Új világ - sebesség

Milyen sebbessége legyen a játéknak

  • 1 - lassú

    Szavazatok: 14 5,7%
  • 2 - közepes

    Szavazatok: 39 15,9%
  • 3 - gyors

    Szavazatok: 193 78,5%

  • Összes szavazó
    246
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser619

Vendég
Foglalás során innentől nem kell azzal szórakozni, hogy mikor érjen be a támogatás/támadás. Csak támadni kell a várost, ezzel is meggyorsítva a menetet.
Pont az lenne a lényeg egy taktikai, stratégiai játékban, hogy gondolkodni kell.

Én még nem próbáltam a gammát, de ha jól sejtem akkor ott 12 óra van arra, hogy bevédjék a várost a felkelés alatt. Ha igen akkor sokkal nehezebb foglalni, mert 12 óra alatt a fél szövetség odaér a védőkkel.
Ráadásul ha felkelést keltünk akkor egyértelmű, hogy foglalni akarunk és nem olyan könnyű elterelő támadást indítani mondjuk más városokba is.

Ha nem így van, akkor javítsatok ki és légyszi írja le valaki, hogy hogyan van ez a gyakorlatban
 

DeletedUser

Vendég
Szerény véleményem szerint:

Lehetne hibrid pl. a foglalási rend: választható/fejleszthető lehetne mind a Bétás és Gammás foglalásos lehetőség is. (lázadás és 12 órás foglalás is fejleszthető lehetne, és támadás előtt eldönthető lenne, melyikkel indulsz el)
Ha valaki közbetámadna, az persze értesítést kapna, milyen lehetősége van. Ha nem fejlesztette ki mondjuk a lázítást, csak a hódítást, akkor rápacsált, ha éppen lázadás van a kiszemelt városban.
A 8 órás határidő, kicsit rövidke. Pláne, ha az egységek ilyen csiga lassúak. Ugyanis a szövetségi segítségek küldése így nagyon korlátozott lenne.
Esetleg, lehetne gyors segítség küldésére lehetőség. Mondjuk ezüst befizetésével gyorsítható lehetne.
 

DeletedUser

Vendég
Ez kb így is van, ahogy mondod. De előbb-utóbb mindenki rá fog szokni, hogy mindig mindenki lázítással támad - már csak elterelés miatt is jó.

De tény, hogy erős szövi ellen csak akkor van esély, ha többen támadnak és akarnak foglalni, így megoszlik a védők ereje is.

De jó játékosokat feltételezve tényleg nem gyorsítana a dolog elméletileg.
 

DeletedUser

Vendég
Gyorsaság

A 8 órás foglalásban van egy gond.

Az éjszakai bónusz még külön szavazási téma, de ha ott egy rövidített éjszakai bónuszt vezetnek be, akkor cseszni lehet, már ne haragudjatok!
Mondjuk éjféltől reggel 6-ig éjszakai bónusz, vagy teljes eltörlés, és ez felkérés keringőre, hogy éjszakai vadászok alvás közben foglaljanak. (Feltételezve rövidebb foglalási távolságot, mondjuk szigeten belül.)
Hiába a legjobb szövetségi rendszer, ha nem tudsz reagálni időben. Még a reggel 8-tól 16 óráig is húzós, hiszen meló is van a világon, és valamiből élni is kell.
Az új rendszert nem igazán ismerem, de amit hallottam róla, az eddig is egy támadás orientált rendszer volt, rövidített idővel ez hogy azt ne mondjam halálos.

Ezen kívül viszont azt mondom, hogy a szerver sebessége mindig gyorsítja a felesleg kirostálását, és a fejlődést is.
 

DeletedUser

Vendég
Sebesség!

T G.polis!
Szarintem minden túl lassú! A szabad népesség korlátozásával sem értek egyet!:p
El Cyd
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Játékosok!

A szavazás 2010.08.15-én 18:00-kor lezárul. Addig adhatjátok le a voksotokat, ha még nem tettétek meg.

Dragonrk
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

A Grepolis fejlesztők nem gondolkodnak abban az irányban, hogy ne egy egysíkú, egydimenziós hentelős játékot készítsenek?

Amennyire kb. 4 hónap játék alapján tapasztalom, itt a kultúra, diplomácia és egyéb szoft dolgok szinte semmit nem érnek. Félreértés ne legyen, nincs bajom a harccal, de azzal igen, hogy a játék logikájában gyakorlatilag csak azzal van értelme foglalkozni.

Sajnos általában véve is nagyon merev a játékrendszer, s bár a fejlesztők nyilván nem az ókori viszonyokhoz valószerűen hasonlító játékot szerettek volna, személy szerint én ezt sajnálom, mert engem rendkívül érdekel a klasszikus ókor történelme és harcászata.

Seleukos
 

DeletedUser

Vendég
A fent lévő ikonoknál, amikor írod a szöveget, van egy nagy "A" betű. A mellett lévő nyílra kattintva ott vannak a színek.Ha az egyikre rákattintasz, akkor olyan színnel írsz.(pl. ilyen szíínel ír Moira)(Így meg Dragonrk).... stb...

ja köszi értem fel fogtam:)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent