Új Isten

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:
Új isten: Herkules. vagy Heraklesz ill. Iraklisz. kinek hogy tetszik

Jelenlegi állapot:
5+1 Isten, Héra Zeusz, Poszeidon, Hádész, Athéné,+ Artemisz-(Hősök Világa)

Leírás:
Herkules tulajdonságai:
2 Lény: Maga Herkules, mivel félisten volt.Képességei, Szúró fegyver, Nagyon erős volt és ezért arra gondoltam hogy, legalább 25-ös templom és 20-as Kaszárnya kell a kifejlesztésére.
de a kaszárnyában mondjuk viszonylag közepes nyersanyag költségű lés kb úgy 300 áldásra lenne szükség előállitására.
Óriások: Képessége: Ütőfegyver, és az előálitása 200 áldás és mondjuk olcsó nyersi költségű.
Áldásai:
- Herkules ökle: a város felé tartó támadó tengeri és szárazföldi egységek mind visszafordulnak. ehhez 300 áldásra lenne szükség,
- Istenek Kegyelme: a városfal 5%-al erősebben véd az elkövetkezendő 3 órában. Ehhez szükséges áldás 200
- Zeusz kedvessége: (Mivel Zeusz Herkules Apja) Zeusz varázslatai hatástalanok lesznek a városodra 12 óráig. ebbe minden varázslat beleértve amik a város felé tartanak ellenséges csapatokra varázsolt erő hatástalan lesz.
szükséges áldás 200
- Harci Kedv: 10%-al több Harci Pont a csatában. Szükséges áldás 250



Visszaélések:
hát ezzel sztem sehogy nem lehet vissza élni.

Vázlatrajz: nincs

Érvelés: Szerintem ez még érdekesebbé és változatosabbá tenné a Grepolis-t

Nyilatkozat: szerintem megfelel minden kritériumnak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem így hülyeség. Olyan varázslatot, ami lesöpri a szárazföldi sereget, nincs értelme. Ennyi erővel vissza is fordulhatna a sereg.
A Zeusz dühe varázslat elpusztítja a szárazföldi egységek 10-30%-át, szerintem ez bőven elég.
A harci kedv varázslat szerintem annyira nem durva, max. kicsit lejjebb visszük a 15%-ot 10%-ra, és akkor nem kéne ennyi áldás hozzá, mert szerintem annak sincs sok értelme, ha 1 varázslattal annyi áldás elmegy, hogy semmi nem marad.
Minden istennek 2 lénye van, tehát valaki még kellene (Chuck Norris :D). Maga Herkules meg szerintem túl erős így. Hát még ha áldás sem kell hozzá. Bármekkora is a nyersanyag-igénye, azt a szigetfalvakkal, a kereskedelemmel és áldásokkal behozhatja, pont ezért jók az áldások az ilyenekre. Azt, hogy egyszerre 3féle támadótípus, szintén nincs értelme, mert direkt ezért van 3féle támadó, hogy változatos legyen.
 

DeletedUser

Vendég
Magát azt,hogy új isten legyen,azt pártolom,de ezt nagyon le kell,hogy szóljam!

Az szerintem hülyeség,hogy Herkules legyen,mert valahogy nem is hangzik valami jól,meg a meséket félretéve nem is tudunk róla sokat (bár Artemisz sem a "legmenőbb" :p)

Szóval viccet félretéve hogy a mitológiai lény maga Herkules lenne,az is magában hülyeség,mert régen,a mitológia szerint az istenek nem avatkoztak bele az emberek vitáiba,és főleg nem harcoltak velük,így ne legyen ez másképp itt sem!

hogy többféle támadó ereje legyen,az nem lenne fair másokkal szemben,és amúgy sem lenne nagyon megoldható!

hogy az egész sereget elpusztítsa,az egyenlő a teljes bukással,hisz én szinte Mű-n 20 percenként sarcoltam 7 gépi faluból,és ment a Népességnövekedés is,és még így is közel 4 nap kellett,hogy felállítsak egy ütőképesebb sereget,és mi lenne a nálam kevésbé aktívabb emberekkel? :/ (elnézést a beképzeltségemért,kérlek nézzétek el)

Másik varázslat,a Zeusz kedvessége,olyan Athénének a városvédő varázslata!

Szóval elnézést a sok ellenérv miatt,de szerintem ez itt nem állná meg a helyét!
 

DeletedUser

Vendég
Először is: Herkules nem isten volt! Hanem félisten.
Másrészt most vezették be Arthemiszt, illetve a 2.0-kor alatt Hádészt. 1-1 év telt el nagyjából az új istenek között, az eredeti négy isten (Zeusz, Héra, Poszeidón, Athéné) pedig eredetileg is megvolt.

Olyat biztos nem vezetnek be, hogy minden város felé tartó szárazföldi egység meghal... tengeren jönnek, bár ez nem lényeges.
A Zeusz dühe ennek egy némileg reálisabb változata.
Amit te javasolsz, egy Jolly Joker áldás lenne. Küldenek 50 támadást a városom ellen, rányomok egy ilyet (ha van rajta városvédelem, azt Artemisz áldásával feloldozom) és kampec a támadásoknak.
A támadó szellemű játékosok (pedig itt abból van több) ellen ez óriási veszteség lenne és valószínűleg sokan abbahagynák, mivel többezer katonát buknának a semmiért!

Mitológiai egységnek olyan lenne csak jó, amiből több van. (Ilyen szempontból a minotaurusz is hülyeség, mivel abból is csak 1 volt) :)
Szerinted az hogy nézne ki, hogy megtámadok egy várost 10 Herkulessel, ott meg van 20 Herkules védőnek (már a gondolata is vicces) :D

Az ötlet egyik részét sem támogatom! thisisgrepo
 

DeletedUser

Vendég
kicsit szépítettem rajta, remélem így oké, az ötlet valamennyire. nem gondoltam hogy most rögtön bevezetésre kerüljön, hanem valamikor ha esetleg új istenben gondolkodnak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Olyan áldás, ami minden támadásra hat, nem jó.

És az meg végképp nem, hogy mindenfele Herkulesek szaladgáljanak. Hiába félisten, azért megsokszorosítani még ő sem tudta magát :mad:
A klónozást akkor meg még nem találták föl :D
 

DeletedUser

Vendég
:D ez tetszik klónozás :D
többit is 'klónozgatjuk' akkor herkulest miért ne :D
akkor mit javasolnál lénynek, Xena-t :D herkules helyett?
viccen kivűl de most tényleg, mit javasolnál lénynek herkules helyett?

és az elpusztit minden támadó egységet áldás helyett?

többi amúgy jó vagy még mindig nem teszik senkinek az ötlet?
 

DeletedUser

Vendég
"viccen kivűl de most tényleg, mit javasolnál lénynek herkules helyett?"

Ha nincs konkrét ötleted,akkor kérlek addig gondolkozz,amíg meg nem jön az igai ötlet!

Kérlek olvasd el az "Ötletek sokasága" topic-ot itt,az Ötletek fórumszálban,mert az ott levő ötleteken én tényleg sokat gondolkoztam!
 

DeletedUser

Vendég
Azért nem javasolok semmit, mert kétlem, hogy mostanában bevezetnének új istenséget.

Így idővel a bőség zavarában szenvednének a játékosok, ha mondjuk jövőre már lenne 10-20 isten.
De Herkules akkor sem jó, mivel Ő NEM ISTEN!

De ha egy istenséget írtál volna, azokból is már elég sok van, és nem kerülhet be nyilván mindegyik, hiszen akkor a 30 várososoknak kb. még nem lehetne minden istenük, és azok is csak 1 városban.
Emellett egy istenhez ki kell találni 4 hozzá illő/köthető áldást és 2 hozzá köthető mitológiai egységet (ami nem lehet maga az adott istenség, és olyan lény sem igazán amiből csak egy volt --- itt a játék készítői a minotaurusszal némi hibába estek, de hát ez csak egy játék). Persze mindazt figyelembe véve, hogy olyan áldás kell, amihez még nincsen hasonló.
Tehát olyan nem jó, aminek a hatása ugyanaz, vagy ugyanarra hat más mértékben, mint egy másik áldás.
 

DeletedUser

Vendég
Azért nem javasolok semmit, mert kétlem, hogy mostanában bevezetnének új istenséget.

Így idővel a bőség zavarában szenvednének a játékosok, ha mondjuk jövőre már lenne 10-20 isten.
De Herkules akkor sem jó, mivel Ő NEM ISTEN!

De ha egy istenséget írtál volna, azokból is már elég sok van, és nem kerülhet be nyilván mindegyik, hiszen akkor a 30 várososoknak kb. még nem lehetne minden istenük, és azok is csak 1 városban.
Emellett egy istenhez ki kell találni 4 hozzá illő/köthető áldást és 2 hozzá köthető mitológiai egységet (ami nem lehet maga az adott istenség, és olyan lény sem igazán amiből csak egy volt --- itt a játék készítői a minotaurusszal némi hibába estek, de hát ez csak egy játék). Persze mindazt figyelembe véve, hogy olyan áldás kell, amihez még nincsen hasonló.
Tehát olyan nem jó, aminek a hatása ugyanaz, vagy ugyanarra hat más mértékben, mint egy másik áldás.

Teljesen egyet értek!

És ha komolyan szeretnél egy istenséget,akkor azt kérlek jól dolgozd ki!
 

DeletedUser

Vendég
Új Istenek

Szeretnék Hozzá járulni Grepolisz Jobbá tételéhez néhány Ötlettel:
1.3 Új Istent lehetne bevezetni a Kappára,és az összes 2.0 világra.
Istenek:
1.Arész a görög *mitológiában a háború istene, Zeusz és Héra gyermeke. Pallasz Athénével ellentétben nem bölcsen vezetett és ezért nem a győzedelmes és igazságos háború, küzdelem istene volt, hanem az értelmetlen vérontás és kegyetlen öldöklés megtestesítője.
Isteni Erők:
1. Katonai Támogatás:5 Lovast kapsz
2.Kém:A megadott városról kémjelentést kapsz
3.Hódítási Vágy:Kapsz 1 Kultúra pontot .
4.Árész Pajzsa:A támadást *10%kal több embered éli túl.
Mitológiai Egységek:
1.Küknosz:Arész és Püréné (vagy Pelopeia) fia, a makedóniai Amphanai királya.
2.Phobosz :Arész hadisten és Aphrodité fia, testvére Deimosz. A csatákban az iszonyat megtestesítője.




2.Aszklépiosz *a gyógyítás istene a görög-római mitológiában.
Apollón és Korónisz nimfa gyermeke. Kezdetben csak halandó volt, ám Zeusz az istenek közé emelte, így lett ő a gyógyítás és a gyógyhatású szerek istene.
Isteni Erők:
1.Gyógyulás:A lakosságot kínzó járványokból felgyógyít.Vissza állnak a munkások az eredeti termelésre.
2.Gyors Szaporulat:A Tanya következő szintre lépésekor 10 egységgel nő a Tanya Befogadóképesség.
3.Újraéledő Test:A Csatában elesett ellenséges szárazföldi katonák 10%Újá éled és Téged szolgál ezentúl.
4.Bájital: megajándékozta a jótékony Aszklépioszt egy itallal, Amely Gorgó a bal oldalából kiszívott vér mérgező, halálos ital volt.Az Elenséges csapatok 25% Mérgezés áldozata lesz.
Mitológiai egységek:
1.Kakas
2.Kétfejű kígyó




Héphaisztosz egyedül Héra gyermeke, apja nem volt. Ugyanis Zeusz megcsalva ismét feleségét, Hérát, gyermeket várt Métisztől, ám egy jóslat miatt elnyelte a terhes anyát, így saját maga lett várandós a gyermekkel, bár nem tudta, hogyan fogja megszülni. Bosszúból az istenek királynője úgy döntött, hogy ő is tud saját maga, apai segítség nélkül világra hozni egy gyermeket. Így született meg Héphaisztosz.
Isteni erők:
1.Tűzvész:Minden épület 1-3 szintet esik vissza
2.Pácélzat: Katonáid ereje 10%-kal nő
3.Építkezés:Az épületeid 50% gyorsabban épülnek
4.Varázs Trón: Ami fogva ejti azt istent, aki beleül.
12 órára Felold minden Isteni erőt és semmilyen isteni erő nem hat a városaidra.
Mitológiai Egységek:
1.Fém Katona
2.Acél sas

Remélem Ezek az Isten Jelöltek Közül Valamelyik Megfelel Az Elvárásoknak?Reményem mindegyikre kiterjed Mert végül is az Olimposzi Fő Istenek 12-n Voltak
 

DeletedUser

Vendég
Az ötleted eléggé kidolgozatlan!

De szerintem nem is kell új istenségekkel túlbonyolítani a játékot.

Árész:
- a kultúra pont egy áldás következtében azért eléggé nagy effektus
(jó hogy nem rögtön tied lesz az a város, amire rávarázsolod az adott áldást) :)
- 10%-kal több ember éli túl, ez így értelmetlen, ha mind meghal, tökmindegy van-e áldás, csak elpazaroltad
ha egy sem hal meg akkor meg mi van??
ha meg arra gondoltál, hogy a halottak 10%-át "újjáéled" (magyarul 10%-kal kevesebb lesz a veszteség, ilyen áldás már van)

- a mitológiai egységeknek olyanoknak kéne lennie, amikből lehetőleg több is létezett. (jó hogy nem lehet minden városban 10 Zeuszt képezni) :D


Aszklépiosz:
Kevésbé ismert istenséget szerintem keresve nagyon találhattál volna.

- gyógyulás: ilyen áldása Artemisznek már van, csak az minden áldást levesz az adott városról, míg ez csak egyet
- gyors szaporulat: ezt mégis hogy? ha nekem már alapból 40-es tanyám van így jártam? hogy kéne használni?? ez az áldás alapból nem kivitelezhető
- újjáéledő test: ilyen most is van, csak az saját csapatra hat. Hádész feltámadás (vagy mi) nevű áldása...
- bájital: ilyen is van (Zeusz dühe), csak annyi különbséggel, hogy az 10-30% között öl meg egységeket (ráadásul a Zeusz dühét lehet kombózni tengeri viharral, bagollyal, honvággyal, tehát további kombózási lehetőséget biztos nem raknának be)

- a kakasban mi a mitológiai? :D
- a mitológiai egységek egyáltalán nincsenek kidolgozva (ötlet többi részéhez képest sem)


Héphaisztosz
- tűzvész: szerintem az elsők között hagynád abba, ha egy ilyenből gyors egymásutánban rádszórnának 2-3-at városonként (mondjuk 1 nap alatt), olyan, mintha egyszerre ráddobnának úgy 20 villámot!
- páncélzat: ezt hogy? városra hat? támadásnál? (utóbbi a hősiesség nevű áldásként már benne van a játékban...)
- építkezés: ennek meg mi értelme lenne?
- varázs trón: Artemisz mittudoménmianeve :p nevű áldása is nagyjából ezt csinálja

- mitológiai egységek?? (teljesen kidolgozatlan, és nem is hallottam ilyenről a görök mitológiában, mint ezek)


Ha szépen kidolgoznád az egészet sem valószínű, hogy bevezetnék, de így kidolgozatlanul még a játékosok sem fogják támogatni.
Kár a gőzért, szerintem csak az idődet pazarolnád az ötlet kidolgozásával...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én csak Ötletet Adtam Nem Akartam teljesen kidolgozni Gondolom nem az Én dolgom Az Ötletek Teljes Megformálása.
Szerintem Félre Értelmezted azt amit le Írtam
Árész:
- "a kultúra pont egy áldás következtében"(De Ezt az áldást Ha Jól tudom :Ti állítjátok be hogy menyibe Kerüljön és Hogy
valamilyen másik Dologgal Lehessen Meg vásárolni?)/Ilyenre is van példa/ :D Tehát Belehetne Állítani egy olyan Összegre amely Esetleg Vagy mondjuk Egy olyan eseményt pl:Csak a 10-dik város Után lehessen Azt Megvásárolni.Ezt gondolom te is Tudod hogy a 10-dik város után már nagyon sokba kerül a következőváros . Így Ennyivel Könnyíthettünk egy kicsit a Játékosokon!
Na De Nézzük a többit! :D
- "10%-kal több ember éli túl",Ford:(10% Kevesebb Lesz a Csatában a Veszteség) Így Jobb?De Ha már Van 10% Akkor ez Legyen 20%
- "a mitológiai egységek" (én csak egy ötletet adtam ezekkel kapcsolatba, egy tippet be rakhattam volna helyettük a hétfejű sárkányt
is De az nem volt a mitológiában)

"Aszklépiosz *(Kevésbé ismert Istenség,Elismerem De 1. Istenség 2. valamennyire csak ismert lehetett ha benne volt az Olimposzi 12 ben nem? A gyógyítás istene a (görög-római mitológiában).
Apollón és Korónisz nimfa gyermeke. Kezdetben csak halandó volt, ám Zeusz az istenek közé emelte, így lett ő a gyógyítás és a gyógyhatású szerek istene."

- "gyógyulás: ilyen áldása Artemisznek már van,( csak hogy Artemisz csak 1 Világban a Hős világban van!)Én Meg ezt Írtam:
/Szeretnék Hozzá járulni Grepolisz Jobbá tételéhez néhány Ötlettel:
1.3 Új Istent lehetne bevezetni a Kappára,és az összes 2.0 világra/ Ebbe a szövegben én nem olvasok olyat hogy a Hős világba kell őt rakni.Amúgy Meg Artemisz meg Nem Volt a 12 Olimposzi fő isten Között
-" újjáéledő test: ilyen most is van, csak az saját csapatra hat."Igen de ha jól emlékszem volt egy mitológiai csata amiben az ellenség katonáit támasztották fel és küldték harcba. ezt meg lehetett volna itt is tenni mondjuk egy támadás során a védő alkalmazza a támadó elesett katonáinak 10% kapja meg ez mért olyan nagy kunc?
- "bájital: ilyen is van (Zeusz dühe),"Ez is ki igazítást érdemel lehet hogy rosszul tudom de a Zeusz Dühe csak a tengeri csapatokra vonatkozik? a szárazföldiekre nem?
- "a kakasban mi a mitológiai?" Mint már írtam a Mitológiai egységekhez én csak egy Tippet adtam.lehetett volna egy óriás kakas is ami embereket eszik,?Tipp
Héphaisztosz
- tűzvész: mint mondtam ezek ötletek tippek .Fantáziával tovább görgethető ötletek.Essen 3 szintet egy Bizonyos épület de ilyen is van.meg mármint írtam a varázslatok árát azt ti szabjátok meg nem de?Gondolom ez is oké?
- "páncélzat:" ha Támadnak akkor jó az erős páncél nem de?10% erősebbek a katonák a támadással szemben.De még ez is variálható!
- "építkezés:" csökken az építés időtartama.Így Pontosabb
- "varázs trón:" Athéné csinál hasonlót nem Artemisz de ha már ő is akkor ez ciki. De ezzel én azt akartam mondani hogy a trónus Feloldaná a varázslatot nem meg akadályozza ahogy Athénénél hanem feloldja ez sem elvetni való.
Tehát szerintem és többed magam szerint is az alap ötletek jók a kidolgozásuk viszont nem az én reszortom
Nem olyan biztos hogy nem támogatnák az alap koncepciót ugyan is mi előtt elküldtem nektek én csináltam róla egy kisebb közvélemény kutatást Sokan pozitívan jeleztek vissza De ti egy nagyobb közvélemény kutatást tudnátok csinálni mint én mért nem próbáljátok meg?

Én is örültem!
 

DeletedUser

Vendég
Ahhoz, hogy az egész játékot átfogó közvéleménykutatást kéne tartanod, hogy pontos eredményt kapj.

Ezt gondolom te is Tudod hogy a 10-dik város után már nagyon sokba kerül a következőváros . Így Ennyivel Könnyíthettünk egy kicsit a Játékosokon!
32 városom volt Alphán, úgy, hogy totál kezdő voltam a játék kezdésekor (már jó ideje abbahagytam)

Mivel ez egy harci játék, előbb-utóbb belekeveredsz a harcokba, kapsz egy csomó harcipontot, onnan már simán megy az új város... nem nagy dolog összeszedni +1 városra a kultúrt, legfeljebb ha nem harcolsz, akkor nehézkes kissé. :)

Általában a sokkal kevesebb programozást igénylő és kidolgozottabb ötleteket sem vezették be a fejlesztők (volt jópár, olyanok is, amik nagyon hasznosak lettek volna), ha újítást akarsz a játékba, azt magad dolgozd ki, ne másokkal akard kidolgoztatni.
De mint mondtam, kár a gőzért, csak az idődet pazarolnád. Főleg, ha új isteneket akarsz bevezetni.


Olyan áldásra alapból felesleges ötlet, amilyen már létezik, ergo
- olyan áldás alapból szóba sem jöhet, ami csökkenti a veszteségedet, mert ilyen már van

Aszklépiosz nem volt olümposzi isten! Ezzel szemben Artemisz ölümposzi isten.
Ha nem hiszed: http://hu.wikipedia.org/wiki/Tizenk%C3%A9t_ol%C3%BCmposzi_isten


Igen de ha jól emlékszem volt egy mitológiai csata amiben az ellenség katonáit támasztották fel és küldték harcba. ezt meg lehetett volna itt is tenni mondjuk egy támadás során a védő alkalmazza a támadó elesett katonáinak 10% kapja meg ez mért olyan nagy kunc?
Nem tudom hol/mikor lehetett ez a csata, de olyat sem tesznek bele a játékba, hogy 300 katonával megölsz 50000 katonából 20000-t, pedig ilyen is volt a játékban :D
Ahogy olyan sincs, hogy Zeusz vagy Héra megharagszik rád, és a földdel teszi egyenlővé a városaidat (a görög mitológiában voltak ilyesmi dolgok, még ha nem is feltétlenül várost pusztítottak el)


Rosszul tudod :)
A Zeusz dühe szárazföldi csapatokra vonatkozik. A tengeri csapatokra Poszeidón "tengeri vihar" áldása hat ;)

Arra, hogy támadnak ott a városfal, egy jó adag kardforgató, íjász, hoplita, birema, a támogatás gomb az őrtorony, a honvágy, a Zeusz dühe a tengeri vihar és a bagoly.

Kétlem, hogy olyan áldást bevezetnének, ami helyettesít egy prémium funkciót.


Varázs trón: igazad van, Athéné városvédelem, és Artemisz mittudoménmianve nevű áldása 2 az 1-ben formában. Ezt így megint biztos, hogy nem vezetik be.
 
Fent