Birema és az ő döfőorra

DeletedUser

Vendég
Lehet, hogy volt erről már szó valahol, de én nem találtam, hát fölvetem a kérdést.

Adva van egy város. Kifejleszted a döfőorrot benne. A kérdés: csak a városban készült hadihajók bírnak majd eme készséggel, vagy bármely a városban állomásozó hadihajó?

Vita alakult ki a témában, segítsetek eldönteni a kérdést.
 

DeletedUser1598

Vendég
Egy kicsit gondolkozz: Kifejleszted egy városban a döfőorrt. Egy másikban akkor miért engedi az akadémia mégegyszer? Ha ott is hatna, akkor ott miért engedni újra kifejleszeteni? Csak abban a városban hat, amiben kifejlesztetted.
 

DeletedUser

Vendég
...ott minden, a városban lévő hajóra hat. (függetlenül attól, hogy ahonnan jött van-e döfőorr vagy nincs)

Támadásnál persze csak akkor, ha ahonnan támadsz, ott is kifejlesztetted.


Persze ehhez hozzátartozik az is, hogyha kifejlesztetted a döfőorrt és elküldöd védeni a hajókat, akkor ha ott nincs kifejlesztve, akkor te hiába fejlesztetted ki, a te haóid sem lesznek erősebbek!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egy kicsit gondolkozz: Kifejleszted egy városban a döfőorrt. Egy másikban akkor miért engedi az akadémia mégegyszer? Ha ott is hatna, akkor ott miért engedni újra kifejleszeteni? Csak abban a városban hat, amiben kifejlesztetted.

Eddig úgy látom hogy meginkább bonyolódik a kérdés, nemhogy tisztulna.Egyikötök azt mondja, hogy csak az eredeti város fontos, ahonnan a hajók érkeztek, mig másikotok, hogy az a város lényeges, ahol a csata lezajlik.

Sajnos szemely szerinte nem tudom bizonyítani az álláspontomat viszont én arra hajlanék, hogy az a mérvadó, ahol a csata lezajlik. A legtöbb ilyen jellegű kérdésre a szimulátor adja meg a választ, tehát le kell szimulátorozni és az eredmény önmagától beszél. Már most itt az az érdekes, hogy a szimulátorban nincs ilyen opciód, tehát hogy megadd azt, hogy egyes hajók a csatában döfőorral harcolnak, mások pedig anélkül. (Ez a kérdés amúgy itt most a döfőorr kapcsán merült fel, de ugyanigy feltehetnénk a falanx esetében, vagy pedig mi van akkor ha prémiummal rendelkező játékos támogatást küld nem prémiumozónak). Tehát mivel a szimulátorban nincs ilyen opció, hogy egyes hajók dőfőorral, mások pedig anélkül harcolnának ugyanazon csata esetében, én arra hajlanék, hogy egységes elvnek kell lenni és akkor természetesen a város mérvadó, ahol a csata lezajlik.

Ám amint írtam ez csak feltételezés részemről, és a kérdést leginkább egy bizonyíték tudná eldönteni. Ha rendelkezünk a háttérismeretekkel (tehát tudjuk, hogy egy csata esetében melyik hajók érkeztek dőfőorros városból, és melyek nem) akkor le lehetne szimulálni, hogy az illető csatában egységes elv alapján harcoltak a védelembe oda kuldott, illetve onnan származó hadihajók vagy ki-ki a maga "tudása" szerint.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem geri megfogtad a lényegét. Ha kapitányt fizetek én, akkor minden hajó, aki az én kikötőmben van megkapja az előnyt (ha foglalják a városom, akkor súlyos aranyakat fizettem azért, hogy az ellenfél könynebben foglalja el a városom?!), viszont hiába fizettem, a védelembe elküldött hajóim nem lesznek erősebbek a nem fizető játékosnál? Ez azért elég falsul hangzik.

Arról nem is beszélve, hogy amikor egy csata folyamán az ellenséges jelzők megérkeznek, akkor éppen a városomban vannak, tehát ha ott kifejlesztettem a döfőorrot, akkor azok is megkapják, e szerint a logika szerint. Ha viszont nem, akkor miért hat a fejlasztés máshogy a biremára és máshogy a jelzőre? És mi van a tiremával? ha éppen véd, akkor megkapja a város fejlesztését, ha támad akkor nem? Vagy ha támad akkor is? De ha támad, akkor miért annak a városnak a döfőorrát kapja meg, ahonnan indítom őket, miért nem azét, ahol csatázik, mint amikor véd.

Engem megdöbbentett, hogy másnak nem egyértelmű, ami nekem eddig az volt.
Ha kifejleszted a döfőorrot, akkor minden abban a városban készült hadihajód megkapja ezt a bónuszt. Hiszen a fejlesztésnél is ezt írja. Hajóid megkapják. Nem a Józsi hajói, ha itt vannak, hanem a tieid.
Hogy a szimulátorban nem tudod beállítani, hogy hány hajón van, mennyin nincs? Ez miért lenne amellett bizonyiték, hogy a városra hat és nem a hajókra?
És valóban, mi van a falanxal? Ezt a gondolatmenetet követve, azt is hiába fejlesztem ki, ha olyan városba küldöm a védőket, ahol nincs kifejlesztve, akkor én hiába költöttem rá. Viszont költöttem rá és az ellenfeleim csapatai lesznek tőle erősebbek, ha az én városomat foglalják?! Ez nagyon logikátlanul hangzik.

A döfőorr, az egy technikai eszköz. Rászereled a hajókra. Azok elmennek egy másik kikötőbe, ahol nem ismerik ezt az eszközt, mert nincs kifejlesztve. Meglátja a kikötőparancsnok és leszerelteti az összesről, mint tiltott segédeszközt. Hmmm...
A torony, meg a fal, az más, az a város része, oda építetted.

Igazán nekem a legmeggyőzőbb érv, hogy megkérdeztem a supportot és nekem adtak igazat, ha kifejlesztetted a döfőorrot, akkor minden hajód élvezi az előnyét, amit abban a városban gyártasz, mert fölszerelik rá.
Viszont akik az ellenkezőjét vallják, erre azt mondták, hogy a válaszadóm nem ért hozzá.

Még egy apró érv. Ha megnézitek a jelentéseket, egy olyan esetben, mikor többen küldenek a városba biremát, hasonló mennyiségeket. Van akinek több fogy belőle, van akinek kevesebb. Így lehet leszimulálni. Ki kell próbálni.
 

DeletedUser

Vendég
Abban amit mondasz több minden van, amit szerintem külön kellene választani. Amint az előző hozzászólásomban is írtam, ahhoz hogy választ kapj a kérdésre le kell szimulálni és ha megvan az eredmény ,akkor nyílvánvaló bizonyjtékod van a kérdésre, tehát hogy a védekezés esetében az oda kuldott egységekre is érvényes a város sajátosssága vagy pedig az eredeti városban kifejlesztett döfőorr számit. Ha megnezed amit irtam, csak egy gondolatmenet volt, nem irtam biztosra, hogy valóban ugy van.

Viszont ennek e kérdésnek a megválaszolásától függhet az is hogy a foglalás esetében miként működnek a dolgok. Tehát ha folgalják a városodat, ahol ki van fejlesztve a dofoorr meg a falanx az akkor a foglalót segíti? Vagy foglalásnál más a helyzet?

Viszont van itt valami amit szerintem külön kell választani, éspedig a támadás meg védekezést.

Amikor megtámadsz egy várost, akkor nyilvánvaló, hogy a támadó város sajátosságai érvényesülnek. Tehát ha te jelzokkel támadsz és nincs kifejlesztve a dofoorr, viszont abban a városban amit támadsz ki van fejlesztve, akkor természetesen ez a döföorr nem hat rád, mint támadóra. Ez szerintem nyilvánvaló. Itt a kérdés ugye azokat a hajókat érintette ,amelyek ott állomásoznak és védenek egy bizonyos városban.

Amit a prémiumról mondasz viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy abban az esetben ha foglalják a városodat, akkor nem a te prémiumod érvényesul, hisz a város akkor nem a te fennhatóságod alatt van (bizonyíték erre, hogy a védő pontokat ott nem te kapod, hanem az aki épp foglalja a városodat) ezért nem érvényesül a te prémiumod, hanem azé érvényesül aki épp foglalja, már ha van neki, természetesen. Az viszont a prémium esetében is megmarad kérdésként, hogy ha te mint prémiumozó támogatást küldsz valakinek aki nem prémiumozik, akkor érvényesül-e a prémium vagy sem? Én arra hajlanék, hogy itt kissé más a helyzet, ugyanis a prémium játékosfüggő, mig a korábban tárgyalt fejlesztések városfüggőek.


Ami a supportot, mint végső instanciát illeti, nekem sajnos volt negatív tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Tehát két support tag két eltérő választ adott ugyanarra kérdésre. Anélkül, hogy bárkit is elmarasztalnék, vagy bárkit is dicsérnék eddig a legjózaneszűbb és legmélyrehatóbb válaszokat Moirától kaptam, amikor kényesebb kérdések merültek fel, ugy hogy kiváncsi lennék e téren is a véleményére...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Két eltérő válasznak általában az az oka, hogy a fejlesztők nem adnak pontos információt a kérdésre(vagy a várakozási idő nagy), és hosszú tesztelések során kell kideríteni, hogy mi is történik valójában. Próbálunk lehető legpontosabb információkat kiadni, de már fordult elő olyan, hogy egyik pillanatról a másikra valami megváltozott, mi pedig nem tudtunk róla. Kellemetlen nekünk, és a játékosoknak is.

Legoptimálisabb körülmények között tesztelek, utána hozzászólok a témához. (1,5 éve teszteltem ezt a kérdés utoljára, akkor az adott városban kifejlesztett fejlesztések hatottak minden ott állomásozó csapatra, fejlesztés átvitelre nem volt lehetőség.)

 

DeletedUser

Vendég
Csupán azt jegyzem meg, vagy ismétlem, hogy nem rosszallóan vagy elmarasztalóan mondtam amit a szuportról irtam, csak tényként, hogy előfordult már ilyen is, hisz ott is emberek dolgoznak, es valóban az információ néha nehezebben áramlik...
 

DeletedUser

Vendég
Nah Lássuk:

A város B városnak védelmet küld. B városnak van döfőorr fejlesztése, A városnak nincs. A fejlesztés hat A város csapataira védekezéskor.

A város B városnak védelmet küld. A városnak van döfőorr fejlesztése, B városnak nincs. A fejlesztés nem hat A város csapataira védekezéskor. (a támogatott városban, a kiinduló városban igen)

Prémiummal még tesztelem miként alakul a csata.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Tehát az a város a mérvadó, ahol a csata zajlik. Engem itt még az érdekelne, ha lenne-e arra tesztelési lehetőség, hogy foglalásnál ugyanez-e a helyzet? Tehát ha valaki a városodat foglalja, akkor e benne kifejlesztett dofoorr illetve falanx segiti-e a foglalódat?
 

DeletedUser

Vendég
Én nem értem, miért hat különböző módon a védőkre és a támadókra?

Mert ez olyan mintha egy döfőorr fejlesztéssel kétféle dolgot csinálnál.
Egyrészt kapsz egy sarkantyút a hajókra, amik csak támadásnál használhatóak, akkor segítenek. Védekezésnél nem számítanak. Viszont azzal, hogy kitaláltad a sarkantyút és fölszereled a hajóidra, azzal együtt átépíted a kikötődet, olyan hullámtörőket teszel bele, amik segítik a benn álló hajókat a védekezésben.

valaki kipróbálta már, hogy ha döfőoros biremával támadok, akkor az is erősebb-e? és a jelzők ha nincs nekik döfőorruk, akkor egy olyan kikötőben, ahol ki van fejlesztve, jobban védenek?
 

DeletedUser

Vendég
Nem, nem hat különféle módon, hanem a városra hat, nem a seregre. A támadásnál ugye egyértelmű, mert csak egy városból támadhatsz egyszerre (tehát itt ugymond a város és a sereg egy). A védelem esetében viszont ugye több városnyi védelmet is felhalmozhatsz egy helyen, viszont itt is akárcsak a támadásnál a városra hat...
 

DeletedUser

Vendég
Jó, akkor máshogy fogalmazok: ha támadok, akkor az én városomra hat (ahonnan támadok), viszont ha védek, akkor már egy idegen városra hat?!
 

DeletedUser

Vendég
Régi foglalási rendszerű szervereken sajnos nincs meg minden feltétel, hogy letudjam tesztelni, max. 5 nap múlva. Véleményem szerint foglalás esetén nem hat, de ha tudsz nekem küldeni kérelem rendszeren keresztül, egy olyan jelentést, amiben foglalás alatt lévő várost támadtak, és volt kifejlesztve az akadémián döfőorr, akkor pillanatok alatt választ tudok erre adni. (lehetőség szerint minél frissebb kell)

Falanxxal is az a helyzet, mint a döfőorral, csak a városra érvényes, tehá ha neked ki van fejlesztve, és átküldöd védeni őket olyan városba, ahol nincs, akkor elvész a hatása.

A támadó birema (induló város fejlesztéssel), és a védő jelző (adott városban lévő fejlesztéssel) is megkapja a bónuszt, az más kérdés, hogy nem sok kell nekik ebben a felállásban, hogy a tenger mélyére kerüljenek.

Ha a saját városodat véded a hajóiddal, akkor ugyanúgy hat rájuk a döfőorr (ha ki van fejlesztve ott), tehát védekezés szempontjából is fontos a saját hajóid számára. Döfőorr nélküli támadás esetén, ha az ellenfélnek ki van fejlesztve, attól a támadó nem fogja megkapni a bónuszt.
 

DeletedUser

Vendég
Jó, akkor máshogy fogalmazok: ha támadok, akkor az én városomra hat (ahonnan támadok), viszont ha védek, akkor már egy idegen városra hat?!
Ha tamadsz, akkor arra a varosra hat ahonnan tamadsz
Ha vedekezel, akkor arra a varosra hat ahol vedekezel
 

DeletedUser

Vendég
Három napos a jelentés és nekem mint támadónak volt döfőorrom, hogy a városban van-e, azt nem tudom, de ha kell, meg tudom kérdezni. Viszont nem tudom hogy számít-e, minden birema elmúlt a támadás során és jelző maradt.

Bár utána kérdezek, másnak van-e frissebb.


Rettenetesen idétlennek tartom ezt az egészet bevallom. Nem hiszem, hogy a játék kitalálói így gondolták volna. Olyan, mintha a programozóknak nem sikerült volna megoldani egy feladatot.
Az következik az egészből, hogy a védő egységeknél tökéletesen fölösleges kifejleszteni mind a döfőorrot, mind a falanxot, mert az úgyis ritka eset, hogy a saját várost védik (legalábbis nálam), más városára meg úgysem hat. Magunk között talán át kéne nevezni a fejlesztéseket, vagy nem tudom, mert rém ostoba, hogy a kardosaim elfelejtik idegenben a falanxot használni, a parittyások meg nem. Mert erről van szó.
 

DeletedUser

Vendég
Amit a prémiumról mondasz viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy abban az esetben ha foglalják a városodat, akkor nem a te prémiumod érvényesul, hisz a város akkor nem a te fennhatóságod alatt van (bizonyíték erre, hogy a védő pontokat ott nem te kapod, hanem az aki épp foglalja a városodat) ezért nem érvényesül a te prémiumod, hanem azé érvényesül aki épp foglalja, már ha van neki, természetesen.

Erről meg az jutott eszembe, hogy ha prémiumot fizetek és egy nem prémiumozó foglalja a városomat (természetesen ilyen nem lehet, ez csak feltevés :) ), akkor ha a foglalás alatt lévő város egységeivel ütöm a saját városomban a foglalót, akkor az egységeim prémium nélkül harcolnak, hiszen a város már nem az enyém?
 

DeletedUser

Vendég
Mást játékos foglalása esetén: Nem a foglalt város, hanem a foglaló városának fejlesztéseit (illetve játékos prémium szolgáltatásait) veszi figyelembe a rendszer, tehát ha a foglaló (induló) városnak van phalanx, és döfőorr fejlesztése, akkor a foglalandó városban lévő védekezéskor érvényesülnek. Mintha a foglalandó város lenne a foglaló város.
 

DeletedUser

Vendég
Erről meg az jutott eszembe, hogy ha prémiumot fizetek és egy nem prémiumozó foglalja a városomat (természetesen ilyen nem lehet, ez csak feltevés :) ), akkor ha a foglalás alatt lévő város egységeivel ütöm a saját városomban a foglalót, akkor az egységeim prémium nélkül harcolnak, hiszen a város már nem az enyém?

En úgy értelmezem, hogy az egységeid ugyis prémium funkcióval harcolnak, mert a te egységeid, és a prémium játékos, nem pedig városfüggő...
 
Fent