Kereskedés arannyal

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Vajon miért nem tudok arannyal kereskedni a Chi világban második napja sem? A másik (Fi) világból áthoztam kb. 4000 aranyat, azóta háromszor vásároltam (tehetetlen mérgemben 4-4000-et és ma is 1500-öt), és akkor is azt írja ki a piac a vásárlási szándéknál, hogy nincs elég aranyam. Nagyon dühítő egy új világ indulásánál, amikor minden óra számíthat, és ezért még pénzt is áldozok rá.
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékos!

A piacon való arany kereskedés nem engedélyezett még a magyar világokon, csak néhány piac van globálisan, ahol erre lehetőség van. Egyelőre még várni kell.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Köszi! Ámbár a piac tele van mások ajánlatával, és àlandóan változnak is. Én ajánlatot sem tudok tenni.
Üdv: János
 

Moira

Ex-CM
Kedves János!

Elnézést kérek, hibát vétettem. Összekevertem az instant buy elemmel, ami még nincs itthon bevezetve, ez azonban a gold trade elem, ami már be van vezetve, igazad van. Elnézést.

Az arany kereskedelemnek az a korlátja, hogy csak a vásárolt arannyal lehet kereskedni. A más módon szerzett arany (promóció, meghívás, játékok) azonban erre nem alkalmas.

A másik feltétel, hogy legyen egy 5. szintű piacod.

Ha más a helyzet, vagyis nem szerzett aranyról van szó, akkor mindenképp keress meg minket az ügyfélszolgálati panelon.
 
Utoljára szerkesztve:

Moira

Ex-CM
Még egy fontos információ, amit most tudtam meg.
Csak olyan vásárolt aranyat lehet a piacon felhasználni, ahol a fizetés már véglegesedett, tehát ha a fizetést nem lehet visszavonni. Mindaddig, ameddig a fizetést vissza lehet vonni, nincs lehetőség arra, hogy az aranyat piacon felhasználja valaki.
 

DeletedUser

Vendég
Szia!
A fizetések (3-szor a két nap alatt) Visa kártyán történtek, meg is kaptam ami járt, jórészét már fel is használtam. Nem tudom, hogy vonhatnám vissza, ha még akarnám sem menne.
A piacom 7-es.
??????
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékos!

Banki tranzakciók esetén a bank ügyfelének lehetősége van arra, hogy a bankot tájékoztassa, hogy téves fizetés történt. Ilyenkor a bank a pénzt visszavonja. Tehát ha ki is fizetik nekünk a pénzt, azt fizetési módtól függően akár még 60 napig is visszakérhetik. Ezt nekünk vissza kell fizetni, ha a bank kéri, akkor is, ha valaki az aranyat, amit érte kapott, már felhasználta. Mindaddig, ameddig a banknak lehetősége van visszakövetelni az összeget úgy, hogy azt nekünk kérdés nélkül vissza kell szolgáltatni, addig sajnos az érintett összeget nem engedhetjük ki a játékbeli piacra.

Köszönöm a megértést.

Tisztelettel
Moira

Ui: ilyen jellegű magán tartalmakat, mint fizetési módozatok, preferált fizetési eljárások stb, érdemesebb az ügyfélszolgálati panelen, privát egyeztetni. Ezek érzékeny adatok.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Játékos!

Banki tranzakciók esetén a bank ügyfelének lehetősége van arra, hogy a bankot tájékoztassa, hogy téves fizetés történt. Ilyenkor a bank a pénzt visszavonja. Tehát ha ki is fizetik nekünk a pénzt, azt fizetési módtól függően akár még 60 napig is visszakérhetik. Ezt nekünk vissza kell fizetni, ha a bank kéri, akkor is, ha valaki az aranyat, amit érte kapott, már felhasználta. Mindaddig, ameddig a banknak lehetősége van visszakövetelni az összeget úgy, hogy azt nekünk kérdés nélkül vissza kell szolgáltatni, addig sajnos az érintett összeget nem engedhetjük ki a játékbeli piacra.

Köszönöm a megértést.

Tisztelettel
Moira

Ui: ilyen jellegű magán tartalmakat, mint fizetési módozatok, preferált fizetési eljárások stb, érdemesebb az ügyfélszolgálati panelen, privát egyeztetni. Ezek érzékeny adatok.

Szia!

Nekem sem megy az arannyal kereskedés... persze az aranyat bármi másra el tudom költeni. A fenti fejtegetés meg teljesen értelmetlen! Mi a különbség, hogy az adott aranyat gyorsításra, vagy nyersi vásárlására használom?!?!

Ha igaz amit írsz, akkor most kérem a bankomat az utóbbi 60 napi aranyvásárlásom árának visszahívására, amennyiben nem oldjátok meg ezt a problémát!! :)

Üdv,
Peron
 

DeletedUser

Vendég
Most néztem meg újra. Vásároltam aranyat (újra), az megjelent, tudtam vele gyorsítani, de a piacon nem tudom költeni. Azt írja "nincs elég aranyad". Elég vicces. Ajánlatot sem enged kitenni. Ott azt írja 5 aranyam van...
 

DeletedUser

Vendég
Megjegyzem, hogy mások tudják használni. Nem tudom az ő bankjuk miért jobb!? :)
 

DeletedUser10430

Vendég
elég kevesen használják ezt a funkciót. Én ahogy beléptem, igyekeztem hamar 5. szintre építeni a piacom kértem 10 aranyat, 1000 ezüstért több, mint egy nap volt mire nagy nehezen elkelt... A piacon mindenki kéri az aranyat, adni senki sem ad, csak aki véletlenül odatéved. Talán ennek az is az oka, hogy többen is észlelhették a problémát. Ezen kívül, ha jól tudom több mód van arany vásárlására, de én nem szoktam vásárolni. :)
 

DeletedUser

Vendég
Tovább teszteltem:

Telefonról vettem 500 aranyat, azzal lehet kereskedni... Nem jó ez így.
 

DeletedUser

Vendég
Tényleg vicc, hogy ugyan ebben a játékban mndenre használhatom az aranyam a 60 nap lejárta előtt, csak, és kizárólag a piacon nem. Ha az időt felezem vele, akkor nem fogy el?
 

Moira

Ex-CM
Szia!

Nekem sem megy az arannyal kereskedés... persze az aranyat bármi másra el tudom költeni. A fenti fejtegetés meg teljesen értelmetlen! Mi a különbség, hogy az adott aranyat gyorsításra, vagy nyersi vásárlására használom?!?!

Ha igaz amit írsz, akkor most kérem a bankomat az utóbbi 60 napi aranyvásárlásom árának visszahívására, amennyiben nem oldjátok meg ezt a problémát!! :)

Üdv,
Peron

Kedves Játékos!

Megteheted. Akkor visszavonják az aranyat, mi visszaadjuk a pénzed, és ha negatív aranyba kerülsz, akkor blokkoljuk a fiókodat amíg a különbözetet és az eljárási díjat meg nem térited. Volt már rá példa.

Ha azonban valaki megveszi a piacon, akkor őt blokkoljuk, mert ki nem fizetett aranya van? Vagy vegyük el tőle az aranyat, amiért nyersanyagot fizetett? Vagy hagyjuk, hogy fizetés nélkül legyen aranya? Ez a probléma.

Tisztelettel
Moira
 

Moira

Ex-CM
Tényleg vicc, hogy ugyan ebben a játékban mndenre használhatom az aranyam a 60 nap lejárta előtt, csak, és kizárólag a piacon nem. Ha az időt felezem vele, akkor nem fogy el?

Dehogynem, elfogy, csak ha visszavonják, akkor te kapod a büntetést.
Ha viszont más elveszi az aranyat a piacról, akkor kit büntessünk? És milyen aranyat vegyünk vissza? Azt, ami nálad már nincs, mert más mondhatni jogosan megszerezte? Ez túl sok problémát és bonyodalmat okoz.

Ez a különbség a két eset között. Az egyikben csak te vagy érintett, a másikban egy harmadik fél is.
 

Moira

Ex-CM
Úgy ahogy van ki kellene venni ezt a funkciót.

Ez egy tesztelés alatt álló elem, amelyre a visszajelzéseket gyűjtjük. Van, aki kedveli, van aki nem. Minden visszajelzést szívesen fogadunk, különösen, ha pontos indoklást is tartalmaz. Köszönjük mindenkinek, aki veszi az időt és fáradságot, hogy elmondja véleményét, hiszen ez alapján tudjuk a játékos hangulatot felmérni.
 

Moira

Ex-CM
Megjegyzem, hogy mások tudják használni. Nem tudom az ő bankjuk miért jobb!? :)


Mert más és más idő áll rendelkezésre a visszahívásra. Pl. sms esetén, vagy telefonos vásárlás esetén úgy tudom, nincs mód visszahívásra. Ott azonnal fel tudod használni piacon az aranyat. De átutalás esetén, kártyás vásárlás esetén van. Az mindig az egyes ország jogalkotása és a bank gyakorlata határozza meg, hogy mennyi időt vesz ez igénybe.
 

Moira

Ex-CM
(...)A piacon mindenki kéri az aranyat, adni senki sem ad, csak aki véletlenül odatéved. Talán ennek az is az oka, hogy többen is észlelhették a problémát. (...)

Igazság szerint ez pont fordítva van. Azok észlelik a problémát, akik aranyért akarnak nyersanyagot venni, nem azok, akik nyersanyagért szeretnének aranyat venni, hiszen a gond az, hogy a vásárolt aranyat nem tudják feltenni a piaci ajánlathoz.

Vagy pedig félreértettem, hogy mit írsz, ami nem kizárt.
 

DeletedUser

Vendég
Na ez elég gázos hozzáállás :) Szerintem meg az ügyfelek nagytöbbsége jóhiszemű, fizet mint a katonatiszt. Illene őket kiszolgálni! Ennyit meg KELL kockáztatni egy ilyen vállalkozásnak. Azért az elég vicces, hogy 60 napig nem tudom használni az aranyamat egy adott célra :))) Olyan ez az egész, mintha direkt szivatás lenne: vásárolj telefonról, mert az még drágább...
 
Fent