Államforma

DeletedUser9153

Vendég
Leírás
Gondolkoztam arról,hogy lehetne a birodalmaknak államformája(Diktatúra,Köztársaság,stb),hogy hatékony legyen a birodalom vezetése.
Ha választasz egy államformát az minden városra érvényesül.
Ha akkor váltasz államformát amikor valakit támadsz, támogatsz, kémkedsz akkor azok autómatikusan visszafordulnak.Ha toborzol akkor megál a toborzás,visszakapod a nyersanyagot.
Követelmény
Fejlesztés:Akadémia 22-es szint,fejlesztés:államforma,8 fejlesztési pont.
Államforma Váltás
Az államformát a Szenátusba kell váltani,24 óránként lehet csak államformát váltani,amikor új államformát választasz,akkor anarchia lesz minden városodba,ami 3 órát tart,mivel nincs uralkodó(ez idő alatt nem támadhatsz,nem támogathatsz,nem építhetsz,nem kémkedhetsz,nem képezhetsz egységeket).
Államformák
Királyság:
Leírás:A birodalmat egy király vezeti.
Elönyők:+10% nyersanyag termelés,minden városba.
-15% építési idő.
Hátrányok:-3% lakos(elköltőznek a lakosok a városokból)
Köztársaság
Leírás:A birodalmat több ember vezeti(így nincs senki kezébe az egész hatalom).
Elönyők:+5% lakosság.
-15% építési költség.
Hátrányok:-10% nyersanyag termelés.
Diktatúra:
Leírás:A diktatúra a lakosság ellen van,kötelező katonai szolgálat.
Elönyők:-25% képzési idő a kikötőbe és a kaszárnyákban.
+5% nyersanyag termelés.
-25% költség a hajók és a egységek után.
+15% nő a hajók és a egységek harci ereje.
Hátrányok:-10% áldás termelés a templomokban.
-15% csökken a mítólogiai egységek harc ereje.
-10% lakosság.
Arisztokrácia:
Leírás:A birodalmat több ember irányítsa,főnemesek.
Elönyők:-35% képzési és nyersanyag csökkenése a hajók és a egységek után.
+20% nyersanyag termelés.
+25% áldás termelés a templomokban.
+15% nő a mítológiai egységek harci ereje.
Hátrányok:+10% építési költség.
-3% lakosság.
Oligarchia:
Leírás:A birodalmat több ember,gazdagok vezetik.
Elönyők:+10% lakosság.
+35% nyersanyag termelés.
+35% áldás termelés.
Hátrányok:-10% csökken a hajók és a egységek harci ereje.
+25% építési idő.
-10% csökken a mítológiai egységek harci ereje.
+25% képzési idő a kikötőkbe és a kaszárnyákban..
Császárság
Leírás:A birodalmat egy uralkodó vezeti,akinek a kezébe van az egész hatalom.
Elönyők:+50% nyersanyag termelés.
-25% építési idő.
+20% nő a szárazföldi egységek harci ereje.
+50% áldás termelés.
-25% fejlesztési idő az akadémián.
Hátrányok:-15% lakosság.
-25% csökken a hajók harci ereje.
-25 csökken a mítológiai egységek harci ereje.
+25% építési költség.
Demokrácia:
Leírás:A birodalmat a nép vezeti.
Elönyők:+20% lakosság.
+10% nyersanyag termelés.
+10% áldás termelés.
Hátrányok:+15% költség a hajók és a egységek után.
+15% épitési idő a kikötőbe és a kaszárnyákban.
-10% csökken a hajók és a egységek harci ereje.
-10 csökken a mítológiai egységek harci ereje.
Kép:
Még nincs.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én viszont egyáltalán nem támogatom!
Biztos Spártában is 24 óránként váltogatták a rendszert -.-
Az alapötlet jó, a kivitelezés nem tetszik.
 

DeletedUser9153

Vendég
Nem úgy gondolom,hogy 24 óráként múszály váltani állaformát,hanem úgy,hogy csak 24 óráként lehet csak váltani.
 

DeletedUser

Vendég
Az ötlet alapból nem rossz, csakhát az arányokat kéne eltalálni, sok a központosított rendszer. Valahogy úgy kéne elképzelni, hogy van a három hatalomgykorlási mód: egyszemélyű, csoportos, általános, és mindegyikből van jó és van rossz, vagyis hat államforma: királyság / zsarnokság, arisztokrácia / oligarchia, politeia / demokrácia (hamár egy ókori görög egyszer kigondolta ezt nekünk :)) Ez után lehetne megállapítani a jellemzőket, és annak megfelelően "beárazni", vagyis előnyöket és hátrányokat megfogalmazni.

Ami nem világos, hogy államforma váltása esetén hogyan is lenne az a három óra szünet. Pl. a már futó építkezések leállnának? Inkább tartanám szerencsésnek, ha a játékosnak mondjuk bizonyos számú várost kéne birtokolnia megadott ideje (pl. legalább egy hónapja folyamatosan megvan ugyanaz az öt városa), és/vagy a városaiban külön-külön és összesen is meg kéne lennie bizonyos épületeknek (pl. mindenhol 20-as szenátus + 30-as tanya, ilyesmik + összességében legalább 2+2 spec. épület, 4 isten, ilyesmik), és/vagy akadémiai fejlesztéseknek, és/vagy katonai erőnek -- máris nem kéne a 24 órás limit, anarchia, miegymás.

További tisztázandó kérdés, hogy mi legyen az elfoglalt városokkal -- egyáltalán nem biztos, hogy ott szeretik a hódító államformáját. Lehetne olyasmi, hogy a város konszolidálásáig, rendszerbe illesztéséig a termelése csökken, vagy a foglalási renddel összhangban bizonyos ideig lehetne kémkedéssel gyengíteni a gyarmivédőket (régi) vagy katonai erő bevetése nélkül "viszontlázítani" (új). Ilyesmik :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9153

Vendég
Azért van 3 óra szünet,mert anarhia lesz(amikor úgy államformát váltanak,akkor nincs vezér,mert lemondoták,pl ha a császárságról a demokráciára váltasz),de kösz,hogy kiegészíteted.
 

DeletedUser

Vendég
Azért van 3 óra szünet,mert anarhia lesz(amikor úgy államformát váltanak,akkor nincs vezér,mert lemondoták,pl ha a császárságról a demokráciára váltasz),de kösz,hogy kiegészíteted.
Bizonyos államformáknál nincs "vezér", amúgy az interregnum sem feltétlenül anarchia, arról nem is beszélve, hogy a demokráciáról mondjuk császárságra/zsarnokságra váltás elég gyorsan megy végbe a termelés szünetelése nélkül. Másfelől pedig ez játék és nem modell, harmadrészt pedig lassú világoknál az a három óra éppenséggel majdnem semmi. Mindezek mellé vegyük még azt, hogy olybá tűnik, hogy a technikai feltételek sem adottak: minden építés/kiképzés annyi ideig tart, amennyire be lett állítva az indításakor.
 

DeletedUser6912

Vendég
Az a baj szerintem hogy ez az EGÉSZ mindennel együtt az ikariamról lett lopva. Ott is játszottam és ugyanezt hozták be, de nekem nagyon nem tetszett. De tényleg:AZ EGÉSZ EGY KOPPINTÁS!
 

DeletedUser

Vendég
ha ezt bevezetnék, az ikariam akár perelhetne is
ezt már ők bevezették, és elég macerás az előny/hátrány balanszolás
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom.
Nem nagyon szeretem a bonyolítással járó ötleteket. :)
 

DeletedUser9302

Vendég
Az ötlet jó, de csak egy világra kéne csinálni és talán egyszerűbben!

Lehet nyitnak egy "új Achiles"-t ode kéne bevezetni.
Izgalmasabb lenne vele a játék!
 

DeletedUser9832

Vendég
Alapvetően jó ötlet, de a 24 órás limit tényleg kevés. Legyen inkább 48, 72 vagy még jobb, 1 hét...
 

DeletedUser

Vendég
Jaa, Ikariam. Ráadásul akkor mi van ha egy +5%-os népességbónusznál 0 népességed van? Nem tudsz váltani államformát? Elvesznek az egységek?
 

DeletedUser10420

Vendég
Én ezt először életemben a Civilization játékban éltem meg. Szóval az Ikarima lehet, hogy nem nem perelne, hacsak nem vették meg a Sid mayer jogait :) .
Én támogatom, mert egyedi játékstílust erősíthetné és az egyes játékhelyzetekhez lehetne igazítani a dolgot. Háborús helyzetekben a görögök is választottak türannoszokat és másképpenn élték az életüket, mint mondjuk béke időben.
 

DeletedUser10430

Vendég
Szerintem jó ötlet, bár a fenn elhangzottak miatt valószínűleg nem teszi be a játékba. De akkor államformát városonként lehessen választani, mert így se haszna, se kára dolog az egész.
 

DeletedUser10398

Vendég
Szerintem ez a dolog inkább a Civilization (Sid Meier) társasjáték.
Civilization-tarsasjatek.jpg
 

DeletedUser10568

Vendég
Nem kell ennyire bonyolítani.lehetne úgy mint a napi bonusz.választhatsz hogy +10% nyersanyagtermelés 12 órára vagy +15% harci erő 4 órára.de államformával változna ez a választási lehetőség.
 
Fent