Áttörés

DeletedUser

Vendég
Az "Áttörés" fedőnevű akadémiai fejlesztésről ezt olvashatjuk:

"Lehetővé teszi az áttöréses támadást. Hajóid megkönnyítik a szállítóbárkák áttörését a szárazföld felé, azonban ez a hajók harci erősségének 50%-os csökkenésével jár."

A kérdésem az lenne, hogy pontosan mit jelent az, hogy a hajók harci erőssége 50%-al csökken? Ez minden hajóra vonatkozik, minden körülmények között, akkor is ha például csak jelzőhajókat küldök egy csatába, és épp nincs kihasználva az áttörés lehetősége, vagy csak abban az esetben veszítenek a hajók harci erejükből, ha áttöréses hadművelet is van a csata alatt?

Tehát pl. kifejlesztem az áttörést és támadok:

1. eset:
20 jelzőhajó
40 gyors szállító + rajta egységek
Áttörés kifejlesztve - a támadás alatt áttörés kihasználva

Ekkor tiszta sor, hogy a hajók harci képességei az alábbiak szerint módosul:
20 jelzőhajó x 200 támadó érték -> módosult támadó érték: 20x100
40 gyors szállító x 20 támadó érték -> módosult támadó érték: 40x10

2. eset
20 jelzőhajó
Áttörés kifejlesztve - a csata alatt nincs áttöréses művelet, mert nincsenek szállítóhajók, szfi. egységekkel.

Ekkor is a jelzőhajók támadó értéke 20x200-ról 20x100-ra esik?
 

DeletedUser

Vendég
A szállítóhajók nem harcolnak. Azoknak nem kell számolni a harci értékét (ha voltak hadihajók, a szállítók túlélési aránya attól függ, mennyi védő hajó van), ha nincsenek hadihajók a szállítók mellett, 1 birema is elsüllyeszti az egészet.


Nem tudom pontosan, hogyan működik (én sosem használtam, és egyszer kaptam játékbeli "pályafutásom" során áttöréses támadást)
Elvileg ha elsüllyed az egész, akkor is több szállító éli túl a csatát, mint egyébként...

Szimulátorban próbáld ki, mennyi lesz a különbség.

De ha ki van fejlesztve, akkor választható opció lesz csak, tehát kiválaszthatod, hogy normál támadás, vagy áttöréses támadás legyen (hasonlóan, mint a lázadás kirobbantásánál)
 
Fent