Adó

DeletedUser8585

Vendég
ÖSSZEFOGLALÓ
Több fajta adó bevezetése a városaidban a néped számára ebből jelentős bevétel származik

JELENLEGI ÁLLAPOT
A bevételed csak annyi amennyit a városaid és a falvaid termelnek

LEÍRÁS
Az adót a szenátusban lehet bevezetni!
Te döntöd el az adó menyyiségét!
A beszedett adó naponta egyszer érkezik meg!
Az adónak minden városban egységesnek kell lennie!
Az adók a falvakra nem vonatkoznak
Adót a város minden lakója fizet (nem csak a szabad népesség,hanem az az ember is akit már elhasználtál mondjuk építésre) tehát annyi ember fizet adót amennyi elfér a tanyát DE EZ SZINTTŐL FÜGG!
PL: tegyük fel hogy az ötödik szinten mondjuk 30 ember fér el a tanyán és te bevezetsz 10 fa 10 ezüst 10 kő adót az összesen 30 nyersi és 30 ember fér el a tanyán tehát 30 szor 30 = 900 így ennyi bevételed lenne NAPONTA eEZ MINDEN ADÓRA VONATKOZIK (de ez csak egy példa volt)

Bevezethető adófajták

1.alapadó
Ez egy közönséges adó melyet minden lakos fizet.Fából.kőből,eüstből áll,mennyiségét te döntöd el bármekkora lehet DE!!! ha túl magas
(több mint 2000) akkor a nép föllázad ennek következményei: a nép 2 napig semmilyen adót nem fizet,1 órára 100%-al lecsökken a nyersanyagtermelés majd még 1 napig 30%-al termel kevesebbet,1 órára 5%-al lelassul a toborzás
továbbá 1 napra 5%-al lelassul minden építkezés

2.Színház/termálfürdő/könyvtár adó
Atól függ hogy melyik városodban mi van de akármelyik is van az adójának mindenhol egységesnek kell lennie
tehát ha az egyik városodban van egy színház es 200 ezüst az adó akkor a másik város könyvtárán vagy fürdőjén és 200 ezüst adó van
ezt a fajta adót csak ezüstben fizetheti
az adó mennyiségét te döntöd el 500 ezüst felett a nép egyszerűen NEM JÁR könyvtárba,fürdőbe,színházba és nem lesz belőle bevételed

3.Tanya adó (kivételes adó)
a nép adót fizet azért mert a tanyán lakhatnak ez azért kivételes mert naponta csak azok fizetnek adót akik épp a tanyán vannak ez a szabad népesség tehát ezt az adót csak a szabad népesség fizeti
te szabod meg hogy mekkora lehet de 10 ezüst felett a nép fellázad ennek következményei: a nép 2 napig semmilyen adót nem fizet,1 órára 100%-al lecsökken a nyersanyagtermelés majd még 1 napig 30%-al termel kevesebbet,1 órára 5%-al lelassul a toborzás
továbbá 1 napra 5%-al lelassul minden építkezés

HA KÉT ADÓ MIATT LÁZAD FEL A NÉP MINDEN KÖVETKEZMÉNY DUPLÁZÓDIK
(tehát a városban totális káosz lesz és lassan fejlődik de a katonai erőket ezek nem befojásolják továbbá ugyanúgy hívhatod a néped segítségét és besorozhatod a milíciát) az összes adó bevezethető de természetesen te álasztod ki hogy melyiket akarod bevezetni

VISSZAÉLÉSEK
nem lehet vele visszaélni

VÁZLATRAJZ
nincs vázlatrajz de szeretnék

ÉRVELÉS
gyorsabban fejlődsz és valósághűbb a játék

NYILATKOZAT
Az ötlet megfelel a kritériumoknak
Az ötlet nem let korábban beküldve

Utóírat
Tudom hogy sok játékost kiráz a hideg az ADÓ szótól és nem szívesen találkozna vele már itt is szóval bocsánat. :D (de itt kivételesen a hasznunkra válna :D)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én ezt esetleg akkor támogatnám ha 10 000 pont feletti városoknál lehetne bevezetni.
 

DeletedUser

Vendég
Ez jó ötletnek tűnik, de nem ilyen formában.
Szerintema szenátus ablakba lehetne egy csúszka és azon lehetne beállítani,viszont a felkelések ne egy konkrét adóhatár fölött induljanak meg,hanem fokozatos átmenet legyen benne.
Tehát:Minél feljebb veszed az adót annál nagyob lesz a fekelések kockázata,gyakorisága.
Újabb ötlet:Szövetségi adó
Ezt a szövetségek vezetői felvethetik és a tagok fogadhatják el,szavazhatják meg az összeget.
Az ebből összegyűlt nyersanyag menyiséget a szövetség szabadon felhasználhatná pl.:Világcsodák gyors felépítetéséhez,hadi kiadásokhoz(közös harcoknál);vagy segítségre,támogatásra szoruló tagoknak(pl.:akit már vagy 50-edszer támad egy erősebb játékos).
Érdekessé lehetne vele tenni a játékot:rolleyes:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Az alapötlet nagyon tetszik, de én eszközölnék egy pár változást:

Támogatnám az egyik előttem szólót a csúszkáról.
Az én módosításom, hogy van egy alapadó, és egy csúszka.
Egyszerűen működne, pl.: az adó 25% (25%=az alaptermelésed 25%*50 (egy fajtára értendő), de a számokat és a képletet bízzuk a németekre), akkor 25% az esély a lázadásra. Max.: 80%lehet az adó, ez lenne a kritikus pont.

Csak egy adó lenne, meg hadiadó. Ezt óránként kapnád, kicsit nagyobb érték, de óránként 10%-kal csökken a termelésed, max.: -50 %-ra növelheted tehát 5 óra sarc, a számokat meg a németeknek. Ez jó lázadáskor és gyarmi előtt.

A Lázadás 24 óráig tart az alapadónál és vagy hadsereggel győzöl, (elég nagy mennyiségű milíciát kellene legyőzni), vagy pedig eltűröd a termelés 60%-át, az építési idők kétszeresét, illetve építés, hadsereg-nél +25% nyersanyagot kell fizetned (értéktelenedik a pénz, mint a Forint :D. A Kalmár pedig nem jön lázadáskor a városba, illetve milícia is csak 50% jön ha behívod.

De ezen lehet változtatni, de az az én ötletem, jack.o véleményét kérném. (másokét is, de érdekel ő mit gondol, ezt nem azért írom, mert nem bírom a kritikát, épp ellenkezőleg :D)
 

DeletedUser

Vendég
Nem tetszik.
Ott vannak a gépi falvak, bányák, Héra elégedettség varija, ezen felül kereskedelmi lehetőség, farmok.
Akinek ez nem elég, hogy fejlődni tudjon, annak nem tudom mit is mondhatnék.
 

DeletedUser

Vendég
Amúgy egyet értek.
Még szerintem ezek a kezdőbónuszok, napi bónuszok, és egyebek is, amiket a grepoban nem annyira rég vezettek be; együtt már ez is nevetségesen sok.
 

DeletedUser8585

Vendég
nos az a helyzet mindenkiéhez szólva hogy igen a lázadásos dolgokat túlbonyolítottam ebben igazatok van majd vhogy módosítom
a szövetségi adóhoz szólva igen nekem is eszembe jutott de azt egy külön ötletnek szántam volna és külön topik lett volna a fórumon
de ha akarod akkor te is leírhatod
a saját adófajtáimhoz viszont ragaszkodom de a hadiadó ötlet tetszik majd átírom itt a dolgokat (persze oda írom hogy a ti ötletetek)
szerintem ezzel az adóval együtt sztem nem nevetségesen sok sőt pont jó lenne és sokkal valósághűbb mivel adó már azóta létezik mióta az eszünket tudjuk,és a fejlődés is gyorsabb lenne és élvezetesebb lenne a játék
viszont várom a további kommenteket és ötleteket hogy hogy lehetne ez jobb köszi:)
 
Fent