Áldástár

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:

Egy új elem bevezetését javasolnám. A jutalomtárhoz hasonlóan isteni áldásokat is lehetne tárolni.

Jelenlegi állapot:

Nem szerepel a játékban.

Leírás:

Bizonyára sokan szembesültetek már azzal a problémával, hogy sok városból indítottatok támadást valaki ellen. Mérlegelned kellett, hogy melyik támadást véded le és melyiket nem. Bizonyára az is megesett már veletek, hogy éppen nem harcoltál és gyártásra, mitológiai lényre sem kellett áldás, társaidnak sem volt áldásra szüksége. Ilyenkor majdhogynem feleslegesen termelnek a templomaid áldást. Ezeken a problémákon segítene a javaslatom. Lenne egy új rész a jutalomtárban, ahol az áldásokat lehetne tárolni. 5 hely lenne, de csak kettő lenne elérhető, a másik hármat a jutalomtár +5 helyéhez hasonlóan 50 aranyért lehetne megvásárolni. Bármelyik áldástárban bármelyik istentől tudnál raktározni 250 áldáspontot. Bármelyik birtokodban lévő tárhelyen kiválaszthatod, hogy melyik istentől akarsz raktározni. Kattintás az áldástár ablakra, majd lenyílna egy kis sáv, amely a kereskedelemhez hasonlóan tartalmazna kis ablakokat, de ezúttal 5 ilyen kis ablak lenne és mindegyik felett mutatná, hogy melyik istentől, mennyi áldásod van. Beírnád a kis ablakba az adott istenség alá, hogy mennyi áldást szeretnél raktározni. 250 pont volna a maximum egy áldástár ablakba. Ha tehát valaki megvásárolja a plusz 3 tárhelyet is, akkor összesen 1250 pontnyi áldást tud tartalékolni, akár egyetlen istentől is.

Visszaélések megelőzése:

Véleményem szerint nem ad lehetőséget visszaélésekre, hisz a raktározott áldás nem átruházható, nem értékesíthető, csak a raktározó tudja elhasználni a saját városai, seregei, varázslatai javára.

Vázlatrajzok:

Nos ezt nem tudom megcsinálni, nem értek sajnos hozzá :(

Érvelés:

Mint a leírásban is kifejtettem szerintem kevés az 500 áldás istenenként. A játék kezdeti szakaszában még sok mindenre elég, de amikor egy-egy szerveren már több száz játékosnak is 20 feletti városa van, akkor igencsak hasznos lehet az áldástár. Harcokban a védelmi bónuszok jobban és könnyebben érvényesülnek most. A támadott város gazdája, amennyiben feljavított védelmet tesz a városára, akkor az az ott lévő összes egységre hatni fog, pedig csak egy varázslat. Ugyancsak az összes védő hadi erejét növeli Zuretha vagy Leonidas. Pedig csak egy hős van a városban, míg a támadói oldalon bármilyen varázslat, hős, csak egy város támadóerejét növeli. A "békés" időkben is néha jó, ha az ember későbbi gyártásokhoz, mitológiai lényekhez el tud raktározni áldásokat. Az is előfordulhat sok-sok játékossal, hogy este 11-ig van, annyi áldása van, hogy egy mantikórra, vagy erünniszre kevés, de éjszaka meg annyi termelődik, hogy a reggeli fellépéséig 2-3 órányi termelés is kifolyik. Most ezt nem tudja kivédeni, két választása van, vagy felkel éjszaka, vagy vállalja, hogy feleslegesen termeltek a templomok. Az áldástár megléte esetén pedig csak elraktározná az áldást és nem veszne el.

Nyilatkozat:

Az ötlet megfelel a kritériumoknak? igen/nem
Az ötlet be lett-e korábban küldve? igen/tudtommal nem
 

DeletedUser10339

Vendég
Támogatom bár, a 1250 pontnyi áldást kicsit soknak tartom.
 

DeletedUser8693

Vendég
Még egy dolog amire pénzt költhetünk... Nagyszerű :3
Legyen fix 5 tárhely és 200 (vagy akár 100) áldásponttal és támogatom
 

DeletedUser9302

Vendég
Én azzal nem értek egyet, hogy ismét a prémiumosok 150 aranyért, 6 villámot tudnának küldeni, ha jól raktároznak.
Ez foglalásokkor nagy előnyt jelentene (Poszeidón városfalromboló áldása, hiszen ha csak 6-an rombolnak kettőször az minimum 12. szint, ekkora hátrányt nem lehetne behozni egy foglalás előtt) és növelné a differenciát a játékosok között.

Nem Támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem picit rosszul látod mi lenne a cél. Az alapvető cél a támadások levédése, javítása lenne. Az elv a jutalomtárral hasonlatos, szerintem az általad prémiumos előnyre hivatkozás ezért nem állja meg a helyét. Ott 5 helyet levehet venni aranyért, itt csak 3-t. Másrészt azt se felejtsd el, hogy az Innogames nem egy nonprofit szervezet, és a prémiumos játékosok vásárlásai teszik lehetővé, hogy a játék fejlődjön, hogy ingyen tudjanak játszani azok is, akik nem használnak prémiumot. Amit pedig a villámokról és a rengésről mondtál az szerintem a tapasztalatlanságodnak tudható be. Villámozni prémiumosok nem villámoznak, hanem mantikórt gyártanak belőle, rengetni pedig egy foglalás alkalmával a szövetség többi tagja is tud tenni a városra. Ráadásul a negatív varázslatoknak van időkorlátja is, szerversebességtől függően, tehát nem megvalósítható, hogy 1 percen belül 5 rengést kap valaki, arról nem is beszélve, hogy a negatív varázslatokat egy városvédelemmel ki is lehet védeni, és a városvédelem hatása lényegesen hosszabb is.

Természetesen ennek ellenére tiszteletben tartom a véleményed, csak azt gondolom hibás logika és érvelés áll mögötte.
 

DeletedUser10568

Vendég
Sztem ehhez viszont kellene követelménynek a max szintes templom.vagy hogy legyen értelme az istenszobornak csak az istenszoborba tudsz tenni.
 

DeletedUser10430

Vendég
Én tökéletesen ki tudnám használni, viszont hülyeség, hogy "istenszoborba lehessen elraktározni".
 
Fent