Új világ - sebesség

Milyen sebbessége legyen a játéknak

  • 1 - lassú

    Szavazatok: 14 5,7%
  • 2 - közepes

    Szavazatok: 39 15,9%
  • 3 - gyors

    Szavazatok: 193 78,5%

  • Összes szavazó
    246
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Moira

Ex-CM
Mint ahogy már tudhatjátok 17-én várható, hogy új világot indítunk és kíváncsiak vagyunk, melyek azok a dolgok, amelyet a játékosaink szeretnének. Ezért indítunk néhány témát, ahol lehetőséget adunk a vélemény kifejtésre a variábilis témák körében.

Ezek:
- sebesség
- éjszakai bónusz
- kezdő védelem.

Mivel az a sebesség résznek van dedikálva, így az alábbiakat kell figyelembe venni.

A sebesség határozza meg az áldás generálódás, termelés és kiképzés sebességét, de az egységekét nem.
Az alpha világ 1-es sebességen működik, a 2-es és 3-s, tehát béta és gamma 2-es sebességgel működik.

Az új világ új hódítási rendben fog működni, ami szintén gyorsítja kicsit és békés világot nem tervezünk még bevezetni. Ez egy adatgyűjtő felmérés, köszönöm mindenkinek, hogy segít a szavazatával látni, hogy mit szeretnének a játékosok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Engem érdekelne miért írjátok, hogy "új hódítási rendben fog működni, ami szintén gyorsítja kicsit". Nem először látom ezt.

Van valami számszerű adat arról, hogy így gyorsabb?
Mert az igaz, hogy több támadó kell mint a másik rendszernél, de így nehézkesebben megy a foglalás, és minél nagyobb az ellen, annál inkább.


mod: Moira, ez Bétán is így van.
mod2: Zola, köszönöm a támogatást, végre valamiben egyetértünk :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mivel 12 óra alatt el lehet foglalni egy várost 24 helyett.

Ez a 2es sebesség miatt van, nem az új foglalási rend miatt. Legalább a guruk ne vezessék félre a jónépet :)

Amúgy pedig nem hinném, hogy gyorsítja a sebességet az új foglalás. Az egyetlen igazi különbség, hogy nagyobb szervezettséget igényel, valamint azt, hogy nem lehet védőpontokat szerezni támadóként.

Egyéni véleményem, hogy ha új szerver lesz, akkor minél nagyobb legyen a sebesség - és az egységek mozgása is legyen ilyen sebességű.

Hogy miért? Mivel az 1es sebességű szeró is nagyjából hasonló aktivitást igényel, mivel itt csak úgy lehet védekezni, ha online valaki - a fiókhelyettesítés opció lehetősége nélkül. Ha valaki sokat tud online lenni, akkor a lassú fejlődési lehetőség érdektelenséget hoz.

Tehát akár 3 feletti sebességet is el tudnék képzeni.
 

DeletedUser

Vendég
Valóban Bétán is 12 óra a foglalás, de az én véleményem is az, hogy sokkal gyorsabb az új foglalási rendszer, mint a régi rend: (lehet nehezebb is, ezt majd a végén)

Pozitív:

Foglalás során többet nincs szükség védelmi erőkre. Ez a foglalás menetét meggyorsítja olyan szempontból, hogy ilyen egységeket innentől csak saját védelemre kell használni.

Foglalás során innentől nem kell azzal szórakozni, hogy mikor érjen be a támogatás/támadás. Csak támadni kell a várost, ezzel is meggyorsítva a menetet.

Ha sikerült áttörnie a régi rendszerben a gyarmatosítóhajónak, akkor nem volt könnyű visszafoglalni a várost. Legtöbb esetben az oda tartó támogatást vissza kellett vonni, utána támadni. Túl sok időt kötött le, és folyamatos jelenlétet igényelt. Nem tudtad mi fog történni, amíg nem ér be a gyarmatosítóhajó, és utána sem, hogy sikerül-e kiütni.

Átláthatóbb lett a menet olyan játékosok számára, akik a régi rendszert nem értették. (megyek lázítani, megyek foglalni)

Továbbra is azokat részesíti előnyben a rendszer, akik aktívak. Nem aktívak így sem veszik észre, hogy támogatás fog nekik kelleni.


Nem írom ki hogy negatív, de lehet annak is venni:

Ebben a rendszerbe egy komolyabb foglalást nem tudsz megvalósítani, ha nincs erős szövetség mögötted. Itt már a szövetségeken van a hangsúly, nem a játékosokon.(csapatmunka)
Itt persze lehetne mondani, hogy a régi rendszerbe is csak úgy lehetett, de itt hatalmas védelem érkezik a városban lázadás szítása után, és nem biztos, hogy a régiben is ez lenne.

Megnehezült a játékmenet? Igenis meg nem is. Igen, mert mostmár a játékos teljesen betudja védeni a városát, mielőtt elfoglalnák.
Nem, mert nincs olyan, hogy tökéletes védelem. Bármin átlehet törni, csak jól szervezettség kell hozzá.

Összegezve:

Az új hódítási rend egy kis esélyt ad a védelemre azoknak a játékosoknak, akik nem tudtak otthon lenni folyamatosan, (QQ hatása psszt.) de ez nem segít mindenkin. Továbbra is nehéz a foglalás, sőt magánakciókra már szinte esély sincs.
Ez rossz? Rálehet mondani. Közösségi játék lett a Grepolisból, már a szövetségeken van a hangsúly. Itt már nem csak az van, hogy "Én" vagyok, hanem "Mi" vagyunk.

Jelenlegi sorok teljesen fügétlenek a "hovatartozásomtól", saját vélemény hangzott el.

U.I: Játszottam már 3-as sebességű világon új hódítási renddel, meg kell hagyni érdekes.(Pozitív értelemben) +1 a 3-asnak
 

DeletedUser

Vendég
Drag, itt nem arról szólt a felvetés szerintem, hogy miért jobb vagy rosszabb az új foglalási rendszer, mindössze a "gyorsaság" volt a kérdés, ha jól értelmeztem. Pontosabban én erre akartam reagálni.

A tényleges fejlődési ütemet egy idő után úgyis a kp-k gyűjtése határozza meg, az a korláta mindennek, nem az, hogy miként tudunk foglalni, bár én zöldfülű vagyok még a szakmában :)

Abban teljesen igazad van, hogy a csapatjáték kerül előtérbe, ami teljesen pozitív és nem is kérdés, hogy milyen lesz a foglalási rend - ha jól gondolom. A kérdés, hogy mik legyenek a szabad paraméterek.

Sebesség, kezdő védelem, éjszakai bónusz, egységek sebessége, szövik taglétszáma. Ha jól értettem.

Személyes vélemény: különbözzön az eddigiektől, úgy lesz esély mostani aktív játékosokat "átcsábítani". Azaz: max. sebesség, max. egység sebesség, minimális kezdő védelem és és éjszakai bónusz, valamint kis létszámú szövetségek!

Ui: Bandi, mi sok dologban értettünk egyet, csak voltak, amikben nem :)
 

DeletedUser

Vendég
(...)mindössze a "gyorsaság" volt a kérdés, ha jól értelmeztem. Pontosabban én erre akartam reagálni.
A tényleges fejlődési ütemet egy idő után úgyis a kp-k gyűjtése határozza meg, az a korláta mindennek(...)

(...)Foglalás során többet nincs szükség védelmi erőkre. Ez a foglalás menetét meggyorsítja olyan szempontból, hogy ilyen egységeket innentől csak saját védelemre kell használni.(...)

Pont erről van szó: Muszáj védőket tartanod, pont az új rendszer miatt, viszont nem tudod őket HP-re, és így KP-ra váltani. Szerencsétlen esetben csak állnak otthon, míg el nem híznak.
Éppen e miatt egy foglalásnál kevesebb harci pontot tudsz összegyűjteni.
Tehát lehet, hogy ugyan annyi ideig tart elfoglalni egy várost, de tovább tart begyűjteni a következőhöz szükséges kultúra pontot.


(...)
Megnehezült a játékmenet? Igenis meg nem is. Igen, mert mostmár a játékos teljesen betudja védeni a városát, mielőtt elfoglalnák.
Nem, mert nincs olyan, hogy tökéletes védelem. Bármin átlehet törni, csak jól szervezettség kell hozzá.(...)

Mivel a játék továbbra is a védelmet favorizálja egy kicsit, inkább úgy fogalmaznék, hogy nem lehet elfoglalni egy várost, ha megfelelő szervezettséggel, figyelemmel védik.

(Az időzítés elleni szabály egyszerűen lehetetlenné teszi a normális támadást, míg védekezésnél ez nincs így.)

Én javasolnám ennek eltörlését egy gyorsabb világon, és az egységek sebességét is növelni kellene.
Az éjszakai bónusz további csökkentése nem jó ötlet, amíg nincs helyettes.


Ui: Zola örülök, hogy itt vagy a fórumon, aktívan. Így megint túlsúlyba került a tapasztalat a lelkesedéssel szemben :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A többi paraméterrel kapcsolatban nem lesz szavazás?
 

DeletedUser

Vendég
Gfrz: Ott csak megosztottam a véleményem az új hódítási rendről, nem támadni akartalak.

Bandybaa: Időzítés ellenit nem fogják eltörölni, mert direkt vezették be(a játékosok nem robotok).

Volt kérdés:
3-as sebességnél 6 óra lesz a foglalás?
Nem.

1 szint az alapérték, ez vegyünk 24 órának. Minden egyes szinttel el kell osztani az alapértéket, tehát:

Sebesség 1: 24 óra foglalás
Sebesség 2: 12 óra foglalás
Sebesség 3 :8 óra foglalás

Értelemszerűen így változik a többi érték is.

Egyébként Deltára én a következő paramétereket mondanám:
Sebesség: 3
egység sebesség: 1 (talán 2, de az úgy tényleg nagyon gyors lenne)
Kezdő védelem: 3 nap
Szövetség limit: 50
Éjszakai bónusz: 0
Hódítási rend: új (bár ez már szinte biztos)

(pontos adat még nincs róla)
 

DeletedUser

Vendég
Dragonrk, remélem a próféta szólt belőled. Ha 2es lenne az egységek sebessége, még én is kipróbálnám, az tuti :)

Azért regeltem ide a fórumra, mert láttam, hogy szavazásra bocsájtottátok a dolgot és ez mindenképpen dicséretes Tőletek!
 

DeletedUser

Vendég
Így belegondolva, ez Daráló lenne, nem Delta. :) (kétségkívül nagyon dinamikus)
 

DeletedUser727

Vendég
Szerintem is egy dinamikus világnak lenne értelme. Minél gyorsabban és hatásosabban lehessem fejlődni és támadni. Akinek nem stilusa ez, annak maradnak a lasabb szerverek, de szerintem sokan választanák ezt a világot.
 

DeletedUser

Vendég
Én játszok 3-as sebességú szerveren (Angol) és nem olyan gyors mint hiszitek :)
 

DeletedUser

Vendég
Mondjuk nem mindegy, hogy 9, vagy 3 óra alatt építesz fel valamit. :)
 

DeletedUser

Vendég
na igen, ebben a daráló deltában én is szívesen játszanék... végre a legelején le lehetne gyökni a sok simcityzo noobot aztán kezdodhetne az igazi háború. :p
 

DeletedUser

Vendég
Mondjuk nem mindegy, hogy 9, vagy 3 óra alatt építesz fel valamit. :)

[color]sziasztok de ezt nem értem hogy hogy lehet szines betűk el irni mer be irom hogy pl: [color]dszhduzhdh[/color]de utána meg nem ir szinesen eszt nem értem hogy lehecséges segicsetek :)
 

DeletedUser1598

Vendég
A fent lévő ikonoknál, amikor írod a szöveget, van egy nagy "A" betű. A mellett lévő nyílra kattintva ott vannak a színek.Ha az egyikre rákattintasz, akkor olyan színnel írsz.(pl. ilyen szíínel ír Moira)(Így meg Dragonrk).... stb...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent