Új egység: Lándzsás!

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló

Tudom, hogy sok katona van már a grepolisban de eljött az ideje, hogy jöjjön hozzánk 1 új harcos! :D

Leírás

Szükséges akadémiai fejlesztés:
Lándzsások kifejlesztése!
Szükséges Akadémiai szint:
6. szint!
Szükséges fejlesztési pontok:
8.

Kiképzéshez szükséges:
Szükséges kaszárnya szint:
5. szint.
Szükséges nyersanyagok:
100db Fa.
65db Kő.
95db Ezüst.

Támadó érték:
Fegyver tipusa:
Szúrófegyver.
Sebzés:
24

Védelmi érték:
Ütőfegyver ellen:

21
Szúrófegyver ellen:
13
Távolságifegyver ellen:
8

Visszaélések megelőzése:

Nem látok kibúvót, amivel visszatudnának élni.

Vázlatrajzok:

images


Nyilatkozat:

Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen, mindent beleadtam...
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem, mindent átlapoztam...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik az ötlet jól kivan dolgozva és építve bár én egy kicsit olcsónak tartom :D
 

DeletedUser

Vendég
Nekem is tetszik az ötlet,az ára pedig pont jó,ahhoz képest,hogy milyen képességei vannak.Remélem,hogy ez a vezetőknek is fog tetszeni,ezzel csak 1 gond van,mégpedig az,hogy akkor az akadémiának a fejlesztési pont kapacitását növelni kéne!
 

DeletedUser8681

Vendég
Sziasztok!
Ezt az egységet nem támogatom!
Mert a lándzsás már megvan! Ez a hoplita!!!
A hoplita egy görög egység,formációja a falanx,fegyvere a Dörü.
A dörü egy lándzsa fajta.
Tehát a hoplita egy görög lándzsás!
 

DeletedUser8330

Vendég
lateusz-nak igaza van. És a vázlaton, ott, nem egy perzsa harcos áll?
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is van elég harci egység, nem kell újabb.
(Nekem nem egészen tiszta, hogy a bal kezéből hogyan veszi ki a fegyvert -- már ha nem potyog el.)
 

DeletedUser

Vendég
Gondolom a kitalálója azt akkor gondolta használni, ha a csatában elvesztette/eldobta a fegyverét a jobb kezéből. Akkor már üres a jobb keze, tehát csak egyszerűen átvesz egy következőt a balból. :)
 

DeletedUser

Vendég
...csak egyszerűen átvesz egy következőt a balból. :)
Egy kis anatómia. Eleve nem lehet így tartani egy/több kb. másfél méteres pálcát, ugyanis marokra fognád. Ha mégsem, hanem valahogy az ujjaid között tartod, mint mondjuk a kínaikak az evőpálcikát, akkor nincs az a mozdulat, amivel át tudsz venni egyet a másik kezedbe anélkül, hogy megsebeznéd magad, és/vagy elszórnád a többit (miközben a pajzs is inkább csak akadályoz, de nem takar). Nyugodtan próbáld ki...
 

DeletedUser9235

Vendég
pégé-nek igaza van.lehetetlen egy élő embernek megcsinálni...de elvégre is egy játékról van szó és nem pont úgy kell kinéznie...a kinézetről nem mi hanem a szerkesztők döntenek és amúgy meg tök felesleges még egy harci egység...
 

DeletedUser

Vendég
Igen, ez olyan mint a hoplita, csak erősebb. Igaz hogy picit több nyersanyag kell hozzá, de cserébe "fogyaszt" mindenből.
Miért kell ez nekünk?
 

DeletedUser

Vendég
Határozott nem...
ez a balansz úgy rossz ahogy van sztem... és pont azután, hogy a lovas elvan nyomva, még egy egység ami tovább nyomja el...
ráadásul nekem kicsit hiányos adatú (sebesség zsákmány??? a sebesség elvileg lassabb a hopinál, a zsákmány meg elvileg egál, ha következetes szeretnék lenni) és még a népszerü szekérnél is erősebbek ezek a harcértékek, így az is eltünne ettől...

nem ellenzem hogy még szúrós egység, de a paraméterei alapján egy dilemmához állítson, hogy mi a jó nekem, mi az optimális, csak ebben az esetben van értelme új egységet bevezetni. Ha ettől csak kiszorul a többi, akkor a fordítotját éri el.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem jó ötlet, de ugyanakkor az is igaz, hogy erre már megvan a hoplita...
 

DeletedUser

Vendég
A kép valóban nem görög harcost ábrázol. Valamilyen mezopotámiai, lehet perzsa
féleség is. A hoplita valóban lándzsás egység, ezért én sem támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatjuk. Találj ki valami jobbat. (Nekem nem jut eszembe semmit , mert már mind a 3 egységtípusból van elég)
 
Fent