Verziófrissítés 2.93

Moira

Ex-CM
Kedves Mindenki!

Ismét itt egy új verzió, amely elsősorban a piacot érinti. Remélem, elnyeri tetszésetek. Természetesen most is, ahogy máskor is, megköszönünk minden visszajelzést!

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser9484

Vendég
Ez a rész megfogott.
smiley_emoticons_kaffee2.gif

Az arany vásárlás minimális mértéke módosult: minimum 50 arany és 2000 nyersanyag az arány, ami alá nem lehet menni.
 

DeletedUser8635

Vendég
Üdv , valahogy ez nem jól sikerült szerintem , én rendszeresen kereskedtem aranyért 7-10 ezer nyersanyagot kínáltam 10 aranyért , és el is kelt, most az arany élértéktelenítésével , hogy 2000 nyersanyag = 50 arany az nagyon durva , jó tény arany játékosok hihetetlenül gyorsan tudtak fejlődni . Így viszont a nyersanyagot nem éri meg aranyért megvenni , tehát én nem tudom a nyersit aranyra cserélni . Nem lesz kapitányom , minden gépi falura külön egyenként kell kattintgatnom , amihez nagyon nincs kedvem , ez így nem jó , és mondom ezt úgy hogy sose fizettem aranyért .
 

DeletedUser10430

Vendég
Valóban.
Az első 3-4 nap senki nem fog aranyért kereskedni, mert, az elején, 1000 nyersi, 10 arany, akkor 50 arany, 4-5000 nyersi lesz.
Ahhoz 8-10 piac kell, azzal meg kevesen foglalkoznak már az elején.
Később, meg 50 nyersanyag=15000/22500 nyersi, kevesen fognak megfelelő piacot építeni, időben. Később meg úgyszint nem fogja megérni.
Ezzel a prémiumosok előnye csökkent. :cool:
Ugyanakkor az arany-nyersanyag kereskedelmet megölték. Nyersanyagért csak rövid ideig, minimális arany lesz szerezhető.
Talán még annyi sem.:(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9484

Vendég
2-3000 nyersi 10 aranyért picit talán reálisabb lett volna... Ez így nem éri majd meg a prémiumosoknak ergo tovább mélyül az a bizonyos szakadék...
 

DeletedUser10430

Vendég
Az a bizonyos szakadék csökkenni fog, mert hiába az azonnali befejezés... ha nincs nyersi :)
 

DeletedUser9484

Vendég
Cserébe a nem prémiumos felhasználók nem tudják se a segítőket aktiválni, se gyorsítani se semmilyen prémium funkciót igénybe venni. Szerintem ez a nem prémiumos félnek nagyobb érvágás volt...
 

DeletedUser10430

Vendég
Ugyan már... :)
Eddig is megvolt enélkül a nem prémiumos fél.
Nem lesz 9000-es város egy nap alatt.
 

DeletedUser8635

Vendég
Az a bizonyos szakadék csökkenni fog, mert hiába az azonnali befejezés... ha nincs nyersi :)

Azonnali befejezéssel sereget gyártanak majd , és rabolnak nem kereskednek , most a farmok felértékelődnek , a 20 as piacaimat azért építettem hogy kereskedjek , de így a kereskedelem befog halni.
 

DeletedUser10430

Vendég
Ez van.
Mindegy lenne, ha törölnék az aranykereskedelmet, ezzel. :)
Egy idő után amúgy sem vesznek már aranyat.
Mert nem éri meg a prémiumosoknak sem.
 

DeletedUser8893

Vendég
Üdv , valahogy ez nem jól sikerült szerintem , én rendszeresen kereskedtem aranyért 7-10 ezer nyersanyagot kínáltam 10 aranyért , és el is kelt, most az arany élértéktelenítésével , hogy 2000 nyersanyag = 50 arany az nagyon durva , jó tény arany játékosok hihetetlenül gyorsan tudtak fejlődni . Így viszont a nyersanyagot nem éri meg aranyért megvenni , tehát én nem tudom a nyersit aranyra cserélni . Nem lesz kapitányom , minden gépi falura külön egyenként kell kattintgatnom , amihez nagyon nincs kedvem , ez így nem jó , és mondom ezt úgy hogy sose fizettem aranyért .

Drága Germanus igazad van teljes mértékben, ugyan ez a problémám ,ha ez így marad akár meg is lehet szüntetni az arany kereskedelmet még az is jobb lenne.
 

DeletedUser10430

Vendég
Az Innogames nyilvánvaló célja az, hogy több arany fogyjon, ami Németországban, vagy Nagy-Britanniában, ahol magasabbak a bérek, talán be is fog jönni, ellenben Magyarországon néhány ember fog immár csak arany-nyersanyag kereskedelemben részt venni.
 

DeletedUser8635

Vendég
Hehe 100 nyersiért lehet 200 aranyat kérni , ezt nem szűri , és sokan kérnek is. :D
 

Gitta72

Member
Lehet, hogy ez a változás amivel 400 nyersi = 10 arannyal lehet kereskedni kicsit elhamarkodott lépés volt.
Olyan országban ahol nálunk sokkal többet költenek aranyra (amcsi szero pl..) ott is csak az első pár napon van ilyen árfolyam. Pedig azért ott aztán nagyon alacsony áron lehetett aranyhoz jutni nyersiért eddig. Nem láttam felmérést ennek a hatásáról , de szerintem lényegesen kevesebb aranyat vásárolnak a játékosok. Nem hiszem, hogy sokan lennének hajlandóak ennyit kiadni ilyen kevés nyersiért. Ezzel viszont azt is elérték, hogy mivel nyersit nem vesz az adott játékos , így építésbefejezésre se költ annyi aranyat vagy a sereg gyártás befejezésére sem... Hiszen lényegesen kevesebb nyersit vásárol. Viszont ha nem vesz aranyat akkor akik eddig a piacról szerezték be az aranyukat, hogy helytartót vagy más prémiumszolgáltatást igénybe vegyenek , most nem tudják majd megtenni. Biztos, hogy ez volt a cél ?
 

DeletedUser10805

Vendég
Lehet, hogy ez a változás amivel 400 nyersi = 10 arannyal lehet kereskedni kicsit elhamarkodott lépés volt.

Szia!

Szerintem ezt félreérted. Nem kötelező arány az 50:2000, csak ez a minimum. Tehát akár cserélhetsz 50(arany):20000(nyersanyag) arányban is. Az viszont igaz, hogy a kezdetben biztos nagyon visszafogja az aranykereskedelmet, hisz elég ritka lesz akkora raktárméret a kezdők között, hogy megérje csereberélni.
 

Gitta72

Member
Szia!

Szerintem ezt félreérted. Nem kötelező arány az 50:2000, csak ez a minimum. Tehát akár cserélhetsz 50(arany):20000(nyersanyag) arányban is. Az viszont igaz, hogy a kezdetben biztos nagyon visszafogja az aranykereskedelmet, hisz elég ritka lesz akkora raktárméret a kezdők között, hogy megérje csereberélni.

Ez sajnos nem így van...
Amit kiír a piacon ha megpróbálsz felajánlani ennyinél többet az ez:
Aranyért legfeljebb 2000!!!! nyersanyagot kínálhatsz fel vagy kérhetsz..
 

DeletedUser10805

Vendég
Kipróbáltam és tényleg. Hát akkor ez így elég hülyeség, de szerintem csak elrontották, ezt ők se gondolhatják komolyan. Bár én elvagyok aranykereskedelem nélkül.
 

Moira

Ex-CM
Sziasztok!

A kereskedelem módosítása egyértelműen arra a játékosi panaszra volt reakció, hogy arany ellenében nagyon elhúzhattak egyesek a játék elejéén. A magyar világokon is sokan kifogásolták ezt, de egyes más világokon még erősebben tiltakoztak. Mivel pedig mindenhol tiltakoztak miatta, így bevezettünk egy olyan arányt, ahol az arany - nyersanyag vásárlása limitálva van, tehát kevésbé tudnak prémium pontért elhúzni egyesek. Ez volt a cél.

Nem számítunk rá, hogy akár a magyar, akár a német, vagy esetleg más jobb módú társadalmaknál lévő piacainkon ez nekünk extra bevételt jelent, hiszen így elég drága lett a vásárlás. Jóval kevésbé éri meg így az arany kereskedelmet használni.

Nem állítom, hogy nem fog változni a jövőben az arány, hiszen most is változott, de az biztos, hogy előbb elemezni fogják a beérkező adatokat. A játék egyensúlyt folyamatosan állítgatjuk, módosítgatjuk. Nem először fordult elő, hogy akár az egész játék teljes egyensúlyát megváltoztatjuk, finomítjuk. Ez egy ilyen lépés volt, ám ahogy írtam, egyértelműen az volt a cél, hogy a játékosi panaszokat figyelembe vegyük.

Tisztelettel
Moira
 

Gitta72

Member
Tisztelt Moira

Mint korábbi hozzászólásomban is írtam nem tartom szerencsésnek ennyire beszabályozni a kereskedelmi arányokat. És pont azoktól lett elvéve a lehetőség az aranyszerzésre akiknek a legnagyobb szükségük lett volna erre. Máshogy nem tudnak helytartóhoz vagy egyéb prémium szolgáltatáshoz jutni. Nem azt mondom, hogy jó volt a rendszer ahogy volt előtte, csak ezt az arányt túlzónak tartom. Még akkor is ha részemről nem volt jelentős egyik oldalon sem a részvétel. Viszont néha nagyon jól jött egy kis arany amit a piacon a nyersiért tudtam kapni. Így ezzel már szinte alig tud valaki élni. A játékegyensúly megtartását szerintem más elemek bevezetésével is meg lehetne oldani.
 
Fent