Áttörés

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Le tudná nekem írni valaki, hogy technikai értelemben hogy működik az áttöréses támadás?
Tételezzük fel, hogy olyan várost akarok támadni, ahol van mondjuk 300 biri, és egy teljes városnyi (kb. 2500 lakosnyi) szárazföldi védelem. Az én támadó városomban ki van fejlesztve az áttörés, magát a támadó csapatot pedig 24 jelző és 100 gyors szállító alkotja (tele támadókkal). Az egyszerűség kedvéért most zárjunk ki minden egyéb harcászati tényezőt (szerencsét, harci morált, fejlesztéseket, stb.). Na most, milyen eredménnyel fognak harcolni a jelzők? Normál esetben ugye 24 jelző 30 birivel tudna végezni (ha csak a harci értékeket nézzük). De ha az áttörés miatt ez feleződik, akkor csak kb. fele ennyi biri fog odaveszni. Nem tudom, hogy jól értem-e? És a másik; a szállítók "ereje" hogyan változik? Mert gondolom hogy ha a tengeri ütközet után még maradtak birik, akkor azért az összes szállító nem fog bejutni szárazföldre. Tehát a megmaradt birik mellett hány szállítónyi katona fog bejutni? Nem a pontos számok érdekelnének, hanem az egésznek a működése.
Előre is kösz a válaszokat.
 

DeletedUser

Vendég
Szia Gépsor

Az általad leírt példa esetében 19 szállítónyi szfi fog partot érni. Azonban ha mondjuk csak 100 biri lenne a városban, akkor 52 hajónyi egységed érne partot. A szállítóhajóknak nincs támadóértéke, azok nem fognak süllyeszteni biremát. Az én tapasztalataim szerint felesleges kifejleszteni az áttörést. Csak abban az esetben hatékony, ha mondjuk 2szeres a biremák száma és legalább 30 jlező megy a csapattal. Ha ennél jelentősen nagyobb a védők túlereje akkor nem lesz elég hatékony már, ha pedig ennél kisebb, akkor a normál támadás esetén is majd minden bejut. Márpedig viszonylag ritka lesz, hogy pont olyan várost találsz, ahol pont 2szer annyi a birema. Az általad leírt példa szerint ugye 19 hajónyi szfi jut be, míg ha nincs áttörés, akkor 18 hajónyi. Minimális a különbség, sőt mivel áttöréssel kevesebb biremát süllyesztesz, még kevesebb kárt is fogsz okozni ha ebben az esetben így támadsz.
 

DeletedUser9975

Vendég
Helló!
A szimulátorban ki tudod próbálni, Normál támadás helyett Áttörést választasz.
Szerintem is csak ritkán hatékony.
A szállító bárkának is van támadó érteke (20) bár a szimulátor szerint sem lehet vele süllyeszteni sem védő birit, sem védő szállítót, akkor se ha 100 az 1 ellen mész. (Akkor meg minek van neki támadó pontja, jó kérdés).
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem az valami régről ottmaradt érték, valójában nincs támadóértéke, lehet régebben volt, de már biztosan nincs, ahogy védőértéke sincs.
 
Fent