Kereskedés arannyal

DeletedUser

Vendég
Ne haragudj Peron, de nem értek veled egyet. A prémium funkciókat tudod aktiválni, gyorsítani tudsz ezerrel, stb...
Szerintem ezzel a lehetőséggel még nagyobb szakadék keletkezik a kp-t költők és a mezei játékosok között, hiszen így a nyersanyagot is meg lehet vásárolni. Így szinte a belső falvakra sincs szüksége egyeseknek.
Nem hiszem, hogy valakit annyira földhöz vágna az átutalásos és a mobilos vásárlás közti kp/arany arány különbség, hiszen ha erre a játékra költ valaki, akkor akad még a farzsebben zseton...

Bocsáss meg, remélem nem haragszol meg, de sima kötözködésnek tűnik számomra ebben a témában a hozzáállásod. Mondom ezt a legnagyobb tisztelettel.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Elég idegesítő, hogy már 10+ oldalt kell átlapoznom azon ajánlatokon amikben aranyat szeretnének mire megtalálom a nyersanyagosokat.
 

DeletedUser

Vendég
Ne haragudj Peron, de nem értek veled egyet. A prémium funkciókat tudod aktiválni, gyorsítani tudsz ezerrel, stb...
Szerintem ezzel a lehetőséggel még nagyobb szakadék keletkezik a kp-t költők és a mezei játékosok között, hiszen így a nyersanyagot is meg lehet vásárolni. Így szinte a belső falvakra sincs szüksége egyeseknek.
Nem hiszem, hogy valakit annyira földhöz vágna az átutalásos és a mobilos vásárlás közti kp/arany arány különbség, hiszen ha erre a játékra költ valaki, akkor akad még a farzsebben zseton...

Bocsáss meg, remélem nem haragszol meg, de sima kötözködésnek tűnik számomra ebben a témában a hozzáállásod. Mondom ezt a legnagyobb tisztelettel.


Miért haragudnék? Kultúráltan véleményt formáltál. Ennek épp itt a helye. :)

Szerintem viszont, nem jogos amit írsz. Ha úgy döntenek, hogy ez a játékot tovább torzítja, akkor szüntessék meg a lehetőséget. DE ha van ilyen, akkor működjön korrektül. Ami aranyat megveszek telefonnal, azt hozzáírja a többihez. Nyersi vásárlására csak a telefonost tudom használni, DE amikor bármi másra költök, akkor az összeset csökkenti... legalábbis ahogy én látom. Érted a problémát? Ezért mondom, hogy szivatás.
 

DeletedUser10430

Vendég
Igazság szerint ez pont fordítva van. Azok észlelik a problémát, akik aranyért akarnak nyersanyagot venni, nem azok, akik nyersanyagért szeretnének aranyat venni, hiszen a gond az, hogy a vásárolt aranyat nem tudják feltenni a piaci ajánlathoz.

Vagy pedig félreértettem, hogy mit írsz, ami nem kizárt.

igen, fordítva értettem. bár már van aki aranyat kínál a piacon. :)
egyébként a funkció nekem személy szerint nagyon tetszik. Így bárki hozzájuthat prémiumhoz, ha elég ügyesen játszik. annyi hátránya van szerintem, hogy így gyorsítással egyes emberek bármit megengedhetnek maguknak, így az előnyük tovább nő.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8693

Vendég
Elég idegesítő, hogy már 10+ oldalt kell átlapoznom azon ajánlatokon amikben aranyat szeretnének mire megtalálom a nyersanyagosokat.

Van szűrési lehetőség adott nyersanyagra.
De mondjuk ha minden nyersivel való kereskedés (aranyat kivéve) érdekel akkor tényleg idegesítő.
 

DeletedUser

Vendég
Miért haragudnék? Kultúráltan véleményt formáltál. Ennek épp itt a helye. :)

Szerintem viszont, nem jogos amit írsz. Ha úgy döntenek, hogy ez a játékot tovább torzítja, akkor szüntessék meg a lehetőséget. DE ha van ilyen, akkor működjön korrektül. Ami aranyat megveszek telefonnal, azt hozzáírja a többihez. Nyersi vásárlására csak a telefonost tudom használni, DE amikor bármi másra költök, akkor az összeset csökkenti... legalábbis ahogy én látom. Érted a problémát? Ezért mondom, hogy szivatás.

Értem az érveid, és örülök hogy nem vetted sértésnek a hsz-em.

Ugyanakkor megértem a grepós munkatársak érveit is, hiszen ha eladok valamit, akkor nekem nem elég ha csak fényképről megmutatják az ellenértéket, és vagy megkapom vagy nem.

A telefonos vásárlásnál hozzácsapják a telószámlához az összeget, visszaigénylésre nincs mód.

A felhasználhatóság késleltetésével magukat szeretnék védeni, illetve azt, hogy megkárosítsák a működtetőt.
Ha jól vettem ki az írásokból, ha valaki visszavonta/visszavonja 60 napon belül az átutalást, és a bankon keresztül visszaigényelték a fizetőeszközt, akkor az accot tudják blokkolni, így a játékos nem tudja az előnyöket kiélvezni.
Ugyanakkor ha a jelenlegi felállásban belép egy harmadik fél is, aki jóhiszeműen korrektül leszurkolta a nyersanyagot aki nem tud semmit a készülődő sumákságról, akkor kit blokkoljanak?

Az eladó azt fogja mondani nem jogos a grepolis igénye felé, hiszen az arany nincs nála.
A vevő azt fogja mondani, ő leszurkolta az arany ellenértékét, így nem jogos a grepolis követelése.

Ezzel csak saját magát akarja a cég védeni az "okoskodók" ellen, hogy ne érje deficit.

A banki átutalás 60 napos törléséről, visszaigényléséről én sem tudtam. Jobban belegondolva, ez meg valahol a számlatulajdonos érdekeit védi.

Véleményem szerint a korlátozás jogos és a működtető helyében én is használnám.
Szívatás valóban, de csak így tudják magukat bevédeni attól, hogy megszívják.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon szépen levezetted, hogy mi történhet. Hibátlan is az érvelésed. És pont ez az érvelés mutat rá arra, hogy hol hibás a rendszer. Tehát a telefonon vásárolt arannyal lehet kereskedni, de a számláról vásárolttal nem. Mégpedig, "visszavonás" miatt nem. De a számláról kártyával vásárolt aranyat másra el tudod költeni. Prémium funkciókra, építés, gyártás felezésre, kalmárt magadhoz tudod rendelni. Ha valóban ekkora veszély az a "visszavonás", akkor ezekre miért engedi elkölteni az aranyat? Tételezzük fel vásárolok 600 aranyat kártyával, majd azon melegében el is költöm. Aztán valahogy elérem, hogy a bankom visszavonja a teljesítést. Mit tudnak velem csinálni? Ugyanúgy nincs meg az arany, mintha kereskedtem volna vele. Visszabontják az épületet? Eltüntetik a sereg azon részét amiket arany segítségével gyártottam? Attól nem lesz aranyuk! Ezért nem értem a logikát ebben a telefonról igen, kártyáról nem megy dologban.
 

DeletedUser

Vendég
Blokkolnak, és így nem tudod kiélvezni az előnyöket.
Addig nem tudsz belépni abba az accba, amíg nem rendezed a visszavonás után keletkezett mínuszt.
 

DeletedUser8693

Vendég
Nem mert, az aranyad már forgalomba került és nem csak te élvezed az előnyeit.

Visszaélési példa:

X személy megvásárol 999.999 aranyat
X ezt mind elkereskedi a piacon Y személlyel. A 999.999 arany innentől Y tulajdonában van.
X visszavonja az aranyvásárlási kérelmét. Visszakapja a pénzét. a fiókját blokkolták.
De az arany attól még forgalomban van Y kezében miközben ő egy fityinget sem fizetett érte.

Az arany a játékba kerül csak senki nem fizetett érte. Ki a hibás? Senki szabályosan történt. Ezt az esetet kerüli ki a rendszer azáltal, hogy különbséget tesz banki és mobilos fizetés között.

De mint mondtam szerintem se nincs ez így helyén!
Még mindig támogatom a funkció kivételét a játékból :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Oké!
X vásárol 999.999 aranyat
X ezt mindet elkölti, seregre, építésre. Segít a társainak foglalásban, az arannyal felhúzott városokat átadja a társainak
X visszavonja az aranyvásárlási kérelmét. Visszakapja a pénzét, neki egy fillérjébe nem került a dolog. Ugyan nem arany van forgalomban, hanem az arany nyújtotta előnyök és nem is ő élvezi a hasznát. Fiókját blokkolják. Az arany játékba került.

mi a különbség az általad és általam felvázolt vízió között? Szerintem semmi, hacsak az nem, hogy egyik esetben ténylegesen arany került forgalomba, másik esetben pedig az arannyal elérhető előnyök. Az innogames egyik esetben sem jut a pénzéhez ha a játékos a visszavonás után nem fizet. És itt ez a lényeg!! Nem az, hogy aki az aranyért adott árut, azzal mi van. Az InnoGames ezt saját védelmére hozta, de itt sántít a történet, mert az általam elmondott példában sem jut a pénzéhez.
 

DeletedUser8693

Vendég
Ez valóban így van, ahogy leírtad. De úgy látszik nem voltam elég pontos a példámban.
A visszaélés ott kezdődik amikor X és Y ugyanaz a személy.

Van egy accom játszok x ideje.
Beregisztrálok egy másik accot felhúzom 5-ös szintre a piacot és veszek 999.999 aranyat.
Minimális idő alatt át lehet játszani nagy mennyiségű aranyat. (lehet 100 fáért kérni 200 aranyat)
5-ös piacon ez 5000 arany fordulónként (a 2500 nyersi meg nem egy hű de nagy mennyiség)
Mivel nem vagyok hülye nem regisztrálom messzire ~5 percnyi távolságra mondjuk.
Egy óra míg felhúzod 5-ös szintre a piacot, másik egy óra alatt kereskedsz = 60.000 arany.
Ezután visszavonod az aranyvásárlási kérelmet és törlöd a felhasználót.

2 óra alatt 60.000 arany. Külön IP-ről csinálva még multizásnak sem számít. És ez legális lenne, ha lehetne visszavonható arannyal kereskedni.

Míg a te esetedben leírt csak közvetett segítség az általam leírt közvetlen segítség és kijátszása a rendszernek.

Remélem így már érthető a probléma :)
 

DeletedUser

Vendég
Értem az érveid, és örülök hogy nem vetted sértésnek a hsz-em.

Ugyanakkor megértem a grepós munkatársak érveit is, hiszen ha eladok valamit, akkor nekem nem elég ha csak fényképről megmutatják az ellenértéket, és vagy megkapom vagy nem.

A telefonos vásárlásnál hozzácsapják a telószámlához az összeget, visszaigénylésre nincs mód.

A felhasználhatóság késleltetésével magukat szeretnék védeni, illetve azt, hogy megkárosítsák a működtetőt.
Ha jól vettem ki az írásokból, ha valaki visszavonta/visszavonja 60 napon belül az átutalást, és a bankon keresztül visszaigényelték a fizetőeszközt, akkor az accot tudják blokkolni, így a játékos nem tudja az előnyöket kiélvezni.
Ugyanakkor ha a jelenlegi felállásban belép egy harmadik fél is, aki jóhiszeműen korrektül leszurkolta a nyersanyagot aki nem tud semmit a készülődő sumákságról, akkor kit blokkoljanak?

Az eladó azt fogja mondani nem jogos a grepolis igénye felé, hiszen az arany nincs nála.
A vevő azt fogja mondani, ő leszurkolta az arany ellenértékét, így nem jogos a grepolis követelése.

Ezzel csak saját magát akarja a cég védeni az "okoskodók" ellen, hogy ne érje deficit.

A banki átutalás 60 napos törléséről, visszaigényléséről én sem tudtam. Jobban belegondolva, ez meg valahol a számlatulajdonos érdekeit védi.

Véleményem szerint a korlátozás jogos és a működtető helyében én is használnám.
Szívatás valóban, de csak így tudják magukat bevédeni attól, hogy megszívják.

Már csak azt nem értem, hogy az összes többi cég, aki az interneten bármit árul, az miért nem tesz ugyanígy!?! :)
Veszel egy vírusírtót a kártyáddal, de 60 napig nem használhatod? :))))))))))))
 

DeletedUser

Vendég
Rossz példa Peron, de értem mit akarsz mondani.
Én inkább mondjuk pizzát rendelnék így, lehet ki kéne próbálni :D

Félretéve a tréfát, szerintem ezen nem fognak változtatni, bárhogy próbálunk példákat felsorolni, vagy ötletelni hogyan lenne jobb.
Ez van. Vagy elfogadjuk és játszunk a játékukkal az általuk meghatározott szabályok szerint, vagy ha nem tetszenek a szabályok másik játék után nézünk.
 

Moira

Ex-CM
Nem hiszem, hogy ebből a szempontból tudunk változtatni a funkción. Ugyanis az ilyen típusú korlátozásokat a tényleges tapasztalatok irányítják. Én sem tudtam arról, hogy vissza lehet vonni így a fizetést, ameddig nem szembersültem vele a rendszerben. Vagyis sajnos történtek visszaélések.

Az nem a mi döntésünk, hogy mikor kell visszaadni a pénzt és mely fizetési módoknál mennyi idő ez a visszavonási idő. Országonként eltérő is lehet. Nekünk az lenne a legjobb, ha minden fizetési módra minden országban azonos szabályok lennének, hiszen úgy a legáttekinthetőbb minden. De pont azért nem mi magunk bonyolítjuk le a fizetéseket, hanem kifejezetten erre specializálódott cégeket bízunk meg, mivel a nemzetközi jog ezen része elég bonyolult és diverzifikált. Mert míg Magyarországon van postai átutalás is, máshol nem is létezik ilyen fizetési módozat. Vagy míg más országokban (tipikusan nagyobb piacokon) napi szinten van Sponsorpay ajánlat, addig nálunk ez elég ritka.

Annak ellenére, hogy ebben a kérdésben nem tudunk engedni, nem akarom azt a képet mutatni, mintha nem értenénk meg az aggályokat. Hiszen, ha én kiadom a pénzt valamire, akkor a megvásárolt dolgot kötetlenül akarom felhasználni. Nehéz ilyenkor elfogadni a korlátozásokat, különösen akkor, ha ilyen absztrakt jogi szabályozásokra és pénzügyi háttér elemekre kell hivatkoznunk.

Lehet, hogy kevés visszaélés lenne, de azok nagoyn komolyan befolyásolnák a játék egyensúlyt. De abszolút értjük az aggályokat, csak egyelőre nem találunk jobb megoldást.
 

DeletedUser8943

Vendég
Fenomenális

Kedves Játékos!

Megteheted. Akkor visszavonják az aranyat, mi visszaadjuk a pénzed, és ha negatív aranyba kerülsz, akkor blokkoljuk a fiókodat amíg a különbözetet és az eljárási díjat meg nem térited. Volt már rá példa.

Ha azonban valaki megveszi a piacon, akkor őt blokkoljuk, mert ki nem fizetett aranya van? Vagy vegyük el tőle az aranyat, amiért nyersanyagot fizetett? Vagy hagyjuk, hogy fizetés nélkül legyen aranya? Ez a probléma.

Tisztelettel
Moira

Megteheted. Akkor visszavonják az aranyat, mi visszaadjuk a pénzed, és ha negatív aranyba kerülsz, akkor blokkoljuk a fiókodat amíg a különbözetet és az eljárási díjat meg nem térited. Volt már rá példa.

Miért tűnik ez fenyegetésnek ahelyett, hogy tisztességes választ adnál, mely szerint megoldjátok a problémát! Ugyanaz a gondom, mint Attilának(Peron). 14,5k aranyam van és nem enged vásárolni, ajánlatot felrakni. A banktól megkaptam az sms-t, hogy levonásra került. Miért vonnám vissza? Ezt az összeget a játékra szántam!
 

DeletedUser8943

Vendég
Száz szónak is egy a vége gyerekek! Indulok a TESCO-ba! Van még 1,3 millió a számlámon, azt elköltöm, majd szólok a banknak, hogy ne adjanak egy fillért sem nekik! Jól becopják!
smiley_emoticons_auslachen2.gif
 

DeletedUser10430

Vendég
gondolj már bele... ingyen arany kerülne forgalomba ilyen esetre és ez a piac funkciót bevételeit nagyban csökkentené... valaki mondjuk felhalmoz 1000 aranyat, piaci kereskedelemből, ha baj van eladja... én nem prémiumozok, mert nem... 14,5 k arannyal, ami ha kell nyersit is fizetne (nem a te esetedben mondjuk). Én ezt nem tartom fernek, de az Innogames tulajdonosainak, fejlesztőinek is kell valamiből élniük. :) de ha feltétlen nyersanyagot akarsz vásárolni, akkor az arany megvételének tudtommal nemcsak banki módja van. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Valóban meg lehet venni más módon is az aranyat. Telefonról SMS-ért. Csak nem mindegy, hogy 1 arany mondjuk 1.5-be kerül vagy 2.54-be. Pár dolog azért szöget ütött a fejembe. Más cégek miért nem járnak el kártyás vásárlás kapcsán így? Hasonlóan online módon működnek a pókeres oldalak. Ott ez miért nem probléma? Ha befizetek a PS vagy bármelyik ilyen oldalra, 30 mp múlva már játszhatok a pénzemért...
 
Fent