Új egység: Lándzsás!

DeletedUser

Vendég
Nem értem mért van erőltetve ennyire a szúrófegyver, hisz alapból 2 multifunkciós pusztán nyersanyagból toborozható is van belőle.

Mért nem találnak ki "vendég harcosokat"
Akiket szigetküldiben vagy épp a főníciai kalmártól lehetne venni, és ezek totál más fegyvernemhez tartoznának...

Pl lehetne hálóvető vasvillás meg hasonlók....
Esetleg lehetne a görögöket környező népekből "zsoldosokat" tervezni... mint pl perzsákat, thrákokat egyiptomi (harci elefánt-os) etc...
 

DeletedUser

Vendég
Alapgondolat nekem is tetszik !
De ilyen komoly változtatásokat szerintem nem terveznek, bőven elég volt nekik a játékegyensúly újrahangolása.
Ami rám ragadt, az a multifunkció.
Tegyük fel, hogy van egy zsoldos.Ez kitűnően felszerelt katona, egyszerre szúró és távolsági harcos. Tehát ha egy ilyen egységgel támadunk támad xy értéket szúróként, xy értéket távolságiként is.
 

DeletedUser

Vendég
Ezzel az lenne a gáz, hogy vagy túl erős lenne és mindenki ezt gyártaná, vagy mind a kettőben béna és akkor esetleg megérné... de két támadó értékkel szerintem bonyolult lenne számolni, és ezenfelül, ha pl távolsági és szúró akkor:
Ha pl csak íjászok vannak elkezd szúrkálni?

Vagy a kardos ellen? megdobálja az frankón kivédi aztán a szurkálódás már optimális támadás lenne a kardos ellen de mi maradna a seregből?


Szerintem a zsoldosok nem boritanák fel az egyensúlyt, mert tömeggyártani nem tudnád, mert vagy szigetküldetés jutalomként lehetne szerezni vagy pedig a kalmártól, és lehetne az átlag katonák és a mitológiai lények között amolyan "félisten szerűek" mivel hogy 1-1 darabot is nehéz lenne összeszedni és hogy azért mégis megérje valahol...
Persze ez több népességet is vihetne, ami jelképezné, hogy ez ugyan 1 darab de mégis "1 légiós csapat"
 
Fent