon fontos mozzanatát mellőztük eddig. Ugyebár, nem a chatről általában, hanem egy általános chat csatornáról szól a felvetés. Miért is lenne jó? Mert nincs Omicron Hírek vagy bármi ilyesmi felület, ahol arról értesülhetnél, hogyan alakulnak az események az adott világban -- ezt az űrt a pletyka remekül betöltené. Lehet jönni a rangsorral meg a grepostat.com-mal, de ezt a szerepet azok sem látják el, egyébként is külön topikot érdemelnek. A megvalósítás pedig lehetne egyszerűen a chateknél megszokott: a szövik ha akarnak, csinálhatnak maguknak külön szobákat, ahova az adott jogosultsággal rendelkező vezető meghívhat szövin kívülieket is.
A jelek szerint nem kell tartani attól, hogy túl sok szoba lenne. :)
 

DeletedUser8281

Vendég
Tényleg nem kötözködni akarok veled és nem is lesz több hozzászólásom, ez azt utolsó. Tehát vegyük sorba az általad "jelentős hiányosságoknak" nevezett pontokat és nézzük meg milyen megoldás van esetleg a jelenlegi keretek között és mi az amire nem is kell megoldás.

-" nem lehet témát megosztani, csak rovatot;"
Ez valóban így van. De vajon ebben a játékban milyen témát akarok megosztani konfis partnerekkel? Valószínűleg szervezett támadást, vagy egy város védelmét esetleg. Az SOS szálakat már alapból megosztják egymással a konfős partnerek általában. Azonban, ha egyedi esetrtől van szó, egy tervezett akcióról pl. akkor annak az akció idejére kell csinálni egy külön "rovatot" és máris meg tudod osztani, ez kb. 20 mp-t vesz igénybe. A fórum áttekinthetőségének megőrzése miatt pedig az akció után ezt törölni lehet. Azt hiszem ezt kipipálhatjuk...

- "nincs lehetőség csak-olvasási / írási-olvasási / témaindítási / moderálási jogot adni;"
Számomra nem is teljesen világos mit jelentenek ezek a jogok amelyeket te szeretnél. Azonban a saját hozzászólását bárki módosíthatja, a fórum teljes karbantartására pedig ott van a moderátori jogkör, ő bármit törölhet, javíthat. Milyen káosz lenne, ha bárki módosíthatna bármilyen kommentet. Új témát pedig bármelyik tag tud índitani a fórumon. Szerintem ez pláne jó így ahogy van.

- "nem lehet csak személlyel, vagy csak a másik szövi vezetőségével, esetleg differenciáltabban meghatározott csoporttal megosztani az egyes elemeket."
Na ez a legérdekesebb felvetés és az egyetlen aminek haszna is volna részben. Saját szövetségedben létre tudsz hozni rejtett fórumot, melyet csak a vezetők által adott jogkörrel rendelkező tagok látnak. Azt valóban a jelenlegi rendszerben nem megoldható, hogy "A" témát csak X és Z lássák, "B" témát pedig K és J. Ugyanakkor gyakorlati jelentősége szerintem ennek nincs, mert az a szövetség inkább oszoljon fel ahol ennyi titkos témát kell létrehozni. Másik szövetség vezetőségével most is meg lehet osztani fórumszálakat! A differenciált megosztással kapcsolatban pedig bizonyára megoldható lenne, hogy a szövetség vezetőjének kelljen minden új téma megnyitásakor bejelölni ki láthassa az adott témát. Ebben az esetben bizonyára az elsők között lennél aki felemelné ez ellen a hangját, hogy ez így roszz, az egész napod azzal megy el, hogy jogosultságokat változtatsz meg :)

Azt látni kell, hogy a chat a fórumot nem tudja kiváltani. Az egyetlen előnye amit te is említettél " szabadabb, személyesebb hangú kommunikáció".
A chat többi előnye a fórummal szemben szerinted:
-"azonnali értesítés lehetősége örökös újratöltés nélkül;"
Vagy a géped elavult vagy az általad használt operációs rendszer, normál esetben szinte azonnal megjelenik minden hozzászólás, nem kell frissíteni.
-"egyszerűbb használat;"
Ez a legmókásabb érv :))) Szerintem a chat-be és a fórumba is általában írsz, nagyjából egyformán "egyszerű" a karakterek leütése a billentyűzeten.
- "az érzékelhető egyidejűség"
Azért ez se rossz érv :) Előtte írsz neki egy levelet, vagy felteszed a fórumra, hogy aki van az lépjen be a chat szobába.... Ott pedig érzékeled ki az aki tényleg van....

Ja és mielőtt a válaszodban jeleznéd tudok a fórum egyéb hiányosságairól pl. nem lehet a napi friss híreket elolvasni, nincsenek tőzsde infók, és még mozi és tv műsor sem. Hogy nem is erre való? Amire való azt szerintem most is el tudja látni, csak megfelelően kell megcsinálni és karbantartani. Nem azért nem használok chat-et, mert nem szeretem, hanem mert nincs haszna. Az meg, hogy a skype használata olyan mint a multizás? Erre nem mondok semmit mert megbántanálak vele.... ami pedig nem áll szándékomban.
 

DeletedUser

Vendég
Én támogatnám az általános chatet.
Ötletem, hogy lehessen "suttogni" -ahogy más játékoknál hívják ezt a lehetőséget.
Névre kattintva a listán vagy a hozzászólásában.
 

DeletedUser

Vendég
Ne vedd személyeskedésnek, de mintha nem lenne nagy gyakorlatod a fórumozásban. Az, hogy egyes lehetőségek hasznát nem érzékeled, azok még vannak. Vegyük a legfontosabbat, a jogosultságokat.

- csak olvasás: Aki ilyen jogot kap, az a fórumba nem írhat, csak olvashatja a bejegyzéseket. Jellemzően vendégek szokták kapni. Jó megosztási rendszerben a legjobb eszköz toborzásnál, konfö- és olvadási ajánlatnál: nem kell terjedelmes leveleket írnod, mégis állandóan frissülő tartalmat adhatsz.
- írás-olvasás: Ezzel a joggal kommentet lehet hozzáfűzni az egyes témákhoz. Asszem nem kell több magyarázat. A kommentnek szerzője általi, korlátlan utólagos szerkesztése egyébként elég idétlen dolog, vita esetén alkalmat ad a "hamisításra". Jobb helyeken ennek idő- és/vagy terjedelmi korlátai vannak, vagy csak a témában utolsót lehet, vagy egyáltalán nincs. Sztem itt sem kéne.
- témaindítás: Egyértelmű. Jellemzően valamennyi komment megírása vagy idő eltelte után automatikusan szokták kiosztani, esetleg rovatfüggő. Arra jó, hogy az újak szokják a rendet, a moderátor dolgát könnyíti.
- rovat- vagy alfórumindítás: Többnyire valamelyik senior modi joga, bár ritkán usereknek is kiosztják. Elég egyértelmű, hogy itt nem szükséges elkülöníteni. Bár kényelmesebb lenne egyes lapokon alrovatokat (is) indítani, főleg nagy szöviknél.
- moderálás: Ne részletezzük, az összegyűlt tartalom gondozásának technikai oldala.

Milyen *témát* akarhatok megosztani? Bármilyet. Mondjak pár példát? Szövitagjaim által okozott konfliktus esetén azonnal indítok egy témát a két szövi vezetőinek írásra, a többieknek csak olvasásra, vagy azt sem. Tárgyalás nyitott vagy zárt ajók mögött. Vagy: adott tenger erőviszonyait megtárgyalandó az első tíz szövi egy-egy tagját meghívom. Nevezzük konferenciának. Vagy: egy tagot kijelölök a másik szövivel való kapcsolattartásra, elvárom, hogy neki legyen betekintési (olvasási) joga náluk, és vezessünk egy témát, afféle nyilvános levelezésként, amibe a kapcsolattartó és a két vezetőség írhat. Mondjuk ez eddig egy Dilomácia lap. Vagy: Piac lap, ahol a partnerek előre jelzik az igényeket, leszervezzük az ütemezést. Nem kell látniuk, kivel kereskedik még a szövi. Vagy: gyűjtöm a vicceket, de erre elég egy téma, amit bárkivel megosztok írásra. Volna még pár tippem, nem muszáj csak harci eseményekre koncentrálni...

Látom, a megosztással is különös fogalmi zavarban vagy. Szövin belül nincs megosztás. Amit írsz: jogosultságok, hozzáférés. A megosztás az, amikor egy adott tartalom több helyen jelenik meg, adott esetben egy másik szövi fórumán is. Előbb van haszna, majd két mondattal arrébb nincs gyakorlati haszna. Nem egy összeszedett érvelés. Erőltesd meg kicsit a fantáziádat a fentebbi példák alapján...
Azt még nem próbáltam ki, hogy rejtett lapot megosztva vajon a másik szövieben csak a vezetőség látja-e, mindenesetre nem egyértelmű. Ettől függetlenül kéne olyan lehetőség, ahol pl. nálunk mindenki látja, a másik oldalon csak a vezetőség, és írni meg csak a két vezetőség tudja. Stb.
A differenciált megosztási lehetőség pedig azt jelentené, hogy nem csak "gyári" sémák szerint lehet kiválasztani, kinek osztod a hozzáférést, hanem mondjuk csinlhatsz saját ízlés szerinti csoportokat, pl. 03/15-én meghívottak, hogy aztán nagyon egyszerűen tudd átnézni két hét múlva, kitől jött visszajelzés, esetleg lépett be, a maradéknak meg egy mozdulattal törlöd a hozzáférését.

Az itt leírtak részben elképzelhetők chatre transzformálva, és nem a fórum helyett, mint azt írtam is, ne tessen már félrevinni a dolgot. Személyeskedni, diadalmaskodni, gúnyolódni meg főleg nem érdemes, mert a fagyi visszanyal, főleg, ha butaságot írsz. Nem részletezem, a szándékolt értetlenség és korlátozott fantázia sokat elárul.
 

DeletedUser

Vendég
Ja, és válaszolj nyugodtan, nem kell rögtön az első modatban eleve elzárkózni a vitától. Érdemesebb érveket gyűjteni.
 

DeletedUser

Vendég
Amit a fórumról írtatok az helytálló. Szerintem is meglehet mindent oldani a fórumon, viszont valóban nagyon korlátozott. Nagy szükség lenne az alfórumokra és még nagyobb a különböző megosztásokra. Nincs olyan nagyobb létszámú szövetség, ahonnan nem szivárogna az információ. Nem feltétlen kémek útján, sokszor könnyelmű kotyogás is elég hozzá. Ha kényesebb akciót tervez a szöviben egy csoport, akkor jó lenne, ha a fórumon egy csak általuk látott szálat lehetne létrehozni.

Pégé, neked valóban valami gondod lehet, mert a levél és a fórumbejegyzés azonnal frissül magától.
Ha rejtett fórumot hozol létre, azt a másik szövetségben is, akikkel megosztod, csak azok látják, akiknek ez engedélyezve van. Viszont probléma, hogy nem tudhatod, kiknek van engedélyük rá. Van olyan szövetség, ahol mindenki látja. Én már döbbentem ilyenen.

A fórumon is lehet könnyed témákról beszélgetni, laza hangvételben, nem kell ehez chat. Mi szoktunk, van erre egy külön szál.

Visszatérve a chatre, ami gyalázatosan pocsék a játékban, a tapasztalatom az (még mindig), hogy egy szűk kör használja és így a többiek a szövetség közösségformáló életéből rekesztődnek ki. Voltam olyan szövetségben ahol használták, voltam olyanban ahol skype-ot használtak, olyanban ahol semmit. Az érv a chat mellett, hogy azonal tudsz mondjuk segítséget kérni nem állja meg a helyét, hiszen csak az látja, aki éppen a chat szobában van, sőt, éppen a játékban van. Gondolom a skype-al kapcsolatban erre történt a multis hasonlat, hogy nem kell a tagtársnak a játékban lennie, hogy értesítést kapjon, szükség van rá. De ma már, mikor a telefonod jelezhet, ha támadás ér, ennél is jobban ki lehet terjeszteni az azonnal figyelmeztetést.
Nekem csak negatív tapasztalatom volt a chat (bármilyen chat) használattal a játékon belül. Persze akkor, mikor a cél a szövetség minél több tagjának mozgásban tartása, közösségélmény létrehozása.
 

DeletedUser

Vendég
Pégé, neked valóban valami gondod lehet, mert a levél és a fórumbejegyzés azonnal frissül magától.
Kösz az aggódást, jól vagyok :) Csupán tudok különbséget tenni az indikátor megjelenése, vagyis az új bejegyzés jelzése és megjelenése, vagyis láthatósága, az éppen nyitott oldal (szál) frissülése között. Új levélről, fórumbejegyzésről jelzést kapsz, és ha olvasni akarod, klikkelni kell. Sem a levél, sem a fórumtéma nem frissül magától. Nem is lenne jó, mert ezeknél jellemzően hosszabb bejegyzések vannak, és ezért roppant zavaró lenne, ha egy új bejegyzés érkezése miatt újra kéne kezdeni az írást/olvasást -- ugyanezért rövidek a chat üzik.

...probléma, hogy nem tudhatod, kiknek van engedélyük rá. Van olyan szövetség, ahol mindenki látja
Eeegen -- ezt a "mindenki látja a rejtett rovatokat" eset nekem is ismerős, márcsak emiatt a bénázás miatt is hasznos lenne valami finomabb megosztási rendszer.

A fórumon is lehet könnyed témákról beszélgetni, laza hangvételben, nem kell ehez chat.
Nyilván, bármit és bárhogyan meg lehet jeleníteni fórumon, azért mégis azt gondolom, hogy ha nem is mindenki, de sokan másként fogalmaznak, választanak témát, mint chaten. Már csak a terjedelem miatt is, és talán az sem utolsó szempont, hogy a fórumot jó eséllyel sokkal később, a diskurzusban esetleg részt sem vevők is láthatják. A chat szabadabb hangvételének hangsúlyozásával erre a különbségre szeretnék rávilágítani.

Visszatérve a chatre, ami gyalázatosan pocsék a játékban, a tapasztalatom az (még mindig), hogy egy szűk kör használja és így a többiek a szövetség közösségformáló életéből rekesztődnek ki.
A kirekesztődés mint érv, ahogy korábban is mondtam, azért nem állja meg a helyét, mert mindenki maga dönti el, miben és mikor vesz részt -- van, aki fórumot, sőt levelet sem olvas. A technikai lehetőség mindenkinek egyformán adott. Szóval az esélyegyenlőség hiányát nem kéne keverni a népszerűtlenséggel, sőt, inkább meg kéne vizsgálni ez utóbbi okait -- hátha színesebbé lehet tenni a játékbeli környezetet, eszközkészletet.

A Skype-pal kapcsolatos multis hasonlat arra vonatkozott, hogy a családom, legközelebbi munkatársaim számára fenntartott accomat nem szeretném megmutatni a grepós közösségnek, merthogy lehetnek ott szenzitív adatok is. Erre jött az ötlet, hogy csináljak másik accot is. Szerintem nonszensz.
 

DeletedUser

Vendég
A Skype-pal kapcsolatos multis hasonlat arra vonatkozott, hogy a családom, legközelebbi munkatársaim számára fenntartott accomat nem szeretném megmutatni a grepós közösségnek, merthogy lehetnek ott szenzitív adatok is. Erre jött az ötlet, hogy csináljak másik accot is. Szerintem nonszensz.

Szerintem nem nonszensz másik acc.-ot csinálni. Én csináltam, majd egy idő után a barátokkal és családdal is ezen skype-oltam :)

A technikai lehetőség mindenkinek egyformán adott. Szóval az esélyegyenlőség hiányát nem kéne keverni a népszerűtlenséggel, sőt, inkább meg kéne vizsgálni ez utóbbi okait -- hátha színesebbé lehet tenni a játékbeli környezetet, eszközkészletet.

A technikai lehetőség adott, de az idő nem. Ha nem ülsz 24 órát a játék előtt, akkor lehetetlen minden téged érdeklő chat beszélgetésben résztvenned, vagy hozzászólnod. Tudom, nekem is fura, de vannak akik suliban vannak, meg dolgoznak, sőt olyan érdekes játékosok is vannak, akik éjjel alszanak. Az ilyenkor folyó beszélgetésekből önhibájukon kívül kimaradnak, hiába aktív közösségi emberek. Ha meg rendre kimarad valaki a csevelyből, akkor egyre kevésbé érzi a közösséget, egyre kevésbé érdekli az egész, kevésbé lép föl, kevésbé néz rá az érdektelen és üres fórumra, akkor már a fontos dolgot sem látja, aztán ennyi.
Ha valaki arra nem veszi a fáradságot, hogy a fórumo olvassa a fontos bejegyzéseket, kinyissa a leveleket, akkor van a neve mellett a taglistában egy X. Nos nnak a megnyomásával lehet orvosolni a problémát.

Én megfordultam már mindenféle szöviben és a saját tapasztalatom, hogy bármilyen chat szétveri a közösséget.
 

DeletedUser

Vendég
Te figyei, az összes téged érdeklő mozit sem tudod megnézni, mégsem küzdesz azért, hogy zárják be a mozikat. Erről a 24 órás ostobaságról igazán jó lenne lekattani. Persze nekem mindegy, titeket fest...
 

DeletedUser

Vendég
Persze hogy nem érted, ha nem akarod!
Meg tudja nézni az összes őt érdeklő filmet, csak később. Mint a fórumot.
A chat olyan mint a tévé, ismétlés és felvételi lehetőség nélkül. Ha nem láttad: lemaradtál.
 
Fent