Világok vége

DeletedUser1363

Vendég
Kedves Játékosok!

Nagyon sok beszélgetés és gondolat jelent meg a fórumokon azzal kapcsolatban, hogy mikor és miért történjen az aktív világok lezárása. Természetesen az InnoGames berkein belül is több konzultáció folyt a témában és a játékos vélemények analizálása után megszületett a döntés a témában.

Az alapvető elem, amely a világ folytatásáról vagy lezárásáról dönt az a játékos szám és a játékosok aktivitása lesz. Statisztikai elemzéseket végeztünk annak érdekében, hogy megállapítsuk, hol van az a pont, ahol már nem érdemes a világot fenntartani. Ennek fényében a minimum keretszámot 300 aktív játékosban állapítottuk meg. Aktívnak azt a fiókot tekintjük, amelynek játékosa havonta legalább egyszer belép az adott világba.

Ha azonban az aktív játékosszám 300 alá csökken, elindul egy egy hónapos visszaszámlálás, amely végén a játékvilágot lezárjuk és a játékosaink más világokon kezdhetik újra kalandjaikat.

A lezárásokra azért is szükség ven, mert minden világ, legyen az bárhány tagú is, egységnyi idővel hosszabbítja meg a frissítés és karbantartási időket valamennyi világon, így idővel túl hosszúra nyúlna más játékvilágok karbantartása.

Célunk annak biztosítása, hogy valamennyi világ aktív és szórakoztató közeget biztosítson, így az inaktív világok lezárásával optimalizálhatjuk a szerverek teljesítményét. Reméljük, hogy ezen megoldás kielégítő a játékos közösség tagjai számára.

További kellemes játékot kíván

a Grepolis csapata


A korábbi hivatalos tájékoztatás alapján egyértelműen ki lett mondva hogyha egy szerveren 1000 fő alá esik a létszám, akkor a világ zárásra kerül, a rendszer üzenetet küld hogy elkezdődik a végjáték az utolsó 4 hét, ennek ellenére most kiderül hogy ez nem így van. Előre is elnézést kérek, mert nem áll szándékomban senkit megsérteni, de nem értem hogy miért kell az embereknek olyan információkat adni, amiről később kiderül hogy nem igaz, arról nem beszélve hogy mindig az Innogames-re szól a hivatkozás. Korábban ha jól emlékszem kaptunk központilag körlevelet és itt a fórumon is megjelent hogy egy szerver lezárásának mik a feltételei, és ebben a csodák építésén kívül szerepelt a létszám is. Sokan azért hagyták abba a játékot ezeken a szervereken, mert a létszám már elérte vagy közel volt az 1000 főhöz, és úgy voltak vele hogy a világ hamarosan lezárásra kerül, és inkább olyan szerveren aktivizálják magukat, ahol a világ lezárása még nagyon messze van, most pedig kiderül hogy a korábban hivatalosan kiadott szerver zárásának feltételei nem számítanak. Sajnálom hogy az elmúlt időben több ilyen hivatalos tájékoztatás is nem úgy történt ahogyan arról levélben értesítést kaptak a játékosok, ezáltal egy kicsit úgy érzem hogy az ilyen tájékoztatók hiteltelenné váltak/válnak, hiszen nem tudni hogy most tényleg a valós információkat tartalmazzák-e vagy sem.

Most 300 aktív játékosról szól az információ és az is aktívnak mondandó aki csak egyszer lép be havonta (mennyire aktív a havi 1 belépés). Kérdezném van ennek értelme, ennyire elhúzni a kis létszámú szervereket, így akár még az 1000 fő körüli szerverek is több hónapig eltarhatnak, annak ellenére hogy a legtöbb szerver a korábbi információ miatt már így is érdektelenségbe fulladt. A másik ezeken a szervereken ahol egy szövetség létszáma 100 fő vagy annál több, a végén már csak 2-3 esetleg 4 szövetség maradna??? Megint a kérdésem van értelme.

Ahogy fentebb már említettem, nem akarok senkit megbántani, nem is áll szándékomban, de véleményem szerint a játék veszít a presztizséből és egyre több olyan játékossal találkozni aki sajnos valamilyen szinten csalódik benne, hozzátéve nem az élmény miatt amit nyújt a játék.
 

DeletedUser

Vendég
Azt írják, az InnoGames-en belül is megy/ment a vita, hogy hány játékosig érdemes a világot vinni. Sajnos tényleg rossz érzés, hogy egy korábban kiadott információt visszavonnak, és teljesen mást mondanak helyette, de ha belegondolsz, ez tényleg elég kényes téma. A magyar Supportot ezért kár hibáztatni, én a téves infók miatt (pl karácsonykor a gyarmi érkezése volt ilyen) szoktam nézegetni néha az angol és (google fordítóval) a német grepolis híreit is, és sok mindent eleve ők közölnek tévesen. Így jut el téves infó a magyar Supporthoz, és ezért az állandó hivatkozás az InnoGamesre.

A 300 fő szerintem hülyeség. Nálunk a toplistás szövetség rendelkezik jelenleg 286 taggal, és van még pár 100 fő körüli taglétszámú szövetség. Szerintem az 500 már olyan határ, amit nyugodtan lehetne minimumnak tekinteni, de hát az InnGames tudja.
 

DeletedUser102

Vendég
Szerintem is nevetséges 300 fő egy honap már rég szellem város lessz:)Minimum 1000 alata egyel se:):)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem minden nagyobb cég is fent tartja a Változtatás jogát,így az Innogames is!

És azért jó ez a játék,mert így változatos!És mivel bajunk nem lett a változtatásból,így nincs is miről beszélnünk :)

És az az 1 hónapos belépős aktivitás szerintem hihetetlen nagy,az egy aktív játékos,aki 3 naponta minimum 1-szer belép (kivéve szabadság mód)
 

DeletedUser

Vendég
Sajnos, ebbe sokan bele csúsztak. :(
Ismerek olyan játékost, aki 200 várost hagyott az enyészetnek, az epsilonon.
Így jártunk... :( :mad:
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

A válasz nagyon egyszerű: 1000 fő volt a hivatalos válasz. Ez nem félreinformálás volt, minden Grepolis világon ez volt előirányozva.
A játékosok azonban nagyon nehezményezték ezt, így a csapat megnézte, milyen módszerekkel lehetne megadni a játékosoknak azt, amit kérnek. Ez után ellenőrizte a hír fogadtatását és véglegesítette a döntést. Sajnálom, ha zavar valakit, hogy hallgatunk a játékosokra. Próbáljuk kielégíteni az igényeket, természetesen tudjuk, hogy játékosaink sokfélék és más-más igényeik vannak.

Sokan nem akarják, hogy a világok egyáltalán bezárjanak, így nekik is engedményt kell tenni, mivel bizonyos létszám alatt a játékélmény elveszik. Ezek szerint vannak, akik a nagyobb játékos számnál való bezárást szorgalmazzák. Sajnos nekik is engedményt kell tenni, mivel a világot mindenáron folytatni akaró, érzelmileg invesztált játékosok kérése is megalapozott. Itt a kölcsönös elfogadást kell alkalmazni egymással szemben.

Az angol, német és francia fórumok valóban hamarabb kiírnak dolgokat, ezt sosem cáfoltuk, főleg azért, mivel azon világokon hamarabb bevezetésre kerülnek a frissítések. Ennek azonban előnyei és hátrányai is vannak. Hátránya az, hogy a magyar (és más) világok később kapják meg az adatokat. Előnye azonban, hogy sokkal kisebb eséllyel módosul az a terv, elképzelés, gondolat, amit mi kihírdetünk. Példának tudom mondani a foglalási rendszer változását. Első körben nem az új foglalási rend került bevezetésre, hanem a hagyományos foglalási rendszert módosították a német és angol világokon, majd két hét múlva visszaállították az eredeti állapotot és helyette az új foglalási rendet vezették be. Ezek azok az elemek, amelyek a magyar piacot elkerülik szerencsére.

Köszönöm mindenki megértését és további kellemes játékot.

Tisztelettel
Moira
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ez most minden világra egyformán vonatkozik?
Csodáktól, megnyeréstől függetlenül?

Vagyis ahol nincs meg a 7 csoda, csak nagy a pangás az is bezár 300 aktív játékos alatt ?
Mert az ok, az üres szervert felesleges fenntartani.

És a megnyert szerverek sem 1000 alatt záródnak be, hanem továbbmennek, míg 300 alá csökken ?

Lehet, hogy csak én vagyok értetlen, ezért kérdezem meg.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ez most minden világra egyformán vonatkozik?
Csodáktól, megnyeréstől függetlenül?

Vagyis ahol nincs meg a 7 csoda, csak nagy a pangás az is bezár 300 aktív játékos alatt ?
Mert az ok, az üres szervert felesleges fenntartani.

És a megnyert szerverek sem 1000 alatt záródnak be, hanem továbbmennek, míg 300 alá csökken ?

Lehet, hogy csak én vagyok értetlen, ezért kérdezem meg.

MINDEN világon,ahol az aktív játékosok száma 300 alá esik,ott azt bezárják,de csak akkor lehetséges ez,ha már felépültek a világcsodák!
 

Moira

Ex-CM
Minden harcos világon, ahol megépült a 4 csoda, és ahol a játékos létszám 300 alá csökken, azzal a feltétellel, hogy van olyan hősi világ, ahova lehet regisztrálni.

A hősi világok végjátéka másként fog történni, valószínűleg, mint a harci világokén. Azért nem mondunk semmit még ezen a fronton, mivel nem akarunk lehetőség szerint pontatlan információt adni. Egyelőre folynak a konzultációk, tesztek stb.

További kellemes játékot!
 

DeletedUser1363

Vendég
"A játékosok azonban nagyon nehezményezték ezt, így a csapat megnézte, milyen módszerekkel lehetne megadni a játékosoknak azt, amit kérnek."
Gondolom azon szövetség játékosai nehezményezték, akik az adott világban nem tudtak több csodát felépíteni, és más szövetség pedig teljesítette a feltételeket, ezután jött hogy 1000 fő után vége, sokan abbahagyták a világokban, mert hiszen így tájékoztatták őket, nem arról volt szó hogy valószínűleg, hanem meg lettek adva a világ zárásának paraméterei. Így viszont lehetőséget adtak olyan szövetségnek aki addig nem tudott érvényesülni megfelelően, viszont előtte harcban volt a világ címének elnyeréséért csak nem tudtak időben teljesíteni.

"Ez után ellenőrizte a hír fogadtatását és véglegesítette a döntést."
Jó lenne tudni hogy ez konkrétan mit takar, mert arról nem jött a világokba körlevél, hogy milyen változások lesznek, szóval ki fogadta és mit, mert így eléggé érdekes.

"Sajnálom, ha zavar valakit, hogy hallgatunk a játékosokra."
Szerintem senkit nem zavar csak azért jó lenne tudni, hogy ez hány játékost takar már mint számügyileg, mert a "többség" szó nem mutatja meg valójában hogy tényleg a többség akarta e. Jó lenne látni valamilyen kimutatást ez ügyben, amely megmutatja a számokat. Gondolom ha a játékosokról volt szó a fentebb említett idézetben, akkor ez valahogyan fel lett mérve, mondjuk pl. világonként egy körlevél alapján, mert ugye az tudva levő dolog hogy a központi fórumot nem minden játékos használja hiszen nem kötelező érvényű, és ha a játékkal kapcsolatosan voltak változások, az mindig körlevél formájában ment ki a világokban, gondolom akkor ezzel kapcsolatosan is volt, bár én nem találkoztam vele, ezért írtam is fentebb hogy szerintem senkit nem zavar csak néha érdekesen alakulnak a dolgok, és így sajnos a játék veszt a hitelességéből.
 

Moira

Ex-CM
Az ilyen döntések globálisan születnek, mivel nincsen országra lebontott forrás kód, hanem egy forráskód van, amely minden országban fut és ennek van minden országban fordítása. De program csak egy van. Ilyen téren logikus, hogy a nagyobb, stabilabb, megbízhatóbb, jövedelmezőbb piacokon futtatják a teszteket (megbízhatóbb nem mint jellem, hanem mint anyagi forrást biztosít a játék tulajdonosának). Ezek a nemzetközi angol, valamint a német és francia játék világok, amelyek több, mint egy millió játékost foglalnak magukban. Ezeken a világokon bevezették a módosítást és lemérték a játékos reakciókat. Ennek tükrében történt a bevezetés.

Mindemellett említésre méltó számú kérelem érkezett az ügyfélszolgálati rendszeren keresztül is, amely indítványozta, hogy ne 1000 fő legyen ez az érték, hanem annál kevesebb. Kérlek viszont, hogy ne személyeskedj. Ez szimplán egy preferencia kérdése. Nem kevesebb emberileg és játékos mivoltában az (a szövetség), aki a kevesebb létszámot, sem az, aki a többet tartja elfogadhatóbbnak. Mindkét nézet csoport érthető és elfogadható érveket sorakoztat fel a maga oldalán.

Megértem, hogy nekünk valamennyiünknek Magyarország a legfontosabb és a magyar játék világok állnak fókuszban, ám sajnos nekünk is el kell fogadni, hogy egyes döntéseket a globális reakciókra tekintettel kell meghozni. Ebbe beletartozik a magyar világok reakciója is természetesen.
 
Fent