Aréna

DeletedUser6062

Vendég
Összefoglaló
Végigolvastam az ötletek fórumot és sok olyan ötletet, láttam melyet nekem is, tetszik és sok játékos, szívesen kipróbálna és alkalmazna. Ezért találtam ki az arénát.

Jelenlegi állapot
Nincs ilyen

Leírás
Csak tapasztalt játékosoknak Pl.: kell hozzá két város és 5000. színtől legyen elérhető és harcolni, kell a bejutásért, lehet egymás ellen szövetségeknek szövetségi arénában ott erődöt építeni és megvédeni más szövetségektől egyjátékos arénában NPC- ellen és más szövetségek játékosai ellen.
Az aréna az alapjátéktól független új térképre vinne el és a városban, kap egy épületet, ahonnan ellehet érni. A térképre belépve eljutunk egy szigetre, ahol sok ötlet, ami tetszik a játékosoknak a fejlesztők, beépíthetnek pl.: az arénába egy erőd építése új istenek imádása új egységek toborzása használata. A mini szigeteket használhatnánk az arénák helyszínének, ha a mini szigetekre kattintunk, megláthatjuk kik, játszanak az arénában ki mit ért el és, az eléggé rá termettek beléphetnek.

Visszaélések elkerülése
Ez egy nagyon széleskörű ötlet inkább a szakértőkre bízom.

Vázlatrajz
Nem értek hozzá meg türelmem sincs az elkészítéséhez, ha valakinek tetszik az ötlet és készít hozzá vázlatrajzot, megköszönöm

Érvelések
Új játékosok motiválása hamarabb elérjék a tapasztalati szintet, a hogy részt vehessenek az arénában.
Nagy kihívás tapasztalt játékosok számára és ezzel a játék jobb színesebbé tétele.
 

DeletedUser8461

Vendég
Maga az otlet jo, de a kivitelezes osszecsapott. Kerlek fejtsd ki egy kicsit erthetobben.

Es a "tapasztalt jatekos" nem 2 varosnal kezdodik, hanem 50-nél.
 

DeletedUser

Vendég
Szvsz az ,hogy valaki tapasztalt-e nem a városok számától függ.
 

DeletedUser6062

Vendég
Újra gondoltam az Arénát
A szövetségi arénát úgy képzelem el helyet kapnak a kicsi szigeteken az arénában épületek, vannak gladiátorközpont, gladiátorképző csatatér az arénát és épületeket NPC gladiátorok védik, mondjuk 20000 gladiátor, melyekben az egyenkénti erő is sokkal nagyobb, mint a legerősebb ismert NPC harcos. Ezeket le kell győzni, ha több szövi, támadja az arénát mindegyiknek, külön kell szembenézni a 20000 gladiátorral, amely szövi hamarabb, legyőzi a gladiátorokat azé az aréna. Egy szövetség egy 7 napot kap az aréna elfoglalására, a foglalás sikeres volt arénában levő sereget átképezhetjük gladiátorokká és küldhetünk további egységeket az arénába melyre 7 napot, kap a szövetség az aréna feltöltve innentől kezdve, kezdődhetnek a rendszeres gladiátor csaták egy szövetséget, hívhatunk ki gladiátor viadalra a nyertes szövetségek között jutalmakat, osztanak ki.
Vagy lehet külön nyersanyagot, adó arénát vagy népesség növelő arénát vagy varázspontot, adó arénát és más. Egy aréna egy vagy két jutalmat ad, ami fontos lehet egy szövetségnek minden egymáshoz közel levő aréna más jutalmat ad. Egyjátékos aréna ahol saját gladiátorainkkal kihívhatunk más játékosokat egy kis jutalomért.
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok:)

A Fecebookon van egy olyan játék Gladiátors onnan lehetne meriteni az arénához:)
 

DeletedUser6062

Vendég
Grepolis istenek létrehoztak egy kolosseumot ami egy hatalmas aréna ahol az grepolis istenek gladiátor viadalokat, rendeznek a mi szórakoztatásunkra. Grepolis isteneknek szükségük van gladiátorokra melyeket nekünk kel egységeinkből átképezni a gladiátorképzőben és utána azok segítségével részt, vehetünk gladiátor viadalokon.
Gladiátorképző a várásban felépíthető épület, amit akkor építhet fel a játékos, ha azon a térképen ahol van bekerült a legjobb 100 játékos közé.
Gladiátorok
Kardforgató – kardos könnyűpáncéllal. nagypajzzsal Myrmillo
Parittyások – Lándzsás könnyűpáncéllal kicsi kerek pajzzsal Hoplomachus
Ilyász – szigonyos háromágú szigony és háló Retiarius
Hoplita – Nehézpáncélos kardal nagy pajzzsal Provokator
Lovas – lovas gladiátor lándzsával kis kerek pajzzsal Equites
Afrodité szerencse istennője ajándékot ad nekünk varázslat vagy képesség formájában.
Villám: egy villám csap az ellenfélbe 80%os sebzést okoz
Bűvölet: az ellenfél lebénul két körre két támadás éri 80%-os sebzést okoz
Kitérés: ügyesség képességet ad körön át sikerült elkerülnöm a támadást itt a szigonyosnak és a, lándzsásnak előnye van, ha náluk használjuk ezt a képességet, akkor ők 80%-s sebzést okoznak 20% sebzést kapnak mert ők hosszú fegyverükkel hatékonyan tudnak támadni lovas a gyorsasága miatt, nem tud könnyen kitérni a támadás elől ezért 60% sebez 40% sebzést kap és a myrmillo 60%-ot sebez 40%-ot kap a provokátor csak 40%- ot nehéz páncélja miatt 60%-ot kap.
Pajzsvarázslat: az ellenfél pajzsáról úgy pattan le a támadás, mintha hozzá sem ért volna a támadó. A provokátornak a legjobb mert a nehéz páncél miatt jó védelme sebzése 80% viszont csak 20%-ot kap myrmillo hoplomachus equites 60% sebez 40% sebzést kap retiarius 40% sebez 60 kap.
Gyorsaság: az ellenség gyorsan mozog az equite-nek a leghasznosabb, mert ő a lóval a leggyorsabb így még gyorsabb lesz 80% sebez 20% sebzést kap.
retiarius hoplimachus 60 sebeznek 40-et sebzést kapnak Myrmillo provokator 40% seben 60 sebzést kanak.
Mivel sose voltam jó matekos az arányokat és a % kat csak példaként vegyétek.

Gladiátor viadalt többször is játszhatunk pl.: óránként de csak naponta egyszer használhatjuk Afrodité ajándékát. ha még egyszer játszanánk a gladiátor viadalt, akkor szerencsénkre kell bízni és egy véletlen szerűen dobott képességgel vagy varázslattal lehet gladiátor viadalt játszanunk, ami annyit jelen a legerősebb gladiátor is kikaphat a leggyengébbtől is egy véletlen szerűen dobott varázslattal képességgel.
 

DeletedUser6062

Vendég
bonyolultnak tünik mert támadási arányokat %-kat határoztam meg amit igazábola fejlesztők fognak megadni.
Grepolis istenek létrehoztak egy kolosseumot ami egy hatalmas aréna ahol az grepolis istenek gladiátor viadalokat, rendeznek a mi szórakoztatásunkra. Grepolis isteneknek szükségük van gladiátorokra melyeket nekünk kel egységeinkből átképezni a gladiátorképzőben és utána azok segítségével részt, vehetünk gladiátor viadalokon.
Gladiátorképző a várásban felépíthető épület, amit akkor építhet fel a játékos, ha azon a térképen ahol van bekerült a legjobb 100 játékos közé.
Gladiátorok
Kardforgató – kardos könnyűpáncéllal. nagypajzzsal Myrmillo
Parittyások – Lándzsás könnyűpáncéllal kicsi kerek pajzzsal Hoplomachus
Ilyász – szigonyos háromágú szigony és háló Retiarius
Hoplita – Nehézpáncélos kardal nagy pajzzsal Provokator
Lovas – lovas gladiátor lándzsával kis kerek pajzzsal Equites
Afrodité szerencse istennője ajándékot ad nekünk varázslat vagy képesség formájában.
villám: egyvillám csap az ellenségbe.
büvölet: az ellenség felnéz az égre mintha csodát látna és könnyü célpontá vállik.
kitérés: ügyesség képességbonusz könnyedén kitér az ellenség támdása elöl.
pajzsvédelem: védelembónusz a pajzs erösebben véd a támadás ereje csökken.
gyorsaság: gyorsaságbonusz az ellenfél gyorsabbá vállik és nehezebb kitérni kivédeni a támadásait
Gladiátor viadalt többször is játszhatunk pl.: óránként de csak naponta egyszer használhatjuk Afrodité ajándékát. ha még egyszer játszanánk a gladiátor viadalt, akkor szerencsénkre kell bízni és egy véletlen szerűen dobott képességgel vagy varázslattal lehet gladiátor viadalt játszanunk, ami annyit jelen a legerősebb gladiátor is kikaphat a leggyengébbtől is egy véletlen szerűen dobott varázslattal képességgel.
a kolosseumot ahol gladiátor viadalokat rendezik a grepolis istenek térképek közepén egy szigetre lehetne rakni ha lelassitja a játékot akkor egy játékon belüli külön térképre saját erőforással.
Ha még mindig bonyolultnak találod akkor fejsd ki mi a bonyolult benne
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser6062

Vendég
Ha tetszik az aréna alap ötlet további ötleteket várok. Vagy voltak már gladiátor viadalok a játékban ugy mint a mostani Grepolimpiai játékok? Ha voltak régen más szerveren lessz az újakon is? Én állandó jellegünek gondoltam ki az arénát de az is jó lenne ha a mostani Grepolimpiai játkokhoz hasonló játék lenne.
 

DeletedUser9235

Vendég
ömmm tényleg bonyolult...itt volt most az olimpia...ha most ezt betennék sok mindenki rá lenne akadva és mindenki ezzel foglalkozna...értelme nincs még annyi se mint az olimpiának mert ott legalább nyerünk is valamit...az meg hogy most még + embereket áldozzunk rá az azért sem jó mert a kisebb karierek rááldozzák az egységeit és megragadnak egy szinten...értelme úgy lenne hogy:
megvan az aréna...mindenki kezd egy fix ottani pénzel amit csak ott lehet felhasználni amit lehet egységek vételére felszerelésre vagy fejlesztésekre költeni...nyert csatáktól függően naponta kapunk egy kiszabott összeget...abból az összegből tudunk versenyezni...ez minden szigeten elérhető lenne, de csak mondjuk ha rendelkezel 5.000 harci ponttal és minimum 3 várossal...isteni áldások feleslegesek...hetente lenne díjazás aminél kaptok pontokat...pontokat további fejlesztésre lehet fordítani vagy akár a városod javára...az h miket nem írom mert felesleges csak mindenki belekötne...szerintem így egyszerűbb...a sztorija meg hogy mi legyen azt találják ki a fejlesztők ha elfogadják...nem kerül senkinek se egységbe de viszont ez is egy + funkció...én képes vagyok napi 10 órát is grepozni ezalatt párszor agyon unom magam de mégis fent vagyok...ha lenne egy ilyen funkció én örülnék neki!ez a verzió nem bonyolultabb mint a világcsodák felépítése! semmivel sem...csak ez nem csak a szövetség javát szolgálja hanem a játékosokét :D tudom sokaknak nem fog tetszeni az ötlet eme verziója...
 

DeletedUser9235

Vendég
ja és azt elfelejtettem írni hogy ott további egységeket lehetne venni...
 
Fent